Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: MUHSİN YAZICIOĞLU VAKFI KURULDU
MesajGönderilme zamanı: 04.09.09, 14:46 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

MUHSİN YAZICIOĞLU VAKFI KURULDU

4 Eylül 2009

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu adına kurulan vakıf, onun 'düşünce yapısı ve ülküsünü' yaşatıp, bu doğrultuda araştırmaları teşvik etmeyi hedefliyor.

Helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden, BBP Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anısına, 'Muhsin Yazıcıoğlu Gönüllerde Birlik Sosyal Dayanışma, Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı' kuruldu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ilana göre, vakfın kurucuları arasında, Hasan Çağlayan, Fatih Furkan Yazıcıoğlu, Yusuf Yazıcıoğlu, Firuze Yazıcıoğlu, Nevzat Pakdil, Mustafa Kaya, Kadir Mahir Damatlar, Erol Dok, İsmail Gökdoğan, Sinan Yılmazel, Orhan Arslan, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Doğan Ürgüp, Arif Canlı, Kemal Tekden, Yılmaz Aydoğan, Ahmet Demir ve Büşra Dok bulunuyor. Vakıf, Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu’ndan oluşuyor.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun “düşünce yapısı ve ülküsünü” de kapsayacak şekilde; “devlet, millet, ekonomi, sosyal ve siyasal hayat, bilim, kültür, milli ve evrensel politika, sağlık, sanat, milli ve manevi değerler gibi hususlarda geliştireceği, yayacağı fikirlerin, toplum tarafından kavranmasını sağlamak, araştırmalar yapmak, yapılmış araştırma ve derlemeleri yayınlamak, Türkiye ve dünya kamuoyunu bilgilendirmek” amacıyla kurulan vakıfın, “eğitim ve sağlık kurumları açmak, kurulu bulunanlara iştirak etmek, işletmek” gibi hedefleri de bulunuyor.

Muhsin Yazıcıoğlu Gönüllerde Birlik Sosyal Dayanışma, Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı, muhtaçlara ayni ve nakdi yardımlar yapmak, başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs vermek gibi faaliyetler de gösterecek

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: MUHSİN YAZICIOĞLU VAKFI KURULDU
MesajGönderilme zamanı: 08.09.10, 09:56 #mesajın linki (?)

tahafurkan55 yazdı:
Vakıf merkezi neresi?

Kabrinin de bulunduğu bölgede Ankara'da Altındağ Belediyesi Restorasyon Mahallesi'ndedir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: