Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Dostlarımıza bazı sözler / Yavuz Selim KURT
MesajGönderilme zamanı: 17.01.09, 17:42 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Yavuz Selim KURT / Karşı Yaka

Büyük acımız ve dostlarımıza bazı sözler
.
yavuzselim@boyuthaber.com

29.12.2008

Bazı okurlarımız ve dostlarımız, Siyonist rejim karşıtı yazılarımızı ve söylemlerimiz fazla heyecanlı ve atak bulduklarını ifade ederlerdi. Hem 2 Doğu 2 Batı’da, hem de Boyut Haber’de dile getirdiğimiz gerçekler karşısında: “Biraz daha yumuşak ve politik davranamaz mısın?” uyarılarına ve tavsiyelerine çokça şahit oldum. Bu uyarı ve tavsiyeleri yapanların çoğu elbette samimiyetle davranmaktaydılar. Son tahlilde bir çoğu bizim gibi düşünmekteydi. Elbette bazı kimselerin, “Politik bir amaç taşıyorlar. Halbuki bakın sorunlar nasıl da çözümlenmekte!” diyerek yaptıklarımızı hafife aldıklarını biliyoruz. Sanırım bu hunhar saldırı, böyle düşünen kimselerin aklını biraz olsun başlarına devşirip durumun farkına varmalarına vesile olur.

Fakat ben asıl, iyi niyetlerle bizi uyaran dostlarıma seslenmek istiyorum. Müsaade ederlerse ben bu dostlarıma bugün bir alıntı yapmak istiyorum:

“Bugün bütün saygın insanların sabrının taşması gereken bir gündür. Artık kimin gerçek terörist olduğunda kuşku kalmış mıdır? Bizzat Birleşmiş Milletler’in tanımına göre İsrail tastamam bunu yapmaktadır. Terörizm teriminin tanımına uygun olan bir eylem:

(i) insanların canı, malı veyâ altyapı için tehlike arz edecek şekilde davranmayı içerir;

(ii) sivil nüfusu baskı altına almayı veyâ yıldırmayı, bir hükûmetin politikalarını zor ve baskı yoluyla etkilemeyi, bir hükûmetin işleyişine kitlesel imha, suikast, adam kaçırma ve rehin alma ile tesir etmeyi amaçlar.

Obama’nın, “sarsılmaz bağları”nın olduğunu ilan ettiği terörist İsrail’in “mucizesi” karşısında” dünya ne hissediyor acaba?”

Bu satırlar, Özgür Filistin Radyosu kitabının yazarı Stuart Littlewood’a ait. Ve bugün al Jazeera’da “Artık kimin gerçek terörist olduğunda kuşku kalmış mıdır?” başlığıyla yayımlandı. Yazının tümü çok önemli. Ancak alıntıladığım son cümlesinde Obama’yı sorgulaması özellikle manidar. Obama’nın başkan seçilmesi karşısında büyük bir sevince garkolan liberalinden İslamcısına pek çok kimseye, Barack Obama`nın Başkanlığına sevinmemek için bazı sebepler başlıklı yazımızda ne demiştik?

“Obama, Ortadoğu’da bir fitne odağı olarak bölge halklarına karşı sürekli suç işleyen İsrail’i hukuka ve insanlığa uygun davranma çizgisine getirmek istemekte midir?”

Şimdi, bu acının ortasında, yazdıklarımıza bakarak bizi zamanın gerisinde kalmış ve bazı düşmanlıklara takılmış sayan sevgili dostlarımıza iyi niyetle sesleniyorum:

Hayır, ne ben geride kaldım, ne de tehlike sanıldığından uzak. Böyle bir acının ortasında sözlerimin tek amacı, ortak acımızı giderecek kat’i bir yol bulma arayışıdır. Tehlike hâlâ orada. Biz gözlerimiz kapasak da orada, barışın çabası olarak yükümlülüğümüzü yerine getirdik zannetsek de. Gelin bu tehlikeyi bertaraf etmek için çalışalım. Biz insanlık adına bu mücadeleyi birlikte yürütelim de, başarının onuru yine sizlerde kalsın.

http://www.boyuthaber.com/Yazar/Yavuz-S ... sozler.php

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz