Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Mavi Marmara'da gizemli askerler!
MesajGönderilme zamanı: 10.06.10, 17:21 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Resim

Mavi Marmara'da gizemli askerler!

Mavi Marmara gemisinde, Kıbrıs Barış Harekatı'nda yaşanan gizemli olayların bir benzerinin yaşandığı İsrailli askerlerin sorgusunda ortaya çıktı. Atatürk Hastanesi'nde tedavi gören yaralı Filistin gönüllülerinden Osman Çalık'ın anlattığına göre, İsrailli askerler birçok tutukluya Mavi Marmara gemisinde uzaktan gördükleri iki metrelik, uzun boylu ve beyaz elbiseli askerlerin nerede olduğunu sordu.

EBUBEKİR GÜLÜM'ün haberi...

Mavi Marmara gemisinde, Kıbrıs Barış Harekatı'nda yaşanan gizemli olayların bir benzerinin yaşandığı İsrailli askerlerin sorgusunda ortaya çıktı. Atatürk Hastanesi'nde tedavi gören yaralı Filistin gönüllülerinden Osman Çalık'ın anlattığına göre, İsrailli askerler birçok tutukluya Mavi Marmara gemisinde uzaktan gördükleri iki metrelik, uzun boylu ve beyaz elbiseli askerlerin nerede olduğunu sordu.

Gazze'ye yardım konvoyuna KEYDER adına Erzincan'dan Antalya'ya gelerek katılan insani yardım gönüllüsü Osman Çalık, Mavi Marmara'daki baskınla ilgili bu ilginç olayı Milli Gazete'ye anlattı. İsrailli komandolar tarafından bacağında vurulan ve kurşun isabet eden ayağı kırılan Çalık, İsrailli askerlerin sorgusunda yaşanan ilginç diyalogu ve Mavi Marmara gemisinde yaşanan gizemli olayı anlattı.

SORGUDAKİ İLGİNÇ SORU

Kendisi gemiden helikopterle hastaneye kaldırılıp, ameliyat edilen Çalık, sorguya katılan arkadaşlarının daha sonra bizzat kendisine anlattığı olayı şöyle aktardı:

Askerler, tutuklayıp cezaevine götürdüğü arkadaşların bazılarına, biz gemiye indirme yaparken, filikaların yanında ikişer metre boyunda, uzun boylu ve beyaz elbiseli askerler vardı. Onları ne yaptınız? Bize verin diye, soru sormuşlar. Israrla gemide askerler vardı, demişler”.

Mavi Marmara gemisinde yaşananları da detaylarıyla anlatan Çalık, Pazar gecesi saat 11.00 sularında terör devleti İsrail'in gemi ve uçaklarının filonun peşine takıldığını ve taciz etmeye başladığını söyledi. Sabahleyin namaz için kalktıkları sırada 03:30 civarında hücum botlarının gemiye iyice yaklaştığını fark ettiklerini belirten Çalık, namaz sırasında hareketlenmenin başladığını ifade etti. O sırada geminin karaya 80 mil uzaklıkta uluslar arası sularda bulunduğunu belirten Çalık, “Namazı kıldıktan sonra, ateş etmeye başladılar. Plastik mermiler yağmaya başladı.

Daha sonra üzerimizden helikopterler gaz bombaları atmaya başladılar. Attıkları gaz bombalarından birisi, benim sol bacağıma isabet etti. Pantolonumun yandığını fark ettim. Söndürmeye çalıştım. Ben geminin en aşağısındaydım. Gaz bombasının ardından yeniden geminin gövdesine mermi yağdırmaya başladılar” diye anlattı.

LAZER DÜRBÜNLÜ SİLAHLA VURDULAR

Yapılan görev dağılımında; kendisine bulunduğu taraftan gelecek İsrailli komandoların içeriye sokulmaması vazifesi verildiğini söyleyen Çalık, “Bu amaçla geminin içindeki yardım hortumunu kullananlardan birisiydim. Bu hareketlenme esnasında ikinci bir helikopterin, yaklaşıp içinden adamların indiğini fark edemedik. Onlar lazer dürbünlü silahlarla hareket eden her şeyi tespit ediyormuş. Yukarıdan en altta olmama rağmen beni vurdular. Sağ ayağımın üst kapak kısmının arkasından mermi isabet etti. Onlar inmeye başlayınca gerçek mermi kullanmaya başladılar. Biz de direniş gösterince de hemen ateş etmeye başladılar. Hareket eden her şeyi vurmaya başladılar”

Daha sonra kaptan köşkü İsrailli askerlerin eline geçince bayanların zarar görmemesi için herkesin geminin içlerine doğru çekildiğini belirten Çalık, “İçeriye çekilenler bir araya toplanınca, ben vurulduğum yerde kamarada tek kaldım. Bizim olduğumuz yerden içeriye giren İsrail askerleri ve ellerinde köpekleriyle etrafı arayarak benim yanıma kadar geldiler.

Bağıra bağıra bir şey söylüyorlardı. Bir şey anlamıyordum. Ellerim havadaydı. Ama İsrail askerlerinin hareketlerinden, beni vuracaklarını düşündüm.” dedi.

HAYATIMI İSRAİLLİ BAYAN MİLLETVEKİLİ KURTARDI

O sırada kamaranın diğer ucunda bulunan Arap kökenli İsrailli bir milletvekilinin (Hanen Zoabi) koşarak yanına doğru geldiğini anlatan Çalık, “Bağırarak yanıma geldi. İsrailli askerlere bir şeyler anlatmaya başladı. Aynı dili kullandıkları için anlaşabiliyordu. Konuştu, ikna etti ve 15 dakika sonra beni bıraktılar. O bayanın yaptıklarından dolayı beni bıraktılar. O orada olmasaydı, beni vurup gideceklerdi” diye konuştu.

O şekilde 2 saat bekledikten sonra dört askerin kendisini battaniyeye koyup yere vura vura taşıdıklarını söyleyen Çalık, “Bir asker, parçalanmış olan bacağımın üzerine bastırıyordu. Yardım helikopteri gelinceye kadar yapmadıkları zulüm ve işkence bırakmadılar” dedi.

Helikopterdeki askerlerin davranışlarının ve tedavi gördüğü hastanede yapılan muamelenin iyi olduğunu söyleyen Çalık, hastanede Bursalı Yahudi bir doktorun kendisine yardımcı olduğunu kaydetti.

Hastane odasında ayağından ameliyat edildiğini söyleyen Çalık, daha sonra götürüldükleri serviste kendilerine getirilen yemekleri yemediklerini ve tedaviyi reddettiklerini ifade etti.

Osman Çalık, şöyle konuştu:

“Zalimler, hep korkak olur. Dünyanın en gelişmiş silahlarına sahip komando askerleri, o gemide hiçbir silahı olmayan sadece elleriyle mücadele eden sivil insanlar tarafından aşağı indiriliverdiler. Bir ümmet olduğumuzu bu gemiyle göstermiş olduk. İnşallah o gemi, kapıların açılmasına vesile olacak. Gelen bütün milletvekillerimize şunu söyledim: Biz görevimizi yaptık, sıra şimdi sizde. Yapıp yapmamak kendilerinin bileceği iş. Ama öbür tarafta bunların hesabı mutlaka sorulacaktır”

Milli Gazete

http://www.habervaktim.com/haber/125909 ... erler.html

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz