Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Umre ve hac ile ilgili kitaplar
MesajGönderilme zamanı: 07.11.12, 15:51 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı

Kayıt: 14.09.12, 10:25
Mesajlar: 8
Kutsal yolculuk heyecanı başladı. Hacı adayları hac ibadetini yapmak için Mekke yollarına düşerken, bu önemli dini vecibeyi yerine getirken faydalanılacak kaynak eserler:

Umre ve Hac Günlüğü - TFM

Kalbini ağlattığın kuytulardan çıkıyorsun. Sevdalarına sağır şehirleri terk ediyorsun. Ümidinin kanatlarını kıran dar vakitlerden sıyrılıyorsun. Aşksız ve ışıksız sabahlara veda ediyorsun. Sızılarına merhem olmayan avuntulardan vazgeçiyorsun. "Ne olursan ol, yine gel"diyor sana Rabbin. Olduğun gibi kabul edildiğin yere varıyorsun.

Hac Risalesi - Mustafa İslamoğlu - Düşün Yayıncılık

Hacc, tek kelimeyle müthiş ibadet! Müthişliği, zarfında değil mazrufunda, yani taşıdığı ruh ve barındırdığı potansiyelde saklı. Eğer hacc ibadeti kaybettiği ruhuna yeniden kavuşursa, içerisinde taşıdığı potansiyel kendisini açığa vuracak, bu insanlık için bir "basu ba'del-mevt" (yeniden diriliş) muştusu olacaktır.

Evliya Çelebi Seyahatnamesi - Hac Kitabı - Evliya Çelebi - Yeditepe Yayınevi

"Seyahat Ya Resulallah...""Evliya Çelebi'nin seyahate çıkmak arzusunun asıl amacı ve hiç şüphesiz her samimi Müslümanın ortak dileği olan hac ibadetini yerine getirmektir. Bu niyetini eserinin hemen başında "edâ-yı hacc eylemek arzusuyla seyâhata talîb ü râgıb olup" diyerek ifade eder.

Adabıyla Erkanıyla Hac ve Umre Rehberi - Burhan Bozgeyik - Tuğra Yayınları

Ümmet-i Muhammed (a.s.m.) çok uzun zamandır sıkıntı çekmekte, İslam düşmanlarının tecavüzüne uğramakta, baskılarına maruz kalmakta. Bütün bu sıkıntıların temel sebeplerinden birisi de hac vazifesini “hikmetine uygun” yapmayıştır.

Ayet ve Hadislerle Pratik Hac Rehberi Haccın Sırasıyla Yapılışı - Ramazan Tekeş - Elif Yayınevi

Ku'an-ı Kerim ve Hadisler Işığında Haccın Önemi ve değerini anlatan bu kitap, aynı zamanda haccın nasıl yapılacağını, kangi duaların okunacağını ve haccın çeşitlerinide içermektedir.

Hac ve Umre İbadeti - Fikret Karaman - Çelik Yayınevi

Kutsal zaman ve mekân inancı, bütün dinlerde ortak bir payda olarak var olmuştur. İslam'da ise bu inanç, hac ibadetiyle ortaya çıkmıştır. Çünkü hac sözlükte; kasıt, yöneliş ve yürüyüş anlamına gelmektedir. Bu duygu, insanın sembolik olarak kutsal mekânlar üzerinden Allah'ın rızasına ulaşma ve O'na yaklaşma arzusunu canlı tutmaktadır. Bu itibarla Kâbe'yi tavaf etmek, Makam-ı İbrahim, Safa, Merve, Arafat, Müzderife ve Mina gibi "Şeâirullah" olarak nitelendirilen yerleri ziyaret etmek haccın dini hükümleri arasında yer almıştır.

Hac Yolunda - Mustafa Necati Ak - Timaş Yayınları

Kadirî tarikatı şeyhlerinden Mustafa Necati Ak, 1950'de cumhuriyet tarihinde ilk deniz yoluyla hac seferi yapan kafileyle kutsal topraklara gitmiştir. Vesile-i Necat gibi tasavvuf edebiyatına ait birçok kitabın da yazarı olan ve dönemin en mühim kanaat önderlerinin arasında bulunan Mustafa Necati Ak, ifa ettiği bu kutsal vazifeyi, gidiş güzergahını, giderken ve gittikten sonra ziyaret ettiği yerleri ve hissiyatını günlüğünde detaylı bir şekilde anlatmıştır.

Tevhidin Yurdu - Kur'an-ı Kerim Atlası - Ahmet Bedir - Kaynak Kitaplığı

Prof.Dr.Ahmet Bedir, Kur'ândaki mekânları ve ismi geçen kişilerin yaşadığı yerleri araştırdığı eserinde; peygamberlerin yaşadıkları eziyetleri , çektikleri sıkıntıları, yaşadıkları yerleri görerek, uzaktan ve hayali de olsa yerinde inceliyor.

Haccın Kalbine Yolculuk - Esma Sayın - Nesil Yayınları

Beden ile ruhun birleştiği bir ibadettir hac... Bütün ibadetleri içine alan büyük bir kalp hükmündedir. Dünyevî ölçülerle tarif edilemeyen bir cazibe merkezidir.

Kendime Bir İyilik Yaptım Hacca Gittim - Yaşar Alptekin - Nesil Yayınları

İslamiyet bir elin beş parmağı gibi bir bütünden oluşuyor. Beş parmak içinde başparmak nasıl önemliyse namaz da İslam dininde öyle önemli bir ibadet. Fakat elin parmakları ancak beş parmakla tamam oluyor.

Peygamberimizin Dilinden Hac ve Umre - Mehmed Paksu - Nesil Yayınları

Sevgili Peygamber Efendimizle (a.s.m.) birlikte hac ve umre yapmak ister misiniz? İsimlerini andığımızda veya resimlerini gördüğümüzde kalbimizin çarptığı, gözlerimizin yaşla dolduğu nuranî beldeleri Onunla dolaşmaya ne dersiniz? Mekke, Medine, Kâbe, Arafat, Müzdelife, Mina, Ravza-i Mutahhara ve daha nice mukaddes mekanları nasıl ziyaret edeceğinizi, hangi duygularla hac ve umre yapacağınızı, Peygamber Efendimiz'in (a.s.m.) dilinden öğrenmek istemez misiniz?

Hicaz Yolculuğu - Emir Şekip Arslan - İnkılab Kitabevi

Önceki yüzyılın önde gelen Arap siyaset ve edebiyat adamı Emîr Şekib Arslan (1869-1946) Hicaz Hâtıraları'nda, yaşadıkları ve bildikleriyle günümüze ayna tutmaktadır: Mekke-i Mükerreme, Tarihte Arafat, Arafat'ta Vakfe ve Hac Kafileleri, Tavaf ve Ziyaret Rehberleri, Mekke'de Su Kaynakları, Hicaz'da ve Sıcak Ülkelerde Suyun ve Yeşilliğin Tadı...

KAYNAK : HABER 7

umre, umre turları, umre fiyatları, 2013 umre, umre 2013, sor turizm

Sor Turizm sizleri huzurlu bir yolculuığa davet ediyor. Sor Turizm yolcuları Umre'yi en iyi şartlarda geçirir ve ibadetlerini huzurla yaparlar. Çünkü Sor Turizm İstanbul ve İzmir başta olmak üzre Türkiyenin dört bir yanında ayrıca Mekke ve Medine de Uzman Umre Ekibi ile sizelere hizmet verirken; sizin daha rahat umre ve hac ibadetini yapabilmeniz için çalışmaktadır. En detaylı Umre turları ve umre fiyatları için sitemizden faydalanabilir ve dataylı bilgi için Umre ekibimizi arayarak umre rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Hayırlı umreler.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Umre ve hac ile ilgili kitaplar
MesajGönderilme zamanı: 07.11.12, 17:37 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı

Kayıt: 14.09.12, 13:50
Mesajlar: 9
Yeni kabe örtüsüne umre turlarında değerim inşallah


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye