Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: tasavvuf ne düşünür cemaatlerle ilgili
MesajGönderilme zamanı: 09.09.09, 16:21 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bu anlatacağım yaratılanı sev yaratandan ötürü mantığına ters düşüyor gibi gözükebilmekle beraber bir mesaj vermektedir.

evliyaullahın bir tanesi müridini yanına çağırmış ve demişki, evladım şu karşıdan gelen şeriat ehli adamı görüyormusun, o da demişki görüyorum sultanım.

-oğlum şu şeriat ehli nasıl ki kafirlere karşı bir sevgisizlik besliyorsa bizde o adama karşı bir sevgisizlik beslemekteyiz yani bizde onu sevmiyoruz.

peki gelelim bu şeriat ehlinin kim olduğuna. bu şeriat ehli benlik kokan adamdır. namazı kılar şöyle kıldım der orucu tutar böyle tuttum der. hatta bugün google sonuçlarında risalenur foruma girdim yazan yazı şu: 2.dünya savaşına türkiye nur talebelerinin sayesinde girmemiştir onların feyzleriyle girmemiştir ve risalelerin kerametidir sayın üstadım gibi söylemlere denk geldim. ya siz kimsiniz de yani nasıl bir laf bu Allahım yarabbim, diyecek laf bulamıyorum. yani demiyorlar ki ülkemizdeki evliyaullahın lütfuna onların büyüklüğünden dolayı korunmuşuzdur. Allah onların yüzü suyu hürmetine bizi korumuştur demiyorlarda KENDİLERİNİ evliyaullahın bile gelemiyeceği makamlarda görüyorlarda nasıl laf konuşuyorlar. ve inanıyorum ki Mehdi as geldiğinde inkar edecek ulema yani alim geçinenler bunlardır. mürşid tarikat yoktur diyenler bir mürşidi kamilin mehdi olduğunu görüp ne yapacaklar. nerden türedi bu cennet cehennem satıcıları. daha bişey demiyorum. sadece kendi görüşlerimi dile getirdim. hoca ahmet yesevi ile bu topraklara gelen bu nazeninlik şimdi kimler tarafından kabul edilmiyor, aşağı görülüyor ........ töbe estağfirullah.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz