Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Müdafaa Dergisi
MesajGönderilme zamanı: 25.04.11, 09:22 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

MÜDAFAA DERGİSİ !!! (Ehl-i Sünneti Müdafaa - Davamızın Dergisi)

Yazar Kadromuz:

Üstad Kadir Mısıroğlu, Dr. Ebubekir Sifil, Mehmet Şevket Eygi, Osman Nuri Topbaş Hz.leri, Mehmet Fatih Can ve birçok Davamızın Sancaktarlığını yapmış ve yapan müstesna Şahsiyetlerle (Yazarlarla) çok yakında karşınızda olacağız.

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Müdafaa Dergisi
MesajGönderilme zamanı: 25.04.11, 12:48 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Hayrlara vesile olsun...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.04.11, 03:21 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Pek sevindim.

Eygi hariç yazarların hepsi fevkalade bana göre.

Hele Kelami dergahının icazetli alimi Sami Efendinin icazetli Halifesi Musa Efendinin icazetli Halefi Osman Nuri Hz.lerinin yazılarının bulunması da dergiye ayrı bir manevi yoğunluk katacaktır.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.04.11, 11:04 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Efendi hz.lerinin şahısları ve cemaatleri işaret eden bir yazısında denk gelmedik. Lehte ya da aleyhte. Bilemiyorum derginin seyri ne yönde olacak. Malum Mısıroğlu ve Eygi dinler arası diyalogtan ve Gülen cemaatinden bahsedecekler. Hazret dergide yazar mı yazmaz mı, derginin nasıl bir seyri olur, bekleyip göreceğiz.

Derginin seyrinden ziyade sadece maneviyata, tarihe yönelik yazıları da olabilir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.04.11, 16:05 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Bende Osman Nuri Efendinin (k.s) Osmanlı Tarihi vardı.Kalemi pek keskin zat-ı alilerinin.Vallahi kendileri Türkiyemiz için bir nimet.İctimai,dini ve tasavvufi ilimleri cem' eden ender Veliyylerden kendisi.Bu sebeble müteferrik meselelerde de yazılarını kemal-i dikkatle tedkik edeceğim inş-Allah.
Kendisiyle çok görüşmek arzu ettim olmadı.Hüdayi vakfında ancak elini öpecek kadar birebir görüşme imkanı oluyormuş.Osman Ersen Hoca öyle dediydi.Nasib...Eğer görüşmek nasib olursa tarih meselelerinde bazı hususatı müzakere etmek isterim kendisiyle.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.04.11, 22:36 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

"Elini öpecek kadar bir vakit", kısa bir süreye işaret. Yoksa hazret, musafaha kafidir der, el öptürmezler. Görüldüklerinde ayağa kalkılmasından dahi rahatsız olurlar.

Bu Osmanlı kitabından etkilenmeyen görmedim. Hani cumaya dahi gitmeyen birine verdim, 5 vakit namaza başladı.

Ersan Hoca, Kemalettin amcanın yakınlarındadır diye biliyorum. Kemalettin amca çok muhterem bir zattır. İmkan bulursanız onunla da görüşürsünüz.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 08.01.12, 14:49 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Evet Kemâlettin amcayı bana çok sâlih bir dostum,muhibbim de youtube dan izlettiydi...Hazretin çehresinde Gönenli Mehmed Efendi (k.s) ninkine müşâbih bir eda var...Bilmem Allâh bizi de o ihlâs ehlinden eyler mi :cry:

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: