Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: B.O.P: Rejimi, sınırları, haritası değiştirilecek Ülkeler
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 10:00 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..

18 Kasım 2006

Resim

ABD'de yayımlanan The Atlantic Monthly dergisi, Türkiye'yi bölünmüş gösteren harita yayınladı. Dergi, Irak işgalinin sonuçlarından birisinin sözde Kürt devleti olduğuna dikkat çekti. Derginin kapağındaki 'Kürdistan haritası' ise Türkiye'nin Doğu Karadeniz sınırına kadar uzanıyor.

Amerika'nın Büyük Ortadoğu Projesi haritaları Amerikan dergilerinde yayınlanıyor. Demokratlara yakınlığıyla bilinen The Atlantic Monthly dergisi de bu ayki kapağında o haritalardan birini yayınladı. Haritada Türkiye bölünüyor, bölünme Doğu Karadeniz sınırına kadar uzanıyor.

Resim

Jeffrey Goldberg tarafından kaleme alınan makale, Kuzey Irak'ta bir hapishanede tutuklu bulunan bir El-Kaide militanının Kürt gardiyanı ve ABD'li yazarla arasında geçen diyalogla başlıyor.

Yazar, ABD'nin Irak'ı işgalinin 5'inci yılında "hesapta olmayan" sonuçlar arasında Kürt bölgesinin bağımsızlığının ilk sırada bulunduğunu yazıyor ve Akdeniz'den İndus nehrine kadar kurulan bütün ülkelerin sınırlarının tartışmalı olduğuna dikkat çekiyor.

Makalede ayrıca, 2006 yılında ABD Silahlı Kuvvetler Dergisi'nde Türkiye'nin sınırlarını da içine alan bir 'Kürdistan haritası'na yer veren emekli asker Ralph Peters'ın açıklamaları da yer alıyor.

Bunun yanı sıra Goldberg'in makalesi, Wilson Beyannamesi'nin 12'nci maddesinde Kürtlere bağımsızlık sözü verildiğini hatırlatıyor ve "Türkiye, en fazla desteğin gerektiği dönemde ABD'ye yardım etmedi. ABD, Türkiye'ye pek çok kişinin söylediği kadar borçlu sayılmaz. Oysa Kürt liderler, sorumluluk içinde davranarak ülkelerini bir arada tutmaya çalışıyorlar" şeklindeki ifadelere yer veriyor.

***
Ralph Peters’in 4 Temmuz 2006'da A.B.D.de yayınlanan “Newer Quit the Fight” isimli kitabından alıntılanan Ortadoğu’nun tasarlanan son şeklini gösteren bir haritanın söyledikleri:

Winners / Kazananlar

Afghanistan, Arab Shia State, Armenia, Azerbaijan, Free Baluchistan, Free Kurdistan, Islamic Sacred State, Jordan, Lebanon, Yemen.

Losers / Kaybedenler

Afghanistan, Iran, Iraq, Israel, Kuwait, Pakistan, Qatar, Saudi Arabia, Syria, Turkey, United Arab Emirates, West Bank .

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 10:07 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
Ortadoğu haritasını yeniden çizme planları: Yeni Ortadoğu Projesi

Maydi Darius Nazemroaya

23 Kasım 2006


Hegemonya insanlık kadar eskidir
(Zbigniew Brzezinski, ABD eski Milli Güvenlik Danışmanı).


Dünya kamuoyu, “Büyük Ortadoğu”nun yerini alan “Yeni Ortadoğu” terimiyle 2006 yılının Haziran ayında, Condoleeza Rice’ın bu terimi Tel Aviv’de kullanmasıyla tanıştı.

Dış politika söylemindeki bu değişiklik, Doğu Akdeniz’de Baku-Tiflis-Ceyhan boru hattının açılışıyla aynı zamana rastladı. “Yeni Ortadoğu” terimi ve kavramı daha sonra, ABD Dış İşleri Bakanı ve İsrail Başbakanı tarafından da Anglo-Amerikan sponsorluğunda girişilen Lübnan kuşatması sırasında müjdelendi. Olmert ve Rice uluslararası medyaya “Yeni Ortadoğu”nun Lübnan’da yaratılmaya başlandığını söylediler.

Bu açıklama, İsrail, Amerika ve İngiltere tarafından birkaç yıldır planlanmakta olan ve Ortadoğu’da, Lübnan, Filistin, Suriye, Irak, İran Körfezi ve İran’dan geçip Afganistan’a kadar uzanan alanda bir istikrarsızlık ve şiddet ekseni yaratılmasını öngören askerî yol haritasını kanıtlıyordu.

“Yeni Ortadoğu” projesi, Lübnan’ın, tüm Ortadoğu yöresini yeniden yapılandırma ve bu arada “yapıcı bir kaos” yaratma sürecinde bir baskı noktası oluşturması beklentisiyle, Washington ve Tel Aviv’de lanse edildi. Yörenin bir ucundan öbür ucuna şiddet ve savaş getirecek olan bu “yapıcı kaos” ABD, İngiltere ve İsrail’in Ortadoğu haritasını kendi jeo- stratejik amaçlarına göre yeniden çizmelerine fırsat yaratacaktı.

Yeni Ortadoğu Haritası

Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice, bir basın toplantısında “(İsrail saldırısıyla Lübnan’ın perişan oluşu ile ilgili olarak), burada gördüğümüz, bir anlamda, Yeni Ortadoğu’nun gelişme, doğuş sancılarıdır. Bizim, Yeni Ortadoğu için çabaladığımızdan, eski Ortadoğu’ya dönmeyeceğimizden emin olmamız gerekir” açıklamasını yaptı. Lübnanlılar ve Uluslararası kamuoyu, bu sözleri için Bakan Rice’ı İsrail Hava Kuvvetleri tarafından gelişigüzel bombalanan bir ülkede çekilen acılara duyarsızlık göstermekle suçladı.

Ortadoğu ve Orta Asya’da Anglo-Amerikan Askerî Yol Haritası

Condoleeze Rice’ın “Yeni Ortadoğu” konuşması sahneyi hazırlamıştı. İsrail’in, Amerika ve İngiltere’nin tam desteği ile sürdürdüğü Lübnan saldırısı, bu ülkelerin yöredeki jeo-stratejik amaçlarını kanıtlıyordu.

Bu amaçlara göre, Anglo-Amerikan işgali altındaki Irak, ve özellikle Irak Kürdistanı, Ortadoğu’nun balkanlaştırılması (yani bölünmesi), ve pasifleştirilmesi için bir hazırlık alanı oluşturuyor. Artık Irak parlamentosunun yasa çerçevesi ve Irak Federalizasyonunun üçe bölünme hazırlıkları tamamlanıyor.

Üstelik anlaşılıyor ki Anglo-Amerikan askerî yol haritası, Orta Asya’ya giriş yolunu da gözlüyor. Ortadoğu, Afganistan ve Pakistan, ABD egemenliğini Orta Asya’daki eski Sovyet ülkelerine doğru genişletmenin köşe taşlarını oluşturuyor. Ortadoğu bir dereceye kadar Asya’nın güney halkası olarak görülüyor. Orta Asya’ya ise, “Rusya’nın Güney Halkası, ya da Rusya’nın “Yakın dış ülkesi” deniliyor. Birçok Rus ve Orta Asyalı bilim insanı, askerî planlama ve strateji uzmanı, güvenlik danışmanı, iktisatçı ve politikacı, Orta Asya’yı Rusya’nın incinebilir yumuşak karnı olarak tanımlıyor.

Eski ABD Milli Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinsky’nin, “Büyük Satranç tahtası: Amerika’nın Üstünlüğü ve Jeo Stratejik Çıkarları” adlı kitabında modern Ortadoğu’dan “Avrasya Balkanları” dediği bir yörenin kontrol manivelası olarak söz etmesi de dikkat çekici. “Avrasya Balkanları,” Kafkaslardan (yani Gürcistan, Azerbeycan ve Ermenistan), ve Orta Asya’dan (Kazakistan, Özbekistan, Kırkızistan, Türkmenistan, Afganistan ve Tacikistan), ve bir dereceye kadar da İran ve Türkiye’den oluşuyor. İran ve Türkiye, Ortadoğu’nun, Kafkasların dışında kalan ve bir yandan Avrupa’ya bir yandan da eski Sovyetler Birliği sınırlarına uzanan Kuzey ucunu oluşturuyor.

Yeni Ortadoğu Haritası

Ortadoğu’yu, NATO karargâhının konuşlandığı Afganistan’ı ve Pakistan’ı gösteren bir harita, 2006’dan beri NATO’da, siyasi ve politik çevrelerde dolaşmaktadır. Bu haritanın sanki önemsizmiş gibi ortalıkta görünmesine izin verilmesi belki de Ortadoğu’da ortaya çıkacak olan korkunç değişikliklere halkları yavaşça hazırlaması içindir. Bu, adına Yeni Ortadoğu denilen, sınırları yeniden çizilmiş, yeniden yapılandırılmış bir Ortadoğu’nun haritasıdır.

ABD ordusundan emekli yarbay Ralph Peters’in ürünü olarak teşhir edilen bu haritanın, ABD Başkanı Woodrow Wilson ve Birinci Dünya Savaşı döneminde düşünülen Ortadoğu sınırlarını gösteren haritalara dayanılarak yapılmış olduğu anlaşılıyor. Peters, haritada görüldüğü gibi yeniden çizilecek sınırların Ortadoğu’nun problemlerini temelinden çözeceğini ileri sürüyor.

Bu yeni Ortadoğu haritası, emekli yarbayın 10 Temmuz 2006 da çıkan, “Mücadeleyi Asla Terk Etme” başlıklı kitabının önemli bir parçasıydı. Aynı harita, ABD ordusunun bir yayınında, Peters’in kaleme aldığı, “Kanlı Sınırlar: Daha İyi Bir Ortadoğu’nun Görünüşü Nasıl Olurdu?” başlıklı makaleye de eşlik ediyordu.

Burada, Yarbay Peters’in son olarak İstihbarat Başkan Yardımcısı olarak ABD Savunma Bakanlığında görevlendirilmiş olduğunu ve Pentagon’un ileri gelen askeri yayınlarında strateji ve ABD dış politikası konusunda çeşitli yazıları olan bir otorite sayıldığını hatırlatmalıyız. Acaba Yarbay Peters Washington ve plancılarının Ortadoğu konusundaki beklentilerini mi ortaya koyuyor?

Ortadoğu’nun yeniden biçimlendirilmesi kavramı, halklara yararlı olacak insancıl ve dürüst bir seçenek olarak sunuluyor. Peters şöyle diyor:

“ Uluslararası sınırlar hiçbir zaman tam olarak adil değildir. Bu sınırların birlikte olmaya zorladıkları ya da ayırdıkları halklara uyguladıkları adaletsizlik, özgürlük ve baskı, halklar için hoşgörü ve zulüm, kanun devleti ve terörizm ve savaş ve barış arasındaki farkı oluşturur.

Dünyanın en keyfî ve bozuk sınırları Afrika’da ve Ortadoğu’da bulunur. Avrupalılar tarafından çizilmiş olan bu sınırlar, yerel insanların çözemeyeceği bir sürü soruna neden olur.

Ortadoğu’nun yalnızca uygunsuz sınırlarla açıklanamayacak kadar çok sorunu – kültürel durağanlık, skandal derecesinde eşitsizlik ve ölümcül irtica gibi – olduğu kuşkusuzdur, ama gene de yörenin büyük başarısızlığını anlayabilmemizin önündeki en büyük tabu Müslümanlık değil, diplomatlarımızın neredeyse tapındığı kutsal sınırlardır.

Tabii ki ne kadar köklü olursa olsun hiçbir sınır değişikliği Ortadoğu’daki bütün azınlıkları mutlu edemez. Bazı durumlarda farklı din ve etnik kökenli gruplar birlikte yaşar ve birbiriyle evlenirler bile. Bazen de kan ve inanç birliğine dayanan birliktelikler hiç de mutluluğa yol açmaz. Bu yazıya eşlik eden harita, Kürtler, Baluşiler ve Araplar gibi yöredeki en büyük haksızlıklara uğramış olan halkların dertlerine çare olabilir. Ama hiçbir toprak dağıtımıyla çaresi bulunamayacak bir büyük kötülük vardır: o da Osmanlı İmparatorluğunun Ermenilere uyguladığı soykırımdır.

Bu harita bütün adaletsizlikleri çözemeyebilir ama böyle bir sınır revizyonu yapılmazsa hiçbir zaman barış içinde yaşayan bir Ortadoğu göremeyeceğimiz kuşkusuzdur.

Sınırları değiştirme fikrinden nefret edenlerin bile, İstanbul Boğazı ve Indus Nehri arasında mükemmel olmasa bile daha adaletli, daha doğru bir sınır değişikliğini hayal etmeye başlaması yararlı olacaktır. Uluslararası devlet aygıtlarının ellerinde, uygunsuz sınırların yarattığı problemleri çözmek için savaştan başka bir aletin olmadığını kabul etmek, Ortadoğu’nun ‘organik’ sınırlarını anlamaya çabalamak önümüzdeki sorunları anlamamıza yardımcı olacaktır. Karşımızdaki, insanların yaptığı ve düzeltilmedikleri sürece nefret ve şiddet yaratacak boyutta bozukluklardır.”

Gerekli Acılar

Ralph Peters’in, önerilerinin çarpıcılığını, şiddetini itiraf etmesi dikkat çekicidir. Peters, bu acıların Ortadoğu halkları için gerekli olduğunu vurgulamaktadır. Bu acıların gerekli olduğu görüşü ise, ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice’ın İsrail’in Lübnan’ı bombalamasının Washington, Londra ve Tel Aviv’in hayallerindeki Yeni Ortadoğu’nun yaratılması için gerekli bir “doğum sancısı” olduğu yönündeki görüşleriyle çarpıcı bir paralellik sergiliyor. Burada not edilmeye değer bir başka nokta da, Ermeni katliamı konusunun Türkiye’yi gocundurmak için yeniden politikleştirilmesi, canlı tutulmasıdır...

Ortadoğu’daki ulus devletlerin bölünüp yeniden yapılandırılması, yöredeki çekişmelere çareymiş gibi gösterilse de bu hepten yanıltıcı, yanlış ve uydurma bir sav. “Yeni Ortadoğu”’nun savunucuları, günümüzün Ortadoğu’sundaki anlaşmazlıkların köklerini açık ve doğru olarak adlandırmaktan kaçınıyorlar. Medyaların da itiraf etmediği bir gerçek, Ortadoğu’daki bütün çatışmaların İngiltere ve Amerika’nın örtüşen gündemlerinin sonucunda ortaya çıktığıdır.

Bugün Ortadoğu’nun sorunlarından birisi Amerika ve İngiltere’nin göz göre göre gelişmesini engellediği gerçek demokrasi eksikliğidir. Batı usulü demokrasi ise, sadece Amerika’nın politik isteklerine direnen rejimlere dayatılmaktadır. Suudi Arabistan, Mısır ve Yemen, hiç de demokratik olmadıkları halde ABD ve İngiltere’nin yörüngesinde oldukları sürece, ABD onları rahat bırakır.

NATO’nun Roma Askerî Akademisinde Türkiye’den Protesto

Yarbay Ralph Peters’in haritası Türkiye’de hiddetli tepkilere yol açtı. 15 Eylül 2006’da Türkiye’de yayınlanan basın açıklamalarına göre, bu harita, NATO’nun İtalya’nın Roma kentindeki askerî akademisinde sergilenmişti. Türk subaylarının haritadaki bölünmüş Türkiye’ye derhal büyük bir hiddetle tepki gösterdikleri belirtildi. Ancak, Roma’da sergilenmeden önce bu harita, ABD Milli Savaş Akademisi tarafından bir şekilde onaylanmıştı. Türkiye’nin Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt ABD Genel Kurmay Başkanı General Peter Pace’ı arayarak olayı ve Afganistan ve Pakistan’ın sınırlarını da değişmiş olarak gösteren Ortadoğu haritasını protesto etti. Her ne kadar Pentagon Türkiye’ye bu haritanın ABD’nin resmi politikasını yansıtmadığı yönünde teminat vermeye çabaladıysa da, bu teminat, ABD ve İngiltere’nin Ortadoğu’da ve NATO karargâhına dönmüş olan Afganistan’daki davranışlarına ters düşmektedir

Zbigniew Brzezinksi’nin “Avrasya Balkanları” ile Yeni Ortadoğu Projesi arasında bir bağlantı var mı?

Eski ABD Milli Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzesinksi, “Büyük Satranç Tahtası: Amerikan Üstünlüğü ve Bunun Jeostratejik Gerekleri” adlı kitabında, “Avrasya Balkanları”nın iki güçlü devletini oluşturan Türkiye ve İran’ın etnik çatışmalara sahne olabileceğini ve eğer bu iki ülkeden biri destabilize edilirse, yörenin iç sorunlarının kontrol edilemeyecek hale geleceğini iddia ediyor.

Brzezinski’nin tezine göre, Avrupa’da “Balkan” sözcüğü etnik çatışma ve bölünmeyi çağrıştırır. Avrasya’nın da kendi Balkanları vardır. Hem de “Avrasya Balkanları” çok daha geniş, büyük nüfuslu, etnik ve din yapısı karmaşık bir yöredir. Bu yöredeki güç boşlukları ve dengesizlik, ülkelerin birbirinin içişlerine karışmasına yol açmaktadır. Geleneksel Balkanlar, Avrupa’da egemenlik mücadelelerinde önemli bir jeopolitik avantajı temsil ediyordu. Avrasya Balkanları’nın da büyük jeopolitik önemi vardır ama bunun ötesinde en büyük çekicilikleri, engin doğalgaz ve petrol rezervleri, ve altın dahil olmak üzere önemli maden kaynaklarının temsil ettiği ekonomik fırsatlardır.

Dünyanın enerji tüketiminin önümüzdeki on, yirmi yılda çok fazla artacağı kesindir. ABD Enerji Bakanlığı’nın tahminleri 1993 ile 2015 arasında bu artışın %50 olacağı ve bunu en önemli kısmının da Uzak Doğu’da olacağı yönündedir. Asya’nın ekonomik gelişmesi ise şimdiden yeni enerji kaynaklarının kullanılması yönünde baskı yaratmaktadır. Bu durumda, Orta Asya’nın ve Hazar Denizi yatağının, Kuveyt’i, Meksika Körfezi’ni ve Kuzey Denizi’ni çok geride bırakacak rezervleri olduğu da bilindiğine göre, bu kaynaklara ulaşma, bu zenginliklerden pay alma amacının hem şirketlerin iştahını kabartması, hem de uluslar rası rekabeti keskinleştirmesi kaçınılmazdır. Böylece emperyalist hayaller canlanmakta, tarihî savlar yeniden gündeme gelmektedir. Yörede güç boşlukları olması ve kendi içinde de dengesiz olması ise, gerçekten patlayıcı bir durum yaratmaktadır.

Ortadoğu’nun Yeniden Çizilmesi

Bazı bakımlardan, Ortadoğu ile Birinci Dünya Savaşı öncesinin Balkanları arasında çarpıcı paralellikler vardır. Birinci Dünya Savaşı öncesinde Balkan ülkelerinin sınırları da yeni baştan çizilmiş ve yöre, yabancı ekonomik çıkarların ve müdahelelerin sonucunda bir karmaşa, şiddet ve çatışma süreci yaşamıştı.

Ortadoğu’nun Doğu Akdeniz’den Lübnan ve Suriye’ye, Anadolu’ya, Arabistan’a, İran Körfezine ve İran’a kadar uzanan bir alanının bölünmesi ve bu alanda sınırların yeniden çizilmesi, Amerika, İngiltere ve İsrail’in yöredeki geniş askeri, ekonomik ve stratejik amaçlarına uygun görünüyor. Dış güçler Ortadoğu’yu, Amerika/İngiltere/İsrail’in İran’a ya da Suriye’ye bir hava saldırısı yapması gibi bir kıvılcımla patlayabilecek bir barut fıçısına döndürmüşlerdir. Bu yörede genişleyen bir savaş, gerçekten sınırların yeniden çizilmesine yol açabilir ve bu da Anglo/Amerikan çıkarlarına ve İsrail’e yarayabilir.

NATO’nun konuşlandığı Afganistan’ın ise bölünmeyen bir tek adı kaldı. Filistin’de iç savaş, Lübnan’da bölünmeler körükleniyor. Batı medyası Suriye ve İran’ı kötülemeye devam ediyor. Irak’ta ise halkların birlikte yaşayamayacağı, sanki oradaki çatışma işgalin bir sonucu değilmiş de Şiiler, Sünniler ve Kürtler arasında bir çekişmeymiş gibi gösterilmeye çalışılıyor.

Ortadoğu’da farklı etnik-kültürel ve dini gruplar arasında düşmanlık yaratma çabaları sistematik bir şekilde sürdürülüyor. Bu çabalar, özenle hazırlanmış bir istihbarat gündeminin parçalarıdır. Daha da korkutucusu, Ortadoğu’da Suudi Arabistan gibi birçok hükümetlerin batılıların bu bölme çabalarına yardımcı olmalarıdır. Amaç, yabancı istilasına karşı oluşan hareketi bölerek yönetme stratejisidir, bu da yöredeki Anglo/Amerikan ve İsrail çıkarlarına hizmet etmektedir.

18 Kasım 2006

[http://globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=NAZ20061116&articleId=3882 adresindeki İngilizce orijinalinden, Üstün B. Reinart tarafından kısaltılarak Sendika.Org için çevrilmiştir]

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 20:33 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
Adnan Oktar'ın videolarını dinleseniz: Mehdi a.s. gelecek ; dertler bitecek !...

Oysa bu haritaların çizilmesi ancak kan ile oldu ; değişmesi de öyle olacak...

Yaşayan görür... Çelik-çomak oyunu değil...

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 21:02 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.08.09, 12:40
Mesajlar: 164
Konum: istanbul
bunların abd hükümetinin emri olmadan çizilmeyeceği kanaatindeyim.

ama bizde; önemli değil bir yanlışlık olmuştur bunlar fantezi diyen liderler, bir türlü bu haritanın, adamların vadedilmiş toprakları veya kaç senedir tasarlandığını düşünmeden 'türban,laiklik,avrupa birliği' vs vs, cevabı ve çözümü çok sabit ve kolay olan konuları ısıtıp ısıtıp aynı konuları gündeme getirmeleri beni sinir etmekte. sen yerinde say adamlar etrafını kuşatsın. bir gün hobbada üstümüze atlayıp vatanı istila ettiklerinde hala biz türbanımı tartışıyor olacağız yoksa ne yapacağız merak ediyorum.

sonra ağla dur istanbul gitti şehirlerimiz gitti diye.

_________________
Bu halkın çoğu kal ehli
Kimi olmuş vebal ehli
Gayet azdır kemal ehli
Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 21:07 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.08.09, 12:40
Mesajlar: 164
Konum: istanbul
sufi7007 yazdı:
Adnan Oktar'ın videolarını dinleseniz: Mehdi a.s. gelecek ; dertler bitecek !...

Oysa bu haritaların çizilmesi ancak kan ile oldu ; değişmesi de öyle olacak...

Yaşayan görür... Çelik-çomak oyunu değil...


aynen valla neymiş türk islam birliği bir sevgi birliğiymiş :D muhabir m ile adnan hoca A ile;

M:sayın hocam iran nasıl?
A: Aslan yatağı ora:)
M:hocam azeriler hakkında bir kaç cümle?
A: aslan onlar aslan, onlar tam bir islam mücahidi
M:hocam türk islam birliği kime refah getirecek
A: en çok amerikaya ve israile :D çünkü onlarda barış istiyor, sonra rusyaya:D
M:adnan hocam mehdi kimdir?
A: mehdi istanbuldaymış,darwinizmi çökertecekmiş, işte adı adnan olacak felan diyorlar:D mehdi ben adnanım demezmiş pardon mehdiyim demezmiş :D

biraz gülelim diye yaptım. lütfen yanlış anlamayın.

_________________
Bu halkın çoğu kal ehli
Kimi olmuş vebal ehli
Gayet azdır kemal ehli
Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 13.10.09, 21:13 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
Alıntı:

Bu haritanın sanki önemsizmiş gibi ortalıkta görünmesine izin verilmesi belki de Ortadoğu’da ortaya çıkacak olan korkunç değişikliklere halkları yavaşça hazırlaması içindir.İşte zurna burada zırrrtttttttttttt dedi.

Bu yazının yazılması üzerinden 3 yıl gecmiş.

İyi bir hazırlık süresi mi "açılım " için ?


***
KONU: Ortadoğu haritasını yeniden çizme planları: Yeni Ortadoğu Projesi

YAZAN : Maydi Darius Nazemroaya

YAZILDIĞI YIL:2006

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 20.10.09, 09:13 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
nakshi yazdı:

aynen valla neymiş türk islam birliği bir sevgi birliğiymiş :D

muhabir m ile adnan hoca A ile;

M:sayın hocam iran nasıl?
A: Aslan yatağı ora:)

M:hocam azeriler hakkında bir kaç cümle?
A: aslan onlar aslan, onlar tam bir islam mücahidi

M:hocam türk islam birliği kime refah getirecek
A: en çok amerikaya ve israile : çünkü onlarda barış istiyor, sonra rusyaya...

M:adnan hocam mehdi kimdir?
A: mehdi istanbuldaymış,darwinizmi çökertecekmiş, işte adı adnan olacak felan diyorlar:D mehdi ben adnanım demezmiş pardon mehdiyim demezmiş...

biraz gülelim diye yaptım. lütfen yanlış anlamayın.

:lol:

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 19.12.09, 11:43 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı

Kayıt: 30.04.09, 09:08
Mesajlar: 148
Türkiye'yi Kürdistan yaptılar

ABD televizyon kuruluşlarından NBC televizyonu tarihi bir hataya imza attı.


NEW YORK (ANKA)- ABD’nin en büyük televizyon kuruluşlarından biri olan NBC televizyonu tarihi bir hataya imza attı. ABD’nin en fazla izlenen sabah haber kuşağı programı "Today's Show" da "İran tarafından sınırı izinsiz geçmek suçuyla alıkonulan 3 ABD vatandaşı gençle ilgili haberle ilgili yayınlanan haritada Türkiye, Kürdistan olarak gösterildi.

Resim

Konuyu haber yapıp programlarında NBC televizyonunu yapmış olduğu hatadan dolayı kınayan, New York merkezli Türk radyosu “Radyo Türküm’ü arayan ABD’de yaşayan Türk vatandaşları NBC’ye olan tepkilerini dile getirdiler.

Radyo Türküm’ün Yayın Müdürü Sinan Ödeş, “NBC’nin yaptığı ayıba programlarımızda yer verince, dinleyicilerimizden NBC’nin programını ve yöneticilerini eleştiren çok sayıda tepki aldık” dedi.
Radyo Türküm’ün internet sitesinde yer alan haberde şöyle:

“NBC televizyonunda sabah saatlerinde yayınlanan "Today's Show" İran tarafından sınırı izinsiz geçmek suçuyla alıkonulan 3 ABD vatandaşı gençle ilgili haberi verirken gençlerin sınırı geçtikleri bölgeyi Kürdistan olarak gösterdi. Bahsi geçen haberde İran tarafından alıkonulan 3 gençten Sarah Shourd'un annesinin İran hükümetine yönelik mesajı yer aldı.

Bu mesajda Anne, gençlerin İran'a saygısızlık yapmak istemediğini, onların iyi insanlar olduğunu vurgulayarak bırakılmasını diledi. Ancak böylesine bir haberde bile yine Türkiye ve Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı göstermeyen NBC televizyonu ve Today's Show yapımcıları, haritanın üzerine Kürdistan ibaresini yerleştirdi. Radyo Türküm ailesi olarak dünya devletlerince tanınmayan, varolmayan, resmi belgelerde adı bile geçmeyen bu hayali ülkeyi varmış gibi gösteren NBC'yi kınıyoruz.”

19.12.2009

http://www.gercekgundem.com/?p=239616


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 19.12.09, 14:24 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.08.09, 12:40
Mesajlar: 164
Konum: istanbul
türkiye tv'lerinde, meksika sınırına california eyaletinin şehirlerinden bir kaçını eklesek sizce dünya ne der? abd ne der... müslüman ülkeler tamamen itibarsız. "türkiye dünya gücü olma yolunda" haberlerine itibar etmemek lazım. BOP projesi bir harp projesidir. o israil o toprakları almak için her şeyi yapacaktır..

_________________
Bu halkın çoğu kal ehli
Kimi olmuş vebal ehli
Gayet azdır kemal ehli
Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: B.O.P: 23 Ortadoğu Ülkesinin Sınırları değişecek..
MesajGönderilme zamanı: 20.12.09, 00:55 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Amerika ortadoğu'ya geldiği sıralar, diyordu zaten: Her bölge ülkesi ikiye üçe bölünecek diye.. Bundan 20 sene kadar önce.

Bütün gelişmelerin hepsinin birbiriyle ilişkisi vardır. Bağımsız gelişmeler değiller. Bugün Türkiye'de yapılmaya çalışılanlar da bölge ile ilgili... Amerka ve İsrail'den bağımsız düşünülemeyecek gelişmelerdir.

Son Dtp kriziyle zannedersem, Hükümetten kurtulmaya çalıştılar. Ama başaramadılar. Denemeye devam edeceklerdir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye