Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Şeyh M. Nazım Kıbrısî : "...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 06:56 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 12:14
Mesajlar: 1108
Cuma Hutbeleri -5- :

Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ :"...yahudiye lânet oku !.."
Bismillahirrahmanirrahim

...

Ey mü’minler; Cenâb-ı Hakk’ın;

“Ey Habibîm sen olmasaydın bu kâinatı halk etmeyecektim, senin şânına halk eyledim” diye hitab etmiş olduğu Âhir Zaman Nebîsi ve kâinatın efendisi Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyayı şereflendirmiş olduğu mübarek mevlid ayındayız. Rahmetle yüklü gelen bu aya tâzim edenlere o da rahmetlerini bırakıp geçer.

Bütün mahlûkatın içerisinde kâmil olan,ondan daha mükemmeli düşünülemeyen insanoğlu, 20. asır bitip de 21. asra ramak kalmışken maalesef bir kısım hased insanlar kıskançlıklarından dolayı, musibetliklerinden dolayı ve şeytana tâbi olduklarından dolayı Efendimiz’i kabul etmiyorlar. Müslümanlar da gafletten dolayı Efendimiz’in büyüklüğünü takdir edemiyorlar. Efendimiz’in büyüklüğünü takdir edemeyen kimseler küçülür; sıfırlanır. Biz öyle bir millettik ki; O Peygamber’in getirmiş olduğu hakkı, tevhidi kabul ederek, yeryüzünde tevhidi ilân etmeye ve Peygamber sancağını taşımaya memur edilmiştik. Bu millet bugün gaflet içerisindedir.

İslâm’ın baş düşmanı ve Peygamber'i (s.a.v.) ilk kıskanan yahudilerdir ki; kendi peygamberlerine yapmadıklarını bırakmadılar. Musa peygamber, Cenâb-ı Hak’tan Tevrat-ı Şerifi alıp, kendilerine getirinceye kadar buzağıya tapan melanet yahudiler...

Peygamber A.S. , “Eğer verecek sadaka paranız yoksa yahudiye lânet oku; sevap yerine geçer…” buyurdu. Çünkü bütün dünyanın huzurunu kaçıran fitneleri uyandıran insanları rahatsız eden her melânet, tedirgin eden herşey onların başının altından çıkar, insanların ve milletlerin gafletlerinden dolayı...

İlk Hıristiyanlığı perişan ettiler. Îsa peygambere çeşit türlü iftira edip maskaraya çevirdiler. O derecede çevirdiler ki haça gerilen bir kimseyi akılsız Hıristiyanlara “sizin tanrınız budur” , dediler; “tapınınız sizi bu kurtaracak.” O kendini eğer kurtaramamışsa haçın üzerinde çivilenmiş ise seni nasıl kurtaracak? Lakin ısrarla iki bin senedir Hıristiyanlığı ileri sürüyor. Hristiyanlık doğduğu anda biraz devam ettikten sonra yahudilerin hilesiyle hristiyanlıktan çıkmış; maskaralığa döndürülmüştür. Hristiyanlık dini Noel bayramları, yortularla, çam ağaçlarıyla yılbaşılarıyla her türlü pisliği icra edecek geceler günler icat ederekten maskara olmuştur. Din olmak haysiyetini kaybetmiştir. Din disiplinle gelen ilahi nizamdır. İnsan disipline razı olmadıktan sonra ne müslüman olur, ne hristiyan olur, ne yahudi olur.

Din Allah’ın göndermiş olduğu ilahi nizamdır. Nizam da disiplindir. Zabt u rabt vardır.

“Bir zaman gelecek benim ümmetlerim de gafletlerinden dolayı herkes kendi hevasına göre bir yol tutacaktır…” Halbuki İslam açık ve seçiktir. İslam’dan kaybolan birşey yoktur. Lakin o zamanın insanları okudukça cahil olacaklar, büyüklenecekler, kibirlenecekler diyecekler: “Bizim görüşümüze göre; bizim anlayışımıza göre...”

Sen kimsin? Senin anlayışına göre mi müslümanlık olacak?.. Cenab-ı Allah O’na vahiy ile emretmedikten sonra Peygamber bile görüşünü bildiremez. Bu zamanda herkes kendi havasına göre din tutuyor. Bunu da körükleyen nedir? Yahudiler Hıristiyanlığı maskara etti, bitirdi. Lakin arkasından İslam geldi. İslam’a kancayı taktılar. İslam’ı bitirmek için etmedikleri melaneti bırakmadılar.

Ta bugüne kadar müslümanların aleyhinde kendi akılsız ve mantıksızca olan fikirlerini, insanlığı tahrib eden kötü fikirleri yayarak insanlığı çürüttüler. Kendilerini seçkin millet tanıttılar. “Biz Allah’ın seçmiş olduğu seçkin milletiz ötekiler: paryalar, uşaklarımızdır...”

Hakikaten -maalesef- bugün bütün hristiyanlar, gafletlerinden yahudiyi destekliyor. Müslüman alemi yine yahudilerin talimatı neyse o yolda yürüyorlar. Yahudiler diyorlar ki “Siz modern müslüman olacaksınız, çağdaş müslüman olacaksınız. Donlarınız burada, göğüsleriniz açık olacak, yiyecek-içecek her haltı edeceksiniz… Bu modern müslümanlıktır….”

“Benim ümmetlerim “şarap” diye içmeyecek, ahir zamanda başka başka isimler koyacak ta öyle içecekler, o şeytanın pisliğini…” Haram diye birşey kalmayacak, modern müslümana herşey mübahtır, ne isterse yapsın… Ondan ötede müslümanlık dava ederseniz; dikkat ediniz, bizim elimizde kuvvet var, ve biz bizim yolumuzdan çıkanları tüketmeye kadiriz.

Cenabı Allah buyuruyor ki, : “vemekeru vemekerallah” “Ey Habibim onlar bu İslam’ı yıkmak için çeşit türlü hile ve tuzak kuruyorlar, Ben de onlara öyle bir tuzak kuruyorum ki içine düşecek ve kurtulamayacaklar…”

Ey Müslümanlar!...

Dininize sahip çıkacaksınız. Haram-helal hududu olmadan din olmaz. Her istediğimizi yaptığımız vakitte o din değildir. İslam’ın haram ettiklerini haram bileceksin; helal ettiğini helal bileceksin. Helalı haram etmek, haramı helal etmek bu dini bırakmaktır. Kendi başına sür, aklına göre istediğini yap!... Lakin müslüman değildir o kimse… Onun için çok tehlikeli bir zamandayız gayet tehlikeli.


Millet nerede duracak kime tazim edilecektir?

Camiye gelip de bize bunları gösteren, bu günleri gösteren ve bize emn ü eman veren, yaşatan sensin Rabb’imiz… Sana şükürler olsun, bütün camilere toplanıp orada mevlid-i şerifte Peygamberimize tazim namazı da kılıp Cenab-ı Allah’a şükrederekten el açtığımız vakitte bu bir şükür ifadesi olacaktır.

Yirmibeş senedir her sene bakıyorum, o gün camiye çıkıyorum, nereye camiye… Ne var? Merasim var. Ne merasimi? Teşekkür merasimi… Bu yol kapalıdır, camiye gidemezsin!... Madem bugün mutlu günümüzdür, Cenab-ı Allah’a şükretmemiz gerekmez mi? Meydana ne çıkarsınız, siz güneşin alnında bağırıp çağırmaya? Camiye ne gitmezsiniz? Emir: bu yolu kapat… 25 senedir yola çıkıyorum Allah bulunduruyor ya camide kimse yok ya yolu kapalı merasim münasebetiyle …

Yahu müslümanız; yahudi olmadık, hristiyan olmadık, ermeni olmadık. İki rekat Allah’a çok mudur ki bu yeri bize nasip etti bilmiyorum gelen seneye halimiz ne olur?..

Elhamdülillah burada gençleri görüyorum. Bu gençleri onlar istedikleri biçimde yetiştiremedi demek ki bunlar caminin yolunu biliyor, demek ki İslam yaşıyor… Çok budandı ama budandıktan sonra kuvvetli şahlandı. Bizde zeytinleri sepetleme keserler. Bir kütük kalır, aradan bir kaç sene geçince eskisinden kuvvetli çıkar.

İslam çok hırpalandı; lakin kökü katiyen sökülemez! Allah’ın ektiğini sökecek var mı?..

Bu ne gaflettir 1500 senedir uğraşıyorlar, “illa sökelim” diyenler sökülüp gitti… Hala uğraşıyorlar.

İslam ağacını diken Allah’tır. Peygamberi bakıp durmuştur, bunun için İslam yıkılmaz. Oradan buradan dal kesseler de yukarıya doğru uzuyor. Açılacaktır.

Allah’ın vaadi haktır. İşte bu gençleri görünce seviniyorum; çünkü İslam gençleşiyor.

Avrupa’nın akıllanan insanı hristiyanlığın pespayeliğini görüp İslam’a akıyor. İslam’ın önünde durulmaz. Ne kadar set koyup baraj yapsan; arkadan gelen süpürüp götürecektir!.. Yalnız vakti vardır… Vakti de bu ikibinli yıllarda.

Cenab-ı Hak’tan İslam’ın arslanlarını göndermesini istiyoruz. Bir tane gönderir ise yetişir. Bir arslan çıkarsa bin yerde yetişir; ikinciye lüzum yok. Peygamberimiz tek başına çıktı.

Bugün 1,5 milyar insan peygamberliğini, risaletini, Cenab-ı Hakk’ın varlığını, birliğini boyuna ezanlarda şehadet getiren insan vardır. Bu ne tertip ve nizamdır? Bütün dünyanın üzerinde milyonlarca mescidde dakika aksatmaksızın ezan-ı Muhammedi okunuyor. Hangi hükümetin gümanı yetişir? Hangi büyük adamınızın emri yürüyebilir? Beş vakitte müezzin oraya bakacak, tam vaktine gelince ezan okunur.

"Şeyh efendi geç geldi", olamaz!.. Şeyh efendi, şah efendi yok! Ezan vakti geldi: ezan okunacak! Sultan, padişah, cumhurreisi gelecek... Olamaz! Okunacak vaktinde. Ne kuvvet, ne saltanat bu İslam’ın?.. Hangi memurun senin vakit vaktini gözetiyor? Göster bakalım dünya üzerinde… İki milyara gidiyor müslümanlar, dakikası üzerine beş defa… İlahi saltanatı bu İslam’ın.

Kafirler haftadan haftaya çanlarını çalmaya usanıyorlar, eskiden asılıp sallarlardı; şimdi elektrik koydular, basarlar ve çanlar çalınır büyük baş hayvanları çağırmak için.

İslam’ın önünde durulamaz. Bugün varsın, yarın yoksun! İslam’ın önünde kim duruyorsa, büyüklenmesin. Cuma gününde selamlıkta “Büyüklenme padişahım senden büyük Allah var” diye... Üç kıtaya hükmeden padişahlar, sultanlar geçti; bu milletindir onlar da başkasının değil. İftihar ederiz. Belki çoğunun hoşuna gelmezse gelmesin soyunu inkar eden soysuzdur. Biz Osmanlının torunları olmakla iftihar ediyoruz ve tarih böyle söylüyor. Bu Kıbrıs’taki insanımız da Osmanlının torunudur; yalnız Anadolu’dakiler değil. Biz de buraya Anadolu’dan geldik, iftiharımızdır.

Ey müslümanlar onun için dikkat edin!..

Haram-helal hududunu gözetin… Din budur.

Çoluk-çocuğunuza da dikkat edin. Çok açılıp saçıldık; sonra o açılıp saçılanlara birer dert veriyor Cenab-ı Allah, Lokman gelse yetişemiyor. Kimisini derilerine hastalık veriyor, kimisinin içeride bağırsaklarına, kimisinin tepesi darmadağın oluyor; aklı bir türlü oluyor. Kaç kişi benim kapıyı aşındırıyor hergün, “Bunalıma girdim…” diyor. Bu ne demek böyle bir hal eskiden yoktu. Şimdi on-onbeş kapımızda… Tokatlar-şamarlar geliyor bir parça uyandırmak için… Uyan çoluk-çocuğuna hükmet; palyaço gibi gezdirme. Modern müslümanlık diyerekten setrü’l-avreti çıkartma. Mesuliyetin yükünü sen çekersin. Her kim kötü nazarla bakarsa kıyamet gününde onun gözlerine ateşten çiviler çakılıp ta onun içindeki zulmet öyle akacaktır.

Kıyamet te hak; cennet te hak; cehennem de hak!... Aklını başına getir! Bugün varız; yarın yokuz. Yarın Allah’ın divanındayız.

Bu kadar yeter bu meseleyi açarsak gelen haftada bitmez; herkes nasibini alsın, ben de alayım…

[ Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ ]

17.07.1998

_________________
" Hayrlar feth olsun ; şerler def olsun !..."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: "...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 15:41 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 22.12.08, 23:18
Mesajlar: 245
Allahu Teala bu yahudi küffarını ve onlara yardım ve yataklık eden hristiyan ve sair gavurları Kahhar ism-i şerifi ile kahr u perişan eylesin.. hanelerini ve mevzilerini hak ile yeksan eylesin.. gök kubbeyi başlarına geçirsin.. yerleri yarıp yerin dibine geçirsin.. amin...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: "...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 15:43 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.12.08, 09:14
Mesajlar: 764
rabbiM yeryüzünden silsin bunları amin helak eylesin amin.ALLAH BELALARINI VERSİN AMİNNNNNNNN

_________________
Ehl-i Bidat-ı Red ve Tahkir Ediyoruz |


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: "...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 20:19 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Amin Amin Amin Ya Rabbe'l Alemin, bi hürmeti Habibike Ya Erhamerrahimin...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ :"...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 01.06.10, 09:48 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13.03.09, 06:08
Mesajlar: 291
Hatırlayalım:

Alıntı:
“Eğer verecek sadaka paranız yoksa yahudiye lânet okuyun; sevap yerine geçer…”

Çünkü bütün dünyanın huzurunu kaçıran fitneleri uyandıran insanları rahatsız eden her melânet, tedirgin eden herşey onların başının altından çıkar, insanların ve milletlerin gafletlerinden dolayı...


Şeyh M. Nazım Âdil el-HAQQANÎ

17.07.1998Hatırlatalım !...

***
Şeyh M. Nazım Adil Kıbrısî el-Hakkanî:

" Müslümanların Kudüs-i Şerif'i kurtarmaları için
İsrail'e karşı Müslümanlarla beraberim..."


viewtopic.php?f=90&t=4266


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ :"...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 01.06.10, 12:38 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 05.01.10, 21:01
Mesajlar: 488
Alıntı:
Cenab-ı Hak’tan İslam’ın arslanlarını göndermesini istiyoruz. Bir tane gönderir ise yetişir.

...

Aklını başına getir! Bugün varız; yarın yokuz. Yarın Allah’ın divanındayız.


"Başımızdaki beyinsizler yüzünden bizi de helak edecek misin Allahım !..."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh M. Nazım Kıbrısî : "...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 01.06.10, 14:16 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 24.12.08, 14:54
Mesajlar: 417
Kahhar olan Allah'ın laneti üzerlerine olsun..

...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh M. Nazım Kıbrısî : "...yahudiye lânet oku !.."
MesajGönderilme zamanı: 04.06.10, 08:28 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 05.01.10, 21:01
Mesajlar: 488
Bu konuda verilen nutuk, bir Cuma Hutbesi idi.

Cumalar mubarek ola...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye