Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Abdullah Dağıstanî'ye göre YAKIN GELECEK ve Olacak Olaylar
MesajGönderilme zamanı: 11.10.09, 04:29 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
HZ. ŞEYH Abdullah Dağıstanî'ye göre Türkiye ve Mehdi a.s. Zuhuru

Nakşbendi Şeyhi Abdullah Dağıstanî'ye göre Mehdi a.s. Zuhuru öncesinde ortaya çıkması Beklenen ve Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendiren Olaylar


Resim


Büyük şeyh Abdullah Dağıstaninin geleceğe dair haberleri

Büyükşeyh Abdullah Dağıstani, Allah'ın rahmeti üzerine olsun, bir çok olayı önceden haber verdi. Bunlardan bazıları olup bitti bazılarını ise hala bekliyoruz.

1966 da buyurdu ki, “ Gelecek yıl israilliler ile araplar arasında bir savaş olacak, Araplar bozguna uğatılacaklar” İsrailliler ile araplar arasında vuku bulacak olan bir başka savaşı daha haber verdi. Ahirete teşrif etmeden kısa bir süre önce buyurdu ki,” İsrailliler ile araplar arasında bir ay içinde büyük bir savaş olacak” bu olup bitti. (1973) Ekim'in üçünde, vefatından üç gün sonra, araplar ve israilliler başka bir savaşa girdi.

Bir keresinde büyükşeyhin kızı, Mediha, kocası ile birlikte Beyrut'da bir ev almayı düşünüyordu ama büyükşeyh olmaz dedi. Kızı ısrar etti, yinede olmaz buyurdu. Kızı ısrara devam etti ama büyükşeyh kızgın olarak dedi ki:” Beyrut'da kan dökülecek. Her hane o kan dökümünden etkilenecek ve hiçkimse onun tesirinden kaçamayacak.” Mübarek 1972 de bundan bahsetti, 1975 de ise meydana gelmeye başladı. Mübarek vefatında önce anlattı ki; “sizi Lübnanın kuzeyinde Trablusşam'da görüyorum” Bu mübareğin Beyrut'dan uzağa gitmemiz tavsiyesi erkanı idi.

Bununla ilgili bir başka meselede ise mübarek anlattı” John G. Bennett benimle tanışıp şehadeti kabul ettiği zaman ne yapması gerektiğini sordu. Ben de şehadetini gizli tutmasını söyledim. O suretle anavatanı İngiltere de bir çok insanı şehadeti kabul etmesi için getirebiliyordu ve onları maneviyatla ilgilendiriyordu.

Dedi ki: “İngiltereyi islama girerken görüyorum”. Avrupada bir kraliyet ailesinin damarlarındaki kanın arap olmasından dolayı islamı destekliyeceğini haber verdi. Bu (kanı arap olmasından dolayı) onları maneviyata çekecek, içlerinde bir çok inanca ilgi hissi uyandıracak ve onları(sonunda) ilahi huzura doğru (islama) götürecek.

Buyurdu ki;
Çin, Mehdi as ve İsa as zamanında en büyük evliyalardan biri olacak bir zatın otoritesi altındadır. Onun adı Abdur Ra'uf al-Yemeni'dir. Onun etkisi vesilesiyle Çin, batı ile nükleer silahlarını kulllanmama anlaşması imzalayacak. Çin birçok farklı küçük ülkelere bölünecek. Uzak doğuda problemler olacak Kore yarımadasında, ve bir süper güç o çatışmayı durdurmak için müdahale edecek.

“Tüm dünyayı petrol kaynaklarının kesilecek olması korkusuna sokacak arap olmayan bir ortadoğu ülkesi -İran- körfez bölgesine saldıracak”.

Dedi ki.” Kahire sular altında kalacak.” Sonra Ruslar Assuan barajını inşaa edecekler. Baraj devasa miktarda suyu tutuyor(barındırıyor) ve son zamanlarda barajın sağlam olmayan, aşınıyor olan alttan destek temelleri içerdiği(olduğu)öğrenildi(keşfedildi). Buyudurdu ki “Kıbrıs sular altında kalacak ve Bursanın yanında olan Olimpus dağı (Uludağ) patlayacak. Onun altında iki element var. Gaz (petrol)ve ateş, bunlar bu zamana kadar ayrışık (temassız) biçimde tutuldu ve evliyalar bu elementlerin birleşmemesi için her zaman dua ediyorlar. Onun patlamasından yüzlerce ve binlerce insan ağır yaralanacak ve evsiz barksız kalacak.

“Büyük bir ateşin ortaya çıkacağı ve dünyanın geri kalanını kapsayacağı Körfez bölgesinde bir savaş olacak”.

“Almanya ve İngiltere tüm Avrupa'ya yön verecek(yönlendirecek). Almanyada insanları maneviyat da yükseltecek ve eğitecek, Mehdi as ve İsa as tarafından görevlendirilen bir veli var. O veli gizli ama onların içerisinde (halkın arasında)...”

“Arapların siyaset yaklaşımında büyük bir değişiklik olacak ve güçlü bir rejim (yönetim şekli) daha iyi bir hükümet şekline değişecek”

Vefat etmeden önce en yakın müridleriyle özel bir görüşmede buyurdu ki:”Barış olacak, Amerika , israil ve arapların arasındaki savaşı bitiren barış konuşmalarını yönlendiren tek ülke olacak. Bu olacak. Bunun alameti komünizmin çökmesi ve rus imparatorluğunun çok sayıda parçaya bölünmesidir. Dünyada ABD hariç hiçbir güç olmayacak. Arap hükümetlerin çoğu Amerikalılara dönecek (işbirliği babında). Çatışmalar (savaşlar) yatışacak. Araplar ve israilliler barış içinde yaşayacak. Yavaş yavaş dünyadaki her savaş sona erecek ve her yerde barış olacak. Amerika yönetecek bunu. Ve herkes mutlu olacak ve hiçkimse bir daha yeniden bir savaşın vuku bulacağını beklemeyecek (zannetmeyecek)...


Birdenbire, barışın ortasında , Türkiye’ye komşu ülkelerden biri tarafından bir saldırı gerçekleştirilecek ve yakın bir ülke tarafından Türkiye'nin işgalinin takip edeceği bir savaş başlayacak.

Bu ABD nin Türkiye'deki üslerini tehdit edecek ve daha büyük bir savaşın ortaya çıkmasına neden olacak.

Bu yeryüzünde korkunç bir savaşa ve felakete yol açacak.

Savaşın gidişatı sırasında, evlad-ı Resulün (Hz. Muhammed'in) 40. Nesli olan Mehdi a.s. gelecek ve İsa a.s. dönecek.

Onun görevi adaleti, barışı , ve maneviyatı geri getirmek ve zorbalık, korku ve anarşi ye galip gelmek olacakdır.

Sevgi , mutluluk ve huzur (barış) Allah'ın iradesi ile, Mehdi ve İsa a.s. ın gücüyle, bu dünyayı dolduracak.


Resim

KAYNAK: Naqshbandi Sufi Way ; Hisham Kabbani; s.370-373 ; KAZI Publications; Chicago-1995.

===========================================

ORIGINALLY

Grandshaykh Abdullah ad-Daghestani's Predictions

Grandshaykh `Abdullah ad-Daghestani (q), Naqeeb al-Ummah, may Allah bless his soul, predicted many events, some of which have come to pass and some of which we still await.

He said in 1966, "Next year there will be a war between the Israelis and the Arabs. The Arabs will be defeated." He predicted that another war between Israel and the Arabs would occur. Shortly before he passed away he said, "There will be a big war within one month between the Israelis and Arabs." This came to pass. On the third of October, three days after his passing, the Arabs and Israel entered another war.

One time Grandshaykh's daughter, Madiha, was considering buying a house with her husband in Beirut and Grandshaykh said, "No." She insisted, but still he said, "No." She continued to insist but he was adamant and said: "Beirut is going to be full of bloodshed. Every house is going to be affected by that bloodshed and no one will escape its touch." He mentioned this in 1972, and it began to happen in 1975. He told us before he passed away, "I see you in Tripoli, in the north of Lebanon." This was his way of suggesting that we move away from Beirut.

On a related matter he said, "When John Bennett met me and confirmed his shahada, he asked what he could do. I told him to keep his shahada secret. Thereby he was able to bring many people in his homeland of England to take shahada, and to interest them in spirituality."

He said, "I see England entering Islam." He predicted that a royal family in Europe is going to support Islam, because in their bloodline is the blood of Arabs. "This will draw them into spirituality and arouse in them an interest in many faiths, and draw them towards the Divine Presence."

He said,

"China is under the authority of a great saint, who will be one of the greatest saints in the time of Mahdi and Jesus . His name is `Abdur Ra'uf al-Yamani. Through his influence China will sign an agreement with the West not to use its nuclear weapons. China will split into many different small countries. There will be problems in the Far East, in the Korean Peninsula, and a great power would intervene to stop that conflict."

"A non-Arab Middle Eastern country will attack the Persian Gulf area, which will put the whole world into fear that the source of petroleum will be cut off."

He said, "Cairo is going to sink underwater." Later the Russians built the Aswan Dam; it contains an enormous amount of water and has recently been found to contain loose underpinnings which are eroding. He said, "Cyprus will sink underwater, and Mount Olympus, near Bursa, will erupt. Under it are two elements, gas and fire, which have until now been kept separate, and saints have always prayed that these elements would not combine. From its explosion, hundreds of thousands of people will be wounded and become homeless."

"There will be a war in the Gulf Area where a huge fire will arise and involve the rest of the world."

"Germany and England will lead the whole of Europe. In Germany there is a saint, assigned by Mahdi (as) and Jesus(as), who is to raise and train the people in spirituality. That saint is hidden, but he is among them."

"There will be a big change in the approach of Arabs to politics, and one powerful regime is going to change to a better way of government."

Before he passed away, in a private meeting with some of his closest murids, he said, "There will be peace, and America will be the one leading the talks for peace, which will end the war between the Arabs and Israel. This is going to happen. The sign of it is the collapse of Communism and the splitting of the Russian Empire into many parts. There will be no power in this world, except for America. Most Arab governments will turn to the Americans. The conflict will completely quiet down, and Arabs and Israelis will live in peace. Slowly every conflict on the earth will be put to an end, and everywhere there will be peace. America will lead that. Everyone will be happy and no one will expect war to ever occur again.

Suddenly, in the midst of peace, an attack will be made on Turkey from a neighboring country and a war will start, followed by an invasion of Turkey by a close neighboring country.

This will threaten the U.S. bases in Turkey and will cause a greater battle to ensue.

This will result in a great disaster on earth and a horrible war.

During the course of the war, Mahdi (as) will come forth and Jesus (as) will return.

His purpose will be to bring spirituality, peace and justice and to overcome tyranny, fear and terror. Love and happiness and peace will fill this earth, with the power of Mahdi (as) and Jesus (as), by the Will of Allah Almighty."


The Secret of the Golden Chain was passed to Shaykh Muhammad Nazim `Adil al-Qubrusi ar-Rabbani an-Naqshbandi al-Haqqani (q).

Resim

SOURCE: Naqshbandi Sufi Way by Hisham Kabbani; pp.370-373 ; KAZI Publications; Chicago-1995.

================================================

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Abdullah Dağıstanî'ye göre Mehdi a.s. Zuhuru
MesajGönderilme zamanı: 11.10.09, 04:31 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
Şimdi neden Büyük şeyh Abdullah Dağıstani'nin öngürülerinin benim için degerli oldugunu yazmalıyım:

1973'de vefat ederken yeryüzünde bedeni gizlenen Büyük şeyh Abdullah Dağıstani'nin öngörülerinin çoğunluğu vefatından sonraki yıllarda aynen tahakkuk etmiştir.

Bu nedenle Mehdi A.s. hakkındaki haberini de dikkate almak şarttır.

Büyük şeyh Abdullah Dağıstani'nin çok önemli istihracı olan bu habere göre MEHDİ A.S. zuhuru 4 vakıanın ard arda gerçekleşmesi sürecinde beklenmelidir.

1. Türkiye'ye bitişik bir ülkeden saldırı

2. Türkiye'ye komşu bir ülke üzerinden Türkiye'nin bir kısmının işgali

3. ABD'nin bir şekilde olaya dahil olması ve "horrible" (dehşetengiz, dehşetverici) bir savaş çıkışı. (Allahu alem bu nukleer bir savaş olacaktır.)

4. Hz. Mehdi A.s. zuhur ve Hz. İsa A.s. Nuzülü.


Bu konuya "çok" meraklı olan bir arkadaşım ile bu konuyu paylaştık. Buradaki kritik soru "Türkiye'ye saldıracak komşu ülke"nin hangisi olduğudur. İhtimaller de bellidir.

Daha korkuncu "horrible" savaş ile büyük bir dünyevi yıkımın tahakkukudur. Şeyh Nazım Hz. nin bahsettiği büyük yıkım işte budur.

İşte bunların ardından zuhur-u Mehdiyyet ortaya çıkar.

Şimdi düşünün "Ben Mehdi değilim ama Mehdi bana benziyor" diye saçmalayanların durumunu ;
"Ben Mehdi'yim" diye etrafındaki saf müslümanları sömürerek "siyah bayrak" amblemli siyasi parti kurmak için (bu parti resmen kurulmuştur) İçişleri Bakanlığı'na dosya gönderten "Nakşi şeyhi"nin halini
...


İşte hiç değilse bu forumun müdavimleri bu konuları bilsin diye 1998'den bu yana bilgim dahilinde olan bu konuyu artık paylaşmak ve ortadaki "SAHTE Mehdiler BATAKLIĞI"na gençlerin çekilerek mahvedilmesi durumuna müdahale etmek gerektiği kanaatindeyim.

Konunun (bana göre doğrudan ilgili olduğu) "açılım" tuzağı nedeni ile siyasi erk sahiplerince de bilinmesi ülkemizin ve nesillerimizin geleceği açısından son derecede önemlidir.


***

Şeyh Abdullah Dağıstanî Kimdir ?

http://www.tasavvuf.info/abdullah.htm

Resim

Hz. Şeyh Abdullah Dağıstani [K.S.] ile tasavvufi yönden eğiterek yetiştirdiği Şeyh Nazım Kıbrısi [K.S.] Şam'da birlikde yaşadıkları günlerde...

http://www.tasavvuf.info/su.htm

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Ol