Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Şeyh M.Nazım el-Hakkani:"İnsanların kalpleri ne ile açılır?"
MesajGönderilme zamanı: 12.03.10, 10:21 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

"KALPLERİMİZ KAPALIDIR" DEMEYİN

Sultanul Evliya Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Mart 6, 2010 Lefke, Kıbrıs

Allah Allah Allah Allah Allah Allah AziyzAllah

Allah Allah Allah Allah Allah Allah KerimAllah

Allah Allah Allah Allah Allah Allah SultanAllah

(Dua)

Ya Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn…
Meded Ya Sultanul Evliya.

Meded Ya Ricalallah.

Allah Allah Allah Allah Allah Allah.

Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym diyoruz.

Esselamu Aleyküm Hadirin Vel…gaibîn,

Birşeyler dinlemek için katılanlar.
Âlemlerin Rabbinden ben de af ve rahmet diliyorum. Rabbimizin ilahi huzurunda en sevgili, en şanlı, en şerefli olan, Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’den şefaat istiyorum. …
(Dua)

Bütün insanoğlundan sorumlu olan büyük Şeyhimizden, Kutbul İrşad'dan kalplerimizi açması için ilahi desteğini istiyorum.

Ey selefi ulemaları, Hadiri ulemalar Merhaban.
Peygamberler Mührü “Gelin bana göklerden gelen Kurân-ı Kerîm’den ikram edileni dinleyin. Gelin dinleyin ve işitin” buyurduğu zaman ne dediler?

Siz ulemalarsınız bilmelisiniz. Yahudilerin cevabı ne oldu? Kurân-ı Kerîm buyurur;

(Bakara:88) وَقَالُواْ قُلُوبُنَا غُلۡفُۢ‌ۚ

<< "Kalplerimiz perdelidir" dediler. >>

Evet? Kapalı, açın neden kalplerimiz perdelidir diyorsunuz? Açın onu, açamazlar. Evet, açamayacağınızı biliyorsunuz. Kim açabilir? Rabbimiz Cenâb-ı Allah açabilir.
Neden “Ey Rabbimiz, kalplerimizi aç demezsiniz? Neden Peygamberimize kalplerimiz perdelidir diyorsunuz?

Anlıyoruz ama neden bunu söylüyorsunuz? Kalplerinizi açın ve onun buyurduğunu dinleyin. Üstünüzde sorumluluk yok mu? Kalplerimiz perdelidir, kalplerimiz kitlidir demekle kendinizi kurtarabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Kalplerinizi kim kilitledi?
La Hâvle Vela Kuvvete İlla Billâhil Aliyil Aziym.
En azından “La Hâvle Vela Kuvvete İlla Billâhil Aliyil Aziym” deyin.

Şimdi insanoğlunun çoğu kalbimiz perdelidir bile demiyorlar. Asla dikkat etmiyorlar.
İlahi kitaplar, Tevrat ve İncil geçmiştir. Çünkü asla göklerden vahiy yolu ile söylenmemiş şeyler eklediler ve değiştirdiler. Onları kim değiştirtti? Şeytan değiştirin bunu böyle yazın dedi. Nasıl olur? Tevrat geldi ve siz başka bir kitap yapıp ona Talmud dediniz. Talmud nedir? Talmud ilahi bir ürün mü yoksa dünya ürünü mü?
Neden Talmud’a bakıyorsunuz da Tevrat’a bakmıyorsunuz?

Sizin başka bir hocanız var. Siz hakiki göklerden gelip o kutsal Tevrat’ı getirip ona tefsir yapmakla sorumlu olan kimseyi dinlemiyorsunuz. Nerde o? Ne buyruldu? Musa a.s. ne buyurdu? Nerede o? Talmud da mı?
Talmud Musa a.s. tarafından getirilen Tevrat’ın tefsiri mi? Neden?

Evet, anlamıyorsanız (Furkan:59) فَسۡـَٔلۡ بِهِۦ خَبِيرً۬ا

<<Sen bunu haberdar olana sor>>

Çünkü Seyyidina Musa a.s’ dan sonra yüzlerce Peygamberler geldi ve hepsi kutsal Tevrat’ı kullandılar. Kutsal Tevrat’a tefsir olarak ne söylediler? Ama siz ilahi vahiye karşı olan birini dinliyorsunuz. Ve “Bu belki ilahi vahiydir ama biz aklımızın ürününü kullanmalıyız. Biz nasıl anlıyorsak onu kullanmalıyız öbürünü kullanmayız” dersiniz.

Yüzlerce Peygamberler anlamak için kutsal Tevrat’ı açtılar. Şeytanın takipçileri ve nefislerinin takipçileri kullandılar ve bir kitap yaptılar ismini “Talmud” koydular. Doğudan batıya, kuzeyden güneye Talmud dediler. Talmud göklerden gelmedi.

Tevrat Seyyidina Musa’ya gönderildi. Nerdeyse getirin. Tevrat levhadır ve içinde kutsal Tevrat’ın tefsiri vardı. Musa a.s. Tur-i Sina’dan getirdiği nerede? Musa a.s. Talmud’un adını hiç andı mı? Bunu onlar yaptı.

Onun için bu sohbetin başında büyük Şeyhimiz onların yanlış hedeflerini vurmamızı istedi. Cenâb-ı Allah bütün İsrail oğullarına açığa kavuşturmak istedi ve onlara Kurân-ı Kerîm aracılıyla pekçok defa hitap etti.

Hatta bizim birinci sınıf doktorlar bile Kurân-ı Kerîm’de çoğunluk olarak İsrail oğullarının hikâyeleri geçer derler. Onlar İsrailiyat demeye utanmazlar. İsrailiyat nedir? Musa a.s.’a ve zamanına ve onu takip edenler demektir. İsrailiyat. Siz selefi ulemaları ne diyorsunuz? Siz de mi İsrailiyat diyorsunuz? Bir kimse birşeyi insanları uyandırmak için konuşursa bu hikâye İsrailiyat, İsrail oğullarının zamanından geldi dersiniz. Kurân-ı Kerîm’i vuruyorsunuz. Çünkü Kurân-ı Kerîm Musa a.s.’a ne olduğu ve ondan sonra yahudiler, İsrail oğulları Peygamberlere karşı yaptıkları pekçok şeylerle doludur.

Pekçok Peygamberleri öldürdüler ve sonunda İsa a.s’ı öldürmeye geldiler. Ama Cenâb-ı Allah onu onu göğe çekti. Ve onlar yüzü İsa a.s’a benzeyen ama bedeni benzemeyen birini yakaladılar ve onu çarmıha gerdiler.

Bu güne kadar yahudiler şüphedeler çünkü yakaladıkları kişi hakkında kesinlikleri yoktur. Birini yakalayıp çarmıha gerdiler. Baktılar ve yüzü başka bedeni başkaydı. İsa a.s’ a hiç benzemedi ve şüpheye düştüler.

Hıristiyanlarda bu güne kadar İsa a.s. hakkında şüphedeler. Biri İsa a.s göklere çekildi der. Bazıları hayır onu çarmıha gerdiler derler. Bu mantıksızdır. Bunu nasıl söylerler? Bazıları çarmıhta derler, bazıları gökte derler.
Bu güne kadar kavga ederler.

Estâizübillah;

(Nisa:157) وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَـٰكِن شُبِّهَ لَهُمۡ‌ۚ

Bunu Kurân-ı Kerîm’den bir Ayet-i Kerîme çok netleştirir. Cenâb-ı Allah buyurur; Onu öldürmek için ona asla dokunamadılar. Veya çarmıha germek için asla ona ulaşamadılar. Ama şüpheye düştüler. Bu net değildir.

Bu güne kadar şüphe içindeler. (Nisa:158) بَل رَّفَعَهُ ٱللَّهُ إِلَيۡهِ‌ۚ

Hakikatte Cenâb-ı Allah onu göklere çıkarttı. Ama onlar hayal gibi bazı fikirler getirmek isterler. “Rabbi onu göklere çekti ve sağ veya sol tarafında otursun diye onu yanına aldı” derler. İsa a.s. böyle şeyleri hangi kitapta buyurdu? Veya Musa a.s. İsa a.s. hakkında böyle olacak buyurdu? Veya Kurân-ı Kerîm mi bunu buyurur? Asla.

Ama onlar karıştırdı. Onların mürşidi sadece şeytandır. Şeytan insanoğlunun en tehlikeli düşmanıdır. Onları yanlış fikirlere, yanlış düşüncelere, yanlış hayallere düşürmek için.

Ne diyorsunuz ey selefi ulemaları? Ne diyorsunuz? Ne diyorsunuz? Birşey demezsiniz.
Neden bütün Müslüman olmayan dünyaya bu yanlıştır demezsiniz? Neden açıklama yapmazsınız? Sizin ilminiz nerdedir? Açıklamalarınızla İsa a.s’a ne olduğunu ve doğru olanları ve Yahudiler ve Hıristiyan ne yaptığını netleştirin.

(Bakara:111) قُلۡ هَاتُواْ بُرۡهَـٰنَڪُمۡ

<<Eğer bu davanızda sâdık kimselerseniz delillerinizi getirin.>>

Delillerinizi getirmenizi istiyorum. Getiremezler. Şimdi ne söylüyorsunuz? Çünkü onların eğitim sistemi baştan sona kadar yanlıştır. Yahudiler her Peygamber geldiğinde “Biz senden razı değiliz. Sen hakiki Peygamber değilsin. Onu öldürün veya gönderin” dediler.

Peygamberler Mührü azametli kuvveti ile geldiği zaman elinde ilahi kılıcı vardı. Seyyidina Muhammed (s.a.v.) elinde ilahi kılıcıyla geldi ve konuştu. Doğruları söylediği zaman bunu bildiler ve Peygamberler Mührü geleceğini anladılar. "Bir kimse gelecek ve ona ilahi kitap verileceğini bildiler ve Musa a.s. gibi kılıç kullanacak dediler."

Peygamberler Mührü İsa a.s. gibi oraya buraya gidecek diye bahsedilmedi, hayır. Kılıcını çekme yahu.
Kılıcını çekecek ve “Ben buradayım, ben İsa a.s. gibi değilim. Onu kuzu gibi yapıp kesmek istediniz. Ben buraya ilahi kılıç ile geldim. Buraya gelin. Gelin dinleyin ve doğruları kabul edin” diye yahudilere buyurdu.

Onlar ne diyecek? “Ya Muhammed” (s.a.v) Ya Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn, “Kalplerimiz perdelidir” diyecekler.
Evet, anlıyoruz, eğer evinize veya hazine odalarınıza gelince ve onu kilitli görseniz geri mi gidersiniz? Yoksa nasıl açacağım diye mi bakarsınız. Kilitli değildi ne yapabiliriz içinde hazineler vardır. Bırakıp gider misiniz? Hayır.

Anahtar getirip açacak birini bulursunuz. İçinde hazineler olduğunu biliyorsunuz. Bütün Peygamberler arasında Peygamberler Mührü için müjdeler verildiğini biliyorsunuz. Onun geleceğini biliyorsunuz. Sonsuz hazineler getirdi ve "gelin, alın" buyurdu. Ve gelip "kalplerimiz perdelidir söylediklerini anlamayız" dersiniz.

Kredi kartlarını anlarsınız. Çek defterlerini anlarsınız. Banka alış verişini anlarsınız.
Peygamberler Mührü insanoğluna ne getirdiğini anlamaz mısın? “Açmak için anahtarımız yoktur, biz almayız. Beni ilgilendirmez, bizi ilgilendirmez çünkü biz Musa’nın ümmetiyiz onu takip etmekten mutluyuz” dersiniz.

Musa a.s Peygamberler Mührünü takip eder siz bunu nasıl dersiniz? Şimdi İsrail oğulları bütün insanlara Peygamberler Mührü bütün insanoğluna getirdiği hazinelerin karşısında "kalplerimiz perdelidir" dersiniz.

Sizin kalplerinizi kim kilitledi? Neyle kalpleriniz kilitlendi?
He…? Bir anahtar olmalı anahtarın peşine gidin. Bizi ilgilendirmez dersiniz. Onları ilgilendirmez.

Biz daha önce bütün Peygamberlerle kavga ettik. Ne için? Dünya için. Cenâb-ı Allah veya ebedi hayat için değil, hayır. Ama içlerindeki dünya sevgisi için hakikatlerden kaçtılar. Ama anlamalılar. Bugün anlamazlarsa yarına anlarlar.

Yarın anlamazlarsa yarından sonra. Bu ay anlamazlarsa gelecek ay. Bu sene anlamazlarsa gelecek sene anlayacaklar. Burada anlamazlarsa kıyamet gününde anlayacaklar. Hesap gününde anlayacaklar. “Kalplerimiz açıldı” derler çünkü Arşullah’ın geldiğini görecekler.

Selefi ulemaları, size bir parça dokunduruyorum. Siz bizim geleneksel kitaplarımızı bilirsiniz. Kıyamet gününde dört en şerefli melekler, Seyyidina Cebrail, Seyyidina İsrafil, Seyyidina Mikail, Seyyidina Azrail ve yalnız Cenâb-ı Allah’ın bildiği bazı melekler var.

Onlar Arşullah’ı mahşer yerine getirecekler. Bu ilahi Taht kim içindir? Musa a.s’ a sorsunlar diye Yahudilere soruyorum. Onlar bilmezler ama İsa a.s’a sorsunlar diye Hıristiyanlara soruyorum. Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’e sorsunlar diye selefi ulemalarına soruyorum. İlahi Taht da kim olacak?

Bu çok mühim meseledir ey selefi ulemaları. Onun üstüne kim oturacak bana söyleyin. Ben bilmiyorum soruyorum söyleyin. Taht’a Cenâb-ı Allah mı oturacak? He…? Taht Cenâb-ı Allah’ı taşır mı? Bu nasıl olur?

Neden getirecekler boş mu kalacak? Âlemlerin Rabbi adına kim oturacak söyleyin selefi ulemaları!!!??

“Ey en sevgili olanım, ey en heybetli olanım, ey en şanlı olanım, sen ey en sevgili olanım, sen otur üstüne!!! Seyyidina Muhammed (s.a.v.).

Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber.

"Kalbimiz perdelidir" demeyin açıp içine bakın. Kalplerde ne olduğunu biliyorsunuz neden söylemezsiniz?
Neden sormazsınız? Kalpleriniz böyle şeyleri anlar. “Ey Peygamberler Mührü, kalplerimizi aç çünkü kilitlidir” deyin.

Hayır onlar çok kibirlidir. Şimdi bütün insanoğlu hiç dikkat etmezler. Böyle şeylere ilgi duymazlar.

Papa bile, haham başı bile, vehhabi ulemaları, selefi ulemaların başı bile, Ezher ulemaların başı bile, heryerdeki ulemaların başları bile. Gelin bana söyleyin. O ilahi Taht mahşer yerine kim için getirilir?

Ben bunu bilmek isterim. Biliyorum ve inanıyorum ki sadece Seyyidina Muhammed (s.a.v.), Cenâb-ı Allah’ın adına onun üstüne oturacak. Sizin hükmünüz benim hükmümdür. Verin hükmünüzü.

Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Ey insanlar, itiraz edecek biri var mı? Söyleyin delilleriniz neyse getirin. Birşey getiremezsiniz. Ey insanlar, şimdi bu gezegen, bu dünyadaki zamanımızın sonuna ulaşıyoruz. Ve kıyamet günü geliyor, geliyor, geliyor.

Bilirler ki ezandan sonra dua vardır... "Makamul Mahmud" buyurur. Bu başka bir noktadır. Resulullah (s.a.v) ümmetine ezandan sonra kendisi için "Makam-ı Mahmud"u istemelerini öğretti. Orasının benim olmasını isterim diye.
Cenâb-ı Allah orada oturuyor demedi. Hâşâ, hâşâ, hâşâ.

Cenâb-ı Allah yaratılan değil ama Yaratandır.
Cenâb-ı Allah bizi affeylesin. Dinleme kuvvetinizden biraz birşey verin ve biraz aklınızı kullanın ey bütün ulemalar, hadiri ulemaları ve biz Hıristiyan veya Yahudi ulemalarıyız diyenler, düşünün, düşünün.

Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Allah Allah Allah Allah Allah Allah KerimAllah

Allah Allah Allah Allah Allah Allah SubhanAllah

SultanAllah AziyzAllah SultanAllah SultanAllah SubhanAllah

“Ya Muhammed Canım Arzular Seni”
“Dost Muhammed Canım Pek Sever Seni”

“Pâdişâh konmaz saraya, hâne ma'mur olmadan”
“Kenz açılmaz şol gönülde tâ ki pür-nûr olmadan”

Fatiha

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Şeyh M. Nazım el-Hakkani: "Kalplerimiz perdelidir" demeyin..
MesajGönderilme zamanı: 08.04.10, 04:01 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

ANAHTARI SÖYLEYİN: İnsanların kapalı kalpleri neyle açılır?

Sultanul Evliya Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Perşembe, Mart 25, 2010 Lefke, Kıbrıs

Meded Ya Ricalallah.
La İlahe İllallah La İlahe İllallah La İlahe İllallah Seyyidina Nebiyyina Muhammedun Rasulullah Habibullah Nûrul Arşillah Zidhu Ya Rab İzzu Ve Şerefa Nûren Ve Surura Minel Ezeli Vel Ebed.

Şimdi buraya bu gece gelen bazı mesajlar için geldik, ilahi mesajlar. Çünkü mesajlar, ilahi mesajların esası o özel olanlara ikram edilmiştir. Çünkü onlara göklerden insanlara anlayış seviyelerine göre ikram edileni verirler.

Ve Euzubillahimineşşeytanirraciym demekle başlıyoruz, bir himaye istiyoruz.
Şeytan her zaman temiz bir yere pisliğini atmak ister. Toplantımıza atmasını engel olmasını istiyoruz.
Bu gezegendeki herşeyin hayatı için sorumlu olandan mütevazı bir şekilde istiyoruz. Özellikle insanoğlunun, onların sorumluluğu vardır çünkü onlara bazı başka varlıklara ikram edilmeyen özellikler ikram edilmiştir.

Bu şeytanın pisliğinden birşeyler atmak istemesinin esas sebebidir. İnsanların anlayışını yanlış yapmak ister. Onun için toplantımıza pisliğini getirmesin diye dikkat etmeliyiz.
Euzubillahimineşşeytanirraciym deyince burada birşey yapması yasak olur.

Biz bir savaş için geliyoruz. Kiminle? Nefislerimizle. Şereflerimizi savunmak için ilahi kılıcımızı kullanmalıyız ki Cenâb-ı Allah tarafından o ikram edilen şerefi kayıp etmeyelim.

Ve Bismillahirrahmanirrahiym diyoruz, bu açar.
Açmak istediğiniz herşey ve açılmasını istediğiniz herşeye “Bismillahirrahmanirrahiym” demelisiniz. Bismillahirrahmanirrahiym olmadan herşey kilitlidir.

Onun için yahudiler, onlar kitap verilmiş insanlardır, onlar dediler; “Ya Muhammed (sav), sana geleni dinlememiz için ısrar etme çünkü kalplerimiz kapalıdır.”

Esselamun Aleyküm katılanlarımız ve dinleyicilerimiz ve özellikle bir daha Esselamun Aleyküm selefi ulemaları.
Bir soru... Ben size veya başkasına böyle şeyleri hitap etmek için hazırlanmıyorum. Ama bana ne gönderirlerse sadece tercüme ediyorum. Ey selefi ulemaları, kalplerin nasıl açılacağını biliyor musunuz? Söyleyin. Ulemayız diye iddia ediyorsanız söyleyin. İnsanların kapalı kalpleri neyle açılır? Bu mühim bir sorudur.

Aynı soruyu yahudilere soruyorum. Kalplerimiz kapalıdır dersiniz anladık, hakikatten kapalıdır. Ama kapalı kalpleriniz açmanın anahtarı nedir? Söyle haham başı. Ve papa, Hıristiyanlığın en yüksek papazı, papa. Kutsal papa, yahudiler kalplerimiz kapalıdır dedikleri hakkında ne düşünürsün? Bunun hakkında ne düşünürsünüz?

Bir numara; Onların kalplerini kim kapattı? Onların kalplerini o kimse neyle kapattılar? O kimse onların kalplerini kapatmaya gelince neden reddetmediler? Onlara kalplerine kapatmaya kim engeldi? Neden? Subhanallahu Aliyil Aziym.

İlkönce selefi ulemalara soru geliyor, ondan sonra haham başına, ondan sonra Hıristiyanların başına ondan sonra hayali olan başka inançların başlarına. Neden? Ne için? Daha önce kalpleri açıktı ondan sonra “Ey Peygamberler Mührüne, kalplerimiz kapalıdır” dediler.

Kalpleri nasıl kapalı? Hangi sebepten dolayı söyleyin selefi ulemaları. Onların Peygamberler Mührüne “Kalplerimiz kapalıdır” demeye hakları var mıydı? Neden? Ondan sonra başka ilahi elcileri kabul etmesinler diye Musa mı onların kalplerini kapattı? Âlemlerin Rabbi göklerden başka bir elçi kabul etmesinler diye meleklere yahudilerin kalplerini kapatsınlar diye bana Tevrat’tan bir Süre göstersinler.

Bunu kim yapabilir? Selefi ulemaları söylediklerimizi tutun, bunlar benim sözlerim değil ama ilahi kimseler bunu bana konuşturur. Ve mühim bir noktadır. Peygamberler Mührüne neden “Kalplerimiz kapalıdır Ya Muhammed (s.a.v)!!” dediler? Bunu nasıl söylediler?

Bu kutsal Tevrat’ta yazar. Musa’dan sonra göklerin elçisi olarak başkasını kabul etmeyin diye onlara kim söyledi? Kutsal Tevrat’ın hangi bölümünde bu yazar? Demek ki onlar yalancıdır, onun için onlara ilahi ceza gelir. Peygamberler Mühründen sonra bütün dünyayı dolaştılar. Bir araya gelemezler şimdi İsrail dedikleri taklit bir devlettir. Bu onların isimleri değildir.

Davut’un sultanlığı nerede? Seyyidina Süleyman’ın ihtişamlı ve şanlı sultanlığı nerede? Neden “İsrail” derler? Cenâb-ı Allah’ın İsrail oğullarına ikram ettiği geçmiş şanlar nerde? Nerde kayıp ettiler, neden bu “İsrail’dir” derler? Hayır, bu doğru değildir biz kabul etmeyiz. Biz Davut’un milletindeyiz ve onun saltanatını isteriz derler. Onun kraliyetini isterler veya Süleyman a.s.’ın krallığını isterler. Neden sormazlar?

Şimdi bombalama yahudilere geliyor. Selefi ulemalara saldırıyoruz ama şimdi şükür İsrail oğullarına saldırıyor diyorlar. Bu gece bize birşey yok ama İsrail oğullarına geliyor. “Bu gece ooooo.......ooooo......oooo….oooo…..oooo…….Bu gece dinleniyoruz ve karşıma kendimizi korumak için şirk diyoruz.”

Bunu selefi ulemaları söylüyor. Şimdi İsrail oğullarına saldırı geliyor. Evet sizde cevap vermelisiniz. Bunlar benim sözlerim değildir beni konuşturuyorlar. Soruyorum Süleyman’ın saltanatı nerde? O doğu ve batıya, insan ve cinlere hükmediyordu.

“İsrail Gazzedir, Gazze İsrail Mısırdır. Mısır İsrail Necid, Necid İsrail” derler Nedir bu? Biz Mısırın doğu sahilindeki meşhur yerdeniz diye neden dersiniz. Fırat… Cenâb-ı Allah onlara ikram etti. Seyyidina Musa a.s.’dan önce o kuvvete kimse ulaşmadı.

Seyyidina Davut a.s. ve Seyyidina Süleyman a.s.’ın ihtişamlı saltanatı nerde? Biz yolumuzu kayıp ettik ve yahudiler yolların kayıp ettiler. Peygamberler Mührü gelince “Ya Muhammed (s.a.v) kalplerimiz kapalıdır” dediler. Onlar yalan söylerler, onlar yalancıdır. Cenâb-ı Allah kapatmazsa kimse kapatamaz.

Ama onlar açık kalması için Rabbine karşı iyi niyetli olmadılar ve şeytan gelip kalplerini kapattı. Şimdi bana bir soru sorduruyorlar selefi ulemalarına.

Anahtar nedir? Veya ilkönce onların kalplerini kim kapattı? Cevabınız var mı? Kim kapattı? Onlar kendileri mi kapattı yoksa birini dinlediler de o mu kalplerini kapattı? Evet, onlar Cenâb-ı Allah’ın onlara ikram ettiği ihtişamlı saltanatı bıraktılar ve şeytani fikirleri takip edince şeytan Tevrat’a bakmasınlar diye onların kalplerini mi kapattı?

Çünkü Tevrat herşeyi geçmiş için açığa kavuşturdu ve gelecek günlerden dünyanın sonuna kadar bir aynaydı. Evet, şimdi selefi ulemaları söyleyin, cevaplayın. Onların kalpleri nasıl açılır veya o kalplerinde kilidi kim açabilir? Bu bütün dünya için mühimdir onun için soruyorum.

Selefi ulemaları “Biz selefi Salihinleri takip ederiz” dersiniz onlara sorup bana söyleyin ve bana bir cevap getirin ki bütün kitap verilmiş insanlara verelim. Onların kalpleri neden kapalı ve kim kapattı? Söyleyin, cevap verin.

İslami şekilde, İslam nûrundan söyleyin ki Cenâb-ı Allah Celle Celaluhu buyurur;

(Enam:38) مَّا فَرَّطۡنَا فِى ٱلۡكِتَـٰبِ مِن شَىۡءٍ۬‌ۚ

<<Biz kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık.>>

Sadakallahul Aziym. Yalancı şeytan. Cenâb-ı Allah “İstediğin herşeyin cevabını bulursun” buyurur. (Enam:38) مَّا فَرَّطۡنَا فِى ٱلۡكِتَـٰبِ مِن شَىۡءٍ Sizin ilminiz nerde söyleyin? Milyonlarca insanların arasında bilinmeyen birinin sorusu. Bilinmeyen birisi böyle bir soru sorar.

Kalpleri nasıl kapandı veya kalplerini kim kapattı? Seyyidina Musa mı kapattı yoksa ondan önce mi kapalıydı? Musa a.s’dan önce onların kalplerini kim kapattı? Neden? İsrail oğullarının başları kaya gibidir. Ne için?

Seyyidina Musa hakkında söylerler;

(Bakara:55) وَإِذۡ قُلۡتُمۡ يَـٰمُوسَىٰ لَن نُّؤۡمِنَ لَكَ حَتَّىٰ نَرَى ٱللَّهَ جَهۡرَةً

<<Bir zamanlar: Ey Musa! Biz Allah`ı açıkça görmedikçe asla sana inanmayız >>

Onlar Peygamberleri Seyyidina Musa ile savaşanlardır. Sordular; “Ya Musa, sen bize Rabbinim ilahi sözlerini dinlettin ama biz onu görmek isteriz.”

(Araf:143) فَلَمَّا تَجَلَّىٰ رَبُّهُ ۥ لِلۡجَبَلِ جَعَلَهُ ۥ دَڪًّ۬ا

<< Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti>>

Tecelli, Tur-i Sina’da olan tecellinin miktarını hayal edemezsiniz. En küçük tecelli ve o kocaman dağ huu.... onlar istediler ve rahatsız ettiler. Ne derler? Rahatsız ettiler. Onlar enbiyadır onları rahatsız ettiler. Onlar Cenâb-ı Allah’ın tecellisine nasıl bakacaklardı?

Onlar Peygamberlerinle savaşıyorlardı başkalarından ne haber? O vakit kalpleri kapandı. Musa a.s.’ın huzurunda şeytan onların kalplerini kapattı. Onlar yaratıldıkları zaman kalpleri açıktı. Yeniyi, iyi ve kötüyü kabul ettiler ama kapandı.

Şimdi bu doğudan batıya, kuzeyden güneye, bütün insanoğlu için yeni modadır. Bu domuz gribinden daha fenadır, onları bitirir. Cenâb-ı Allah bir yetki verirse domuz gribi sizi öldürür. Çünkü o virüse bir yetki verilmezse dokunamaz.

Selefi ulemalara soruyorum, geçen sene Arabistan kraliyetinin hepsi domuz gribinden titriyorlardı. Doğru mu? Doğru. Neden haşmetli krala ;”Ey haşmetlim, korkma eğer virüs bir kimseye dokunma yetkisi olmazsa dokunamaz. Hayır ve şerrin Cenâb-ı Allah’tan geldiğini inanıyoruz. İnanıyoruz ki insanların yaşaması ve ölmezi Cenâb-ı Allah’ın elindedir, telaş etmeyin” demediniz?

Bekledim birşey söylerler diye ama birşey demediler ve “Aşı yapın” dediniz. Neden “Ey insanlar, siz Cenâb-ı Allah’ın evinin ziyaretçisisiniz, telaş etmeyin gelin. Bütün dünya domuz gribi olsa size dokunamaz” diyemediniz? Neden demediniz? İlminiz nerde? Bilginiz nerde? İslam anlayışınız nerde?

Bir imtihan gelse geçemezsiniz çünkü Cenâb-ı Allah buyurur; “Hayır ve şer Cenâb-ı Allah’tan gelir”. Cenâb-ı Allah o virüse yetki vermezse o birşey yapamaz. Ama söylemezsiniz ama “Biz selefi ulemalarıyız” dersiniz.

Size ve ilminize inananlara ilahi bombalama geliyor. Küfre, kötülüğe, şeytana ve takipçilerine geliyor. “Kalplerimiz kapalıdır” Kalplerini kim kapattı söyleyin!! Peygamberlerine “Kalbimiz kapalı” dediler. Ve bunu Peygamberler Mührüne tekrarladılar;

“Ya Muhammed (s.a.v) kalplerimiz kapalıdır onun için sana ve ilahi kitabına inanmamız için kendini yorma, biz inanmayız” dediler. He… ? Onun için şimdi insanlara ve ulemalara soruyorum. Kapalı kalpleri ne açar? Başta şeytan onların kalplerini kapattığını söylemiştik. Onlar Peygamberleri karşısından kavga ettiler, Musa a.s. ile tartıştılar. “Sana konuşanı görmeden inanmayız. Belki bize sihir yapıyorsun” dediler. Evet?

Onlar Peygamberleri Seyyidina Musa ile kavga ettiler. Siz nasıl kavga etmeyeceksiniz? Seyyidina Musa’dan sonra pekçok Peygamberler geldi. Onlar öldürmek için İsa a.s.’a hücum ettiler. Ne buyurdu? Seyyidina İsa ne buyurdu? İsa a.s. “Âlemlerin Rabbine itaat ve ibadeti bırakın da bana kulluk yapın” mı buyurdu? Bunu kim söyledi?

Dünyaca geniş güçlü bir elçi, onun yaradılışı mucizevîydi. O; Ey insanlar, onu bırakın ve bana kulluk edin” diye nasıl buyurur? Neden? Subhanallahu Aliyil Aziym. Şimdi bu Hıristiyan ve yahudiler arasında ve Hıristiyan ve Müslümanlar arasında. Ve Yahudi ve Müslümanlar arasında savaşırlar.

Şeytan orada oturur ve “Hoo…hoo…hooo…. O kadar mutluyum, bütün milletleri birbirlerinle savaştırıyorum” der. Onlardan bazıları başkalarının yolunu inkâr eder. Başkaları başkasının Peygamberlerini inkâr eder. Şimdi insanoğlu için en fenasını yaptı ve insanlar asla kim olduklarını ve kim için, ne için olduklarını bilmezler, bitti. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Kapalıdır. Selefi ulemalara soruyorum, anahtarı söyleyin. Kapatanı bırakın, kapatmıştır. Ama o kapalı kalpleri açacak anahtarınız var mı? Biliyor musunuz? Bilmiyorsanız birşey değilsiniz demektir. Eğer bilip söylemiyorsanız Cenâb-ı Allah’ın emanetini saklamıyorsunuz. Şimdi ateşe geliyorsunuz. Yerinizi temizlemeniz gerekir. Yanlış ilminizi Müslümanlara karşı kullanmamalısınız, hayır. Eğer savaşmak için yetkiniz varsa şeytana savaşın Müslümanlara değil. Cenâb-ı Allah bizi affeylesin.

Fatiha.

Bu mübarek gecedir, cuma gecesi. Bazı ağır bombalamalar geliyor. Cenâb-ı Allah doğudan batıya, kuzeyden güneye, heryerde batılın yok edilmesini emrediyor. Bu ilahi emir gelmiştir. Rabbimizin en zayıf kulu bunun 10 kat fazlasını yapar.

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”

...

Onun için Peygamberler Mührü buyurdu: “Cihadul Ekber”
Nefislerimize karşı ilahi bir savaş yapmalıyız yoksa insanların yolları cehenneme gider.

Merhaban.Telaş etmeyin, öfkelenmeyin. Yanlış, batıl konuşuyorsak siz hakkı getirin.

Fatiha.

Arapçam veya İngilizcem o kadar iyi İngilizce değil. İnsanlar lise ve yüksek okulda öğrendi zannederler. Hayır, ben sıradan bir insanım ama beni konuşturuyorlar. Şeytanın kalelerini bombalamaya devam ediyoruz. Biiznillah.

Fatiha.

...
Maşallah, Elhamdülillah.

Ben birşey bilmem ,“Söyleyeceğini düşünme gönderdiklerimizi konuş” diye ilahi emirdir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: