Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: AKP`nin başörtülü kurucu adayı Fatma B. Ünsal isyan etti.
MesajGönderilme zamanı: 12.04.11, 09:36 #mesajın linki (?)

Ak Parti`nin başörtülü adayı isyan etti.

12-04-2011

09:19

Başörtülü kadınların Meclis`e girmesini isteyen kadınlar eli boş döndü. Başörtülü adaylardan Ünsal sert çıktı.

AK Parti`nin AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal`ın "Başörtülü aday yoksa bağımsız aday olurum" resti, başörtülü kadınların, "Başörtülü aday yoksa oy da yok" kampanyası sonuç vermedi.

AK Parti sadece seçilemeyecek sıradan türbanlı bir aday gösterdi. Antalya 13. sıradan aday gösterilen Gülderen Gültekin`i Din Kültürü Öğretmenliği yaptığı ve okula giderken başını açtığı öğrenildi. Tablo böyle olunca partinin başörtülü kurucu üyelerinden Fatma Bostan Ünsal isyan etti.

KURUCUSU OLMAK SERBEST ADAYLIK YASAK

AK Parti`nin son Kızılcahamam toplantısında Başbakan Erdoğan`dan başörtülü aday göstermesini isteyen, bu gerçekleşmezse bağımsız aday olacağı resti çeken Ünsal listenin açıklanmasından sonra internethaber`e konuştu. "AK Parti yanlış yaptı" diyen Ünsal şunları söyledi:

"Başörtülü aday gösterilmeyerek kadınların yüzde 65`i temsil edilmiyordu. Bu vahim yanlış hala devam ediyor. Başörtülü aday göstermek en çok AK Parti`ye düşerdi. Ben bu partinin kurucularından biriyim. Sorunun çözümünü bu partide gördüğüm için kurucusu oldu, o nedenle beklentim doğaldı. Kuruluş sürecinde eşit sayıda başörtülü ve başörtüsüz isimler vardı. Ama adaylık sürecinde bu gerçekleşmiyor. Hatta Sabih Kanadoğlu o dönem başörtülü isimler parti kurucusu olamaz dediğinde bu oy birliği ile Anayasa Mahkemesi`nden geri döndü. Hukuki engel yoktu. Zamanı değildir diyenlere "İnsanlarının zamanı mı olur" diye sormak istiyorum."

İSTİFA EDECEK Mİ?

Ünsal partiden istifa edip etmeyeceği sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Bağımsız aday başvurusu için son gündü, ancak takvim olarak şansım kalmadı. Ayrılma konusunda şu an için böyle bir kararım yok ancak ilerleyen zaman ne gsöterir bilmiyorum. Ama yanlış yapılmıştır. Buna yanlış demeye de devam eeceğim. Sadece üzgün olduğumu söyleyebilirim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: