Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Şeyh Nazım Efendiden Fabl İle Darwinizm Reddiyesi
MesajGönderilme zamanı: 23.12.09, 04:22 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

İnsanoğlunun özelliği, ey profesörler, ey bilim adamları, ey yalancılar, ey şeytanlar, Darwin söylediği için insanlar maymundan gelir diye iddia edenler. Peygamberler olan yüz yirmi dört bin özel varlıkların bildirilerini dinlemezsiniz, inanmazsınız ama bir deliye inanırsınız. Nasıl? Ve olan olur.

Eğer insanlar maymundan geliyorsa domuzlar nereden gelir? Köpekler nereden gelir? Kediler nerden gelir? Kediler çok kibirliler çünkü bizim amcamız aslandır derler onun için biz böyle yaparız ve “Mav… Mav” deriz.

Bu ne demektir. “Biz çok önemliyiz.” Ne için? Ne için? Kemik yiyenler. He…? “Nedir bu? Bunu söylemeyin. Bizim amcamız aslandır. Onun için biz çok kibirleniyoruz.”

Biri onlara der; “Amcan seni evladı veya nesli olarak kabul ediyor mu gidelim soralım.”

“Hettt… Sen bana nerden geldin? Ben aslanım, ben kükreyince bütün orman titrer. Sen ne diyorsun?”

Kedi ne der? “Mav… Mav… Mav…”

“Bu ses senden çıkar. Ben bütün ormanların kralıyım. Gidin buradan.”

Aslanla kedinin arasında hiçbir bağlantı yoktur, kediler küçük boy aslanlara benzese bile. Küçük boy.

Köpekler “Bizim atalarımız kurtlardır” diye iddia etmez mi zannederiz?

Kurtlar der ki “Biz çok kibirliyiz çünkü bizim atalarımız çakallardır.”

Çakallar der “Biz çok kibirliyiz çünkü bizim atalarımız kurtlardır.”

Ve kurtlar der “Biz çok kibirliyiz çünkü bizim atalarımız maymunlardır.”

Ve maymunlar çok öfkelenirler.

“Neden benim çizgimden, benim neslimden olduğunuzu söylüyorsunuz? Gidin buradan yoksa sizi öldürürüm.”

Başka biri, o kadar çeşit varlıklar vardır. Herkes bakar ve kendilerinin en iyi varlıklar olduğunu iddia ederler. Onlar olmaz biz kedilerden geldik, biz çakallardan geldik, aslanlardan veya jaguardan geldik demekle mutlu olmazlar.

Jaguara sorsan "senin baban kimdir" diye. "Benim dedem kaplandır" derse kaplan der ki “Neden benim torunum olacaksın? Git buradan”

Kim başka bir varlık gibi olmak ister? Ama insanoğlu o kadar ahmaktır ki öyle bir tımarhane kaçkınıdır. Tımarhane… Onun gediklisi. Tımarhane… Asla oradan çıkamaz. Böyle ahmaklar böyle saçma sapan fikirler getirirler. İnsanoğlunun anlayışını öyle hale getirirler ki “Yaratanımız bizi bir insan olarak yarattı” demezler.

Cumartesi, Aralık 19, 2009 Lefke, Kıbrıs

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz