Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yazarlar Birliği’nde yeni dönem
MesajGönderilme zamanı: 27.03.12, 15:44 #mesajın linki (?)

Türkiye Yazarlar Birliği’nde İbrahim Ulvi Yavuz yeniden başkan

Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu 17. Olağan genel kuruldan sonra iş bölümü yaptı. Genel Başkanlığa İbrahim Ulvi Yavuz tekrar seçildi.

Genel başkan yardımcılıklarına Hicabi Kırlangıç ve Ahmet Fidan getirildi. Genel sekreter Ercan Yıldırım, Mali sekreter Erbay Kücet oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği’nin 24 Mart’taki Genel Kurul'da belirlenen yeni yönetim kurulu ilk toplantısını 26 Mart Pazartesi günü TYB Genel Merkezi'nde gerçekleştirdi. Toplantıda yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı.

Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında kurul asıl üyeleriyle birlikte yedek üyeler de hazır bulundu. Genel kurul ile ilgili kısa bir değerlendirilmenin yapıldığı toplantıda yönetim kurulu üyeleri kısa hal tercümeleri ile kendilerini tanıttı.

Toplantının önemli gündem maddelerinden biri de yapılacak faaliyetlerle ilgiliydi. Yeni kültür merkezi ile birlikte hem maddi hem de manevi anlamda belirgin bir atılımın gerçekleştiği fikrini savunan yönetim kurulu üyeleri bu faaliyetlerin geniş kesimlerin takdirini kazandığı ve gözlerin tekrar TYB üzerine yöneldiği görüşü üzerinde duruldu.

Faaliyetlere Son Sürat Devam

Önümüzdeki dönemde çok daha aktif ve geniş katılımlı programlara devam edilmesi gerektiği dile getirilen yönetim kurulu toplantısında, ilk etapta Balkan Savaşları’nın 100. yılı nedeniyle yapılacak olan uluslar arası faaliyet dizisi, Kültür Sanat Yıllığı’nın yeni sayısının hazırlıklarına başlanılması, II. Ahlâk Şûrası’nın hazırlıklarının tamamlanması, Şehir Tarihi Yazarları Kongresi’nin ikincisinin yapılması gibi konular görüşüldü.

Yeni dönemin hayırlara vesile olması temennilerinde bulunulan TYB Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı şu şekilde yapıldı:

Genel Başkan: İbrahim Ulvi Yavuz ( 70 )

Genel Başkan Yardımcıları: Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç ( 46 ), Ahmet Fidan ( 64 )

Genel Sekreter: Ercan Yıldırım ( 35 )

Genel Sekreter Yardımcıları: Atilla Mülayim ( 38 ) ve Öner Buçukçu ( 26 )

Genel Mali Sekreter: Erbay Kücet ( 57 )

Üyeler: Osman Özbahçe ( 41 ) , Ahmet Fatih Gökdağ ( 59 ) , Murat Erol ( 34 ) ve Ferhat Koç ( 63 )

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: