Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Baykuş İmparatorluğu
MesajGönderilme zamanı: 17.06.11, 15:35 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı

Kayıt: 15.05.11, 23:36
Mesajlar: 31
Baykuş İmparatorluğu

(Trance-Formation of America)

"Bir CIA Zihin Kontrolü Kölesinin Gerçek Yaşam Öyküsü"

Cathy O BRIEN

(Kaleme Alan: Mark PHILIPS)

Resim

Alıntı:
Baykuş İmparatorluğu

Mine G. Kırıkkanat

Bu kitabın Türkçesine, benim aynı kaynaklardan yola çıkarak 1 Haziran 2001 tarihinde Radikal gazetesinde yayınlanan makelemin başlığı konuldu ad olarak: Baykuş İmparatorluğu.

Az sonra okuyacaklarınıza inanmak kolay değil. Zaten inanmak zorunda da değilsiniz. Hatta gerçek güç, inanmak değil düşünmektir. Eğitim ise, inandırmak değil düşündürmek. Çünkü doğru tek değildir, tek doğrular ancak dogmadır ve mantık silsilesine devam edersek, doğasında tartışmazlık yatan hiçbir fikir, yani dogma, doğru kabul edilemez. Dolayısıyla bu kitabın asıl görevi, sizi düşünmeye tetiklemek, dünyayı yönetenlerin ve yönetmeye kalkışanların neyi, nasıl ve niçin yaptıklarını çözmeye, neden ve sonuç ilişkilerini irdelemeye yönlendirmek olacaktır.

Baykuş İmparatorluğu olağanüstü bir zihinsel manipülayon öyküsü ve günümüz koşullarında "küresel" bir anlam kazanıyor. Çünkü toplu hipnozda, psikolojik tekniklerin yanı sıra "din" faktörünün ne denli önemli olduğunu, ne kadar sık kullanıldığını kanıtlıyor. Bu kitap, sanki İslamiyet'i fon alarak beyin yıkayan terör senyörlerine karşı, Hıristiyanlığın orta belleğine abanarak bir dünya hegemonyası kurmaya çalışan ABD imparotorluğunun arka bahçesi.


BAZI OKUR YORUMLARI

Artık ülkemizin komşusu haline gelmiş olan neo-con Amerikan imparatorluğunu yöneten elitin iç yüzünü veya niteliğini anlamak için eşsiz bir kitab. Bu kitabı okuduktan sonra dünyayı algılayışınızın değişeceğini söylersem mübalağa etmiş olmam. Dünyayı yönetmeğe ve kafalarına uymayan ülke idarelerini yok etmeğe kararlı görünen kadronun bilinçaltında nasıl iğrençliklerin dolu olduğunu okurken çoğu kere mideniz bulanacak; ancak nasıl bir dünyada yaşadığımız anlamak için değer. Irak'ta uygulanan ve sanırım birkaç yıl içinde tüm bölgemizde uygulanacak olan global saldırı stratejisinin temelinde yatan faktörleri okuduğumda ülkemiz ve neslimiz için kaygılanmaktan kendimi alamadım.

***

Kimlerle müttefik olduğumuzu bu kitabı okumadan anlayamazsınız. Bu kitabın yazarlarından olan "Cathy O'Brien" adını youtube veya google'da aratınca burada anlatılanların uydurma olmadığını görürsünüz. ABD'yi tanımak ve zihin kontrolünü kitlelerin nasıl da kendi rızalarıyla yaşadıklarını zannederken nasıl da yönlendirildiklerini öğrenebileceğiniz bir kitap. Bu kitabı aklı başında, dünyayı ve gerçek gündemleri görmek isteyenler okusun. İşbirlikçilerin bu tür konulardaki sözlerine aldanmayın. Onlar bütün bunların ne olduğu anlayıp öğrenmeye çalışmaksızın bu tarz kitapları "komplo teorisi" olarak görür ve gösterip karalamaya çalışırlar. Onlar gerçeklerin üstünü örtmeye çalışanlardır.

***

Dehşete kapıldım ve günlerce etkisinden kurtulamadım. Kesinlikle inandım, tüm dünya insanlarının okuması ve ABD'nin asıl hedeflerini ve acımasızlığını görmesi gerekiyor. Kitabı gece okudum ve sürekli kızıma bakarak yanımda olduğu için Allah'a şükrettim.

Alıntı:
Mine G. Kırıkkanat

Baykuş İmparatorluğu*


Yıl 1999. Bölge: Kuzey Kaliforniya. Yer: San Fransisco’nun 70 km. dışındaki bir arazi. Arazinin yüzölçümü, 2 bin 700 dönüm. Arazinin sahibi çok özel bir kulüp. Salt erkeklerin üye olduğu kulübün adı: Bohemian Grove. Bee muhabiri Susan Bohan’ın 2 Ağustos 1999 tarihinde yayınladığı yazı şöyle başlıyor:
Bohemian Grove’un zengin muktedirler için düzenlediği yıllık yaz kampı, bu Pazar günü sona erdi. Başkan Herbert Hoover’e bakılırsa, söz konusu toplantı kulübünün tarihine yine: “Dünyanın en seçkin erkekler kulübü partisi” olarak geçti. Bu yılki katılımcılar arasında eski ABD Başkanı George Bush, Teksas Eyalet Başkanı George W. Bush, Henry Kissenger, emekli general Collin Powel, eski Beyaz Ev (Beyaz Saray) sözcüsü Newt Gingrich, DOW Kimyasal ürünleri şirketinin sahibi Frank Popoff ve oyuncu Dany Glover dikkat çektiler…

Bu kişileri bir araya getiren bir kulüp toplantısından ne beklenir, sevgili okurlar? Elbette dünya politikasının tartışılması ve ciddiyet, değil mi? Tartışma ihtimaline yanıtınız evetse, doğru bildiniz. Çünkü ABD’nin yeni Yıldız Savaşları senaryosu burada, bu adamlar tarafından yazıldı; iki yıl geçmeden Başkan seçilen oğul Bush tarafından pişirilmekte olan ve uzun erimde sıcağına tatmak olasılığımız bulunan soğuk savaşa geri dönüş, yani ABD’nin silahlanma yarışını yeniden başlatma projesi de aynı kulüp, aynı toplantıda biçimlendi. 1999’daki toplantının kamuoyuna yansıtılan bölümü, Powell’in içeriği açıklanmayan “ABD’nin gelecekteki lider ordusu ve çocukları” konulu konferansı ile kimya sanayicisi Popoff’un ‘Çevresel Yolculuk’ başlıklı bir konuşma yaptığı haberinden ibaretti.

Ancak dünyanın efendisi ABD’nin en üst düzeyde uluslararası politikalarını saptadığı bu toplantıdan ‘ciddiyet’ bekliyorsanız yanıldınız. Çünkü Bohemian Grove’da yapılan toplantılar ciddi değil, olağanüstü vahim bir tören olarak adlandırılabilir. Katılımcılar, işe Bohemian Grove’un baykuş tanrısı Moloch’a tapınmakla başlıyorlar. Tanrı baykuşun kulübün ortasındaki dehşet verici heykelinin çevresinde huşuyla dönüyorlar. Derken, kutsal ağaç olarak kabul edilen ağaçların dibine huşuyla işeme törenine geçiyorlar. Katılımcılar, tören sırasında turuncu cüppeler giyiyor, ateşler yakıp çevresinde Ku Klux Klan örgütünü anımsatan ritüeller uyguluyorlar. Bir de… Bir de insan kurban edilen sunakları andıran bir sunak var, arazinin ortasında. Bunlar, Boheiman Grove’da yapılan ayinlerin uzaktan kameralarla tespit edilen ve dünya televizyonlarında yayınlanmış, yani belgesel kanıtları. Kulüp hakkında kanıtlanamayan dedikodular da var ki, tüyler ürpertici: Bohemian Grove üyeliğinden ayrılanlara göre, toplantılarda tecavüz, sübyancılık, nekrofili (ölüsevicilik) yaygın olduğu gibi törensel cinayetler işleniyor ve öldürülen kişi ayinle yakılıyor. Kadın olduğu için üye olamayıp Bohemian Grove “teknisyenleri” tarafından ideal bir Beyaz Ev ‘başkan kölesi’ olarak yetiştirilen Cathy O’Brien, Transformation of America adındaki kitabında kulübün beyin programlama yöntemlerini anlatıyor ve: “Yaşlı köleler programa cevap vermediğinde kurban ediliyorlardı. Bir gün sıranın bana geleceğini hissettim” diye yazıyor.

Diyelim O’Brien ve benzer ‘köleler’ maço kulübe kızmış ve iftira atmış. Ancak 1993’te bir San Fransisco gazetesi Bohemian Grove’da düzenlenen kurban törenlerini, bazı kayıp olayları ve aydınlatılmamış cinayetlere bağladığında, başlatılan adli soruşturma nedense 1947 Ulusal Güvenlik Yasası gerekçe gösterilerek durdurulmuştu.

Bohemian Grove’un 2 bin 700 üyesi var ve hem basına kapalı hem de yabancı gözlere. Üyeler kulüp konusunda hiçbir soruya yanıt vermiyor ve: “Burası birbirine benzeyen erkeklerin buluşup eğlendiği bir yer” diye savunuyorlar. Yaptıkları törenleri de zararsız eğlenceler olarak tanımlıyorlar. Belki de doğrudur. Böyle eğlenir muktedir, erkek ve seçkin Amerikalılar. Ama işte, baba-oğul Bush’un eğlenmesi dünyanın yeniden silahlandırılması olup neşelerini kimyasal silah devi Frank Popoff ve Colin Powell ile paylaşınca, ister istemez ‘oyun sahasının’ neresi olabileceğini düşünüyor insan!

Dünyayı hangi delilerin yönettiğini görmek için, http://www.inforwars.com internet sitesine bir göz atın.

Ve oturup ağlayın.

* Radikal, 1 Haziran 2001


En son fast tarafından 20.06.11, 13:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Baykuş İmparatorluğu
MesajGönderilme zamanı: 20.06.11, 13:14 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı

Kayıt: 15.05.11, 23:36
Mesajlar: 31
BOHEMIAN CLUB

Talat TURHAN – Faik KURTULAN


İLERİ YAYINLARI

Birinci Basım NİSAN 2006

Alıntı:
Sunuş

1973 yılından 1990'a kadar geçen süreçte Pentagon'a bağlı bir derin devlet işkence köşkünden geçtikten bu yana "kontrgerilla" tanımlaması bağlamında yasal mücadelemi sürdürmeye devam ettim.

Gene derin devlet bağlamında istihbarat örgütleri arasındaki kirli ilişkileri, yazdığım kitaplarla ortaya koymaya çalıştım.

1990 yılından bu yana da NATO'nun görünmeyen bölümünü yani NATO derin devletini açıklamaya çalıştım. Daha sonra bu yapılanmaların nereden yönetilip, yönlendirildiğini saptamak uğraşısı içine girdim. Bu amaçla Çeteleşme1 adlı ilk kitabımı yayınladım.

Anılan kitapta ABD derin devletini oluşturan gizli örgütlerden; bizim cenahta, belki de, ilk söz eden kişi oldum.

Daha sonra, bu konu, cazip gelmiş olacak ki, birçok yazar tarafından aynı konuda çok değerli kitaplar yayınlandı. 2005 yılında yayınlanan Küresel Çete2 adlı kitabımda; bu konuyu biraz daha derinleştirerek küresel çeteyi oluşturan temel örgütleri açıklamaya çalıştım:

— llluminati

— Business & Round Table

— Skulls & Bones Society

— Bohemian Club (Grove)

— The Royal Institute o) International Affairs (RIIA) - Chatam House

— The Council on Foreign Relations - CFR

— Bilderberg (BB)

— The Trilateral Commission - TC

— Pinay Cercle

— Mont Pelerin Society

— The European Round Table of Industrialists - ERT

Kuşkusuz Amerikan derin devletini oluşturan tüm bu gizli örgütleri deşifre etmek beni aşardı.

Buna karşın, yukarıdaki listede yer alan örgütlerden Mont Pelerin Cemiyeti'nin içyüzünü Mehmet Eymen ile birlikte açığa çıkartmaya çalıştık.3

Bu arada çok değerli araştırmacı ve yazar Halid Özkul'dan, anılan örgütler hakkında ayrıntılı bir kitap yazmasını istedim; sağ olsun beni kırmadı ve gerçekten de derinliği ve felsefi boyutu olan bir kitapla4 isteğimi yerine getirirken beni de onore etmek kadirşinaslığını gösterdi.

Gene geçen yıl kaleme aldığım Derin Devlet5 adlı kitabıma bir şema ekleyerek ABD derin devletinin Siyonist ve masonik bağlantılarını açıklamaya çalıştım.

Sıra, anılan örgütler içinde en gizemlisi olan ve bugüne kadar hakkında örgütün yapısı ve işleyişine ilişkin ülkemizde hiçbir kitap yazılmayan Bohemian Grove'a gelmişti.

Bohemian Grove, Grove ismini bulunduğu mekânın ormanlık bir alan içerisinde olmasından; Bohemia ismini ise üyelerinin pek de toplum kuralla­rına aldırmayan kişiler olması özelliğinden almaktadır.

Birçok kaynakta ise Bohemian Kulübü olarak isimlendirilmektedir.

Anılan örgütte genellikle Temmuz ayında iki Cumartesi-Pazar'ı da kapsayacak bir süre içinde ABD'nin global elitleri(!) küresel seçkinleri, yani tüm dünyaya büyük adam diye yutturulan ABD'li örgüt üyesi kodamanlar bir yandan küresel dünyayı yönetmek için kararlar alırken, öte yandan da nekrofili (ölüye tecavüz) dahil her türlü cinsel sapıklık ve sapkınlıklarını tatmin ediyorlar.

Bununla da kalmayıp, modern insanın çoktan terk ettiği, pagan dinlerinden kalma dev bir baykuş (Moloch) heykeli altında gam yakma töreni diye adlandırdıkları sözüm ona sembolik insan yakma törenine de katılıyorlardı.

Üstelik işledikleri bu alçakça suçlan kendi çıkarttıkları yasa ile suç kapsamı dışına alarak Amerikan adaletinin içyüzünü sergilemiş oluyorlardı.

Bu örgütün içindeki tüm pisliklere tanık olan ve bir seks kölesi olarak kullanılan Cathy O'Brien isimli bir kadın, bu iğrenç insanların içinden kaçarak her türlü riski göze almış, daha sonradan eşi olan kurtarıcısı Mark Philips ile birlikte Trance Formation America (Türkçe ismiyle Baykuş İmparatorluğu)6 diye bir kitap yayınlamıştır. Bu kitap, yaşanan rezillikleri gözler önüne sermektedir.

Günümüze değin birçok yazarın bu konuya değindiğinden söz etmiştim, onlar içinde ilginç bulduklarımı önsöze ekliyorum.

ABD'nin seçkinlerinin(î) doğu yakasının örgütü olan Kurukafa ve Kemikler Örgütü'nün (Skulls and Bones Society) sapık masonik ritüellerinden çok söz edildi.

Şimdi de, ABD'nin batı yakasında, California civarında yer alan bu ultra sapık örgütün içyüzünü gözler önüne sermeye çalışıyoruz.

Bu noktada çarpıcı olan şey, birçok ünlü Amerikan Başkanı ve devlet adamının her iki örgüte de üye oldukları gerçeğidir.

Tam bağımsızlıkçı, antiemperyalist ve antikapitalist tavrımla, 1950 yılından bu yana her türlü riski göze alarak ABD emperyalizmi ile mücadele etmekle ne kadar haklı olduğumun bilinci içindeyim.

Sağduyulu Türk Ulusu, Türkiye ve dünya halklarına yönelik ABD derin devletinin hıyanetini algıladığı için, son anketlere göre ABD aleyhtarlığı % 73'e kadar çıkmış bulunuyor.

Umarım ki bu kitap bu oranı daha da yükseğe çeker. Eğer bu umudum gerçekleşirse kitabın da işlevini yerine getirdiğine inanacağım. Bu kitabın oluşmasında ve bilgilerin ortaya çıkartılmasında büyük kat­kıları nedeniyle M. Faik Kurtulan'a teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Talat Turhan

3 Nisan 2006, Kuzguncuk.


Kaynakça ve Açıklamalar

1. Çeteleşme, Talat Turhan, Akyüz Yayınları, Haziran 1999
2. Küresel Çete, Talat Turhan, İleri Yayınları, 1. baskı, Şubat 2005
3. Mont Pelerin Küresel Sermayenin Beyni, Talat Turhan-Mehmet Eymen, İleri Yayınları, 1. baskı, Mart,2005.
4. Gizli Ordular, Halid Özkul, Sorun Yayınları, 1. baskı Aralık 2005
5. Derin Devlet, Talat Turhan, İleri Yayınları, 1. baskı, Ekim 2005
6. Baykuş İmparatorluğu, Bir CIA Zihin Kontrolü Kölesinin Gerçek Yaşam Öyküsü, Mark Philips, Cathy O'Brien, Çevirisi: Uğur Alkapar, Aykırı Yayınevi, 1. baskı, 2002

İnternette Okumak İçin:

http://www.talatturhan.com/kitap-adobe- ... 20club.pdf

http://www.scribd.com/doc/2448066/Cathy ... f-America2


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye