Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Şeyh Nazım El-Hakkâni:"Ben Nakşî'yim ve zafer bizim olacak."
MesajGönderilme zamanı: 23.02.10, 10:29 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ben Nakşî'yim ve zafer bizim olacak.

Sultanul Evliya Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Cuma, Şubat 19, 2010

Lefke, Kıbrıs

BEN NAKŞİYİM!!

Ya Rabbi

Destur ya Ricalallah.

Meded, Meded...

Esselamun Aleyküm mübarek… bu mübarek günde, bu mübarek ayda rahmetler üzerinize olsun.

Belki Rebiul-Evvel en mübarek aydır, Peygamberler Mührü Cenâb-ı Allah’ın rahmetini ümmetine vermek için göklerden bu dünyaya geldi.

Cenâb-ı Allah bizi yarattığı ve Peygamberimiz, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’in ümmeti olmamız için bizi seçtiği için şükür etmeliyiz. Bu bizim için en büyük şanstır. Esselamun Aleyküm.

Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym diyoruz. Bu Müslümanların konuştuklarında ve yazdıklarında unvandır. Bu İslamın işaretidir. Bir kimseye bakınca Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym derse, onun mü’min olduğuna şahit olursun.

Ve yazınca da, yazısını Bismillahirrahmanirrahiym ile başlarsa ona Müslüman, inanan, Peygamberler Mührünün takipçisidir demelisin. Ve o şeytanın tuzaklarından korunur ve o Peygamberler Mührünün takipçisi olur. Onu takip eden onun size öğrettiğini yaparsın. Evet.

İnsanların sizin Müslüman olduğunuzu bilmeleri için Euzubillahimineşşeytanirraciym demelisiniz. Euzubillahimineşşeytanirraciym dediğin zaman bu benim inancımdır. Bir kimse Euzubillahimineşşeytanirraciym derse ve çalışmak veya konuşmak isterse o kimsenin korunmayacağına inanmam. O şeytanın tuzaklarından korunur.

Şeytan fesat yapmak için heryere gelir. Şimdi bu dünyanın asıl fesat sebebi insanların şeytan olduğuna inanmamalarıdır. Şeytan nedir derler? Bende şeytanı görmek için aynaya bak derim. Pezevenk. Söveceğim şimdi.

Evet, sana yaklaşması ve tuzak kurması ve tuzağına düşürmesi imkânsız olur. Kendini zor bir durumda hissedersen Euzubillahimineşşeytanirraciym söyle. Yanlış olan birşey buraya gelir çünkü ben insanoğlunun en tehlikeli düşmanın tuzaklarından Rabbime sığınıyorum.

(Fȃtır:6) إِنَّ ٱلشَّيۡطَـٰنَ لَكُمۡ عَدُوٌّ۬ فَٱتَّخِذُوهُ عَدُوًّاۚ

<< Haberiniz olsun ki şeytan size düşmandır >>

Ey selefi ulemaları, ne dersiniz? Siz Kurân-ı Kerîm anlarsınız. Kurân-ı Kerîm buyurur… Cenâb-ı Allah ikaz eder. إِنَّ ٱلشَّيۡطَـٰنَ لَكُمۡ عَدُوٌّ . Bu en büyük düşman şeytandır. عَدُوّ, Tenvin ve tazim. Tazim mühim demektir ve insanoğlu için en tehlikeli olandır.

Bütün sorunlar şeytandan gelir. Cenâb-ı Allah “Âdem’e secde et” diye buyurduğu zaman sorunların kapılarını açtı.
Ey selefi ulemaları, ne söylüyorsunuz? Siz secdenin yasak olduğunu bildiğinizi söylüyorsunuz. Ama ne söylüyorsunuz?

Secde yalnız Cenâb-ı Allah Subhanehu Ve Teâlâ’ya olduğunu mu söylüyorsunuz? Bir kimse birine secde yaparsa bu kâfir olur dersiniz. Bunu söyleyemezsiniz. Şartlara göredir çünkü Rabbimiz, herşeye Kâdir olana itaat edip kulluk için secde vardır. Ama bir de yüksek saygı için secde vardır.

Onun için sizden bazıları annesine veya babasına secde yapabilir bu tamamdır. ابالنّيات لأعمال اٍنّما . Siz ne yapıyorsunuz? Bu çocuklarından anne ve babasına en büyük saygıdır bu tamamdır. Eskide çocuklar anne ve babalarına yüksek saygılarının gösterirlerdi. Şimdi bu saygı kalkmıştır. Onlar asla anne ve babalarına saygı duymazlar.

Bu anne ve babana saygı duyman hatta onları takdir etmek için onlara secde etmek Âlemlerin Rabbinin emridir. Bu onları takdir etmek için secdedir, bu tamadır. Cenâb-ı Allah neden annene babana secde yaptın diye sormayacak, hayır asla sormayacak. Bilir ve sorar; “Ey kulum, neden annene ve babana secde yaptın?”

O da cevap verir; “Ey Rabbim, sen anne ve babamıza en yüksek saygımızı vermemizi emrettin. Bizde yaptık. Bu saygıyı biz kulluk için yapmadık, hayır. Saygı başkadır kulluk başka birşeydir. Şimdi insanlar saygıyı kayıp ettiler. Demokrasinin kirli sistem insanları “Sen sen, ben ben” yaptı. “Sen sensin, ben benim”.

SubhanAllah.

Cenâb-ı Allah nefsi yarattı. Ve nefse “Gel” buyurdu ve geri gitti. “Geri git” buyurdu öne geldi. Cenâb-ı Allah’ın nefse emrettiği her emrin tersini yaptı. Onun için şimdi insanlar “Sen sen, ben ben” oldular. Sen sensin bende kendime aidim. Farkımız yoktur.

Cenâb-ı Allah Ehli Fadl’e saygılı olmayı emretti. Bu Ayet-i Kerîme’dir. Şerefli kimselere şeref verin. Onlar Rablerini şereflendiren insanlardır. Bu şerefli kimselerdir. Taklit unvanlar size şeref vermez, hayır. Şerefi Cenâb-ı Allah verir.

Şerefli olana şerefinizi verin. Onlar Âlemlerin Rabbinden şeref almazlarsa şerefli kimseler değildir. Şeref ilahi bir kıyafettir. Cenâb-ı Allah isterse kullarına şeref elbisesi giydirir. Bu hakiki şereftir.

İnsanlar sana madalya ve ödüller verirince bu size şeref verir zannetmeyin, hayır, hayır. Onların şerefi ancak musalla taşına kadar ulaşır, ondan sonra biter. Biz ebedi bizim olacak şeref elbisesi isteriz. Ama şeytan insanları aldatır.

Özellikle doğudan batıya, kuzeyden güneye kullandıkları sistemde taklit unvanlar peşine koşarlar, asla göklerin şeref elbisesin istemezler. Bu onları akılsızlığıdır, bu onların cahilliğidir. İlahi şeref almaya çalışın. Bu size giydirilirse hiç geri çıkartılmaz. Bu sizin içindir.

Ama insanlar sabah çıkarlar ve başka varlıklar gibi rızıklarının peşine koşarlar. Hiçbir şey düşünmezler yalnız sıradan insanlar günlük rızıklarının peşine koşmak isterler, başka birşey değil.

İkinci seviyede olan insanlar biz patronlarız derler. Onlar koşarlar, bu gece ne kadara ulaştık diye hemen bilgisayarlarını açarlar. Dün 300 milyar pound idi ama bugün en azından üstüne elli milyar eklemeye ulaşmamız gerekir. Biz bu dünyada bir numarayız, biz hükümetler tarafından şerefleniriz. Özellikle Birleşik Milletler ülkesinde Obama bizi onunla bir toplantıya çağırırlar. Bize sorarlar çünkü Birleşik Milletler ekonomi krizindedir. Beni çağırırlar ve benden Birleşik Milletleri tehlikeli durumda kurtarmamı isterler.

Evet, evet, buna bakmalıyım. Sabah erkenden gece vaktine kadar akıllarında başka birşey yoktur. Onlar pekçok aletler yaparlar bu onları mutlu etmek için sayısız görünüşler getirir. Ama o insanlar yalnız bu gün hangi rakama ulaştıklarına dikkat ederler.

Evet, bir yaz ve önüne birinci gün bir koy. İkinci gün başka bir sıfır daha koyalım ve yüz olur. Üçüncü gün iki sıfır daha koy ki on bin olsun. Onların karşısına çık ve de ki İngiltere bankalarının kasaları altınla doludur ve bunların hepsi bana aittir. Ben onları taşıyamadığım için onları o İngiltere bankasının korunmasına koydum.

Veya ulusal Alman bankasına veya ulusal İsviçre bankasına. İflas ederlerse biteriz. Araplar hiç dikkat etmezler. İnsanlara sayısız Riyaller veririz. Eskide gümüş madeni paralar verirlerdi. Ey selefi ulemaları, siz elli, altmış sene öncede Arabistan’da olan parayı bilmezsiniz, siz çok gençsiniz.

Para gümüştü ve altın da vardı. Şimdi değiştirdiler, gümüş veya altın madeni paranın yerine kâğıt para koydurlar ve üstüne 5 Riyal, 50 Riyal, 500 Riyal diye yazdılar. Daha büyüğünün üstüne 1000 Riyal yazarlar.

Ey selefi ulemalar, sizin fikriniz nedir? Neden bunun haram olduğunu, kıymeti olmadığını söylemezsiniz? Faiz gelmesin diye biz çok dikkatliyiz dersiniz. Nasıl parayı kâğıda çevirirsiniz ve üstüne 1000 Riyal diye yazarsınız? İnsanları neden aldatırsınız? Size o kadar zenginlik ikram ettiği için Cenâb-ı Allah’tan korkmaz mısınız?

Altını kasalarınızda saklıyorsunuz ve sıradan insanlara üstünde 1000 Riyal yazan kâğıtlar veriyorsunuz. Bu helal mi haram mı? Siz ancak tarikat ehline saldırmayı bilirsiniz ve bu haram, şu haram, bu bi’dattır dersiniz. Bu bi’dat değil mi?!!! Bu bi’dat değildir ama haramdır neden söylemezsiniz?

Onların üzerlerine ağır bombalama geliyor. Ben birşey değilim, ben birşey değilim ama onların isimleri yukarıda yazılıdır ve ceza okları onlara yönelmiştir.

Bu söylediğimiz onların meselesi Peygamberimizin karşısında “Esselatu Vesselamu Aleyh” dedirtmemektir.

Böyle şeylere münker değil dersiniz. Salâtu Selâm’a münker diyemezsiniz. Cenâb-ı Allah buyurur; (arapça) Bilmelisiniz ki Cenâb-ı Allah buyurdu; benim en şanlı olanım, ben onu evvelden ahire şereflendirdim.

Selefi ulemalara soruyorum, Arş’ta ne yazar? İlahi Taht’da? Bana ilahi Taht’da yalnız “La İlahe İllallah” yazdığını söylerler. Yoksa önünde “Muhammeden Rasulullah” (s.a.v) mı yazar?!! … (arapça) Cenâb-ı Allah onların cezalarını verecek.

Onlar en mühim şeyi bıraktılar, bu çok nettir, haramdır. İslam’da kağıt para yoktur. Nerde sizin الأمر بالمعروف و النهي عن المنكر İyiliği emretmek ve kötülükten men edenleriniz? Kimse konuşmaz. Estağfurullah, Cenâb-ı Allah bizi affeylesin. Anlamalısınız.

Anlamalısınız ki kim kralımız veya başbakanımız veya hükümetimiz olmak için tayın edildiyse herkese ibret olması için cezalanacaktır. Bunu bilmelisiniz ey Müslüman dünyası.

Bu aletler bu konuşmayı doğudan batıya taşır.

Pekçok vehhabiler bizim gibi tarikatlılarla savaşırlar.

Onlar neden paraya itiraz etmezler, bu haramdır. İslam’da kâğıt para yoktur, bu haramdır, bi’dattır, küfürdür. Vehhabiler bunu neden söylemezler? Söyleyin!!
Yoksa Cenâb-ı Allah’ın laneti üzerinize inecek.

Onun için kâğıt para taşımıyorum. Bunu suya atsan en azından erimez. Bunu ateşe atsan erimez. Böyle yapsan yırtılmaz.

Ey özelikle tarikatlılara karşı olan vehhabiler.

Ben Nakşî'yim. Benim irşadım doğudan batıya olacak ve zafer bizim olacak.

Velillahil Hamd.

Allâhümme Salli Vessellim Âlâ Nebiyyina Muhammed Aleyhisselam

Salâten Tedumu Ve Tudâ İleyh

Memerehleyali Vetuleddevam

Fatiha.

Ben doksana ulaştım. Ben göklerin melekûtuna bakarım. Bana "gel, konuş" derler.
Ben doğruları söylemeliyim. Evet Cenâb-ı Allah beni affeylesin. Ben yanlışsam Cenâb-ı Allah beni affeylesin. Doğruysam, doğru olanları takip ediyorsam Rabbim beni Seyyidina Muhammed (s.a.v.) hürmetine ödüllesin.

Fatiha.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım El-Hakkâni:"Ben Nakşî'yim ve zafer bizim olacak."
MesajGönderilme zamanı: 24.01.11, 20:27 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Honor Is a Heavenly Dress

Mawlana Shaykh Nazim Adil Al-Haqqani Sultanul Awliya

Friday, Feb 19, 2010

Lefke CYPRUS

I AM NAQSHBANDI! MY TEACHINGS WILL REACH THROUGH EAST AND WEST, AND WE ARE GOING TO BE VICTORIOUS !..

Honor Is a Heavenly Dress

Sultan al-Awliya Mawlana Shaykh Nazim al-Haqqani

19 February 2010 Lefke, Cyprus

Suhbah after Jumu`ah Salat

(Mawlana Shaykh stands.) A`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem. Bismillahi ‘r-Rahmaani ‘r-Raheem. Madad al-Haqq, yaa Rabb. Dastoor, yaa RijaalAllah. (Mawlana Shaykh sits.)

As-salaamu `alaykum. Mubarak, blessings upon you on this holy day through this holy month. Perhaps it is the holiest month Rabi` ul-Awwal that the Seal of Prophets (s) came from heavens to this world to give blessings from Allah Almighty to his nation. We must be thankful to Allah Almighty that He created us and chose us to be part of the nation of Sayyidina Muhammad (s)! (Mawlana Shaykh stands.) That is the biggest chance for us. (Mawlana Shaykh sits.)

As-salaamu `alaykum! We are saying a`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem. Bismillahi ‘r-Rahmaani ‘r-Raheem. That is a title of Muslims through their speech and through their writing. It is the sign of Islam. If you are seeing that a person is saying, a`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem. Bismillahi ‘r-Rahmaani ‘r-Raheem, for him there will be a shahid (witness) that he is a mu’min. And for writing also, if you see in his writing he is beginning with Bismillahi ‘r-Rahmaani ‘r-Raheem, you must say that this is a Muslim and a believer, and he is a follower of the Seal of Prophets (s), and he has been protected from Shaytan’s tricks, and you may practice what he is going to teach you.

Yes, and we are saying that people must know that they are Muslims. I’m saying, a`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem. When you are saying a`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem, my belief is, if anyone is saying a`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem and asking to work or to speak, I don’t believe that person will not be protected. He is protected from the tricks of Shaytan. Shaytan is coming from everywhere to make fasad (corruption), and main reason for corruptions on Earth now is that people are not believing that there is a Shaytan. They ask, “What is Shaytan?” and I am saying, we want to see who is Shaytan! Yes, and (for it to be) impossible (for Shaytan) to come closer to you or to put a trick for you to make you in its trap. When you are feeling yourself in a difficult position, say a`oodhu billahi min ash-Shaytaani ‘r-rajeem. (You must think,) “Something wrong came here, because I am not running to my Lord from the tricks of the most dangerous enemy of Mankind:

إِنَّ الشَّيْطَانَ لَكُمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوًّا

inna ash-Shaytana lakum `adoowan fattakhidh-hu `adoowa.

Verily Satan is an enemy to you: so treat him as an enemy. (35:6)

O Salafi `ulama! What do you say? You are understanding the Holy Qur’an and Allah Almighty is warning in the Holy Qur’an, inna ash-Shaytana lakum `adoowun mubeen, it means that Shaytan is the biggest enemy, and most dangerous one for Mankind. All troubles are from Shaytan. He opened the door of troubles on the day that Allah Almighty ordered him to bow to Adam (a).

O Salafi `ulamas! What are you saying? You are denying that sajdah. It is forbidden, we know it. But what you say is that, Allah (swt) is saying that sajdah is only for Allah (swt). And if a person is making sajdah to someone, you say that that person is a kafir (unbeliever), and you can’t say this. (You must judge) according to conditions, because there is sajdah for obedience in servanthood of our Lord, Allah Almighty, but there is also sajdah for tazeem, for honor or high respect. Therefore, if a son does sajdah to his mother or father, it is okay.

إنَّمَا الْأَعْمَالُ بِالنِّيَّاتِ،

Innamal `amaalu bin-niyaat

Actions are according to intentions.

If you are making that, it is for takreem (human dignity), and high respect from children to their parents is okay. Before the time of Sayyidu ‘l-Haqq (s), children were giving their high respect for their parents. But now that respect is just taken away; they are never giving their respect to their parents.

It is an order from the Lord of Heavens (swt) that you must respect your parents. Even if you do sajdah for them, that sajdah is for taqdeer (appreciation), and it is okay. Allah Almighty is not going to ask, “Why did you make sajdah to your parents?” No. He may ask, “O My servant! Why did you make that bowing to your parents?” And we may say, “O our Lord! You ordered that we must give our high respect to our parents.” And we did not make that sajdah for `uboodiyyah (true worship of Allah [swt]). No, ta`zheem (respect) is one thing, and worship is something else.

Now people have lost respect. Democracy, peace and this dirty system is making people to think, (Turkish) sen sen, ben ben, “You you, me me.” SubhaanAllah. Allah Almighty created the ego and said to the ego, “Come,” and (the ego) was going back and when He said, “Go back,” (the ego) was coming forward. Every order that Allah Almighty was giving, the ego did the opposite. Therefore people are now sen sen, ben ben, “I am belonging to me and you are belonging to you, no difference.” And Allah Almighty is ordering to keep respect for ahlu ‘l-qabr (people of the grave), that is in an ayatu ‘l-kareemah (noble verse of Holy Qur’an). You must give honor to honored people, these honored people are honoring their Lord. Those are honored ones, not like those honored ones with imitated titles who cannot give you any honor from Allah Almighty. Who is honored, you must give honor to them. If they are not taking honor from the Lord of Heavens, they are not honored people.

Honor is a heavenly dressing. And Allah Almighty is dressing his servants as He likes, with the dress of honor. That is real honor. What people give to you, such and such medals and rewards, don’t think it is honor. No! Their honor reaches up to the gravestone placed over their dead body, over the coffin, and finishes after that. We are asking for a dress of honor forever for us, but Shaytan is cheating people and especially the system people are using through east and west. They are running after imitated titles and they are never asking for the dress of honor from heavens. That is their ignorance. Try to have heavenly honor, and when that dresses you, it will never be taken away; it is honor for you. But people, from the morning they are running like other creatures, running after their provisions, they are thinking of nothing else except this. The common people are running to find their daily provisions, nothing else.

And the second level of people who are saying, “We are your bosses,” are running quickly to open their computers, saying, “How much have we reached today? Yesterday it was $300 billion, but today we must reach at least $500 billion to be number one in this world. Then we can be honored by governments, particularly His Excellency, President Obama, who may call me for a meeting with him, asking my support, because the US is in an economic crisis, and how to save the US from this dangerous position. Yes, I must be from this type!”

From early morning until late night there is nothing else on their minds. They are making so many instruments and those instruments bringing to people countless news to make them happy. But those people only care about which number they reached today. Yes, write “1” and put after it a zero. Second day, we must add another zero so it can become 100. Third day, we can add two zeros so it can become 10,000. Right in front of you, they say, “In the Bank of England, I have cases filled with gold and all of them belong to me, but I can’t carry them. Therefore, I am putting them under the protection of the Bank of England or the National German’s Bank.” (All those people) are bankrupt, they are finished! Arabs never take any care, there are countless riyals with us and we are giving them to people. Before they were giving silver coins.

O Salafi `ulamas! You are so young that you don’t know that fifty or sixty years ago, silver and gold was used in Saudi Arabia and now they changed it, and now they use paper money. They write on it, ‘This is five riyals’ or ‘fifty riyals’ or ‘five-hundred riyals’. Make a new one and write on it ‘one-thousand riyals’ (looks at paper).

O Salafi `ulamas! What is your opinion? Why are you not saying that it is haraam and of no value? You are saying, “We are so careful not to take any interest.” If you are, then how you are printing money on paper and saying, “This is one-thousand riyals”? Why are you cheating people? Are you not fearing from Allah Almighty, Who granted to you such a richness? You are keeping gold in your cases and giving to people a paper written on it ‘one-thousand riyals’. That is haraam! All you know is only to attack on tariqah, to say this is haraam, that is haraam, that is bidaa`. That is not bidaa`, but what they are saying is haraam! Why are you saying this?!

Heavy bombarding is coming on them! I am nothing, but their names have been written up, and the sahmun intikaam (arrows of revenge), are turned towards them. That is what we are saying. They only give importance to not saying, as-salaatu was-salamu `alayk, not to stand in front of Muwaajahaa-i'sh-Shareefah. Such things are not munkar (denounced) and you can’t say that sending salawaat on Prophet (s) is munkar! Allah Almighty is saying:

وَاعْلَمُوا أَنَّ فِيكُمْ رَسُولَ اللَّهِ

W `alamoo anna feekum Rasoolullah, (Know that Prophet (s) is within you.)

You must know that Allah is saying, “My most glorified one, whom I am glorifying from pre-Eternal up to Eternal.”

I am asking the Salafi `ulama, what was written on `Arshullah, the Holy Throne. They may say to me, “There is only written on the Holy Throne ‘la ilaaha illa-Llah, not Muhammadun Rasoolullah’.” (Mawlana Shaykh stands.) Allah (swt) will give them punishment! They are leaving the most important thing, which is so clear. It is haraam; there is no paper money in Islam! Where is your amr bi 'l-ma`roof wa an-nahiyy `ani 'l-munkar (enjoining good and forbidding evil)? Why no one is speaking on this point? Astaghfirullah!

May Allah (swt) forgive us. You must understand that whoever is appointed to be our kings or presidents on power, they will be punished. They will be ibrah (an example) for everyone. You must know this!

O Muslims! This machine (Internet) is carrying this speech through East and West. So many Wahabi people are fighting against us tariqah people.

Why are they not objecting on paper money, as it is not in Islam; it is haraam, bida`, shirk! Why aren’t the Wahabi people saying this? Say it or Allah’s curse will come on you! Therefore, I am not carrying paper money. (Mawlana takes coins from his pocket.)
If we put this in water it doesn’t disappear and if we put it in fire it doesn’t burn. You can’t even cut it!

O Wahabi People! Who are against tariqah people, especially Naqshbandis, I AM NAQSHBANDI! MY TEACHINGS WILL REACH THROUGH EAST AND WEST, AND WE ARE GOING TO BE VICTORIOUS!!!

(Mawlana Shaykh stands, recites salawaat and sits.)

Fatihah.

What am I looking at? I am looking at a safeer (ambassador) of heavens, saying, “Come with me.” I must say what is true and may Allah (swt) forgive me if I am wrong one. If I am true one, following true ones, may my Lord reward me, for the honor of the most honored one, Sayyidina Muhammad (s)!

(Mawlana Shaykh stands and sits.)

Fatihah.

http://sufilive.com/print.cfm?id=2211&lc=EN

Bu önemli sohbet ingilizce verilmiştir. Türkçeye aktarılmasında bazı anlam kaymaları cümle düşüklükleri farkedildiği için orijinalinin transkripsiyonunu eklemek uygun görüldü.

Sohbetin ingilizce ses kaydı:

http://sufilive.com/Honor_Is_a_Heavenly_Dress-2211.html

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 25.01.11, 09:15 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Selefi ulemalara soruyorum:

Arş’ta ne yazar? İlahi Taht’da?
Bana ilahi Taht’da yalnız “La İlahe İllallah” yazdığını söylerler. Yoksa peşinden de “Muhammedün Rasulullah” (s.a.v) mı yazar?!! … (arapça)
Cenâb-ı Allah onların cezalarını verecek.

Onlar en mühim şeyi bıraktılar, bu çok nettir, haramdır. İslam’da kağıt para yoktur. Nerde sizin الأمر بالمعروف و النهي عن المنكر

İyiliği emretmek ve kötülükten men edenleriniz? Kimse konuşmaz. Estağfurullah...
Cenâb-ı Allah bizi affeylesin. Anlamalısınız.

Anlamalısınız ki kim kralımız veya başbakanımız veya hükümetimiz olmak için tayın edildiyse herkese ibret olması için cezalanacaktır. Bunu bilmelisiniz ey Müslüman dünyası.

Bu aletler bu konuşmamı doğudan batıya taşır.

Onlar neden paraya itiraz etmezler, bu haramdır. İslam’da kâğıt para yoktur, bu haramdır, bi’dattır, küfürdür. Vehhabiler bunu neden söylemezler? Söyleyin!!

Yoksa Cenâb-ı Allah’ın laneti üzerinize inecek.

...
Ey özellikle tarikatlılara karşı olan vehhabiler.

Ve Lillahil Hamd.

Sözlerin güzeli, güzellerin sözüdür...

Merdlerin merdane sözleri...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 25.01.11, 09:46 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

HAQQanî yazdı:

HAQQanî yazdı:

Güzel bir niyetle hakaret kastı olmadan söylüyorum:

"Ben Nakşiyim, ben Sufiyim demeyin; Ben Müslüman bir Rabbaniyim, deyin"

Dönemi çabuk bitmiştir. Çok şükür, elhamdulillah. Bu ifadeler bizi sevindirmiştir. Birkaç meseleden daha dönülürse, inşallah kalblerimiz yeniden ısınacaktır. Isınmasını istiyoruz zaten.

Es Selamu aleykum ve rahmetullah

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 25.01.11, 10:12 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Azizim;

İngilizce kayıt dahi (söylenenlerin harflere çevrilmesi) yetersiz kalmış...

Bu yüzden böylesi kritik sohbetleri "ingilizce simultane tercume" yapabilecek kapasitede kardeşlerimizin dinleyip tashih etmesi faydalı olacaktır.

Kafanıza-gönlünüze yatmayan bir konu ile karşılaşırsanız lütfen ingilizce sohbetin aslını dinlemeden hüküm vermeyelim.

Hepimize zararı oluyor acele hüküm vermenin...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.01.11, 02:50 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Ruhan yazdı:
HAQQanî yazdı:

HAQQanî yazdı:

Güzel bir niyetle hakaret kastı olmadan söylüyorum:

"Ben Nakşiyim, ben Sufiyim demeyin; Ben Müslüman bir Rabbaniyim, deyin"

Dönemi çabuk bitmiştir. Çok şükür, elhamdulillah. Bu ifadeler bizi sevindirmiştir. Birkaç meseleden daha dönülürse, inşallah kalblerimiz yeniden ısınacaktır. Isınmasını istiyoruz zaten.

Es Selamu aleykum ve rahmetullah

Tarih konusunda hata etmişim. Tarihi yeni sanmış, yukarıdaki konuşma, altı gün öncesine ait diye bu mesajı yazmıştım. Yanılmışım demek ki. Özür dilerim. Konuşmanın doğru tarihi: 19 Şubat 2010... Yeni değil. Ve değişen bir şey yok, anlaşılmış oldu. Üzüntümüz devam etmektedir ve Nazım efendiden bu konularda ve diğer başka meselelerde düzeltici konuşmalar beklemekteyiz. :(

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.01.11, 03:37 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Evet, anlamış olmalısınız ki: Biz, Nazım Kıbrısi'ye hüsn-i zan etmek için bir takım vesileler arıyormuşuz ve yukarıdaki yanılmamız da hüsn-i zan isteğinin galebesine verilmelidir.

Ayrıntısına girmeden: Nazım Kıbrısi'nin geçtiğimiz aylardaki "Rabbaniler Olun" konuşmasındaki bazı sözleri bizleri ve Ehli Tasavvufu yaralamıştır. Bu yarayı sarmak da en başta Nazım efendiye ve onun bağlılarına düşmektedir. Bu da, iddiaların aksini gösteren bir takım ifadeler ile olabilir belki... İnşallah ümid ediyorum. Nazım efendi, "Biz sufiyiz, Biz Nakşiyiz" dediği gün, Kıyamete kadar süreceğini iddia ettiği yeni dönemi kendi elleriyle kapatmış olur. Ayrıca "Rabbaniler Olun" konuşmasındaki bazı ithamlarını da kendi kendine iptal etmiş olur.

Sizden samimi ricam; "Rabbaniler Olun" konuşmasından bu yana Kıbrısi'nin konuşmaları içinde "Biz Sufiyiz, Biz Nakşibendiyiz" vs gibi sözleri varsa, linkleriyle beraber onları bize ulaştırmanızdır. Siz takip ettiğiniz için bilirsiniz. Böylece yukardaki sevincimiz sürsün, kursağımızda kalmasın inşallah. O sözlerini başka forumlara da taşıyıp hüsn-i zanna vesile olmaya çalışalım inşallah.

Ves'selam.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.01.11, 12:38 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
"Rabbaniler Olun" konuşmasından bu yana Kıbrısi'nin konuşmaları içinde "Biz Sufiyiz, Biz Nakşibendiyiz" vs gibi sözleri varsa, linkleriyle beraber onları bize ulaştırmanızdır. Siz takip ettiğiniz için bilirsiniz. Böylece yukardaki sevincimiz sürsün, kursağımızda kalmasın...

20 Ekim 2011 tarihli "tasavvuf-mesavvuf yok; bitti" konuşmasından hemen sonrasındaki ziyaretimizden aynel-yakin sadece konuşma değil fiiliyatına şahidim:
Biat kabul ediyor. Tarikat muamelesi hakkında talimat veriyor. Silsilesini anlatıyor...

Peki; 20 Ekim 2011 tarihli "tasavvuf-mesavvuf yok; bitti" konuşması ne anlama geliyor o zaman ? Bu soruyu sormakta haklısınız.

Bu sorunun cevabını vermek zor; şundan dolayı: "Fenafillah olmuş bir velinin konuşmasının kaynağı nedir?" Bunun izahı lazım ki, takdir edersiniz ki anlatılsa da anlaşılması karşınızdakinin idrakine göredir.

Zorluk bu noktadadır: "Attığın zaman sen atmadın O attı" ayeti tefsirlerine bakılması yol gösterici olabilir.

Bu sayfadaki sohbetin son satırlarında bu duruma işaret edilmiştir aslında; fakat hayatında bir kez olsun evliyaullahın fenafirrasul makamından; fenafillah makamından konuşmasına tanık olmayanlara izah güç.

Aslında samimiyetine inandığım kardeşlerimizin bu "kabul etmeme tavrı" da rahmanidir; bu konunun kötüye kullanılmasının çok kolay olması nedeniyle tercih edilmesi gereken bir tavır olarak da kabul edilebilir.

İşin püf noktası şu: Bir velinin fenafillah makamında oldugunu kim nasıl tayin edecek ?

Fenafillah makamından geçmiş bir veli; her konuşmasını fenafillah makamından mı yapmaktadır?

(Bilmem hatırlar mısınız? Hazret-i Şeyh'in "MEHDİ" ile ilgili bir konuşması hakkında kendisini dergaha bağlı sayan birisi ile tartışma olmuştu; o kişi; Hz. Şeyh'in "Mehdi" ile alakalı sözlerinin müteşabih olduğunu söyleyen fakiri "Hazret-i Şeyh'e hakaret" etmekle vs. suçlamıştı. Sonra da kaybolup gitmişti...)

"Kalbî hassasiyet pusulası" ile bakmak gerek bu tür sohbetlere, onun da ehli az maalesef; işin doğası gereği...

Şu sanal alemde şimdiye kadar tanıdığım yüzlerce kişi arasında da bu nitelikte kişi adedi bir elin beş parmağını geçmez...

Fefhem cidden.

:)

(BU notun bile uzun süre burada kalmasının zararlı olabileceği kanaatindeyim.)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 26.01.11, 19:46 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Fakiriniz Hz.Nazım hususunda şuna kânî oldum :

Hz.Şeyh eksik gediği dolduran bir zât...

Çoğu eksik azı tamam olanda azın üzerinde durur,itmam etmeye çağırır.

Çoğu tam ama azı eksikte de afvetmez bu eksikliklerinde kapatılmasını ister.

Örnek mi?

Ergenekon hadisesi mesela...

Hazretin sözlerini okuduğumda en evvel şoke olmuştum.Ama sonra tefekkür edince anladım ki hazretin şiddetle belirtmek istediği şuydu:

''Tamam ergenekondan suçlu askerlerin işini hallet...amaaaa bu vesile ile de orduyu güçsüzleştirecek hareketlere girişme,vicdani ret,met olmasın sakın!''

Hazretin üslubu bu,meşrebi de...

Latifeleri o bir o kadar komik eleştirileri de bir o kadar şedit.

Rüyama geldiklerinde bile Şeyhimi eleştirmişti :)

Ben Hazreti çok seviyorum ve daha evvel hakkında ettiğim su-i zanlardan ötürü istiğfar ediyorum.

Evliyanın her hareketi bir hikmete mebni.

Selam onların izinden gidenlere...

Sahi Kayseriye,Ahmed İslamoğlu Hz.lerini ziyarete gittiğimde,mübarekten Zahid Kotku (k.s)hz.lerini bana anlatmasını istemiştim.Anlatmadı.Sadece şunu dedi:Mesele onların izinden gidebilmekte...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 27.01.11, 10:24 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Gümüşhanevî yazdı:

Rüyama geldiklerinde bile Şeyhimi eleştirmişti :)

Ben Hazreti çok seviyorum ve daha evvel hakkında ettiğim su-i zanlardan ötürü istiğfar ediyorum.

Selam onların izinden gidenlere...

Aleyna ve aleykum selam... Allah razı olduğu ve razı olan kullarına ilhak eyleye...

Şu rüyanızı merak ettim doğrusu...

Paylaşabilir misin?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz