Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ'den İlahi Sırlar
MesajGönderilme zamanı: 10.12.09, 17:44 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Hz. Şeyh M. Nazım el-HAQQANÎ

Göklerin İlahi Sesleri

23 Ağustos 2009

Lefke; KKTC

Destur ya Ricalallah meded

Euzubillahimineşşeytanirraciym
Bismillahirrahmanirrahiym
diyoruz ve İlahi destek istiyoruz.

Destur ya Ricalallah
Ey Rabb’imizin dostları; Peygamber efendimizin dostları..
Onlar sadece Allah’ın dostudur…
Es-Selamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekâtühu

Bazı insanlar akıllarını kullanır ve isteklerini yanlış yolda kullanır ve akılları çürür.
Ey insanlar, bakın ve dinleyin ve itaat edin.
Çürümüş akıllı olmayınız.
Bu önemlidir.

İnsanlar şimdi hastalıkları iyileştirmeye koşuyor; bedeni hastalıklarına şifa için hastanelere milyonlarca para veriyorlar. Hiç duymadım ki, akılları çürümüş mü çürümemiş mi? Bunu kaale alsınlar !...
“Biz mükemmel akıllı insanlarız diyorlar; biz mükemmeliz, biz herşeyi biliriz, biz herşeyi anlarız; biz herşeyi yapabiliriz… Göklerden bir rehbere ihtiyacımız yok…”

Özellikle dersen ki, “Ey insanlar göklerdeki rehbere dikkat edin!..”
“Hayır” derler , “Rehbere ihtiyacımız yok ve rehberliğine de… Hayır, biz bu dünyadayız ve biz patronuz, başız, emrediciyiz, biz mükemmeliz; biz mükemmel akıllıyız… Hiç bir zaman göklerden bir rehbere ihtiyacımız yoktur…”

Doğudan batıya, güneyden kuzeye bu yanlış fikir her yeri sarmıştır. Herkes kendisini mükemmel zanneder; kimsenin, kendi seviyesinden daha üstün olmasını kabul etmez.
Deriz ki: “Bizim seviyemiz en yüksek; bizim seviyemizin üstünde bir kimseyi kabul etmeyiz…”
Binlerce insan geçmiş zamanda, bir zamanlar bu zamana göre ilk başlangıçta, Âlemlerin Rabbi, insanoğlunu dünyaya gönderdiği vakit, dünyada bir avuç dolusu insan vardı.

Bazen insanlara soruyorum: “Kendinizi gezegenlerle, güneş sistemleri ile, uzay ile meşgul ediyorsunuz ve teleskopunuzla bakıyorsunuz, gezegenleri araştırıyorsunuz; ne için?”
Bir gezegende canlı bir varlık arıyorsunuz. Bugüne kadar kimse haber veremedi, Marsta, Venüs’te, Merkür ve Jupiter’de bir varlık bulundu diye… Bizim ayda da canlı bir varlık bulunamadı. Evet, aya indiğini söylediler; belki yanlış, belki doğru; bırak bunu tartışmayı…
Aya indiler dediler; ayın üstüne indiler ve bir canlı varlık işareti aradılar, nebat, hayvan veya insan aradılar.
Buldular mı bir canlı? Hayır.

Hadi şimdi bunu bırak, bir gezegende yaşıyoruz diyorsunuz; biz bakıyoruz bir mesafede sadece dünya dönüyor, zıplıyor ve dans ediyor.
Evet, dünya bazen de dans eder, zıplar; bazı bazı zig-zag yapar.
Soruyorum: Eğer bizim gezegenimiz dans ediyorsa birisinin de müzik çalması gerekir ki dans etsin. Müziksiz kimse kalkıp zıplayıp dans etmez.
Müzik ile dansın ikisinin bir arada olması gerekir.

Bazı profesörlere sordum; birisi çok ciddi bir adamdı, böyle bakardı:
“ - Ey profesör, bir sorum var.”
“ - Evet bayım, sorunuz ne?”
“ Bizim gezegen zannediyor musunuz ki koşuyor?
“-Evet.”
“-Koşarsa zıplar mı?”
“-Belki..”
“-Zıplamanın işareti nedir?”
“-Bazen zelzele olur , o işarettir, ki bizim gezegen arada sırada yukarı zıplar.”
“-Zannediyor musun ki bizim gezegenimiz, müziği duyar ve zıplar, zıpladıktan sonra zıplar, dans var mıdır?”
“-Evet, belki bizim gezegenimiz dans da eder…”
“-Siz dans eder misiniz?
“-Evet, bir zamanlar gençken dans ederdim; şimdi etmiyorum…”
“-Müziksiz dans eder misiniz?”
“-Hayır, olamaz; insan müziksiz dans edemez. Dans ediyoruz, çünki herkes sarhoş, biz de sarhoşuz, şarkı söyleriz…”
“-Ne dersin, dersin ki bizim gezegen dans eder?”
“-Soruyorum ben astronomi sözcüsüyüm; Dünya şarkı söylenmeden mi dans eder?”
“- Evet müzik olmadan dans olmaz; biz duymuyoruz ama, birisi dans ederse bir müzik duymalı ki dans etsin…”

Bizim gezegenimiz, zıplarsa bir müzik çalan olması gerekir. Ne diyorsun gezenimiz için, duyuyor mudur ilahi müziği?
Neden kabul etmezsin bunu?
Neden kabul etmezsin uzayda müzik olduğunu?

İlahi müzik göklere aittir.
Göklerin şarkıları , ilahi şarkılardır; sizin şarkılarınız ilahi değildir.
Siz sarhoş olunca şarkı söylersiniz; ama bizim gezegenimiz sarhoş değildir.

Gezegenimiz Âlemlerin Rabbini bilir.
O zevk bizim küremize gelir; o sizin şarkılarınız gibi söylemez, hep övgü ile ve şanla-şerefle Rabbini över…
Bizim gezegenimiz de bir bakıma sarhoş ama şeytanın pis sularını içmemiştir.
Onun söylemesi onu sarhoş eden ilahi içeceklerdendir, onu sarhoş eden Rabbine olan aşkından , saygısındandır…
Soruyorum onlara neden her yerde, gezegenlerde canlı varlık arıyorsunuz, çünki onlar gezegenler alanının dışına ulaşamazlar; güneş sistemlerinin dışına çıkamazlar.
Bazı varlıklar arıyorlar gezegenlerde…
Hiçbir zaman bulamazlar...

Peygamberler Âlemlerin Rabbi tarafından gönderilmiştir.
İmkansızdır yeni varlıkları bulmak…
Biz bu gezegendeyiz.
Bu gezegende İlahi kitaplardan, İlahi ilimlerden birazı, bazı kişilere verilmiştir ve onlar biraz işaret ve bilgi verirler ve böylece yaşayanları eğitirler…
Derler ki: “Ey bu gezegende yaşayanlar ! Siz bu dünyada var olmadınız, sizin varlığınız bu gezegenin dışında meydana gelmiştir.”
O kadar dinler ve dindar insanlar vardır ki, insanlara hakikatleri dile getirmezler ve
“Âdem ve Havva bu dünyada meydana gelmiştir” derler.
Bu yanlıştır.
Kim bu dünyada yaşıyorsa, onu bu dünyaya gönderen , onu göklerde yaratmıştır
ve sonra bu dünyaya indirmiştir. Onun için insanoğlunun yaratılması, göklerden bu dünyaya inmiştir; kimse bu dünyada yaratılmamıştır. Hepimiz göklerden geldik.

Eğer itiraz edersen ve dersen ki, insanoğlunun zürriyeti, ebeveynindendir; anneleri hamile kalır ve dünyaya gelir. Ya canlar ? Âlemlerin Rabbi bir canlı yaratmayı isterse, o kişiye göklerden ruh gönderir. Hiç kimse kendi kendine canlı olamaz. Göklerden gelir canlar…

Evet, çok önemli bir konuyu konuşuyoruz, insanların çok yanlış fikirleri vardır; ilahi açıklamalara güvenmiyorlar ve göklerden hiç bir yardım istemeden bir çözüm getirmeye çalışıyorlar bu gezegendeki herşeye…
Yapamazlar. bu dünyada herşeyin çözümü, göklerdeki emirlerle çözülür.
Bu en büyük yanlıştır, insanların düşündüğü bir çözüm getiririz diye, ama yüzde yüz yanlıştalar.
Herşeyin hakiki çözüm yeri ilahi emirdir. İlahi emir olmazsa yağmur yağmaz, nebatlar olmaz, hayvanlar olmaz; su olmaz, okyanuslar olmaz …
Herşey Rabb’imizin emri iledir.
Bugün unutulmuş ilahi kuvvetler vardır.
Bu dünyada olan herşey; her olay, ilahi emirlere bağlıdır.
Bilim adamları, profesörler, doktorlar yanlış yoldadırlar.
Herşeyleri bu dünyadır ve herşeyi bu dünyada çözmek isterler.
Bu yaşanılan dünyanın göklerle olan bağlantısını kopardılar.
İnsanların göklerle bağlantısını, şeytan kesmeye çalışıyor,
Bu olan ve olacak her kötü şeyin, bütün lanetlerin anasıdır.
Fikirlerinizi değiştirmeniz gerekir; bu söylenenler ilahi kitaplardan gelir.
Âlemlerin Rabbi buyuruyor ki, “Birşey anlamıyorsanız, sorun öyle insanlara ki, onlar çok değerlidir; bu dünyanın sırrını ve göklerle olan bağlantıyı bilir onlar…
Peygamberlerin varisleri ve mirasçıları olarak onların ilimleri göklere ulaşmıştır.
Şeytanı takip etmeyi bırakın.
Allah’ım affetsin bizi
Ey insanlar; en azından kendiniz için sorun: “Ben kimim?”
Evet, anladınız mı? Kendinize sorun: “Kimim ben?”
Başka bir soru daha sorun: “Nereye gidiyorum ben?”
“Kimim ben?” ilk soru, ikincisi “Nereye gidiyorum ben?”
Cevaplar verin kendinize…
Eğer ilahi ilimlere ihtiyacınız yoksa, bana cevap verin: “Ben kimim?” ve “Nereye gidiyorum” , “Nereye hareket ediyorum?” “Nereye götürülüyorum?”

Dum dum dum; Dum dum dum
Dum dum dum; Dum dum dum

Ey Rabb’imiz, şükür sana, şükürler sana; şan sana...
Sadece herkesi yaratan O’nun için,
Sen bilirsin başı ve sonu…
Sen tek Yaradan’sın…
Hu Allah Hu…
Allah Hu, Allah Hu, Allah Hu…
Sen teksin…
Sen tek Kadir’sin… Kudret sahibisin…
Evvelden ebede sen herşeyi tek Yaradan’sın…
Bizi affet, bize sonsuz rahmetini bahşet bu mübarek ayda…

(Âmin)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz