Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Tarihçi Kadir Mısıroğlu: "..Gülen'in kalbi gavurdan yana!.."
MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 18:26 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Tarihçi Kadir Mısıroğlu, Fethullah Gülen'in Mavi Marmara gemisiyle ilgili sözlerine sert çıktı. CHP'yi karıştıran kaset skandalı sonrası Gülen'in, Baykal'ı aradığını hatırlatan Mısıroğlu, Gülen'in Mavi Marmara'da yaşamını yitiren bir kişinin bile ailesini aramadığını söyleyerek onun kalbi gavurdan yana diye konuştu. İşte Mısıroğlu'nun canlı yayındaki o kurşundan ağır sözleri;

Tarihçi Kadir Mısıroğlu, TV Net'te yayınlanan "Kadir Mısıroğlu ile Tarih" adlı programda, Mavi Marmara'ya düzenlenen İsrail baskını ve Fethullah Gülen'in terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirdi. İsrail'in tutumunu canlı yayında sert sözlerle eleştiren Mısıroğlu, Gülen'in saldırı sonrası yaptığı "izin alınmalıydı" sözlerini ise ağır sözlerle değerlendirdi. Gülen'in açıklamalarını anlamsız bulduğunu söyleyen Mısıroğlu, "Gülen'in kalbi gavurdan yanadır" dedi.

İşte Mısıroğlu'nun canlı yayındaki o sert sözleri;

Kadir Mısıroğlu: Fethullah Efendi'ye gelince bundan bir ay önce beni göklere çıkardı. Bu onun eski hüvviyetine uyuyor. Bir ecnebi gazete bana geldi. Ne diyorsun dedi? Dedim ki bu Fethullah Gülen'in ben iki hüvviyetini biliyorum. Birinci hüvviyet benimle aynı. Tüm din karşıtı güçlere karşı, İslam'ı müdafa eden. Ben Eskişehir'de hapis yatarken o da 163'ten İzmir'de yatıyordu. Bir de baktım ki Hristiyan'ı Musevisi putperesti cennete dolduruyor. Ben bu hüvviyete cephe aldım. Onunla ilgili de burada olmayan "Gurbet İçinde Gurbet" adlı kitabımda onu yazdım.

"GÜLEN SİYASET YAPIYOR"..

Eğer bu konuda yeni birşey olursa o zaman derim ki siyaset yapıyor bizi yumuşatmaya çalışıyor derim. Öyle ya gavurla diyalogu samimi bizimle olan diyalogu siyaseten. Bizi yumuşatmaya çalışıyor der ve bekleyeceğim derim. Bu bir Müslüman sözü değildir.

BAYKAL'I ARAYAN AİLELERİ ARAMADI...

İzin vermeye meyilli olan adam derdi ki seni arayayım ona göre veririm. Bunu Fethullah Gülen bilmiyor muydu? Hayır, kalbi gavurdan yana. Bunu söyleyen adamın kalbi gavurdan yana. Müslüman hissiyatından olan, Müslüman'ın kusuru olsa dahi görmez, meziyetini görür. O adamlar şehit oldular. Mazluma yardıma girerken şehit oldular. Sen onlara bir tebrik, "evli bir adam evli bir kadınla zina yapıyor", ortaya çıktı diye geçmiş olsun telefonu yapıyorsun. Şu ölenlerin bir tanesine ailesine, sen hocasın bir tanesini arayıp geçmiş olsun demiyorsun. Hırsıza bulamadığın kabahati ev sahibine buluyorsun, yazıklar olsun.

kaynak: internethaber

videosunu mutlaka dinle !..

http://www.internethaber.com/misiroglun ... i-2127.htm

En son Kudsî tarafından 09.06.10, 01:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Mısıroğlu: "..Gülen'in kalbi gavurdan yana !.."
MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 18:34 #mesajın linki (?)

Kudsî yazdı:
.

İzin vermeye meyilli olan adam derdi ki seni arayayım ona göre veririm. Bunu Fethullah Gülen bilmiyor muydu? Hayır, kalbi gavurdan yana. Bunu söyleyen adamın kalbi gavurdan yana. Müslüman hissiyatından olan, Müslüman'ın kusuru olsa dahi görmez, meziyetini görür. O adamlar şehit oldular. Mazluma yardıma girerken şehit oldular. Sen onlara bir tebrik, "evli bir adam evli bir kadınla zina yapıyor", ortaya çıktı diye geçmiş olsun telefonu yapıyorsun. Şu ölenlerin bir tanesine ailesine, sen hocasın bir tanesini arayıp geçmiş olsun demiyorsun. Hırsıza bulamadığın kabahati ev sahibine buluyorsun, yazıklar olsun.

sayın tanhu nun buna da bir cevabı vardır elbette...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 18:40 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bu isyan ve gulgule (cemaat-ı Gülen hariç) alem-i İslam'ın hissiyatına tercümandır: ve yerden göğe gökten arşa kadar da haklı bir infilaktır!.. bu haince tavrın hesabı verilecek; bu yanlıştan dönülecek arkadaş!.. en azından çık bir özür dile be hey imam efendi o vicdanın biraz da gönlü kırık müslümanlar için sızlasın be ya-Huu !..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 18:50 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

arkadaş şu kanal 7 haber'den de var ya iyicene nefret etmeye başladım bunlar şirket yahu.. cümlesi entegre: haber 7 akp cemaat ve f.gülen... yahu bir yanlışa yanlış deyin bu ne erdemsizliktir!.. devlet bakanı b.arınç beni hayal kırıklığına uğratmıştır.. o ayrıca gücüme gitti!.. ben her zaman söylediğim şeyi yine tekrar edecem (ama sansürlü) bu zamanda siyaset ...... mesleğidir!!.. [kim olursa olsun bu sabit bir hükümdür]..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 19:21 #mesajın linki (?)

Kudsî yazdı:
arkadaş şu kanal 7 haber'den de var ya iyicene nefret etmeye başladım bunlar şirket yahu.. cümlesi entegre: haber 7 akp cemaat ve f.gülen... yahu bir yanlışa yanlış deyin bu ne erdemsizliktir!.. devlet bakanı b.arınç beni hayal kırıklığına uğratmıştır.. o ayrıca gücüme gitti!.. ben her zaman söylediğim şeyi yine tekrar edecem (ama sansürlü) bu zamanda siyaset ...... mesleğidir!!.. [kim olursa olsun bu sabit bir hükümdür]..

kudsi kardeşim: siyasete değilde tepkin siyaseti kesesi için, kasası için, ikbal ve şahsi menfeaati için kullananlar kast eetiğin gibi hafif meşreptir...

ama siyaset unutma ki sadece oy almak meydanlarda nutuk patlatmak değildir. düzgün ve adil devlet adamlığı ile var olan hadis -i şerifleri zatınız bu fakirden iyi bilirler...

belki siyaset adamı olmasaydı müslüman zihniyetler deki o masum tutuklular esirdi halen daha israil haydutlarının elinde... bizde ancak karanlığa lanet okuyanlardan olmaktan öte gidemezdik...

hem bir yönü ile adil ve dirayetli siyaset-devlet- adamı Peygamber mesleğini icra ediyor...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 20:00 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

aziz kardeşim, denge yok denge.. devlet erkanı (meclisi) ferd-i vahid gibi olmalıdır..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 20:07 #mesajın linki (?)

Kudsî yazdı:
aziz kardeşim, denge yok denge.. devlet erkanı (meclisi) ferd-i vahid gibi olmalıdır..

ferd-i vahid asr-ı saadette bile sarsıntı geçirdi, malum uhud,hudeybiye antlaşmasında hz. ömer -radıyallahu anh- efendimiz ve ekseri sahabenin bir tavır edasında sendeleyişleri... yetişmeseydi rahmeti rahman helakı yakındı sahabe efendilerimiz hakkında....

kaldı ki bizler asrı saadette değil -ahir zamandayız-, ümmetşuurunu yekpare edecek Peygamber efendimiz -sallallahu aleyhi vesellem- ümmetinin başında değil -en azından şuur olarak sünnet olarak var-

kıyası size havale ettim...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 21:03 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

hâdim kardeşim, ferd-i vahid'den kasdım (hayalim) sultan ve halife statüsünde bir başkanlık sistemidir.. bakın biz burda ne kadar yazarsak yazalım bir türlü kişileri ve konuları tevhid edemiyoruz (mesela) şu son olaylarda dışişleri bakanı iyi iş çıkardı diyorsun.. ama tam bu esnada öbür taraftan çatlak bir ses duyuluyor.. devletin baş bakanı meydanlarda gümbür gümbür o başa bağlı sair bakan pıtırcık mesajlar veriyor; hemi de sert/ergun tabiatlı bir bakan yapıyor bunu.. yani tam anlamıyla turşu perhiz ikilemi.. kabineden solcu bir bakan bile imam efendiyi münasip bir şekilde iğnelerken benim ergun mu ergun o sert başlı atım birden bire kelebekleşiyor.. pır pır pırr.. ne dersiniz bu duruma? dam üstünde saksağan vur beline kazmayı ya!.. sadede geleyim: hali hazırda ki sistemde demokrasi serbestlik çok başlılık esprisi hakimdir.. binaenaleyh bu sistemle kim başa geçerse geçsin esneklik (çoklu ortamlara farklı kullanımlara elverişli döneklik yamukluk..) tavrı değişmeyecektir... :arrow:

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 21:12 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Kudsî yazdı:

Tarihçi Kadir Mısıroğlu, TV Net'te yayınlanan "Kadir Mısıroğlu ile Tarih" adlı programda, Mavi Marmara'ya düzenlenen İsrail baskını ve Fethullah Gülen'in terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirdi. İsrail'in tutumunu canlı yayında sert sözlerle eleştiren Mısıroğlu, Gülen'in saldırı sonrası yaptığı "izin alınmalıydı" sözlerini ise ağır sözlerle değerlendirdi. Gülen'in açıklamalarını anlamsız bulduğunu söyleyen Mısıroğlu, "Gülen'in kalbi gavurdan yanadır" dedi.

Hey Kadir Mısıroğlu imanının öfkesini serdeden sözlerine edana kurban olsunlar..

Bu videodan dün haberdar olup dinlemiştim. Sözün hası söylenmiş hiç kıvırtmadan: "Gülen'in kalbi gavurdan yanadır"

Muhterem F. Gülen'in sözlerini tevil edecek avukatları ıkınsınlar-sıkınsınlar da bir tevilname yollasınlar Kadir Mısıroğlu'na...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.06.10, 22:15 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Tekrarda fayda vardır ümidiyle Monsieur İmamın Papaya yazdığı mektubu hatırlatmak istiyorum ki Kadir Mısıroğlu Üstâzımızın merâmı iyice anlaşıla:

'Pek muhterem Papa cenapları,

Üç büyük dinin doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekan kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıalilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik.
(Katolik Papanın,kendini Jesus Christin enkarnesi olarak gören papanın teslisi savunmaktan başka ne işi olabilir?Papanın misyonunu tahakkuk ettirecekmiş,yardımlarını sunacakmış!)

İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır.
(Müslümanı Müslüman olmayan bir Allah düşmanına şikayet ediyor)
Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir.
(Ne yanlış anlaşılması?Kudüsü geri aldık diye,İspanyayı fethettik diye,Viyanaya kadar ilerledik diye,Bizansı çökerttik diye,Otrantoya çıktık diye,Bilâd-ı Küfrü kahrettik diye özür mü dileyeceğiz?İnsanlar müslüman olana dek onlarla savaşmakla emrolundum diye Peygamberden (s.a.v) utan!)
Müslüman dünyası, İslam'ın asırlarla ölçülen yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkanını bağrına basacaktır.
(Kâfirler için bizim sadece müslüman olmamız sapık-heretik olmamız için yeterlidir.Onlar Rasûlullâhı Anti-Christ/İsâ Karşıtı/Deccal görürler!Onların yanlış algılamasını silip atmak için Hristiyan olmamız lazım!!!)

Beşeriyet, çelişen görüşler ortaya koydukları gerekçesiyle, zaman zaman bilim adına dini, din adına da bilimi inkar etmiştir. Bilginin tamamı Allah'a aittir ve din Allah'tandır. O halde bu ikisi nasıl çelişebilir? İnsanlar arasında anlayışı ve hoşgörüyü artırmaya yönelik dinlerarası diyaloğa yönelik ortak gayretlerimiz çok iş görebilir.
Kendi memleketimizde şimdiye kadar çeşitli Hıristiyan mezheplerinin liderleriyle diyalog içinde olduk. Bu naçiz gayretlerin boşa çıkmadığını acizane ifade etmek isteriz. Amacımız bu üç büyük dinin inananları arasında hoşgörü ve anlayış yoluyla bir kardeşlik tesis etmektir.
(Ne dini ya? Onlar olsa olsa dinsellik olur!Tek bir din vardır o da İslâmdır) Bizler bir araya gelmek suretiyle sözde medeniyetler çatışmasının gerçekleşmesini görmek isteyen yolunu şaşırmış ve şüpheci kimselere karşı dalgakıranlar gibi, isterseniz bariyerler gibi deyin, karşı durabiliriz.

Geçen yıl bazı ünlü uluslararası bilim adamlarının katıldığı medeniyetlerarası barış ve diyalog konulu bir sempozyum düzenledik. Bu gayretin başarısından aldığımız teşvikle bu tür etkinlikleri tekrarlamak istiyoruz. Halihazırda üç büyük dinin bağlıları arasındaki bağları güçlendirmeye yönelik olarak dinler arası diyalog konusunda Vatikan'ın da temsil edileceğini ümit ettiğimiz bir konferans düzenleme sürecinde bulunuyoruz.

Yeni fikirlerimiz varmış iddiasında bulunmuyoruz. Yine müsamahanıza sığınarak, (müsamahasına sığınıyormuş.Müslümanın gururu nerede?)
bu misyonun hedeflerine yakından hizmet etmek için üstlenmek istediğimiz birkaç teklifte bulunmayı arzu ediyoruz. Hıristiyanlığın üçüncü bin yılına girişi münasebetiyle yapılacak kutlamalar vesilesiyle Ortadoğu'daki Antakya, Tarsus, Efes ve Kudüs gibi bazı kutsal yerlere müşterek ziyaretleri içeren birçok etkinlikler önermek istiyoruz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız Demirel'in, cenaplarının ülkemizi ziyaretine ve mezkur kutsal mekanları göstermeye davetini tekrarlamak için bir fırsat addediyoruz. Anadolu halkı size misafirperverliğini göstermeyi ve şevkle selamlamayı hararetle beklemektedir.
(He he. Anadolu halkı Papaya sevgisini sunacakmış!)
Filistinli liderlerle diyalog kurmak suretiyle Kudüs'ü birlikte ziyaret etmemize davetiye çıkarabiliriz. Bu ziyaret bu mübarek şehri Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanların, hiçbir kısıtlama, hatta vize dahi olmaksızın serbestçe ziyaret edebileceği uluslararası bir bölge olarak ilan etme gayretlerine yönelik dev bir adım teşkil edebilir.

Üç büyük dinden liderlerin işbirliği ile, ilki Washington DC'de olmak üzere muhtelif dünya başkentlerinde bir konferanslar serisinin gerçekleştirilmesini teklif ediyoruz. İkinci serinin zamanı için Hz. İsa'nın doğumunun 2000. yıldönümü ideal olabilir.

Bir öğrenci değişim programı da çok faydalı olacaktır. İnançlı genç insanların birlikte eğitim görmesi birbirlerine yakınlıklarını artıracaktır. Öğrenci değişim programı çerçevesinde üç büyük dinin babası olduğu ikrar edilen Hazreti İbrahim'in doğum yeri olarak bilinen Urfa şehrindeki Harran'da bir ilahiyat okulu kurulabilir. Bu, ya Harran Üniversitesi'ndeki programların genişletilmesi suretiyle ya da üç dinin ihtiyaçlarını da temin edecek şumullü bir müfredata sahip bağımsız bir üniversite şeklinde gerçekleştirilebilir.

Önerilen programlar aşırı büyük işler gibi algılanabilir; ama bunlar erişilmez değildir. Dünyada iki tip insan vardır. Bazıları kendilerini topluma adapte etmeye çalışır. Diğer bazıları ise topluma uymaktansa toplumu kendi değerlerine adapte etmek ister. Toplum bütün ilerlemeleri bu ikinci tip insanlara borçludur. Onları yarattığı için Rabb'e şükürler olsun.

M. Fethullah Gülen / Rabb'in aciz kulu / 9 Şubat 1998

(Görüyormusunuz!Fethullah Allâhın adını anmaktan bile ictinâb ediyor! Allâh demiyor da Hristiyanların dediği gibi Rabb diyor! Halbu ki onların Rabb mefhumu 1/3 bir Tanrıya tekâbül eder!Rabbin aciz kuluymuş!)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: