Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ: Japonya'daki Deprem ve Tsunami
MesajGönderilme zamanı: 13.03.11, 16:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani Sultanul Evliya

Cuma, Mart 11, 2011
Lefke, Kıbrıs

BEKLENMEDİK OLAYLAR GELİYOR

Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd.
Elfu Salât Elfu Selâm Âlâ Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Habibi Rabbil Alemiyn Seyyidina Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn Seyyidina Muhammed (s.a.v) Ya Seyyidi Ya Rasulallah.
İşfalena Ya Habiballah… Sümme Selatu Vesselam…

Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym.

Subhansın ya Rabbi...

Ey insanlar, ey doğudan batıya kuzeyden güneye katılanlarımız,
Cenâb-ı Haktan, Rabbimizden Peygamberler Mührünün hürmetine af istiyoruz; çünkü biz bir noktaya ulaştık ki eğer adım atarsak cehennemlere düşeriz, bunu da kimse durduramaz.
Lakin Cenâb-ı Hakkın bu gezegendeki halifeleri olarak yaratıldığımız için bir mesuliyetimiz vardır. Ve mesuliyetleri olanlar sorgulanacaklardır.

Onlara “Ne yaptınız?” “Ne öğrendiniz?” “Ne biliyorsunuz?” diye sorulacaktır. Hepimize sorulacaktır çünkü mesuliyetimiz vardır ve bizler yaratılmış olan en şerefli varlıklarız.
Cenâb-ı Hak insanoğluna meleklerin bile ulaşamayacağı en yüksek şeref giydirmiştir.
Cenâb-ı Hak ilahi varlıklar olan meleklere “Ben yaratıyorum” diye hitap etti.

Yaratmak bir şeydir, tayin etmek veya yeni bir varlık meydana getirmek başka bir şeydir. “Ve onlara en yüksek şeref giydireceğim, onları dünyada halifeler yapacağım” (buyurdu) Melekler böyle yüksek bir şeref onların olacağını zannettiler. Ve Cenâb-ı Hak “Ben bu zamana kadar kimsenin bilmediği başka bir varlık getireceğim ve onlara hiç birinizin ulaşamadığı bir şeref vereceğim”.

Kendimizi bilmemiz gerekir, “Ben kimim?” diye sormamız gerekir. Ama söylemeye üzgünüm ki şimdi bütün insanoğlu asla kendileri hakkında bilmeye ilgi duymazlar. Onlar sadece kendilerinin maddi varlıklarında zevklenmek için yaratıldıklarını zannederler. Bunu söylemeye çok üzgünüm ama bu hakiki hakikattir. İnsanlar asla kendilerine ilgi duymazlar.

Onlar etraflarına, ayaklarının altında veya başının üstünde ne var diye bakarlar ama asla kendilerine ilgi duymazlar. Kimse “Ben kimim?” demez. Ve insanoğlu için kendilerini bırakıp kendilerinden kaçmak en büyük yanlış harekettir.

İnsanlar hakiki varlıklarından kaçıyorlar. Kaçıyorlar! Neden? Neden kim olduğunuza, kim olduğunuzu bilmeye ilgi duymuyorsunuz?

“Ben vâr olmamıştım ondan sonra annemin rahmine atıldım. Ben bir şey bilmiyordum ve bir süre sonra dışarıya çıkmaya çalıştım. Ve beni dışarıya atana kadar anneme pekçok sancılar geldi.
Beni annemin rahminde kim yaptı? Nasıl geldim? Ben rahme bir atom, hücre olarak girdim, bir hücre. Ben her şeyimle nasıl bir insan oldum? Ve annem beni gönderdi, ben içerideyken benimle mutluydu ama ben değildim. Ve ben kapıyı teperek açıp dışarıya çıktım. “Burada yeterince kaldım, dışarıya çıkmam gerekir” dedim.

Allahu Ekber, Allahu Ekber.

Ondan sonra dışarıya çıkınca ağlarız.
La İlahe İllallah.
O kimdir? Beni Yaratan kimdir? Herkes bu şekilde geldi. Hiç bunu düşünmezler. Ve iradem olmadan gün be gün büyüyorum, büyüyorum, büyüyorum ama büyümem bir noktaya ulaşıyor ve ondan sonra duruyor. Bir buçuk metre veya az kalsın 2 metre olduktan sonra büyümem duruyor. Beni kim daha fazla büyütmüyor? La İlahe İllallah, La İlahe İllallah.

Şimdi insanlar asla akıllarını kullanmazlar.
La İlahe İllallah, La İlahe İllallah.
Ondan sonra onun anlayışı daha fazla genişler güçlenir ve pekçok şeyler bilir ama istisnalar vardır. Herşeyi bilmek isterler ama nereden geldiğini “Beni kim getirdi?” (demeyi) unuturlar. “Ben büyüyorum büyüyorum ondan sonra azalıyorum azalıyorum ve bir gün bitiyorum, artık nefes alamıyorum. Artık bakamıyorum, artık yiyemiyorum veya içemiyorum, artık yürüyemiyorum, artık göremiyorum”. Bu şeyleri düşünmezler.

3 milyar veya 5 milyar insanlardan bunu düşünen sadece bir el dolusu insanlar bulursunuz. Ve bütün insanlar asla düşünmezler.
La İlahe İllallah.
Ey insanlar, Âlemlerin Rabbi bizi başlangıcımız ve sonumuz hakkında birşey öğrenmemiz için gönderdi. Dünyanın da başı vardır ve sonu da olmalıdır.
La İlahe İllallah, La İlahe İllallah.
Ve dünyanın yüz yıl önce veya bin yıl önceki gibi olmadığını söylüyoruz. Bizim yıllar içinde değiştiğimiz gibi dünyamız da değişiyor, dönüyor, değişiyor, dünya da ne olduğunu sormuyor.

Pekçok bilinmeyen ve beklenmedik olaylar geliyor ve şimdi insanoğlu teknolojileriyle sarhoş gibidir. Onlar teknolojinin onlara yeterli veya son hedefleri olduğunu, teknolojiyle herşeye hâkim olacaklarını zannederler çünkü onlar sarhoşlardır. Teknoloji irademizle idare edilmez ve onun sınırı vardır. Bu sınırdan sonra bir adım daha atılması imkânsızdır. Şimdi bunun içindeyiz.

Ey insanlar, bizler bilinmeyen dünyadan buraya geldiğimiz gibi başka bir dünyaya gideceğiz. Bir gün gelecek ki insanoğlunun hepsi bilinmeyen bir bölgeye gidecek.
Bu Âlemlerin Rabbi, Yaratanımız insana ne olacağına özel ve genelde ne olacağını öğretmesi için seçilmiş kimselere böyle bir ilim vermiştir. Ama şimdi insanlar herşeyi bırakıp teknoloji peşine koşarlar ve onlar çok mutlu ve kibirlidirler. Ve teknolojinin onların her şeyine yeterli olduğunu zannederler.

Bugün uzak doğuda olan kocaman olayı herkesin işittiğini zannediyorum. Bu zelzele ve de tsunamidir. Bu yaptıkları aynayla o okyanustaki kocaman dalgaların Japonya ve başka ülkelerdeki teknolojiye ait olan herşeye götürdüğünü bütün milletlere, insanlara gösterdiler. Teknoloji asla birşey yapmadı ve kayıp oldu, kayıp oldu.

Ey nükleer bombalarıyla kibirlenenlere soruyorum, bu tsunamiye bir veya on veya yüz veya binlerce nükleer kuvvetler atsanız durdurabilir misiniz? Avrupalılar, Amerikalılar o kibirli olanlar nerede? Uzak doğu, Japonya’dakiler teknolojinin zirvesindeler. Onlara güçlerinin bir şey olmadığı gösterilir.

Eğer okyanusları sizin üstünüze yürütmeyi emretsem 24 saatte Japonya veya Şili veya başka yerler değil, bu tsunami beş kıtaları kuşatır. Bu çok mühimdir.

Âlemlerin Rabbi varlıkları olan insanoğluna göstermek istiyor ki eğer ben sizi ortadan kaldırmak istersem bu çok basit olan tsunamiyi getiririm. İlahi kimseler kullanmadan sizlerden birinize de emredebilirim. Sizlerden birisine bu dünyayı bir top gibi tepip yok etmesini emredebilirim.

Ey insanlar, gelin ve dinleyin ve Âlemlerin Rabbi, Yaratanın size gönderdiği ilahi emirleri öğrenin. Yoksa bir günde kıtalar batar veya tsunamiler yükselip kuşatır. Merhaban, selâm.
Ey insanlar, şimdi Japonya, bir numara teknoloji insanları titrerler. Onların güçleri alınmıştır, alınmıştır.

Ve bana kadar ulaşan ilahi emirdir ve ben bütün milletlere bir ikaz veren en zayıf kulum.
Ve Kaddafi’yi, Gaddafi’yi, Taddafi’yi, Şeytani’yi, Cinni’yi de ikaz ediyorum, edebinizi koruyun, hududunuzu koruyun ve mütevazı olun. Yüksek sesle bağırmayın, edebinizi koruyun. Allah Celle ve Âlâ, size kullarına sahip çıkmanızı emrediyor. İnsanoğlu, vatandaşlarınız için elinizden gelen iyisini yapacağınız yere kardeşlerine en fenasını yapmaya çalışıyor.

Sahip çıkıp haklarını koruyup mutlu etmek için Cenâb-ı Hak 40 sendeden fazla onları onun emrine verdi ama o halkında değil kendine sakladı ve halk ayağa kalkıp “Biz senden hoşlanmıyoruz” dediler. Ve şimdi Mısır’da, Tunus’da, Cezayir’de, Avrupa’da, Arap ülkelerinde, Şam’da, Irak’da, Türkiye’de pekçok zalimler var.

Ve Çin “Biz buradayız, eğer bir şey yaparsanız biz sizi tehdit etmeye geliriz” der. Hudutlarınızı muhafaza edin, hudutlarınızı muhafaza edin. Tsunamileri durdurabiliriz demeyin, hayır. Bir metre mesafe bile bütün Çin’i bu tsunamiyle batırmaya yeter. “Biz 2 milyar insanlarız” demeyin, bir saatte yok eder orada kimse kalmaz!

Ey insanlar, bu ilahi bir ikazdır, “Ey insanlar, İslama gelin, Eslim Teslim” diyor. Gelip ilahi emirleri tutanlar burada ve buradan sonra selamette olur yoksa sizi yok etmek için size pekçok lanet şekilleri gönderirim!
Aman ya Rabbi, Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Ya Rabbi.

Kıbrıslılar dinlerini bıraktılar, İslamı tutmadılar. Onlar her yanlışı, her pis şeyi yaptılar, onları da ikaz ediyorum. Belki ben bu ülkeyi terk edip giderim o zaman Kıbrıslı Türkler veya Yunanlar ne olacağını görürler. İslam’a gelin, edepli olun!
Cenâb-ı Hakkın size giydirdiği şerefi koruyun, kirli kimseler olmayın! Pis yerleri ortadan kaldırmalısınız yoksa size de tsunami gelebilir. Bu sadece okyanuslara gelir demeyin, içeriden de gelebilir veya göklerden gelip adanızı denizin altına alır!

Eğer bunu yapmazlarsa bana bilinmeyen bir yere gitmek için Kıbrıs’ı terk etmek emredildi, o zaman başlarına ne geleceğini görürler. Bu Türk veya Yunan Kıbrıslılar içindir çünkü onlar Cenâb-ı Haktan kaçıp her kötü, fena ve lanetli şeyleri yapıyorlar.

Cenâb-ı Hak bizi affeylesin.

Benim günahlarım onlara lanet getirmesin diye kaçıyorum, gitmeliyim.

Ey insanlar, şimdi dünyadaki insan hayatının sonuna ulaşıyoruz ve pekçok alametler ve işaretler geliyor. Dervişlerimiz, müridlerimiz, takipçilerimiz için mutluyum, onlara da bir ikaz vardır.
Eğer Akdeniz’de birşey olursa, bu (büyük savaş) Armageddon çabuk gelecek demektir.

Ziyaret etmeye gelmek isteyenler durumlara baksınlar. Eğer gelirlerse 3 gün ziyaret yeter, daha fazla değil. Evlerinizde durun, burasını ziyaret için uygun olduğunu görürseniz burada 3 günden fazla kalmayı niyet etmeyin! Evlerinizde, çocuklarınızla, ailenizle kalıp onlara rehberlik yapın.

Onun için buraya gelenler 3 gün gelip gitsinler çünkü durumlar çok iyi değildir, belki gelip geri dönemezler veya düşerler ayağa kalkamazlar. 3 gün, isterlerse ziyaret için uygun olduğuna baksınlar çünkü buraya gelince o savaş başlarsa bu adadan evlerine gitmek için gemiler uçaklar olmaz. Anladınız mı?

Bu sizi uyandırmak için ilahi kimselerden gelen yeni emirdir.

Aileniz ve çocuklarınızla kendinize dikkat edin ve köy taraflarında olmaya çalışın. Çünkü büyük şehirler muazzam tehlike altındadır. Yalnız köy tarafları emniyetli yerlerdir, büyük şehirler büyük tehlike altındadır, bunu tutun!

Bu güne kadar herkesi karşıladım, kalmak isteyenler kaldı.
Ama dün gece bana ziyaretçilerimize veya ülkelerindeki kardeşlerimize dışarıdaki durumlara bakmalarını söylemem emredildi.

Çünkü bir saatte bütün imkânlar değişip bitebilir, gemiler uçaklar kalmaz. Eğer gerekirse 3 gün, ondan sonra ailelerinizle beraber olmak için gidin.
Cenâb-ı Hak bizi affeylesin.

Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Ya Rabbi, Tövbe Estağfurullah.

Ve insanlar israf etmesinler ve evlerinizde kırk güne yetecek kadar bir şeyler tutun. İsraf etmeyin, israf etmeyin. İsraf insanlara ağır yük getirir.
Cenâb-ı Hak bizi Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v) hürmetine affeylesin.

El-Fatiha.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ: Japonya'daki Tsunami
MesajGönderilme zamanı: 13.03.11, 18:27 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Çok açık bir ikaz var. Hepimizin dikkat etmesi gerekiyor.

Allah yardımcımız olsun...

Allah Hz. Şeyh'ten razı olsun...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.03.11, 20:12 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

...Ve şettit şemle ağdinâ, VaHfaZ ehlenâ Ve emvâlinâ, Ve bilâdenâ mincemîil afâti vel emrâzi vel belâyâ...

En son yakuti tarafından 13.03.11, 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.03.11, 22:12 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Teknoloji denilmiş de, daha ne olsun dedim. 9 şiddetinde deprem oluyor ve adamlarda aşırı bir heyecan, korku yok. Geçsin diye bekliyorlar. Onları vuran da deprem değil tsunami oldu ki, artık ona göre de çare düşünürler.

İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. Deprem ve tsunami ilahi birer ikazdırlar o ayrı. Maddi manevi çareler aramak düşer insana.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 14.03.11, 10:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Bütün "yeryüzü müslümanları"nın Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ'nin üzerine titremeleri lazım...

Rabbim; gölgesini yeryüzünden eksiltmesin !

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 14.03.11, 10:59 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Bizim bilmediğimiz ve hiç adını sanını duymadığımız ve bütün insanlık ve Ümmet-i Muhammed için gece sabahlara kadar göz yaşı akıtıp, dualar eden nice erler vardır bu dünyada ! Müslümanlar dualarını ümmet-i Muhammede hasredip dua ederler ki, herkes faydalansın diye ...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ: Japonya'daki Deprem ve Tsunami
MesajGönderilme zamanı: 16.03.11, 16:08 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

raber yazdı:
Çok açık bir ikaz var. Hepimizin dikkat etmesi gerekiyor.

Allah yardımcımız olsun...

Allah Hz. Şeyh'ten razı olsun...

Hz. Şeyh'in "Japonya'daki deprem ve Tsunami" sonrasındaki bu uyarısı dünya çapında yankılanmıştır. Hatta bazı müridanın paniğe kapıldıkları ifade edildi.

Hz. Şeyh'in damadı ve halifesi Şeyh M. Hişam Kabbanî, bu panik üzerine "3 dünyevî fiziki-coğrafî" değişim olmadan kıyamet alametlerinin tamamlanmış olmayacağını açıklamıştır.

O açıklamaya dayanarak naklediyorum: "Sakin olunuz; no panic !"

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz