Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Forum Kuralları ve Server İçerik Yasakları
MesajGönderilme zamanı: 14.12.08, 15:10 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Yönetici
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 01:33
Mesajlar: 63
GENEL ve ÖZEL FORUM KURALLARI:

1. Forumda mesaj yayınlamak, gönderilen mesajlara cevap yazmak ve diğer üyelerle özel mesajlaşma gibi hizmetlerden faydalanmak için foruma üye olmanız gerekmektedir.

2. Foruma kayıt yaptırırken ve yazışma sürdürülürken , üyelik bilgileri kısmına, küfürlü ve/veya müstehcen içerikli, kişileri ve kurumları karalayıcı ya da aşağılayıcı nitelikte İslami hududa, yasalara, genel ahlaka, Türk töresine, görgü kurallarına; uluslararası anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına ve temel insan hak ve hürriyetlerine aykırı şekilde kullanıcı ismi girmek, imza düzenlemek ; mesaj göndermek yasaktır.

3. Avatar ve imza bölümlerine; üyelerin fotoğrafı eklenmemeli; reklam hedefli site adresi veya ürün tanıtımı bilgileri yazılmamalı veya link verilmemelidir.

4. İsim-resim simge seçiminde ve üyelik bilgilerinde bu sözkonusu kısıtlamalara dikkat edilmediği takdirde forum yönetimi üyelik iptali hakkına sahiptir.

5. Foruma herhangi bir toplum kesimi ya da dini cemaat ile ilgili uyuşmazlık veya anlaşmazlıkların taşınması kesinlikle yasaktır. Bu hükmün ihlali veya yazışmaların "önder konumundaki kişiler"i şahsen ilzam eden özel bir tartışma halini alması durumunda, konu derhal kilitlenir ve tartışmaya taraf olanların üyelikleri askıya alınır.

6. Forum üyelerinin, kendilerine gönderilen "özel mesajlar" hakkında yönetime şikayette bulunmaları halinde sözkonusu özel mesajlar yasal ve ahlaki bakımdan titizlikle incelenerek forum yönetiminin kararı ile mesaj sahibinin üyeliğine derhal son verilecektir.

7. Forum kuralları ihlali tespit edildiği takdirde, sözkonusu üyeliklerin sona erdirilmesi yaptırımı yanında ilgili üyenin gönderdiği tüm mesajlar forumdan kaldırılacaktır.

8. Forumda yer alan bilgi, yorum, değerlendirme ve dökümanların kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan/dolaylı ; maddi/ manevi zararlardan Forum yönetiminin hiç bir özel/ tüzel hukuki/cezai sorumluluğu yoktur.


ÖZEL UYARILAR:

9. Forum sayfalarının alt/üst kısımlarında çıkan reklamlar ile forum yönetiminin hiçbir ilgisi yoktur. Bu reklam linklerine tıklanması ile oluşacak her türlü maddi/manevi riske karşı ziyaretçi ve üyelerimizi uyarmayı bir görev biliyoruz.

10. Foruma, kişilerin haberleşme ve bilgi alma özgürlüğünü engelleyecek tarzda saldırgan, öfke ve nefret dolu; kişileri herhangi bir açıdan tahrik, tezyif veya taciz edici, -Forum yöneticileri ve üyeleri dahil olmak üzere- kişileri ve kurumları rencide eden; başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı ya da yalan/iftira/tehdit içeren mesajlar gönderilemez.

11. Foruma gönderilecek iletilerde fikri mülkiyet ve telif haklarına saygılı bir şekilde davranılması; bir eser veya makalenin tümü bir internet kaynağından kopyalandığı takdirde ilgili internet referansına ait linkin de gönderilmesi önerilir. Bu tür bir aktarma ile şahsi hukukunun ihlale uğradığını forum yönetimine ileten kişilerin talepleri dikkate alınarak ilgili ileti forumdan kaldırılır.

12. Forum yönetimi bu hüküm ve şartları dilediği zaman ve önceden haber vermeksizin, tek taraflı olarak değiştirmek ve güncellemek hakkını haizdir. Herhangi bir üyenin muhtemel değişiklik ve güncellemelerden haberdar edilmediğini ileri sürmesi mazeret olarak kabul edilmez.

13. Forum alt başlıkları ile ilgili özel dilek ve önerilerinizi yetkili moderatörlere özel mesaj ile iletmeniz rica olunur.

14. "Tasavvuf Forumu"nda kendi meşrebinize aykırı gibi görünen mesajlar bulunabilir. Forum yönetimi olarak bütün İslami / Tasavvufi meşreb önderlerinin sözlerine, öğütlerine aslına sadık kalınarak ve dikkat edilirse görüleceği üzere kaynakları referans olarak gösterilmek suretiyle yer verilmektedir/verilecektir.

Öyle inanıyoruz ki evliyaullah himmeti ile bu forumu her meşrebten muhib, salik izleyecek ve nasibini alacaktır. Yine her meşrebten muhib ve salik'in kaliteli katkıları ile bu forum "İslam Kardeşliği" için örnek olacak bir noktaya ulaşacaktır.

15. Forum üyesi olanlar bu kuralların tamamını kabul etmiş sayılırlar.

***

SERVER (SUNUCU) YÖNETİMİ YASAK İÇERİK KURALLARI

-SUFİ FORUM'un da yer aldığı server yönetimince belirlenmiştir-

Server web alanında yer alan tüm forumlarda bulundurulması yasak olan içerikler:

* Telif haklarını ihlal edici her türden materyal, bilgi; belge... Telif hakkı bulunan video, müzik ya da filmlerin doğrudan indirilmesine (download) yönelik linkler..

* Bilgisayar programlarının "uygulama" dosyaları ( .exe, .rar, .bat, .zip vb.)

* Virüs veya zarar verici unsur, korsan yazılım, kırılmış şifre(crack), diğer kaynaklara zarar vermeye yönelik uygulamalar içeren sayfalar...

* Sadece bu kurallara uymayan sitelere link veren içerik oluşturmak yasaktır.

* Yasadışı aktiviteler için propaganda, bilgi ve eğitim sağlamak ya da herhangi bir grup ya da bireye karşı fizikî ya da manevi zarar potansiyeli taşıyan tahrik; hakaret ve fiil organizasyonu girişiminde bulunmak kesinlikle yasaktır.

Her Sufi Forum yöneticisi ve Sufi Forum kullanıcısı yukarıda belirtilen yasak içerikleri foruma taşımamayı ve bunu sağlamaya yönelik düzenlemelere gereği şekilde uymayı kabul ve taahhüt etmiştir.

Bu kurallara uygun olmayan davranışta bulunulduğu gözlenen; belirlenen ve bu nedenle yapılan uyarılara rağmen yönetimi tarafından gerekli önlemlerin alınmadığı forumlar, server yönetimi tarafından ikinci bir uyarı yapılmaksızın kapatılacaktır.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Forum Kuralları ve Server İçerik Yasakları
MesajGönderilme zamanı: 01.04.11, 12:49 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 04.12.09, 05:21
Mesajlar: 42
Forum kuralları 3 yıl önce yapılan istişare ile kurucular tarafından yukarıda gösterilen şekilde düzenlenmiştir.

Bu kurallardan rahatsızlık duyanların ; foruma rahatsızlık vermeden üyeliklerini sona erdirmeleri tavsiye edilir.

Forumdan atılmak için (BANNED) burada yazılı kuralların ihlalinin tesbiti ile forumun kurucularının çoğunluğunun oy birliği gereklidir. Bugüne kadar 3 yıllık forum geçmişinde uyarı ötesinde bir yaptırım ile hiç bir üyenin kaydı silinmemiştir.

Forumdan ayrılmak isteyen üyenin foruma giriş yapmaması yeterlidir. Üye olarak giriş yapmayan bir kişi KAYITLI KULLANICI olarak görebileceği sınırlı alanlar dışında tüm forum alanlarından yararlanma hakkına sahiptir.

Forumdan ayrılmak isteyen üye, dilerse kendi mesajlarını silme yetkisine sahiptir. Mesajından alıntı yapılan bir mesajın arındırılması isteniyorsa ilgili mesajın linki yöneticilere ÖZEL MESAJ ile iletilirse gereği yapılacaktır.

***

Bazı kişilerin son zamanlarda reklam maksadı ile sufiforum.com'a üye oldukları görülmektedir.

Reklam hedefli linkler içeren imza, avatar vb. üye olan kişilerin üyelikleri hiçbir uyarı yapılmadan sona erdirilecektir.

Görülen lüzum üzerine hatırlatıldı.

SUFİFORUM


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye