Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 23.02.11, 11:48 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07.12.10, 00:24
Mesajlar: 424
Alıntı:
Büyük Ortadoğu Projesi , resmi adıyla Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Girişimi

Resim

"Büyük Ortadoğu Projesi, ABD'nin batıda Fas, Moritanya, doğuda Orta Asya ve Moğolistan, kuzeyde Kafkasya ve Türkiye, güneyde Arap Dünyası'ndan Somali'ye kadar uzanan bir coğrafyada yer alan ülkelere yönelik siyasi, hukuki, bilgi/eğitim, ekonomi, sosyal ve güvenlik boyutlarını içeren kapsamlı bir "islam coğrafyası" dönüşüm stratejisi olup, bu alanlarda uzun vadeli bir değişimi hedeflemektedir.

ABD’nin Donald Rumsfeld, Dick Cheney, Paul Wolfowitz, Richard Perle ve William Cristol öncülüğünde, 1997'de oluşturduğu 'Yeni Amerikan Yüzyılı Projesi'nin (PNAC) bir alt unsurudur.

ABD Kongresinin 1957’de kabul ettiği Ortadoğu’da Barış ve İstikrarı Koruma başlığını taşıyan ve Eisenhower Doktrini olarak anılan kararı bugünkü BOP'tan farklı değildir.

BOP’a ilişkin bütün değerlendirmeler, NNSS 02 olarak kodlanan Ortadoğuda ABD’nin Yeni Ulusal Güvenlik Stratejisi: Bir 11 Eylül Sonrası Analizi, (New National Security Strategy of The USA in the Middle East Apost September 11 Analysis) adlı belgeye dayandırılmaktadır.

ABD Hükümeti bu politikasını farklı yollarla açığa çıkarmaya başlamış ve önümüzdeki 10 yılda ABD- Orta Doğu Serbest Ticaret Alanı önerisi ve Aralık 2002’deki Orta Doğu Ortaklık Girişimi bünyesinde destek programları bunlardan birkaçını oluşturmuştur.

Ulusal Demokrasi Desteği’nin (National Endowment for Democracy) 20. yılında ABD Başkanı tarafından geliştirilen ve 2004’teki State of Union konuşmasında daha da genişletilen, en son olarak da, G-8 Zirvesi için hazırlanan ve Al-Hayat Gazetesinde 13 Şubat 2004’te yayınlanan çalışma kağıdı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın 2002 ve 2003 Arap İnsani Kalkınma Raporları’nda belirtilen ‘eksikliklere’ dayandırılmıştır.

ABD Büyük Orta Doğu Projesini, desteğini almak istediği G-8’i oluşturan Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kanada, İngiltere ve Rusya’ya iletmiştir. Bu ülkelerde mercek altına alınan proje, Haziran 2004’te Amerika’da, G-8 zirvesinde ele alınmıştır.

Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili en çarpıcı açıklama ABD’nin güvenlikten sorumlu danışmanı (Bugünkü Dışişleri Bakanı) Condoleezza Rice’ın 7.8.2003 Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısında görülmektedir. “Transforming The Middle East – Ortadoğu’yu Dönüştürmek.” Rice bu yazısında Fas’tan Basra körfezine kadar Ortadoğu’da bulunan 22 devletin rejiminin, sınır ve haritalarının değiştirileceğini, Türkiye’nin de bunların içinde olduğunu vurgulamıştır.

ABD Büyük Ortadoğu Projesi ile 7 hedefe ulaşmak istemektedir.

1- ABD bu proje ile kendisine rakip olabilecek muhtemel bir gücün oluşmasını engellemek istemektedir.

2- ABD bu proje ile rakipsiz askeri gücü teknolojik imkanı ile Ortadoğu bölgesini kontrol sevdasındadır.

3- Amerika bu proje ile Ortadoğu bölgesinde bulunan petrol ve doğalgaz kaynakları üzerinde denetimini sağlamak istemektedir.

4- ABD bu proje ile ayrıca İsrail’in emniyetini sağlama amacını gütmektedir.

5- Avrupa Birliği, Çin ve Japonya’yı bu kaynaklardan uzak tutmak istemektedir.

6- Ortadoğu Bölgesinde bulunan tüm petrol ve doğalgaz yataklarına serbestçe ve korkusuzca ulaşmayı hedeflemektedir.

7- Onlara göre var olan ve İslâmî terör diye adlandırılan görünüşteki terörü önlemektir."

KAYNAK: tr.wikipedia.org

Condoleezza Rice'in August 7, 2003 yılında resmi olarak yayımladığı bir döküman: Transforming The Middle East


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: Rejimi, sınırları, haritası değiştirilecek Ülkeler
MesajGönderilme zamanı: 20.06.11, 11:32 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 26.03.09, 17:58
Mesajlar: 123
Alıntı:
Losers / Kaybedenler

Afghanistan, Iran, Iraq, Israel, Kuwait, Pakistan, Qatar, Saudi Arabia, Syria, Turkey, United Arab Emirates, West Bank .


Suriye'den sonra Türkiye'ye sıra geldiğinde neler kaybedilecek acaba?


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: Rejimi, sınırları, haritası değiştirilecek Ülkeler
MesajGönderilme zamanı: 20.10.11, 10:06 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı

Kayıt: 06.01.10, 09:39
Mesajlar: 92
ŞEYTANIN ÜÇ ATLISI: SEVR- AB-D VE BOP

Figen ÖZEN

Bugünü anlabilmemiz için dünü çok iyi bilmemiz gerekmektedir. Bağımsızlık Savaşı’nı kazanan Türk milletinin çöpe attığı Sevr Antlaşması, şeytanın üç atlısı tarafından yeniden hayata geçirilmek istenmektedir.

Yeni Sevr’in hazırlık süreci ,AKP iktidarı ile nemalanmış, Ergenekon düzmecesi ve TSK’ne saldırı bu sürecin alt yapısını güçlendirmiş, STK’ların NGO’laştırılması ve partilerin dönüştürülmesi ile devam etmiştir.
İki dil, demokratik özerklik, ayrı bayrak ve öz savunma güçleri istekleri ile de bu sürecin son perdesinin hazırlıkları yapılmak istenmektedir.

Resim

SEVR ANTLAŞMASI’NIN MADDELERİ, GÜNÜMÜZDE YASALAŞAN AB UYUM YASALARIYLA ÖRTÜŞEN SEVR’İN HAZIRLIK SÜRECİ:
1.Dünya Savaşı bitmiş,İttifak Devletleri’nin yanında yer alan Osmanlı, zamanın emperyalist güçlerine teslim olmuştur. Savaşın galiplerinin savaş sonrası dünya düzenini kendi çıkarlarına göre belirlemek için topladıkları Paris Barış Konferansı’nın ardından (18 Aralık 1919 ) Almanya, Avusturya, Macaristan ve Bulgaristan ile barış anlaşmaları imzalamışlardır. Ancak Osmanlı ile yapılması gereken barış görüşmeleri belirsiz bir tarihe ertelenmiştir.

TIPKI UCU AÇIK AB MÜZAKERELERİ GİBİ…
Barış Müzakerelerinden sonra, İttifak Devletleri’ne ait topraklarda paylaşım amacı güdülmezken; İtilaf Devletleri Yüksek Konseyi’nin 7 Mayıs’ta aldığı karar uyarınca,15 Mayıs’ta İzmir emperyalist İngiltere’nin oyuncağı olan Yunanistan tarafından işgal edilmiştir. Daha sonra bu işgal, Osmanlıya baskı yapmak amacıyla Anadolu’nun batısına dek yayılmıştır. İzmir’in işgali Anadolu’da ulusal bir tepkiye yol açmıştır. Mustafa Kemal’in önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan ulusal direniş, Sivas Kongresi’nden sonra “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” anlayışıyla Türk ulusuyla bütünleşerek, bağımsız Türk Devleti’nin temelleri atılmıştır. İstanbul Hükümeti özellikle Sivas Kongresi’nden sonra ülke üzerindeki idari ve askeri denetimini kaybetmiştir.
Günümüzde ise iktidar, Türk ordusunu AB’nin “sivilleştir-etkisizleştir” emrine uyarak, küçük düşürmek ve suçlu göstermek adına herşeyi yapmaktadır.
İtilaf Devletleri 18 Nisan 1920’de San Remo Konferansı’nda Osmanlı Devletine uygulanacak barışşartlarını hazırlamışlardır.22 Nisan 1920’de eski sadrazam Ahmet Tevfik Paşa’nın başkanlığında bir heyet Paris’e gönderilmiştir.
23 Nisan 1920’de Ankara’da toplanan Büyük Millet Meclisi ,30 Nisan günü taraf devletlerin dış işleri bakanlıklarına gönderdiği bir yazıyla İstanbul’dan ayrı bir hükümet kurulduğunu bildirmiştir.
Paris’te barış şartlarını öğrenen Ahmet Tevfik Paşa, barış şartlarının devlet kavramı ile bağdaşmadığını ileri sürerek görüşmelerden çekilmiştir.Bu zaman sürecinde Balıkesir, Bursa,Uşak ve Trakya kısa sürede Yunan Ordusu tarafından işgal edilmiştir.
Sadrazam Damat Ferit Paşa başkanlığında bir heyet Paris’e giderek 10 Ağustos 1920’de SEVR ANTLAŞMASI’nı imzalamıştır.Ancak antlaşmanın yürürlüğe girmesi için Meclis-i Mebusan tarafından görüşülüp onaylanması gerekmektedir..Meclis-i Mebusan kapalı olduğundan antlaşma hiçbir zaman görüşülmemiş ve onaylanmamıştır..

Ankara’daki Büyük Millet Meclisi antlaşmayı sert bir bildiri ile kınayarak Sevr’e imza koyanları VATAN HAİNİ ilan etmiştir.
Sevr 1. Paylaşım Savaşı’nın en onur kırıcı antlaşmasıdır. .
Sevr Antlaşmasının maddeleri günümüzde yasalaşan AB uyum yasalarıyla örtüşmektedir.
Bu nedenle Meclis-i Mebusan tarafından onaylanmadığı için geçerliliği olmayan Sevr Antlaşması’nın maddelerini; T.B.M.M.’nde yasalaştığı için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bağlayıcı hükümler içeren AB Uyum Yasalarıyla birlikte incelemek gerekmektedir..
Sevr’i imzalayan emperyalist devletlerin ana amacı Osmanlı’nın elinde kalan son toprakları, Anadolu’yu paylaşmaktır.( Sevr Ant. 1-2-3-4-5-6. maddeler )
Günümüzün kağıt kaplanı emperyalist AB ise hedef olarak Türkiye’yi bölmeyi,parçalamayı seçmiştir.Bu konuda altına imza atılan antlaşmaları ve çıkarılan yasaları incelersek yazılanlar bir öngörüden öte gerçeğin ifadesidir.
2003 yılı Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisi’nin TÜRKİYE Başlıklı bölümünden:
*Madde 23-Müzakerelerin yalnız Türkiye ile değil diğer devletlerle de yapılabilceğini….
Müzakereler sırasında Türkiye birkaç devlete bölünürse veya Güneydoğu Bölgesinde bir Kürt Devleti kurulursa ,yeni bir karara gerek olmaksızın onlarla da müzakere yapılacağına..
23.Madde AB’nin Türkiye üzerindeki niyetini açıkça ifade etmektedir.
Tarih 4 Haziran 2003; T.B.M.M.’den iki yasa AB’nin dayatmasıyla aceleyle geçirilmiştir.’’Ekonomik,Sosyal ve Kültürel Haklar Sözleşmesi’’ ve ‘’Kişisel ve Siyasal Haklar Sözleşmesi’’adlı AB Uyum süreci çerçevesinde yasalaşan İkiz İhanet Yasaları’nın 1.Maddelerinin 1. Bentlerini aynen aktarıyorum :
‘’Bütün halklar kendi kaderlerini tayin hakkına sahiptir. Bu hak vasıtasıyla halklar kendi siyasal statülerini serbestçe tayin edebilir ve ekonomik sosyal ve siyasal gelişmelerini serbestçe sürdürebilirler.’’
Sevr’in 62.63.64.maddeleri ise Fırat’ın kuzeyinde İngiliz, Fransız ve İtalyan temsilcilerden oluşan bir komisyon denetiminde Kürt vilayetlerinde yerel yönetim düzeninin kurulmasını öngörmekte ve bir yıl sonra Kürtlerin dilerse Milletler Cemiyeti’ne bağımsızlık için başvurabileceğini belirtmektedir.
İkiz Yasalar; Türkiye’yi eyalet sistemine sokmayı ve bölmeyi hedef alan yasalardır.
AB Uyum Yasalarının bağlayıcı hükümleri nedeniyle Türk Milleti bölünme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Emperyalist ABD ve AB yeni servi Türk-Kürt çatışması üzerinden kurgulamıştır.
AB dayatmasıyla ikiz yasaları kabul eden Yugoslavya parçalanmıştır. Bu parçalanışın son örneği de sözde bağımsız (!) Kosova Devleti’dir. Ne yazık ki ABD Bayrağının gölgesinde zafer çığlıkları atan Kosova Halkı sömürge bir devlet olduklarının farkında değiller. Emperyalist devletler dünya üzerinde oluşmuş 200 civarındaki devlet sayısını az görmekte daha kolay sömürmek ve yönetmek için ulus devletleri bölmeyi hedef olarak benimsemektedir.
Şimdiki hedef ülke Sevr’in ikiz kardeşi AB Uyum Yasaları çerçevesinde TÜRKİYE’DİR.Almanya eski Başbakanı Kohl ‘’Türkiye için Yugoslavya modeli öngörülmektedir’’derken AB’nin Türkiye’yi bölmek için plan yaptığını açıkça ifade etmektedir.
Sevr’in 140’dan 151’e dek olan tüm maddelerinde azınlıkların tüm mallarının iade edilmesi ve azınlıkların her seviyede okullar ve dini kurumlar kurması konusunda serbestlik tanıması gerekliliği vurgulanmıştır.
20 Şubat 2008-Vakıflar Yasası: AB, Rockfeller Vakfı, Saros ve Dünya Kiliseler Birliği’nin dayatması sonucu AKP ve DTP’li 242 milletvekilinin oyuyla T.B.M.M.’nde yasalaşmıştır.20 Şubat 2008,Türk Milletinin asla unutmaması gereken bir tarihtir. Çünkü Vakıflar Yasası Sevr’den çok daha ağır hükümler içermektedir.
Vakıflar Yasası ile :
Türk Milletinin öz malı olan taşınmazlar azınlık vakıfları adı altında faaliyet gösteren, Mustafa Kemal’in deyimiyle “şer yuvalarına” geri verilecektir.
Kısacası İstanbul’un göbeğinde Ortodoks Din Devleti kurulacaktır.
Fener Rum Patrikhanesi tıpkı Vatikan gibi özerk ve evrensel bir dini merkez olacaktır.
Azınlık vakıfları okul açabilecek.İstedikleri kadar toprak satın alıp mülk edinebileceklerdir.
Vakıflar Yasası’nın maddeleri Sevr’in 140–151.maddelerinin çok daha geniş kapsamlı ifadesidir.
Sevr Antlaşmasıyla azınlıklara kendi dillerinde eğitim, yazışma serbestisi verilmiştir.Ulus dilin milletin birliği,devletin bütünlüğündeki gerekliliğini çok iyi bilen emperyalist AB ‘’Kişisel ve Siyasal Haklar Sözleşmesi’’nin 27. maddesiyle azınlıklara kendi dillerini kullanma hakkının tanınmasını sağlanmıştır.Bu sözleşmenin 27. maddesi Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez 3.Maddesine aykırıdır.
Vakıflar Yasası nedeniyle bu bölücü vakıflara taşınmazlar teslim edilmeye başlanmıştır.
Anayasamızın 3. Maddesi: TÜRKİYE DEVLETİ ÜLKESİ ve MİLLETİ İLE BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR. DİLİ TÜRKÇEDİR.
Ulus dile yapılan saldırı sadece adı geçen sözleşmenin 27. maddesiyle sınırlı kalmamıştır. TRT kanunu değiştirilerek’’ana dilde’’yayın ve eğitimin alt yapısı hazırlanmıştır. TRT 6 bu değiştirilen yasanın ürünüdür.
AB ülkelerinde ana dilde yayın ve eğitim yasak olmasına rağmen emperyalist Avrupa 2000 ve 2003 Katılım Ortaklığı Belgesi ile ‘’ana dil ‘’ olgusunu Türkiye’ye şart koşmuştur. Amaç; çok dile geçilerek Anayasa’nın 3.Maddesini geçersiz hale getirip, milletin birliğine darbe indirerek bölünmeyi kolaylaştırmaktır.
Sevr’in 269–411. maddeleri ise doğrudan doğruya Osmanlı Hukukuna müdahale eden maddelerdir.
Günümüz Türkiye’sinde ABD ve AB Türk yargısına dayatmalarda bulunmakta bir AB projesi olan Bölge İstinaf Mahkemeleri hayata geçirilmektedir. Buna en iyi örnek AB parasıyla inşa edilen Diyarbakır İstinaf Binası’dır.
Adalet Bakanı M. Ali Şahin’in ‘’Yargı Reform Taslağına’’ AB Komisyonun Genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn’e sunması, Sevr’in günümüzdeki en çarpıcı örneğidir. Sevr’in 88-93.maddeleri Osmanlı Hükümetinin Ermenistan Cumhuriyetini tanımasını istemektedir.Ayrıca bu maddeler gereğince Türk –Ermeni sınırını hakem sıfatıyla ABD Başkanı belirleyecektir.Başkan Wilson bu hakemliği yapmış 22 Kasım 1920’de verdiği kararla Trabzon,Erzurum,Van,Bitlis illerini Ermenistan’a vermiştir.
Günümüzde de ABD ve AB Ermenistan’ı tanımamız ve Ermeni Soykırımı yalanını kabul etmemiz konusunda baskılar yapmaktadır. Bu baskıların altında yatan gerçek ise Ermenilerin toprak ve tazminat talebidir. Ayrıca Türk-Ermeni İşadamları Deneği kurulduktan sonra, ABD vatandaşı Ermeniler Kars ve yöresinde %30 civarında toprak satın almışlardır.
Sevr’e göre Osmanlı Maliyesi müttefik devletlerin denetimine bırakılacak, kapitülasyonlar yeniden kurulacaktır.
Günümüzde ise Milli Ekonomi çökmüş;Türkiye’nin geleceği IMF,AB ve Dünya Bankası’nın insafına terkedilmiştir.1938’den sonra ötelenen milli politikalar nedeniyle alınan dış borçlar yüzünden Türkiye namerde muhtaç duruma gelmiştir.
Borsanın %72’si,bankaların %47’si küresel sermayenin elinde geçmiş durumdadır.Gelir getiren kamu kuruluşları AB’nin emriyle hızla yabancı sermayeye devredilmektedir.
Müttefik devletlerin Sevr’de öngördüğü her şey ne yazık ki günümüz Türkiye’sinde fazlasıyla yaşanmaktadır. Sevr ile paylaşılan Türk toprakları AB Uyum Yasaları çerçevesinde çıkarılan kanunlar nedeniyle yabancılar tarafından parayla satın alınmaktadır. 2010 Türkiye’sinde bu işgalci sürüye Çinliler, Hongkonglular, Ruslar, Danimarkalılar, Almanlar, Hollandalılar, Suuidiler, Dubai’lililer ve İsrailliler de katılmıştır. Namusumuz dediğimiz anavatan toprakları Yağma Hasan’ın böreği misali yağmalanmaktadır.
Başkent Ankara, Sevr’in göstermelik başkenti İstanbul’a taşınmak istenmektedir..Emperyalistlerin ve işbirlikçilerin amacı Mustafa Kemal’in Ankara’sını tasfiye etmektir.
SEVR’İN MASKELİ SÜVARİSİ: B.O.P
Büyük Ortadoğu Projesi,emperyalist ABD’nin yayılmacı siyasetinin aynaya yansıyan yüzlerinden biridir. ABD’nin Ortadoğu’daki planları Başkan Wilson’la başlamıştır. Temeli sömürüye ve bölgedeki devletleri parçalayıp küçültmeye dayanan bu siyaseti baba Bush ‘’Yeni Dünya Düzeni’’adı altında dünyaya duyurmuştur. ( Yıl 1990 )
Günümüzde ise Ortadoğu’yu dönüştürme ve parçalamanın şifre adı Büyük Ortadoğu Projesidir. Amerika’nın İsrail merkezli kaos politikalarıyla oluşturduğu BOP tamamen ülkeleri devletsizleştirme,bölme; ulusları ise kimliksizleştirme politikasıdır.
Fransa Yeşiller Grubunun önemli liderlerinden Yves Cochet bu proje için ‘’İnsani ve demokratik giysilere sokulan ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi, aslında bölgedeki tüm petrol kaynaklarına el koyma girişimidir’’ demiştir.
Aslında Ortadoğu, güney batı Asya’da tarihsel ve kültürel yakınlığı olan devletlerin oluşturduğu bir bölgedir. Bu alanı Arap Ülkeleri ile Arap olmayan üç ülke oluşturmaktadır. Bu tanıma göre Ortadoğu ülkeleri; Azerbaycan, Türkiye, Suriye, Irak, Ürdün, İsrail, Lübnan, İran, Suudi Arabistan, BAE, Umman, Kuveyt, Bahreyn ve Yemen’dir. Görüldüğü üzere bu ülkeler en büyük petrol rezervlerine sahip ülkelerdir.
Türkiye’de ise çok büyük petrol damarlarının olduğu jeofizikçiler tarafından iddia edilmekte ancak arama çalışmaları emperyalist devletlerle yapılan antlaşmalar nedeniyle çok uluslu şirketler tarafından engellenmektedir. BOP ile ilgili en çarpıcı açıklamayı 7 Ağustos 2003’te ABD’nin Güvenlikten Sorumlu Danışmanı bugünkü Dışişleri Bakanı Condeleezza Rice, Washington Post Gazetesinde yayınlanan ‘’Ortadoğu’yu Dönüştürmek’’ adlı yazısında yapmıştır. Rıce bu yazısında, Fas’tan Basra Körfezine kadar Ortadoğu’da bulunan 22 DEVLETİN REJİMİNİN, SINIR ve HARİTALARININ DEĞİŞECEĞİNİ TÜRKİYE’NİN DE DEĞİŞİME UĞRAYACAK DEVLETLER ARASINDA OLDUĞUNU VURGULAMIŞTIR.
ABD, BOP’ un Truva atı olarak İran, Irak, Suriye ve Türkiye’deki Kürt kökenli vatandaşları kullanmakta ve onların her türlü bölücü faaliyetlerini desteklemektedir. Irak’ın kuzeyinde yuvalanmış terör örgütü PKK’ya her türlü desteği vererek onu BOP’ un bir piyonu olarak kullanmaktadır. Sivil insanları katlederek Irak’ın sınırlarını değiştiren ABD, Türkiye’yi BOP’ un jandarması olarak görmektedir. Türkiye daha doğrusu İstanbul, BOP’ un merkez üssü seçilmiştir. Bu merkez üs İstinye’deki ABD Konsolosluğu’ndan idare edilmektedir. İşte bu nedenle Cumhuriyetin Ankara’sı İstanbul’a taşınmak istenmektedir. ABD, BOP ile Türkiye Cumhuriyeti’ni 22 eyalete bölmeyi hedeflemektedir.
Kendisini BOP’ un Eşbaşkanı ilan eden Başbakan Erdoğan 2003’te “Kamu Yönetimi Reformu” adı altında yaptığı çalışmalarla bu projenin taşeronluğunu yapmaktadır.
SEVR OSMANLININ İNTİHARIDIR. BOP ve AB İSE LOZANIN İNTİKAMINI ALMAYA ÇALIŞAN EMPERYALİST ABD ve AB’NİN TÜRK MİLLETİNİ DİRİ DİRİ MEZARA SOKMA, ÖZ VATANINDA KÖLELEŞTİRME VE KİMLİKSİZLEŞTİRME PROJESİDİR.
ABD askeri dergisinde yayınlanan bölünmüş Türkiye haritası Sevr’i gölgede bırakacak niteliktedir.
8 Mayıs 2007’de Baas Rejimine muhalif Suriyeli Kürt Gruplar Washington’daki konferansta dağıttıkları haritalarda Trabzon, Ankara ve Antalya Kürdistan sınırları içinde gösterilmiştir. ABD’li senatörler ise Nahabt Kürt Devleti’nin (!) sözde bayrağı önünde kadeh kaldırmışlardır.
İşgalciler gene ülkemizde.Toplarını,tüfeklerini getirmemişler bu sefer. Ama daha güçlü silahları var şimdi. Projeleri ve paralarıyla, BOP’la, AB Uyum Yasalarıyla, dolarlarla avrolarla işgal ediyorlar ülkemizi.
Şeytanın üç atlısı; Sevr, AB ve BOP. Emperyalistlerin kanlı silahşörleri Türk Devleti’ni bölmek ve parçalamak için birbirleriyle yarış ediyorlar.
Sevr’in imzalandığı kalemi Damat Ferit’in elinden alıp kıran Türk Milleti; BOP ve AB için de aynı azim ve kararı göstermek zorundadır. Çünkü; BOP ve AB Sevr’in yeni yüzüdür.
Şeytanın üç atlısının seyisliğini yapan iktidar, Güneydoğu’da artık prova olmaktan çıkmış kalkışma hareketlerini sadece seyretmekte, ABD-Öcalan birlikteliğinin önüne koyduğu yol haritasının sınırlarının tamamlanmasını beklemektedir.
Yapılacak tek şey vardır. Sevr’i çöpe atan Türk milleti tüm işbirlikçileri ve bölücüleri, emperyalizmin uşaklarını tarihten silmeli ve onları layık olduğu yere göndermelidir.

http://bilginerkan.wordpress.com/page/8/


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye