Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ: Kıyamet
MesajGönderilme zamanı: 28.07.11, 22:10 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13.03.09, 06:08
Mesajlar: 291
Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani Sultanul Evliya

Cuma, Haziran 24, 2011 Lefke, Kıbrıs

KIYAMET KAPININ ARKASINDA!!

Allahu Ekber Allahu Ekber
La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd.
Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd.
Allahümme Salli Âlâ Seyyidina Muhammed Ve Âlâ Alihi Ve Sahbihi Ecmain

Allahümme Salli Âlâ Seyyidel Evvelîne Vel Âhirîn…

Euzubillahimineşşeytanirracîm

Bismillahirrahmanirrahîm.

Estağfirullah.

Meded Ya Sultanul Evliya. Meded Ya Ricalallah…

Ey insanlar, doğudan batıya katılanlarımız...

Esselâmun Aleyküm. Esselâmun Aleyküm Ya İbadallahi Salihin… Allah Allah. Esselâmun Aleyküm doğudan batıya katılanlarımız. Ey insanlar, Cenâb-ı Hakkın emirleriyle beraber olmaya çalışın. Rabbinizle, sizi yaratanla beraber olmaya çalışın. Akılsız kimseler olmayın, sarhoş olmayın.

İnsanlara herşey lanetten gelir çünkü onlar sarhoşlardır. Sarhoş kim olduklarını, kim için olduklarını, nereden gelip nereye gittiklerini bilmeyenler demektir. Onları bu kısa hayatta çok kısa bir zaman için meydana getirmiştir. Âlemlerin Rabbi, Allah Subhanehu Ve Teâlâ’nın ilk emri… Subhansın Ya Rab, Sultansın Ya Rab, bizler senin kullarınız, zayıf kulların.

Euzubillahimineşşeytanirraciym diyoruz. Şeytan ve şeytanın tuzaklarından kaçın. O herkesin peşine koşar, pekçok şeytanlar vardır. Onlardan kaçın yoksa bir tuzağa düşersiniz. Bir söz vardır ki şeytan her gün insanlara bir şeyle gelir. Nedir bu? Bu dünya, bu hayattır.

“Ey insanlar, bende güzel bir kız var” der. Tüüüh şeytana. Her gün gelir “Bende çok güzel bir kız var. Kim onunla evlenirse kızımı onun hanımı yapmaya hazırım” der. Lâkin bu sadece… ve yine insanlara aynısını getirir ve “Ey insanlar, benim damadım olmak isteyenler gelsinler” der, Mısırlılar gibi, Mısırlılar veya Filistinliler veya Türkler veya İranlılar.

Kızımı isteyenler çok lâkin bu sizden hanginiz olacaktır? İlk olana kızımı onun eşi yapacağım, o kadar güzeldir. O kadar güzel kızdır. Onun kızı dünyadır. Üstüne bütün ziynetleri koyar ve “Ey insanlar, Pakistanlılar, benim güzel kızımla evlenmeye hazır mısınız?” der. Ne güzeli be, en güzel benden yüz defa daha yaşlıdır.

“O kadar taze, her gün maymuna benziyor” İnsanlar (gülerler) “Evet, gel ben sevgili kızımı sizin güzel hanımınız yapacağım. Ben yalnız derim ki onun güzelliği sabah erkenden akşam erken vaktine kadar değişir. O çok beyaz ve güzeldir lâkin güneş battığı zaman ben ona bakmasam bile…. Güneş batınca bende onu sevemem lâkin siz her gün zevklenin ve yarın onu başka süslerle getiririm ve bu şekilde son güne kadar devam eder.

Ben her gün size sevgili kızım olan dünyayı getiririm ve bu benim en büyük tuzağımdır. En büyük tuzağımdır, sevgili kızımı özellikle kıyamet gününden önceki son grup insanoğlu için hazırlıyorum. Onun için ey insanlar benim sevgili kızıma ulaşmaya ve onunla burada ve buradan sonra mutlu olmak için acele edin. Bu sadece güneş doğuşundan güneş batışına kadardır, ondan sonra uykunuz gelip uyursunuz ve sabah uyanınca “Benim zarif gelinim nerde?” dersiniz. Buraya gel, o burada. Kim daha fazla verirse zarif kızımı ona veririm”

Ey insanlar aptal olmayın. Ey insanlar, bu gece onu süslüyorum ve yarın bakarsınız ve “Oo çok güzel tatlı hoş gelinim var” dersiniz. Ve insanlar sabah erkenden gece geç vakte kadar onun peşine koşmaya başlar. Ey insanlar… şimdi insanlar her gün daha fazla aptallaşıyorlar. Onlar birbirlerini öldürüyorlar ve bu en büyük günahtır.

Ne için kavga edip öldürürler? Bu şeytanın kızı için. Öldürürler, zahmet verip her yanlış işi yaparlar ve uyudukları zaman sabah uyanırlar ve onun nerede olduğuna bakarlar, gitmiştir. Ey insanlar Cenâb-ı Hak size kısa bir hayat ikram eyledi, çok kısa bir hayat. Topladığınızı dünya için toplarsınız ve sonunda ellerinizi açarsınız ve bitersiniz ve yorulursunuz ve ruhunuz alınır ve peşine koştuğunuz herşey biter.

Ey insanlar, bütün Peygamberler, selamet üzerlerine olsun, gelip “Ey insanlar aldanmayın. Eğer aldanırsanız bu hayatı terk ederken sizin için zor olur. Yerin altına gömülürken sizin için zor olur. Ve kıyamet günü sizin için zor olur” dediler. Ey insanlar, Cenâb-ı Hak “Ben size ulaşıp bana getirin diye cevherler ikram eyledim lâkin siz bu kıymetli cevheri bu gezegendeki hayatınızda şeytanın kızına verdiniz. Ve gelince sizin için çok zor olacak” buyurur.

Ey insanlar, bir zamanlar Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v) sabah namazından sonra bir kimsenin rüyası var mı diye dinlemek için oturuyordu. Bir gün birisine rüyan var mı diye sordu.

Sahabelerden birisi “Ya Rasulallah, ben bu gece bir rüya gördüm lâkin hiç anlamadım” dedi.

“Nedir o?”

“Ben büyük bir alana bakıyordum, yeşil bir alan. Ve ondan sonra oraya Cuma günleri imamın konuştuğu bir minber kondu. Ve baktım ki sen ya Rasulallah geliyorsun ve minbere 1,2,3,4,5,6,7 basamak çıkmaya başladın ve oturdun.” Ve Peygamberler Mührü buyurdu “ Ey sahabem, bu rüya insanoğlunun dünyada 7 bin yıl olacağını işaret eder. Âdem a.s. ilk olan bende son olanım. Bu kıyamet günün yaklaşığı anlamına gelir. Ben geldiğim zaman bin biter ve kıyamet günleri başlar”

Şimdi 7 bin bitmiştir ve kıyamet günlerine başlangıcına ulaştığımız bir zamandayız. O günden bu güne kadar 1432 yıl geçmiştir veya 1500 diyebiliriz. Ondan sonra kıyamet günü geliyor.

Ey insanlar, uzun uzun uzun yaşayacaksınız diye şeytan tarafından aldanmayın, hayır.
Dikkat edin, kıyamet kapının arkasındadır.

Bu 15 asır önceydi, Peygamberler Mührü bildirmiştir ve son günler olan kıyamet gününün işaretleri hakkında buyurmuştur. Şimdi bunun içindeyiz, 7 binin içindeyiz, o sahadayız. Ne düşünüyorsunuz? Şimdi ne bekliyorsunuz?
Ey insanlar kıyamet gününe dikkat edin. Ey insanlar, sarhoş olmayı bırakın ve hesap gününün yaklaştığını düşünün ve hüküm için ilahi huzura gideceksiniz.

Dünya peşine koştuğunuz yeter. Bugün dünyada yarın ahirettesiniz.
Cenâb-ı Hak bizi affeylesin. İşitip veya gördüğümüz herşey kıyamet gününün işaretleridir.
İmanınızı muhafaza etmeye çalışın. İtaatinizi muhafaza etmeye çalışın.
Rabbiniz Cenâb-ı Hakka iyi kullar olmaya çalışın.
Âmin.

Ya Rab Ente Rab, Ente Rab, Ente Rab.
Af istiyoruz. Bizi affeyle, bizi affeyle ve bize Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v) hürmetine bu hayattan ilahi huzuruna kadar sonumuzu iyi eyle.

Fatiha.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ: Kıyamet
MesajGönderilme zamanı: 12.12.12, 21:12 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13.03.09, 06:08
Mesajlar: 291
Uyardılar...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye