Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Şehit Bayram Hocamızın Sözleri
MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 14:40 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Resim

; Sen imamı Rabbani (k.s.) den şaşma kardeşim. <B. Ali Öztürk>

; Aşk fedakarlıktır. Bizim dergahımız aşıkların kâbesidir. <M. Celaleddin Rumi k.s. - B. Ali Öztürk>

; İnsanın içi ALLAH'ın zikri ile dışı da şeriatın hükümleri ile süslü olması ne muazzam bir nimettir < i. Rabbani k.s. - B. Ali Öztürk >

; Kendisini Avrupalı bir gavurdan, kafirden daha üstün görenin ALLAH'ı tanıması haramdır. <İ. Rabbani k.s.> Gidip kafirin önünde diz çök demiyoruz sana, ama nefis muhasebesini yaparken onu kendinden yüksek bil.

; Cenabu ALLAH, Musa aleyhisselâm ile Tûri Sîna dağında görüşeceği zaman dağlara sordu. Kim Musa aleyhisselâm ile görüşmeme mekan olmak ister ? Dağların hepsi ben, ben , ben dedi. Tûri Sîna boynunu eğdi. ALLAH Tûri Sîna dağındaki tevazuu gördü onu seçti. (İmamı Kuşeyri - B. Ali Öztürk)

; ALLAH'ın rahmetinden başka umudum kalmadı, Cenabı hakkın mağfiretinden başka bana imdatçı yoktur. <İ. Rabbani k.s.>

; Sahabe-i kiramın dağ gibi amelleri vardı, ama hiç amelleri yok gibi idiler.

; Siz Sahabe-i Kiramı görseydiniz onlara deli derdiniz, Onlarda sizi görse sizin dininiz imanınız yok derdi. <Hasan-ı Basri rh.a. - B. Ali Öztürk>

; İslam ve şeriat (din) mecburi istikamettir. <B. Ali Öztürk>

; Bizden istenen herşeyin faydası mutlaka bizim içindir. İslam. <B. Ali Öztürk>

; İslam 3 ayak üzerine kurulmuştur.
iman - amel - ihlas 3 ayaklı masanın 1 ayağı yoksa düşer, bizde böyle oluruz. <B. Ali Öztürk>

; Sen memursun, ALLAH âmirdir. Memur, Âmirin dediği gibi olmaya, çalışmaya mecburdur. <B. Ali Öztürk>

; Bizim biricik bir hedefimiz var Muhammed Mustafa (s.a.v.) in yolundan gitmek. Gidiyorsam mutlu olurum. Aksi takdirde ben rezil olurum <B. Ali Öztürk>

; Güneşin alternatifi varmı ? Suyun alternatifi varmı ? Oksijenin alternatifi varmı ? Hayır. islamında alternatifi yoktur. <B. Ali Öztürk>

; Türkienin nüfusu aşağı çekiliyor. Dünya politikalarıyla. <B. Ali Öztürk>

; Ne yapsak eksikiz. eksikiz, eksikiz. <B. Ali Öztürk>

; Kafalar Avrupaya göre döşendi. Bu kafanın Muhammed Mustafa (s.a.v.) endekslenmesi lazım. Aksi halde hiç bir ayet, hadis fayda vermez. ALLAH verdirirse verdirir ama aksi halde yok. <B. Ali Öztürk>

; Resul-i ekremin 100 lerce 1000 lerce sünneti vardır. Yaşanıyorsa şahsiyet vardır. <B. Ali Öztürk>

; Dünyaya 100 kere gelsem gitsem Muhammed Mustafanın saçının telini anlatamam <Mevlana C. Rûmi k.s. - B. Ali Öztürk>

; rh+ Alime ihtiyaç var. rh + hocaya ihtiyaç var.<B. Ali Öztürk>

; Alem kutbul irşadın etrafından döner.<B. Ali Öztürk>

; Bu iş nasıl olacak ? Gücün var ise rahlenin başına çökmek gerek. <B. Ali Öztürk>

; Eskiden dervişlerin yüzüne sinek konsa onu kaçırmazdı, başkasına konmasın diye. <B. Ali Öztürk>

; Bazılarının hıçkırıklarına dayanarak ALLAH bizi böyle idare ediyor. <B. Ali Öztürk>

; Dünyadaki en büyük ganimet ALLAH'ın sevdiğin sevmektir. Ehlullaha muhabbet hallere vesiledir. <B. Ali Öztürk>

; Koyunun kalbine bakmışlar 2 tane delik var, 2 tane yavrusu ölüymüş. Başkasının kalbine bakmışlar bakmışlar onunkinde 4 tane delik var. Onun 4 tane yavrusu ölmüş. Bugün Türkiye'de kaç tane ananın kalbi delik biliyomusun <B. Ali Öztürk>

; Bir Çeçen gencini Rus gavurları esir etmişler, Onu bağlamışlar demişler : Biz seni birazdan şu gördüğün makina ile sabun edicez. Çeçen demiş: - Siz beni sabun mu ediceksiniz.? - Evet. Köpürürsem nağmerdim ! <B. Ali Öztürk>

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Şehit Bayram Hocamızın Sözleri
MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 15:32 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Allah cc. Razı olsun mübarek..
Mevla'm himmetimizi artırsın..

aslında hocamızın elde kalan ne kadar sohbet ve vaazı varsa yazılı çözümünü yapıp eklemek lazım..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 15:38 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Heyeman yazdı:
Allah cc. Razı olsun mübarek..
Mevla'm himmetimizi artırsın..

aslında hocamızın elde kalan ne kadar sohbet ve vaazı varsa yazılı çözümünü yapıp eklemek lazım..

cumlemizden inş.

ekleyelim inş...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.01.09, 22:33 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Şu mübarek ; muazzez Şehid -rh-den ne zaman bahsedilse;

Necmeddin Kubra gelirdi yâda...

Sonra bir de Mazhar-ı Can-cânan... eklendi...

3 güzide şehid; 3 bi_hakkın mücâhid...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.02.09, 02:30 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

rh+ Alime ihtiyaç var. rh + hocaya ihtiyaç var.<B. Ali Öztürk>

rh+ çapta hoca medresede ki mollalıkla dergahta ki dervişliği (ali ilimler ile ali amelleri) mezceden hocadır.. aşkı da varsa ayağının altına paspas olayım..!

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.02.09, 02:39 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

; Kafalar Avrupaya göre döşendi. Bu kafanın Muhammed Mustafa (s.a.v.) endekslenmesi lazım. Aksi halde hiç bir ayet, hadis fayda vermez. ALLAH verdirirse verdirir ama aksi halde yok. <B. Ali Öztürk>

kafanın içi Mefhar-i Alem ile memlu olmaz ise dışa yansıyan eserler alayiş-i aleme uygun olur.. imdi, için mimarı dış yüzün sünnetidir.. dışın mimarı dahi iç yüzün siretidir.. (sallalahu aleyhi vesellem..)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.02.09, 12:28 #mesajın linki (?)

Rahmetli Hocamızın öğrencilerine bir sohbetleri sırasında döner ve şöyle der,eline tuttuğu kitabı göstererek : Selman bu benim karım koynuma alır öyle yatarım!!

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: