Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: İsrail'den "Gazze'ye Yardım" konvoyuna alçakca saldırı
MesajGönderilme zamanı: 01.06.10, 07:56 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Akşam Sıradışı proğramına katılan Nevzat Tarhanın konuya ilişkin yorumları önemliydi.
Hükumeti devirmeye yönelik ergenekon parmağı olabileceği dile getirildi.Neticede o darbeci kadro hala görev başında dedi.
İsraile askeri müdahalenin pekte mümkün görünmediği ,en etkili tepkinin israil mallarını boykot olabileceğini belirtti.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 03.06.10, 14:04 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Hakan Albayrak: "One Minute deyip vurdular!.."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 03.06.10, 14:14 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

"..Erdoğan’ın “hayırlı olsun” temennisinde bulunduğu kararla ilgili iddiayı dünyanın en çok ziyaret edilen haber sitelerinden Drudge Report ve İsrail’in hükümet yanlısı gazetesi Jerusalem Post ile İsrail istihbaratına yakınlığıyla tanınan Debka sitesi ortaya attı.

Buna göre Erdoğan, bir sonraki Gazze yardım gemisine Türk donanmasının eşlik etmesi emrini vermeyi gözden geçiriyor. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve Kuvvet Komutanları ile değerlendirilen operasyon kapsamında önümüzdeki haftalarda yine Türkiye’den yola çıkarılacak olan yardım gemilerine Türk savaş gemileri de eşlik edecek. Hatta, Türk savaş uçaklarının da gemileri korumak için bölgeye sevk edilmesi olasılığı Hava Kuvvetleri Komutanı’na aktarıldı. Dünya basını, bu haberi Akdeniz’de yeni endişe olarak verdi.." (internethaber)

en baştan olması gereken şey buydu..
bundan sonra olacak olan da bu olmalı..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 03.06.10, 14:29 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Jerusalem Post gazetesindeki bir makalede,

"Şu an yanmakta olan bir ateşe benzin dökmek iyi bir fikir değil. Ama istersek gelecekte Türk büyükelçisinin sandalyesini bir beş santimetre daha alçaltabiliriz" dendi

İsrail`in yardım konvoyu müdahalesi sonrasında İsrail basını da bölündü. Haaretz gibi gazetelet İsrail`in operasyonunu eleştirir bir tavır alırken, Jerusalem Post gazetesi operasyona destek veren haber ve makaleler yayınlıyor.

Jerusalem Post`ta bugün Nachman Shai imzası ile yayınlanan bir makalede,

"Şu an yanmakta olan bir ateşe benzin dökmek iyi bir fikir değil. Ama istersek memnuniyetsizliğimizi gelecekte Türk büyükelçisinin sandalyesini bir beş santimetre daha alçaltarak gösterebiliriz" dendi.

Kadima Partisi`nden milletvekili ve eski İsrail ordusu sözcüsü olan Shai`nin makalesinin başlığı,

"Bırakın Türkler sinirlensin

Bırakalım Türkler bağırsın, çağırsın ve kendi başlarını döndürsünler" denen makalede şu ifadeler yer aldı:

"Gazze`ye giden gemileri engellemeye hakkımız olduğu açık. Ama ele gemileri ele geçirmek tek yol muydu? Bu sorunun cevabı detaylı raporlar sonucunda açıklanacak.

HER İFADEYE CEVAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİZ

Ululslararası eleştirileri ve soruşturma baskısını durdurmak için, İsrail`in inisiyatifi ele almasını ve bir komite kurmasını öneriyorum.

Türklere gelince, bırakalım Türkler bağırsın, çağırsın ve kendi başlarını döndürsün. Her korkunç ifadeye cevap vermek zorunda değiliz. Eleştiriyi yutmak, derin bir nefes almak ve onların bu kamusal oyunu oynamasın izin vermek durumundayız.

TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER KOPARSA ÇOK ŞEY KAYBEDERİZ

Herhangi bir direkt çatışma, tüm bağların kopmasına neden olur. Ve bu olursa çok şey kaybederiz. Bu sadece diplomasi ile ilgili değil, Türkiye ile ilişkilerimiz daha derin, önemli ekonomik ve güvenlik mevzuları söz konusu.

Şu an yanmakta olan bir ateşe benzin dökmek iyi bir fikir değil. Ama istersek memnuniyetsizliğimizi gelecekte Türk büyükelçisinin sandalyesini bir beş santimetre daha alçaltarak gösterebiliriz."

AKILLI DA OLMAMIZ LAZIM

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan`ın da halkını memnun etmek için yaygara yapması gerektiğini de anlamalıyız. Bu bizim oynanmasına izin vermemiz gereken bir iç politika sorunu.

Nihayetinde, 9 insan öldü ve Gazze ablukası hala duruyor. Bu bazılarının sandığı kadar büyük bir başarı değil. Şu anda sadece doğru değil, akıllı da olmalıyız."

gazeteboyut

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 03.06.10, 18:50 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Katliamdan hemen sonra o gemi

VİDEO

İsrail'in 9'ü Türk'ü öldürüp, onlarcasını yaraladığı insani yardım gemisi Mavi Marmara'dan katliamın hemen ardından Adem ÖZKÖSE tarafından çekilen ve İsrail Hapishanesi'nden kaçırılması başarılan çok özel görüntüler dünyada ilk kez ekrana geldi. Haber 7 de, TV NET ile aynı anda yayınladı.

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=5177

YÜREK SIZLATAN GÖRÜNTÜLER

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz