Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Zevahiri küresel direniş çağrısında bulundu (video)
MesajGönderilme zamanı: 14.01.09, 16:18 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

El Kaide lideri Dr. Eymen el-Zevahiri “Gazze Katliamı ve Hain Kuşatma” başlığıyla yayınlanan konuşmasında Mısır yönetimini sert bir şekilde eleştirdi.

Konuşmasını üç mesaj şeklinde sunan Zevahiri, birinci mesajını Gazze’deki ve Filistin’in diğer bölgelerindeki işgal altındaki halka yönelik yaptı. “Sabredin, sabırda yarışın ve cihad yolunda sebat edin” dediği Gazze halkına “bütün ümmetin kendileriyle beraber” olduğunu hatırlattı.

Usame bin Ladin’in “Göğü direksiz olarak yükselten Allah’a yemin ederim ki, bütün kafir orduları Muhammed (sav)’in toprağından çıkmadıkça, Bizler Filistin’de rahat bir şekilde yaşayamadıkça Amerika’da yaşayanlar ve Amerika güvende olmayacak” şeklindeki yemininin takipçisi olduklarını söyleyen Zevahiri, “Biz bugün sizinle Beyt-i Makdis’in gölgesinde hürriyet kazanmak istiyoruz” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Obama ve Mübarek'e ağır eleştiri

Gazze halkına “Bu size Obama’nın bir hediyesidir” diyen Zevahiri, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’i “hain” olarak nitelendirerek Gazze’nin kuşatılmasında ve ölümlerin meydana gelmesinde onun esas ortaklardan birisi olduğunu söyledi.

“Gazze’deki ve Filistin’in diğer bölgelerindeki mücahidler ve Müslüman kardeşlerim! Biz bu çatışmada Allah’ın inayetiyle sizinle beraberiz ve her nerede olursa olsun Haçlı-Yahudi hedeflerini vurmaya yöneliyoruz” diyen Zevahiri “Ben şahsen bu sıralarda sizin yanınızda olarak yaralarınızı tedavi etmeyi ve acılarınızı hafifletmeyi isterdim. Şüphesiz Allah bu şerefi bana yıllar boyunca mücahid kardeşlerimizle ve Afgan muhacirlerle birlikte olmakla ikram etti.” diyerek Gazze’deki yaralı insanlara bir doktor olarak da yardım etmek istediğini belirtti.

Mısırlılara eylem çağrısı

İkinci mesajını Mısır halkına yönelten Zevahiri Gazze kuşatmasından Mısır halkının sorumlu olduğunu söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Gazze’deki kardeşlerimizi suçlu hain Hüsnü Mübarek’in pençelerinden kurtarıncaya kadar öğrenciler eğitimlerini, memurlar ve işçiler işlerini grev kampanyası yapmalarında aciz mi? Mısır ordusundaki özgürlük tutkunlarına derim ki; sizin için Süleyman Hâtır (Allah ona rahmet eylesin) güzel bir örnek ve sağlam bir kulptur. Suçlu hâin (Hüsnü Mübarek) sizi dininize ihanet etmeniz, kardeşlerini kuşatmanız ve onların infazlarını gerçekleştirmeniz için istihdam etmektedir. Hatta kardeşlerinize karşı İsrail uçaklarını ikmal etmeniz için… Ne zamana kadar Şeytan’ın askeri olarak kalacaksınız ve ne zaman Allah ve Resûlü’nün yardımcıları olacaksınız?”

Tüm Haçlı-Siyonist çıkarları hedefimizdir

Üçüncü mesajını bütün Müslümanlara yönelten Zevahiri, mal ve bütün imkanlar ile Gazze’deki mücahidlere ve Müslümanlara yardım edilmesini istedi ve ekledi: “Ey Müslümanlar! Haçlı-Siyonist saldırısına karşı cihad edin, bütün bölgelerde onların ulaşabildiğiniz çıkarlarını vurun, onlara karşı olan mücahidlere ve çocuklarınıza yardım edin.”

Zevahiri geçtiğimiz ay Gazze konulu bir bildiri daha yayınlamıştı.

Press Medya

Gazze ve direniş kültürü başlıklı bildiriyi okumak için

video için tıklayunuz.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz