Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İslam takviminin yeni yılı: 1432 Hayrlara vesile olsun...
MesajGönderilme zamanı: 06.12.10, 17:59 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 13.03.09, 06:08
Mesajlar: 291
İslam takviminin yeni yılı: 1432

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani Sultanul Evliya

Cuma, Aralık 3, 2010 Lefke, Kıbrıs


İSLAMİ YENİ YIL: 1432

Destur Ya Ricalallah Meded. Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber
La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd.

Sümme Vesselatu Vesselam Âlâ Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Habibullah Rabbul Alemiyn Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Seyyidina Muhammed (s.a.v.) Ve Âlâ Sairi Enbiya Vel Murseliyn Salâvatullahi Vesselamu Aleyhi Ecmain

Ve Âlâ Ricalullahi…
Ya İbadallahi Salihin Ve Ashabul Nevbe…
Ya Kutbul Zaman, Ya Sahibel Zaman …

Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym diyoruz.

Esselâmun Aleyküm, Selâmullah Âlâ İbadillah...

Ya Rabbi ya Allah Ente Allah. Ey insanlar, şimdi İslam takvimin sonuna ulaşıyoruz, 1431’in sonu geliyor, pazartesi bitecek. Hepiniz ve müslüman dünyasının çoğu da İslami takvimini dikkate almazlar. Onları gayri müslüman dünyasının takvimini kullanırlar.

Ve bu yanlış bir şeydir. Onlar neden batılı takvimi kullanmaya çalışıyorlar ki bu Hıristiyan takvimidir, bunun başlangıcının bir temeli yoktur. Onlar İsa a.s. doğduğu zaman bu Hıristiyanların ilk takvimini yazdıklarını söylerler. Asla.

Bu hayaldir. Bu hiç bir mükemmel temel üstüne değildir ama İslami takvimi Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v)’in hicretiyle başlanıldığı bilinir. Ve O Mekke-i Mukerreme’den Medine-i Münevvere’ye ulaştı. Bu İslâm takvimi hakiki başlangıç üzerine kurulmuştur ama batılı takvimin temeli yoktur.

Ama 2 milyar Müslümanların bu takvimi kullandıklarını söylemeye üzgünüm. Ve Peygamberler Mührünün 1431 de hicretine bir işaret verirler. Neden? İslâm dünyası neden bunu kullanır? Onlar şereflerini kayıp ediyorlar. Batılı ülkeler takvimlerinde İslam takvimini kullandıklarını zannetmiyorum, hayır. Siz neden takip ediyorsunuz?

Çünkü siz bütün kâinatın onun şerefine yaratıldığı son Peygambere inanmıyorsunuz. Neden takip ediyorsunuz? Siz bunu zorlamı mı kullanıyorsunuz? Bizim bir numara olanların hepsi ilahi lanet altındalar. Bunu ne için kullanırlar? Batılı ülkeler size ne veriyor?

Size evet, birbirinizi öldürmek için nükleer bombalar veriyorlar, bu onların medeniyetidir. Ve şimdi Pazartesinden sonra Salı günü İslâm takvimin yeni yılının başlangıcı olduğunu kimse bilmiyor. Bugün Cuma, yarın Cumartesi, yarından sonra Pazar günü. Pazardan sonra Pazartesi gelir ve İslami takvimiz biter, devresini tamamlar.

Ve Salı günü yeni İslâm takvimin ilk başlangıcı olacak, Salı günü başlar. İslâm takvimin günü güneş batışında başlar. Güneş batışı günün başıdır, saat 12 değil. Hayır bizim saat 12 güneş batışındadır. Gün güneş batışından sonra başlar ve yeni gün gelir. Ama batılı ülkelerin takvimleri gece yarısında başlar ve gece yarısının da hakiki bir temeli yoktur, hayır. Bazen saat 12 kısa veya uzundur.

Ama şimdi bakarsanız saat 12 5 den 12ye 7 saattir, kış zamanı daha az olur. Bu bir hakiki temel üzere değildir ama İslam günü güneş batışında başlar ve devam eder. Güneş batışı hakiki 24 saattir. Ama şimdi insanlar, müslümanlar, üzgünüm söylemeye ki o kadar cahillerdir, gafillerdir, zayıf inananlardır veya İslam devrinde en zayıf inananlardır.

Şimdi en derin cahillik, şimdi en derin, akılsız insanlar ve şimdi en zayıf inananlar yaşarlar. Onlar medeniyet dedikleri batılı medeniyeti takip ederler. Onlar batılı ülkelerin en medeni olduklarına inanmazlar, belki onlar en vahşi insanlardır. Çünkü onlar herşeyden önce İslam dünyasını yıkmaya çalışıyorlar.

Onların kalplerinde İslam her zaman onlara karşı birşeydir ve onların inançları hakiki bir temel üzere kurulmamıştır çünkü onlar bir insanı Rableri yapmışlardır. Onlardan bazıları “Evet” derler, bazıları “Hayır o oğul değil, Âlemlerin Rabbidir” derler. Pekçok saçma fikirler.

Ve ulemalarımız nerede? Onlar “Biz ulemalarız” diye iddia ederler. Neredesiniz? Neden böyle saçma fikirleri reddetmeye gelmezsiniz? Neden bir insanın Rab olamayacağını söylemezsiniz? Veya bir insan öldürüldüğü zaman Âlemlerin Rabbi olamayacağını söylemezsiniz? Nasıl? Nasıl?

Varlıklara kim yönetiyor? Eğer Âlemlerin Rabbi İsa a.s. ise o nasıl onu çarmıha germeleri için bir el dolusu insana teslim olur? Nedir bu saçmalık? Bunlar saçma fikirlerdir. İnsanlar neden onun peşine koşarlar? Ulemalar neden bu noktaya itiraz etmezler? Ve onlar şimdi kendilerini Noel’e hazırlarlar, ne için Noel?

İsa a. s doğdu diye mi? Onu kim gönderdi diye sormazlar. Meryem’i kim hamile yaptı? O bebeği Meryem’in rahmine kim yerleştirdi? Neden sormazsınız? Bu bebeği onun rahminde kim büyüttü ve doğdurdu ve ve onu insanlara konuşturdu? O bunu Meryem’in karnında mı öğrendi? Bu nasıl olur? Bunların hepsi saçma fikirlerdir, hayaldir. Ve dinler ve inançlar hayal değildir, onlar hakikatlerdir ki buna inanmalıyız.

Ama ulemalarımız, bilginler buna asla itiraz etmezler. Evet. Ondan sonra Aralığın 25.de Noel yaparlar. Bu nerede? Hangi kitap bu kutlamayı yapın buyurur? Ne için? Kutlamada büyük bayram yapıyorlar, o kadar mutlular ve bir süre sonra Rableri çarmıha gerildi diye ağlıyorlar. Nedir bu? Ama Müslüman dünyası bunu takip ediyor.

İsimleri Müslüman olan milyonlarca Müslümanlar Hıristiyan dünyasıyla beraber bu hayali kutluyorlar. Nedir bu? He…? Bu nedir? Ey insanoğlu, hakikate gelin. Üzgünüm ki müslüman dünyasına öfkeleniyorum ki onların milyonlarcası kendilerini doğum günü kutlamak için hazırlıyorlar. La Hâvle Vela Kuvvete İlla Billâhil Aliyil Aziym.

Neden onların takvimini kullanıyoruz? Bu batılı medeniyetli ülkelerin kutlamalarından birisidir ve biz onlara medeniyetli insanlar olduğumu içinde onları takip ettiğimizi göstermeliyiz. Böyle medeniyetli insanlara. Onlar İslâma inanmanın şerefinden kaçıyorlar.

Onun için Cenâb-ı Hak ilk önce Müslüman dünyasının, ikinci olarak da Hıristiyan dünyasını cezalayacak. Onların ikisi de ilahi öfke altındalar. Neuzubillah. Onun için doğudan batıya Müslüman dünyasını uyandırmaya çalışıyoruz.

Ey insanlar, yeni yılımız 3 gün sonra başlayacak. Cumartesi, Pazar, Pazartesi, bu 1431yılı biter ve Salı günü 1432 yeni yıl, yeni takvim başlar. Ey insanlar, İslâm takvimini takip edenlere tebrikler, bu yeni yıl onlar için iyi olacak ama takip etmeyip kutlamayanlar için bu yılın mutlu ve zevkli bir yıl olacağını zannetmiyorum, özellikle İslam toplumundakilere.

Peygamberimiz (s.a.v)’ın bir Hadis-i Şerifi vardır, kim geçen ve yeni yıla saygısını verirse onlar için bir tavsiye vardır. Peygamberler Mührü buyurur, kim bu yılın son günü ve yeni yılın başlangıcında oruç tutarsa, 1431’in son gününde ve yeni yılın 1432 senesinde yeni yıl açılacaktır. Geçen yılın son gününde ve yeni yılın ilk gününde oruç tutan kimse bütün seneyi oruç tutmuş gibi ödülün alır.

İslam dünyasının rehberlerine veya liderlerine veya sultanlarına veya başbakanlarına veya diktatörlerine hitap ediyorum, onları ikaz ediyorum. Kibirlenmeyin, aldanmayın. Gücünüz var diye aldanmayın. Gece vakti uyursunuz ve sabah vakti bu hayatı bırakırsınız, bu onlar için ikazdır. Kendinize dikkat edin ki size lanet okları ulaşmasın.

Ben sadece çok zayıf bir ikazcıyım. Ben Müslümanların yeni yıllarına reklam yapmak için para almıyorum. Ben bütün Müslüman dünyasını ikaz eden sadece zayıf bir kulum. Onlar uyanmaları gerekiyor. Pazartesi son gün olacak, yeni yılımızın ilk günü salı günü olacak. Cenâb-ı Haktan af ve kullarından kalplerimizi hakiki imanda toplasını diye birisini göndermesini istiyoruz. Cenâb-ı Hak bizi affeylesin.

Ey insanlar, Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’in hürmetine gelin dinleyin.

Fatiha.

http://hakkanipost.com/pg_goster2.asp?m ... 0&kat=cyta


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: İslam takviminin yeni yılı: 1432 Başlıyor...
MesajGönderilme zamanı: 08.12.10, 17:32 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07.12.10, 00:24
Mesajlar: 424
Hicretin 1432. yılı mubarek olsun...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye