Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ŞEYH NAZIM'ın Tüm Dünyaya Meydan Okuması / 6 Ekim 2009
MesajGönderilme zamanı: 12.10.09, 23:52 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Şeyh Nazım'dan Selefi, Vehhabi, Hıristiyan, Liderlere Çağrı!

6 Ekim 2009

LEFKE, KKTC

Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Selefilere, Vehhabilere, Hıristiyan Önderlerine ve Tüm Milletlerin Liderlerine Çağrı!

Şeyh Nazım Kıbrısi Hz.leri 6 Ekim 2009 günü yaptığı sohbetinde, tüm Selefilere (Mezhep alim tanımayıp kendisini Selef-i Salihin olan ilk asırlara bağlı gösterenlere), Vehhabilere, Hıristiyanlara yani onların kutsal saydıkları her kişiye, Piskopos'a ve Papa'ya, bütün milletlerin liderlerine ilginç bir çağrıda bulundu. Çağrısında "eğer bizlerin yani Ehli Sünnet vel Cemaate bağlı olan Müslümanların yanlış olduğunu iddia ediyorsanız, gelin hepimiz kendimizi kim doğru kim yanlış yolda sınayalım" dedi.

Şeyh Efendi çağrısının öncesinde, Peygamberimiz zamanından bir misal getirdi: Mübarek Peygamber Efendimiz zamanında da Yemen'den gelen itirazcı bir güruha Peygamberimiz, mualeneleşmeyi teklif etmiş; o güruha hitaben hangimiz yanlışsak soyumuz sopumuzla çoluğumuzla çocuğumuzla beraber helak olmayı, yok olmayı dileyelim demişti. Bu isteğinden sonra gelen güruh korkarak mübarek teklifini kabul etmemişlerdi.

Şeyh Nazım Kıbrısi Efendi, çağrısında dedi ki: "Saydıklarım gelsinler, eğrilmiş olan İtalya'daki Pisa Kulesini doğrultsunlar. Ben de doğrultmayı deneyeyim. Kim doğrultursa o doğru, diğeri yanlış yolda demektir. Doğrulta bilene diğerleri tabi olup onu takip etsinler. Cesareti olan gelsin. "

İşte bu ilginç çağrının yer aldığı satırlar:

"Düşünüyordum bu "mualene" (lanetleşme) yapmayı. Mualene, bazı insanlara aniden lanet inmesini istemek. Bazen düşünüyorum, o Papayı, Konstantinopel'deki piskoposu çağırayım. Bütün öyle şahane kıyafet giyen kutsal bilinen önderleri çağırayım diyorum. Ben basit, derviş bir kıyafetle çıkarım. Geliyorum. Vehhabileri de çağırıyorum. Gelin siz de gelin. Nereye? İtalyanlar burada mı? Kimse yok mu?

Eğri kule var ya, Pisa kulesi. Onlara derim ki; “Hanginiz bunu düzeltirse ben onu takip ederim. Gelin buraya. Deneyin kendinizi. Kendinizi deneyin!" Birisinin cesareti varsa, ben hazırım oraya gidip te, her şeye kadir olan Allah’ın adı ile …

Doğru yola gelmeliler!

Gelebilirlerse gelsinler. Her grup insanları çağırıyorum. Biz doğru yoldayız diyenler öbürleri yanlış yolda diyenlere sesleniyorum. Evet, Pisa kulesine gelin. Onu ayağa kaldırın (eğriliğini düzeltin). Ben gelirim derim ki; “Ey Pisa kulesi, en Sevgili Seyyidina (Efendimiz) Muhammed (s.a.v.)’in hürmetine ayağa kalk!” Ayağa kalkmalı! Buna hazır birisi varsa, ben buradayım.

Oraya uçarım. Vehhabilere de derim gelin bunu düzeltin. Eğer düzeltemezlerse ilahi öfke onlara dokunur.

Bütün milletlere, bütün milletlerin liderlerine meydan okuyorum. Kimin cesareti varsa benimle gelsin. Ben yanlışsam bu Pisa kulesi benim başıma düşsün. Eğer siz yanlışsanız Pisa kulesi sizin başınıza düşsün sizi alıp götürsün. Allah Allah Allah Allah. Onun için bunu bütün milletlere, doğudan batıya söylemekle kalbim çok mutu oluyor.“Cesareti olan benimle gelsin” !!! Düzeltin, kendileri düzgünse.

Vehhabilerle ve Selefilerle de “Mualene” yaparım.
" (6 Ekim 2009)

Hatta, Nazım Efendi Pisa Kulesi'ne gitmeyeceklerse kendi mekanına gelmelerini de istedi:

"Benim Pisa kulesine gitmeye ihtiyacım yoktur. Gelin buraya, ben iki rekât namaz kılarım derim ki; “Ey Rabbim, eğer onlar doğru yoldalarsa kalsınlar. Eğer yanlış yoldalarsa ben de doğru yoldaysam onları lanetle!!" Onlardan birisi bir geri dönemez. Cesur olan var mı? Cesur olan var mı? "

Kaynak: http://www.hakkanipost.com

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım'dan Selefi, Vehhabi, Hıristiyan, Liderlere Çağrı!
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 07:15 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ruhan yazdı:
eğer bizlerin yani Ehli Sünnet vel Cemaate bağlı olan Müslümanların yanlış olduğunu iddia ediyorsanız, gelin hepimiz kendimizi kim doğru kim yanlış yolda sınayalım" dedi.

bismillah.

bazı şeyler var acaip şaşırıyorum.

imdi bazı şeyleri ciddi manada konuşma vaktidir.ben daha önce halidiye de geçen 1-2 mevzudan ötürü şeyh nazım hakkında çekimser olduğumu bir şey demediğimi ifade eylemiş idim.hatda o zamanlar şu meşhur el öpme hadisesinden ötürü nazım kıbrısiye küfredenlere karşıda belki bundan tövbe eylemiştir diyerek ve hatda halidiye risalesinden misal vererek asla ve asla bundan yana olmamış idim.

emma bad; kıbrısda ki dergahlarına sorduğumda bu iş savunulmamış ve de redde edilmemiş idi.o zaman bu yana devamlı husni zan eyledim.

bakınız aranızdan bazı kimseler df ye gelmektedir.bir konu var ki orda geçiverdi.

bakınız yukarda deniyor ki biz ehli sünnete bağlı.

ben burda biraz durmak gerektiği kanısındayım.

bakın ne denmiş daha önce meşhur konu hakkında kendisi tarafından.sordum df de 2-3 kez hakikaten kendisi mi demiş.? demişsede şeriatda bunun izahı yok .şeriatda bunun kabulu yok..

bakın ne denmiş.

Alıntı:
Kıbrisi den el öpmenin hikmeti
Peygamberin elini erkekte öper. Kadında öper. Peygamber eli öpülmez değildir
Peygamberin eli öpülür elbette.
Varis olan kimsenin yani Evliyaullah´ında elleri öpülür.

eğer peygamberin elini kadından da öper kıyasından hareket ile [ ki böyle bir şey şeriatda yok .asla.] bende onun evliyasından olmam hasebi ile benim elimi kadınlar öpebilir deniliyorsa bu red edilir.

eğer bu itikad ediniliyorsa sormak laızm nasıl ehli sünnet olunuyor.?

bakın çok ciddi bir sualdir bu.?

ve ben o zamandan bu yana şeyh nazımdan gelen her habere ihtiyatlı yaklaşıyorum.hatda ve hatda itibar dahi eylemiyorum.

hatda df biri demiş di ki.

Alıntı:
Onun için onunda elinin ayağının öpülmesi o cihetle sahihtir. Ve bizim fıkıh kitablarımızda kimlerin ellerinin ayaklarının öpülebileceği belirtilmiştir.

bende şöyle demiş idim.

Alıntı:
caiz dir de fıkıhfa hangi kadınların [hangi yaşdaki ve de şarttaki - mahrem olmasa] ellerinin öpüleceği kayıtlıdır.hangi erkeklerin eli kadınlar tarafından öpülür diye bir kayıt yok.

şeriata muhalif hiç bir hareketi kabul etmiyoruz..

eğer ki şeyhlerin ve ya şeyhlerinin elini kadınlarda öper itikadında olan sofi varsa itikatını tez vakitde düzeltsin.!!!

bu arada cubbeli geldi kutub dedi filan demeyin.ben cubbelinin her işine bakmıyorum.[hatda ve hatda sitemde dahi her sohbetini yayınlamıyorum.!]cubbeli uyanık adam siyaseten dahi ziyaret eylemiş olabilir. :=)

bu konuyu burda ilk açanda ben [yani cubbelinin nazım kıbrısıyı ziyaretini] idim.merak eyledim acaba sizler meseleye nasıl yaklaşıyorsunuz diye..!!

bu arada site yöneticisi kardeşimden ricamdır.

ben burda mod olmuşum .haberim yok idi.inşallah benden bu vazifeyi alsınlar.eğer dilerlerse tavsiye linkler köşesinden sitemin isminide kaldırabilirler.

selametle..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 09:53 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Bu sohbetin sufilive deki başlığı söyle idi: ŞEYH NAZIM'IN TÜM DÜNYAYA MEYDAN OKUMASI

Shaykh Nazim's Challenge to Whole World

Mawlana Shaykh Nazim Adil Al-Haqqani Sultanul Awliya

http://sufilive.com/Shaykh_Nazim_s_Chal ... -1909.html

(Hakkanipost cevirilerinde bazıları vahim bazıları küçük hatalı aktarımlar oluyor. Mesela bu baslik: "Dünyayı alt üst ederim!! " diye verilmiş. Tümünü takip etmek imkansız. Ses kaydı ile kontrol edilmeden hukum vermek doğru olmaz.)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 12:06 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bismillah.

yukarda alıntıladığım kısım şeyh'den sadır oldumu olmadımı mı.? konuşmanın aslı nedir.ingilizcemi türkçe mi.ben işyerinden giriyorum burdada ses dosyalarını açma imkanım yok şu anda.benim için mühimdir.eğer gerçekden bu sözler sadır oldu ise bu kabul edilemez şer'an.hiçkimsede kabul ettirmek için uğraşmasın.

yok eğer sadır olmadığı halde bazı şeyhe bağlı sofiler bunu itikad ediniyorlarsa çok yanlış yoldadırlar.tez terketmeleri gerektir bu itikadı..ve eğer sadır oldu ise ben kendi adıma adı ne olursa olsun ister keşfi ve ya başka ;nazım kıbrısi'den ahir zamana dair gelen hiç bir nakli muteber göremem.

eğer şeyhden sadır olmadı ise bunlar demek ki o zaman iftira ediliyor deriz ki şeyhden bunlar sadır olmadı böyle bir itikadıda yok o zaman kendisine husni zan ederiz dediklerini dikkate alırız.

biz burda bunları tartışma olsun diye yazmadık.sadece Allah için soruyorum -meseleyi tam manası ile öğrenmek istiyorum ve de uyarıyorum

fi emanillah.

not: madem böyle bir yetkim var edebe aykırı -küfürlü bir söz - cumle görürsem silerim inşallah.

En son Ebu Hamza tarafından 13.10.09, 12:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: ŞEYH NAZIM'IN Tüm Dünyaya Meydan Okuması / 6 Ekim 2009
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 16:26 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

ALLAH doksana dayanan yaşında bile İslam'ın en gür sesini yükseltmekte olan Şeyh NAZIM Efendi Hz.nin himmetlerinden nasibdar olanlardan eyleye.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 18:49 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ebu Hamza yazdı:

bu arada cubbeli geldi kutub dedi filan demeyin.ben cubbelinin her işine bakmıyorum.[hatda ve hatda sitemde dahi her sohbetini yayınlamıyorum.!]cubbeli uyanık adam siyaseten dahi ziyaret eylemiş olabilir. :=)

..

1- Cübbeli siyasetçi midir ?

2- ehli ilim birinin bir cemaat liderini "siyaseten" ziyaret etmesini anlayabilen var mı?

3- "siyaseten" yapılan ziyaretlerde yalan söylemek caiz midir ?

4- cübbelinin bir cemaat liderini ziyaret edip ona "kutup "demesi nasıl bir uyanıklıktır ?

5- adı geçen kişi bu uyanıklığını kendi cemaatı içinde ve hatta mürşidine karşı da yapmakta mıdır?

6- her işine bakıp bakmama meselsi "kendi bulunduğu nokta" ya uyup uymamasıyla mı alakalıdır? yoksa belli bir "hakkaniyete" mi dayanmaktadır ?
veya sırf "keyfi" midir?

7- her "medyatik" şahsiyet cemaat liderlerini ziyaret edip "siyaseten" kutup dese ne olur?

8- böyle bir siyaset caiz midir?

vs.....vs........

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 19:29 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bismillah destur.

kendi efendim den hiç örnek vermedim vermemde utanırım çünkü, başkalarınıda örnek verirkende iyilerini örnek veririm. evet bu ilk olacak efendiM, bayanlar bölümünde (hanımıda yanındadır) kafasını bir kere olsun kaldırmaz. ders verirkende tesbihi uzatır bayan o tesbihin bir ucundan tutar o şekilde ders verir. fazlada durmaz ayrılır. PEKİİİİİ, şimdi evliyaullah el öptürmüş kadın müridinede şeriata aykırıymış. bir bildiği vardır diyeceğiz. evliyaullah sigara içiyormuş. diyeceğiz ki onun içtiği sigara nur olur. evliyaullah meyhane açmış( bir mübarek bakmış oranın halkı içkiden vazgeçmiyor açmış meyhanesini içki isteyene koyuyormuş içkiyi sonrada tüküyormuş içine. kerametinden o içkiyi içen külliyen bir daha içkiye elini uzatmıyormuş) bir hikmeti vardır diyeceğiz. daha ne örnekler veririm de vermiyorum. ha tabi evliyadır diyip de adam senin ırzına namusuna (ki şems hazretleri mevlanın hanımını istemiştir kendine ki orayada girmiyorum) gerçekten kötü gözle bakıyorsa, bu devirde dikkatli olmak lazım. lakin gönlün ısınmadıysa deki, ben bu adamın dediklerini yapmam ama büyük tür bir bildiği vardır de bir daha da onu dinleme. ha BENDE ne tarikatlar gördüm açıp sürekli KİTAP okuyan. onlar için sadece cemaatin tarikatleşmiş şekli diyorum. çünkü muhabbetten zerre yok. umarım birileri anlar. lakin o tarikatın başında ki büyüğe nazaran diyorum ki bu mübarek büyüktür bir bildiği vardır. işine karışılmaz. evet dinlemem onları ama saygımı bozmam. şimdi birde mehdi as konusunda konuşanlar var onlarada cevabım nerde yanlış gördün bre mübarek. zaten konu içinde yanlış varsa kusura bakmayın denilmiştir. en sade şekle getirmeye çalışıyoruz. kendimden LAF mı eklemişim. işiniz gücünüz muhalefet bazı konularda. ama nefsim yinede sizi kırdıysam kusura bakmayın demiştir... bırakın evliyaullahı eleştirmeyide kendi nefsinize meşgul olun tavsiyem değil mübareklerden bir sözdür

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

En son nakshi tarafından 13.10.09, 19:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 19:46 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bizde isim vermek yasak ama özelden isterseniz verebilirim.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 20:37 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Yahu arkadaşlar ne güzel, bir güzel Müslüman tüm dünyaya, Ehli Sünnetin tüm muarızlarına meydan okuyor. :D Cesaretiniz varsa gelin diyor. Ve bunu tertemiz Sünnet-i Seniyye'ye dayanarak ilan ediyor. Bendenizi pek mesrur eyledi. İşte Müslüman böyle olmalı dedirtip gıpta ettirdi.

Bu haletim herkeste olur zannıyla buraya yazdık. Demek beş parmağın beşi bir değil. Ya da içimizdeki birikenler bu vesileyle dışa vurdu. Bazen dışa vurması da hayır olur inşallah.

Diğer meselelerde: Efendim, Şeyh Nazım Efendinin her halinden Allah dostu olduğu ortadadır. Sohbetiyle, yaşantısıyla, görüntüsüyle, cemaliyle... Biz Allah'ın dostlarına eğri bakmayız, eğri de söylemeyiz. ....Allah ile dostu arasına girmeye haya ederiz. Eğer kusuru varsa; Silsilesi, sahibi de vardır. Onlar gereken ne ise halledeceklerdir.

...

Ves'selam.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 20:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

abdullah yazdı:
biri birine kutub.. biri birine ebdal dedi.. daha neyi bugünkü anlamda abdallar gibi kime soruyoruz??

bugün ki anlamda sana sormuyorum...

acaba Şeyh Nazım da siyaset yapıp bugünki anlamda mı abdal dedi...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: