Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Tarihçi Kadir Mısıroğlu: "..Gülen'in kalbi gavurdan yana !."
MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 11:15 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Tarihçi Kadir Mısıroğlu, TV Net'te yayınlanan "Kadir Mısıroğlu ile Tarih" adlı programda, Mavi Marmara'ya düzenlenen İsrail baskını ve Fethullah Gülen'in terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirdi. İsrail'in tutumunu canlı yayında sert sözlerle eleştiren Mısıroğlu, Gülen'in saldırı sonrası yaptığı "izin alınmalıydı" sözlerini ise ağır sözlerle değerlendirdi. Gülen'in açıklamalarını anlamsız bulduğunu söyleyen Mısıroğlu, "Gülen'in kalbi gavurdan yanadır" dedi.

İşte Mısıroğlu'nun canlı yayındaki o sert sözleri:

Kadir Mısıroğlu: Fethullah Efendi'ye gelince bundan bir ay önce beni göklere çıkardı. Bu onun eski hüvviyetine uyuyor. Bir ecnebi gazete bana geldi. Ne diyorsun dedi? Dedim ki bu Fethullah Gülen'in ben iki hüvviyetini biliyorum. Birinci hüvviyet benimle aynı. Tüm din karşıtı güçlere karşı, İslam'ı müdafa eden. Ben Eskişehir'de hapis yatarken o da 163'ten İzmir'de yatıyordu. Bir de baktım ki Hristiyan'ı Musevisi putperesti cennete dolduruyor. Ben bu hüvviyete cephe aldım. Onunla ilgili de burada olmayan "Gurbet İçinde Gurbet" adlı kitabımda onu yazdım.

"GÜLEN SİYASET YAPIYOR"..

Eğer bu konuda yeni birşey olursa o zaman derim ki siyaset yapıyor bizi yumuşatmaya çalışıyor derim. Öyle ya gavurla diyalogu samimi bizimle olan diyalogu siyaseten. Bizi yumuşatmaya çalışıyor der ve bekleyeceğim derim. Bu bir Müslüman sözü değildir.

BAYKAL'I ARAYAN AİLELERİ ARAMADI...

İzin vermeye meyilli olan adam derdi ki seni arayayım ona göre veririm.
Bunu Fethullah Gülen bilmiyor muydu? Hayır, kalbi gavurdan yana. Bunu söyleyen adamın kalbi gavurdan yana.

Müslüman hissiyatından olan, Müslüman'ın kusuru olsa dahi görmez, meziyetini görür. O adamlar şehit oldular. Mazluma yardıma girerken şehit oldular. Sen onlara bir tebrik, "evli bir adam evli bir kadınla zina yapıyor", ortaya çıktı diye geçmiş olsun telefonu yapıyorsun.

Şu ölenlerin bir tanesine ailesine, sen hocasın bir tanesini arayıp geçmiş olsun demiyorsun. Hırsıza bulamadığın kabahati ev sahibine buluyorsun, yazıklar olsun.

Kadir Mısıroğlu'nun bu "AZÎZ haykırışı, mü'mine yaraşır tavır"ı bakalım ZAMAN, STV vs. cenahında nasıl yankı bulacak?

Ya da çok ama çok kuvvetli bir ihtimal olarak nasıl "utanç içre utanç yüklü ZELÎL bir suskunluk" ile geçiştirilmeğe çalışılacak?..

Israr ile izleyelim.

"Er -bugün de- Hakk divanında bell'olur..."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Mısıroğlu: "..Gülen'in kalbi gavurdan yana !.."
MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 11:46 #mesajın linki (?)

1hadim yazdı:
Kudsî yazdı:
.

BAYKAL'I ARAYAN AİLELERİ ARAMADI...

İzin vermeye meyilli olan adam derdi ki seni arayayım ona göre veririm. Bunu Fethullah Gülen bilmiyor muydu? Hayır, kalbi gavurdan yana. Bunu söyleyen adamın kalbi gavurdan yana. Müslüman hissiyatından olan, Müslüman'ın kusuru olsa dahi görmez, meziyetini görür. O adamlar şehit oldular. Mazluma yardıma girerken şehit oldular. Sen onlara bir tebrik, "evli bir adam evli bir kadınla zina yapıyor", ortaya çıktı diye geçmiş olsun telefonu yapıyorsun. Şu ölenlerin bir tanesine ailesine, sen hocasın bir tanesini arayıp geçmiş olsun demiyorsun. Hırsıza bulamadığın kabahati ev sahibine buluyorsun, yazıklar olsun.

kaynak: internethaber

videosunu mutlaka dinle !..

http://www.internethaber.com/misiroglun ... i-2127.htm

sayın tanhu nun buna da bir cevabı vardır elbette...

güzel kardeşim,

bu olaylar, Fethullah Gülen'in açıklamaları beni sizi ilgilendirdiği kadar ilgilendirmiyor.
madem soruyorsun:

bu onu şahsi görüşüdür. onca doğrudur.
şu zamanda yanlış bir açıklama yapmıştır kanatimce.

şu da bilinmelidir ki, Gazze olayı bir insanlık dramıdır, ancak benim de milli meselem de değildir. daha sınır ve din kardeşi Mısır dahi aynı ambargoyu koyuyorken, Lübnan hariç diğerleri de sesiniz çıkarmazlarken, kimse de "islam aleminin bütünleştiği " bir mesele demeye de kalkmasın.

ben sadece oradaki masum insanlara ve din kardeşlerime üzülüyorum. Ancak onların bu hale gelmelerinde sadece İsrail'in parmağı yok. tabi geçmişteki Filistin'in de hatasını yüzüne vurmak bugünde fayda vermez.

Bundan sonra yapılacaklara bakmak lazım.

Bir de burdaki dervişan'larımın zaten F.Gülen hocaefendiye müsbet bir fikir de söyleseydi destek vereceklerini hiç zannetmiyorum. Zira Kudsi hocamın da tasvip etmediği Ahmet Hakan ve diğer milliyet yazarlarının anti-Fethullah yorumlarını destekler nitelikte burda kaynak göstermesi de bunu gösteriyor.

Üstad Bediüzzamanı yerden yere vuran dervişanlarım, ne de olsa onlar Risale okuyorlar, kendinizce bugün bir açık bulmuşsunuz iyi değerlendirin,

Vurun abalıya!!....

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 11:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
HEKİMOĞLU İSMAİL

Fethullah Gülen Hocaefendi ve son kitabı

Kalb İbresi...

Şimdi Kalb İbresi'ni okuyorum...

Yavaş yavaş çıkıyorum bu merdivenleri. Durup dinleniyorum her basamakta. Her basamakta bir âlem açılıyor; seyre dalıyorum. Dizlerim titreyerek bir adım daha atıyorum. Beynim ilmin lezzetiyle doyarken, kalbim imanın şevki içinde. Çok şükür ki Nuh'un gemisindeyim yoksa batıp gideceğim... Damla denizi nasıl anlatsın? Anlatamayacağım... Kalb İbresi'ni okuyunuz, anlayacaksınız... Kati kanaatim var ki bu kitabı okuyanlar kalbindeki imana, beynindeki ilme destek verecekler. Okumanın ne kadar faydalı olduğunu bu kitapla öğrenecekler. Onun kitapları, sohbetleri insanlara tesir ediyor. Çünkü o vazifeli... (İslam'a hizmetle vazifeli.)

İslam âlimleri İsrail peygamberleri gibidir. Bunun için demişler ki,

"Çık nerdesin zuhur et, biz seni bekliyoruz.
Yıllardır yollarında yorgun emekliyoruz.

Musa ol, Hakk'a yüksel tecelli et de Tûr'a,
Zulmet yıkılsın, cihan gark olsun nura."

Yine buyurmuşlar ki "Âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir." Çünkü âlimle âlemler yaşar. İnsanın en üstün meziyeti ilim ve ibadettir. İşte âlimler ilimde ve ibadette bize örnektir. Kâinatın ruhu İslamiyet'tir. İslamiyet'in ruhu âlimlerdir.
Hocaefendi'nin Kalb İbresi kitabını okurken bunları hissettim. Ruhum gıdalandı. Hayatım canlandı. Böyle bir eseri sizlere tavsiye etmekle seviniyorum.

Alâk Suresi'nde buyuruluyor ki: "Oku, seni yaratan Rabb'inin adıyla..." Bu kitapta sanki Alâk Suresi canlandı ve bana ders verdi.

Niyazi Mısri diyor ki,

"Bir damlaydık saldık onu denize.
Damla bizi nice anlasın, umman olan anlar bizi."

Denizi anlayamayan denizden alınan suyu da anlayamaz. İslamiyet'i anlamayan İslam âlimini de anlayamaz.

"Gülün içinde diken yok, dikenler içinde gül var.
Hilkatin böylesini seven bülbül var."

Allah, insana okuyan göz vermiş. Okunacak Kur'an'ı ve Kur'an'a bağlı âlimlerin kitaplarını da göndermiş. Allah, insana dinleyen kulak vermiş. Dinleyeceğimiz âlimleri de göndermiş. İnsan beyninin en önemli vazifesi İslamiyet'i öğrenmek ve anlamaktır. Organlarımızla İslamiyet bütünleşiyor. Bu hususta daha geniş bilgi almak isteyenler 6. Söz'ü okusun.

"Dili yok kalbimin, ondan çok bizarım."

Ancak bu kadar yazabildim. Hocamın hizmetinin devamını dilerken okuyuculara sağlıklı güzel günler temenni ederim. Allah'a emanet olun.

Ey kabrin kenarından dönüvermiş Hekimoğlu İsmail = Ömer Okçu şimdi sana mı inanalım ?

Yoksa imanı bir yanardağ volkanı gibi patlayan, Hakk'ın söyler dili olmuş Kadir Mısıroğlu'nun "..Gülen'in kalbi gavurdan yana !." sözüne mi?

Sahi sen Allah için şu gün; şu şehidlerin, şu dokuz mazlumun kan zerreleri henüz Akdeniz balıklarına gıda olup dururken o "Kalb İbresi"nin o meşum sözleri söyleyen dile oksijen taşıyan kalbin ibresinin nereyi gösterdiğini düşünüyorsun?

"Vallahi, Azîzün züntiqam..."

Alıntı:
Kalbin İbresini Doğrultan Kitap

Mustafa Yılmaz
Yeni Şafak

05.05.2010

M. Fethullah Gülen imzalı 'Kalp İbresi', yılların sonunu gösteren ibreler hızla hayatın sonunu gösterirken kalbin gitmesi gereken yöne dair önemli ipuçları veriyor.

İnsan kalbine ait özelliklerle insandır. İnsanın hakikati yani hakikat-i insaniye de başka değil kalbdir. Yine insan, ancak kalbine ait özelliklerle meleklerin önüne geçebilir. İnsanın Hak nezdindeki kıymeti de onun kalbi ile ölçülür. Evet, Hakk'ın insanla muamelesi onun kalbine göre cereyan eder. Zira Allah insana insanın kalbiyle bakar; boyu-posuyla değil. Bu kesintisiz bir bakış olduğu içindir ki, kalb nazargâh-ı ilahîdir. Ayrıca, kalbe "beyt-i Huda" denmiş, Allah'ın evi sayılmış hatta Kabe'den daha eşref görülmüştür. Yine kıymetinden dolayı arş-ı a'laya mukabil tutulmuş ve 'kalb-i mü'min arş-ı Rahmandır" denilmiştir. Bütün bu mülahazalarla kalb evi, Sahibi'nin nüzulü için her zaman mücella bir ayna gibi tertemiz ve pak tutulmalıdır.

Kalbin Kaynakları

Ahsen-i takvîm ile esfel-i sâfilîn arasında gel-gitler ve iniş-çıkışlar yaşayan insan acaba kalbin bu mualla konumunu her zaman koruyabilir, kalb ibresinin sapmalar yaşamasına mani olabilir mi, sorusunun cevabı bizzat sorunun içindedir ve "hayır"dır. Beşer tabiatının gereği kalb ibresinde oynamaların olacağı muhakkaktır. Ne var ki, hedef kalbin ibresini sabitlemek ve kalbi oynamayan bir ibre haline getirmektir. Bu da ancak kalbin hakiki hedefini tayin etmekle mümkün olur ki, o hedef iman, marifetullah, muhabbetullah ve netice itibariyle Allah'ın hoşnutluğudur. Bu hedef istikametinde sapmalar yaşamadan yürüyebilmesi için de onun, Kalbin Zümrüt Tepelerine esas teşkil eden ibadet, ihsan, ihlas, tefekkür, murakabe, muhasebe gibi kaynaklarla beslenmesi iktiza eder.

Şayet kalbe yüksek hedefler çizilemez ve hayatiyeti için en lüzumlu kaynaklarla beslenemezse o kalbin aritmi yaşaması, dağınıklık ve bozulmaya maruz kalması, yaralanması hatta katılaşıp taşlaşması bile sözkonusu olabilir.

M. Fethullah Gülen Hocaefendi elli küsur yıldır kendisini dinleyenlerin kalb ibrelerinin istikamet kazanması ve o istikamette devam etmesi için konuşuyor ve yazıyor. Beyanlarıyla ister meltem gibi ruhları okşasın, ister tembih ve ihtarlarla içlere havf ve haşyet hisleri salsın, ister iltifat ve müjdelerle reca duygularını tetiklesin; o hep kalbimize sesleniyor ve kalbimiz için sesleniyor. Elbette sadece seslenmekle kalmıyor. Kalb ibrelerimiz hep hedefe kilitli kalsın mülahazalarıyla gece-gündüz Allah'a dua ediyor. Kalb İbresi işte bu derin düşüncelerin, dokunaklı nağmelerin, bereketli gözyaşlarının, iki büklüm oluşların ve Hakk'a yakarışların bir semeresi olarak gelip bizlere ulaşıyor.

Melekleşme Ufku

Lağviyat karşısında mümince duruş nasıl olur; insan yaşlanınca dine hizmet vazifesi sona erer mi; toplumda işlenen günahlardan dolayı bazı hususlarda mazur sayılabilir miyiz; melekleşme ufku nasıl elde edilir; objektif ve sübjektif mükellefiyeti nasıl anlamalıyız; aktüaliteye dalmanın kalb hayatımıza zararları var mıdır; akıl ve his dengesi nasıl kurulur.. gibi pek çok sorunun cevabı da Kalp İbresi kitabının sayfaları arasından okura ulaşıyor.

Ülkeye Dönecek mi?

Ayrıca, Gülen Hocaefendi Türkiye'ye dönecek mi, dönecekse ne zaman ve nasıl dönecek? En acılı ve en ızdıraplı yıllarını hayatının hangi zaman diliminde yaşadı?

Bunlar gibi bazı hususî sorulara verdiği cevapların yer aldığı özel röportajı da bu eserin sayfaları arasında bulmak da mümkün olacak.

Dakikaları, saatleri, günleri, haftaları, ayları ve yılları gösteren ibreler aktıkça ömür gelip geçiyor ve herkes dünya yolculuğunun sonuna yaklaşıyor. Ömür gelip geçmeden o ibrenin nasıl sabit tutulabileceğini bu satırlardan okuyup öğrenebilirsiniz.

Son Güncelleme ( 06.05.2010 )

http://tr.fgulen.com/content/view/18413/11/

"Kalb ibresi bozuk olana uyanlar"ın da kıbleyi bulması muhaldir.

Anlamak için bakınız: http://zaman.com.tr

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 12:02 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Gazze olayı bir insanlık dramıdır, ancak benim de milli meselem de değildir. daha sınır ve din kardeşi Mısır dahi aynı ambargoyu koyuyorken, Lübnan hariç diğerleri de sesiniz çıkarmazlarken, kimse de "islam aleminin bütünleştiği " bir mesele demeye de kalkmasın.

"Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbirkınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir."
Maide 54

Araplar bu ayetin gereğini yerine getirse,islamın bayraktarlığı ellerinden alınmazdı.
"Mısır bile.....araplar bile .. ses çıkarmıyor "..demek,bizimde sessiz kalmamıza mazeret teşkil etmez.Ümmeti Muhammed, birbirine zimmetlidir.Yarın hesabını herkes kendi verecek bu konudaki tavrının.

Türkler,selçuklu ve osmanlı devletleri eliyle bin yıl islamın sancaktarlığını yaptılarsa,bu ayetin şumulüne girmeleri sebebiyledir.Ve bu sebeple milli meselem değildir demek ,esef verici bir ifadedir.İslamın sancaktarlığını yapan ecdat,milliyet ayrımı yapmaksızın müminlere karşı şefkat ve kafire onurlu duruşlarıyla yer yüzünün varisi olmuş,"yeryüzüne iyi kullarım varis olacaktır" ayetini tebarüz ettirmişlerdir.
Bu vakıa vesilesiyle gördük ki Türklerin bu mazluma sığınak olma, şefkat, sevgi vasfı kaybolmamıştır elhamdülillah.

Bu vasfımıza sarılırsak güzel günler bizimdir.

Yok "o ne der"," bu ne der" diye kınayanın kınamasından korkup bir kınama mesajı bile serdedemiyeceksek akıbetimizden korkulur. Çünkü mazlumun duası(ve de bedduası)perdesizdir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 14:41 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

alıntı: (papaya mektubtan bir satır)
Alıntı:
"...İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır..."

bu meş'um ibareyi ilk kez görüyorum.. son derece utanç verici korkunç bir yaklaşım hem de papaza konuşuyorsun bunu.. benim diyalog düşmanı olmam içün var ya: sırf bu tümce yeterlidir.. bugün cebrail altındağ bir yağdanlık yazısı çekmiş; orada hocaefendinin son çıkışında ki haklılığından akl-ı selim sahibi âkil bir zat olduğundan dem vuruyor.. onun gibi düşünenlere bir çift lafım var: âgah olsunlar!.. sizler ve imamınız bulunan kişi kesinlikle Şer'î-İslami akıla istinad etmiyorsunuz..

artık pandoranın kutusu açılmıştır: f.Gülen bey bir müslüman hissiyatı ve hassasiyeti ile hareket kılmıyor: ha madem öyle anla ki: İslam/şeriat aklına istinad etmiyor demektir.. düşün ki bir müslümanın hanesinde yangın çıkmış adam orda ailesi ile beraber yanıp kül olacak tam o esnada mahallede ki diğer müslümanlar oraya su taşımaya merdiven dayayıp onları kurtarmaya gidiyor sen kalkmış sağduyulu olun mu'tedil kalın sabredin diyorsun.. ve hele mahallenin yahudi kabadayısına bir danışın bakalım size müsaade edecek mi? diyorsun.. eğer etmeyecekse aman ilişmeyin onlar orda ölsün gitsin diye söyleniyorsun..

şimdi bu ne aklıdır?.. ahmak aklıdır! korkak aklıdır! fasık aklıdır! düpedüz hain aklıdır!..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 14:54 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

alıntı: (papaya mektubdan bir satır)

Alıntı:
"...Müslüman dünyası, İslam'ın asırlarla ölçülen yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkanını bağrına basacaktır..."

İslam asırlarca yanlış mı algılanmış?.. bu cümleden Osmanlıya hakaret lazım gelir..

hele bakın islam ve müslümanlık aleminden (tarihinden) şikayetleniyorsun; hem de bir küfür önderinin karşısında..

heyhat! şu selim akla (!) bakın ki: bu akılla İslam'ın onuru pâyimal ediliyor..

bunu dinleyen papaz ne der (mesela?) ".. evet doğru söylersin mîrim ez-cümle konstantinopulun (İstanbul'un) fethi büyük bir talihsizliktir.. biz hala bu davayı güderiz ve sizi barbar algılarız.."

var gerisini Aklı olan düşünsün artık..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 15:05 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

taaa halidiyeden beri diyorum : bu zata hoca demekten rabbimin beni yarın ahiretde hesaba çekmesinden korkarım..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 15:18 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

ben de sana boşuna demem: "ebu Hamza hocam" deyu.. bu fakir pek ziyade yufka yüreklidir siz bilmezsiniz; o kadar zaman hüsn-i zan edek te'vil edek ilişmeyek.. dedim durdum ama zıvanayı sıyırmamak elde değil arkadaş: iler tutar tarafı kalmamış artık bu tavrın.. benim tepkimi kim ipler? o hiç umurumda değil: mühim olan her zaman ve zeminde daima Hakk'ı savunmaktır.. bunlar akla karayı halt ettiler hakla batılı ters yüz ettiler: ortada dağlar kadar mes'ele var ve sürekli kabul ve tahsin görüyor.. sorarım Allah aşkına: nolcak bu ümmetin hali?..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.06.10, 15:31 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yoksa imanı bir yanardağ volkanı gibi patlayan, Hakk'ın söyler dili olmuş Kadir Mısıroğlu'nun "..Gülen'in kalbi gavurdan yana !." sözüne mi?

Kudsî kardaş;

Şu sözleri yazdıran "attığında sen atmadın O attı" kelam-ı celilesinin kalbe ilkahıdır; Mısıroğlu'nu böylesine şedîd halde; taştan ağır sözlerle Konuşturanı fehmediyorsun ?... (Hakk'ın söyler dili denildiğinde de Hallac-ı Mansur'u hatırlamaz mı insan?)

Ne dersin?

(Videoyu seyrederken de bunu hissetmiştim. Hatta gariptir ki; "30'luk ihtiyar sunucu" bu sözleri söyleyen "70'lik delikanlı"nın daha ileri sözlerini ketmetmeğe gayret ediyordu. Bu videoyu zaman zaman izlemek gerek; tecdid-i izzet-i iman için...)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 08.06.10, 02:03 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

hocam o sözleri bu gece yine dinledim -vallahi- yine coştum: emin ol Allah konuşturmuş.. Hallac pamuğu gibi atıp savurmuş mübarek: hak değil mi yani? daha ne olsun!..

gönlümün feveranına tercüman olduğu için o sözlerden bir nebze teselli bulduğumu söylemek isterim.. hak haktır vesselam: yok bunun ötesi.. bunu teslim etmek de bir sağduyu ve erdem gereğidir..

derkenar: Türkiye'mizde ki bütün hatipler imamlar ve hocalar şu uslub ve celadeti üzerine ders almalıdır.. aynı şehid Bayram Hoca (rh.a) meşrebi.. K.Mısıroğlu üstadı daha önce hiç dinlememiştim ya da hatırlamıyorum.. ama sanırım bu (kendisi için de) eşsiz bir "konuşturulma" oldu ondandır..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: