Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ŞARLATAN
MesajGönderilme zamanı: 04.10.09, 12:59 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Nagehan Alçı ve Pelin Batu'nun HABERTÜRK'te yayınlanmaya başlayan programları Sınırsız ilk bölümünde din adamları arasındaki tartışmanın da fitilini ateşledi. Sınırsız'ın konuğu olan İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, kitabında yazdığı cennette giren erkeklere verilecek hurilerin cinsel partner olmayacağına yönelik Cübbeli Ahmet Hoca'nın eleştirilerine çok sert tepki göstererek "Bu adam tam bir şarlatandır" dedi.

İKİ TÜRLÜ CENNET HİZMETÇİSİ VAR

Demircan, hurilerin ve vildanların asistanlar, sekreterler gibi yardımcılar olduğunu söylerek şunları anlattı: "Benim kaderim İslam dışı gelenekleri parçalamak oldu. İki türlü cennet hizmetçisi var. Bunlardan bir tanesi genç erkek görünümlü Vildan, diğeri genç kadın görünümlü aslında cinsiyeti olmayan Huriler. Bunlar kadınlara da erkeklere de verilecek asistanlar, sekreterler konumundalar. Cinsel partnerler sadece bizim dünyadaki eşlerimiz veya eşlerimiz cennete giremeyecekse cennete girecek bakire veya dul kadınlardır. Bu adam (Cübbeli Ahmet Hoca) tam bir şarlatandır. Bunu da suçlamıyorum. Teke Tek'te yaptığımız programdan sonra bu zat tam bir ahlaksızlık sergileyerek aleyhime bir konuşma yaptı. Ona 2 sayfalık bir mektup gönderdim, bir büyük olarak. Onu ahlakiliğe davet ettim, iftiralardan sakındırdım. Ona 25 sayfalık huriler konusunda yaptığım bir çalışmayı da gönderdim. Ama o olgunluk nerede. Bu zat gibi nice nice insan yanıldı. İnanın 1000 yıllık bir yanlışı tashih ettik. Bizim cennette partnerlerimiz olacak kadınlar inançları ve amelleri ile cennete gireceklerdir."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: ŞARLATAN
MesajGönderilme zamanı: 04.10.09, 14:22 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bravo hocam. helal olsun 1000 yıllık tarihi yanlışı düzelttiniz, plastikten yapılmış asrımızın müceddidi ödülünü size vermeden önce, erkeklere huri var kadınlara da sadece kocaları var hakikatini, size söyletmemek üzere verilen paranın zekatı olur mu? bilgilendirirseniz sevinirim.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 04.10.09, 19:55 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Ali Rıza Demircan Hoca'yı severim. Sözlerini esirgemeden konuşur. Şeriat, Allah'ın koymuş olduğu hükümler, kanunlar vs demekten çekinmez. Sözlerini önemserim. Kıymetli bir insan olduğuna inanırım. Her dediği doğru olmayabilir ama samimi buluyorum kendisini. Yalnız programda çok "ben" dedi. En az -ve daha fazla- Cübbeli Ahmet kadar da ilim sahibi olduğunu düşünüyorum. Cübbeli Ahmet Hoca daha nakilci ve biraz da zahiri gibi. Ali Rıza Hoca da gelenekçidir ama bazı noktalarda ilmine güvenip konuşabiliyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 14:00 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Cübbeli'nin konuşma tarzı ve hemen "küfür" ile itham etmesi hiç hoş değil...hemen etiketi yapıştırıyor...bu ayeti inkar etmektir...kafir olursun vs..vs...

Ali Rıza hoca ayeti inkar etmiyor ki "tevil" ediyor ya da "mana" landırıyor...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 14:28 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

demircan'ın belki şu an dini bile yok.ALlahu alem..

fefhem cidden..

En son Ebu Hamza tarafından 05.10.09, 14:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 14:31 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

talib yazdı:
Ali Rıza Hoca da gelenekçidir ama bazı noktalarda ilmine güvenip konuşabiliyor.

ne gelenekçisidir.? gelenekçi olmak ne demektir.?

açıkca ayete tam tersi mana veriyor..delili nedir.? ayeti inkar etmenin başka bir yolu olsa gerek.küfürdür bu.Allah hidayet eylesin kendisini şerrinden muhafaza eylesin amin.

sitesinde dahi kadınlar ile tokalaşmaya cevaz veren sapkın birisidir demircan ..kendisinde cubbelinin ilminin bırak onda birini binde biri bile yok...

rica ederim böyle ehli sünnet den uzak adamları övmeyin.

ayetde ''Onları iri gözlü hurilerle evlendireceğiz.'' diyor bu sapıkda diyor ki yok öyle bir şey..

sıfatını siz koyun şimdi bu adamın.!!!

vesselam..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 14:41 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ona 25 sayfalık huriler konusunda yaptığım bir çalışmayı da gönderdim. Ama o olgunluk nerede. Bu zat gibi nice nice insan yanıldı. İnanın 1000 yıllık bir yanlışı tashih ettik. Bizim cennette partnerlerimiz olacak kadınlar inançları ve amelleri ile cennete gireceklerdir."

vay sapık adam..bin yıllık hatayı düzeltmiş .. :lol: :lol: :lol:

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 17:49 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Ebu Hamza yazdı:
talib yazdı:
Ali Rıza Hoca da gelenekçidir ama bazı noktalarda ilmine güvenip konuşabiliyor.

ne gelenekçisidir.? gelenekçi olmak ne demektir.?

açıkca ayete tam tersi mana veriyor..delili nedir.? ayeti inkar etmenin başka bir yolu olsa gerek.küfürdür bu.Allah hidayet eylesin kendisini şerrinden muhafaza eylesin amin.

sitesinde dahi kadınlar ile tokalaşmaya cevaz veren sapkın birisidir demircan ..kendisinde cubbelinin ilminin bırak onda birini binde biri bile yok...

rica ederim böyle ehli sünnet den uzak adamları övmeyin.

ayetde ''Onları iri gözlü hurilerle evlendireceğiz.'' diyor bu sapıkda diyor ki yok öyle bir şey..

sıfatını siz koyun şimdi bu adamın.!!!

vesselam..

Sitesini incelemek lazım. Bilmiyorum her konuda ne der.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 18:32 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ebu Hamza yazdı:
demircan'ın belki şu an dini bile yok.ALlahu alem..

fefhem cidden..

bu şekilde "KELLİ FELLİ ÖFKELİ" yazılar yazmanın küpe zararı dokunur...biline...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 18:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

nurullah_hacilar yazdı:
şehvet adamına göre şeytani,cehennem yollarındandır.
adamına göre rahmanidir, helal yolda nimet hatta düzgün kullanılırsa büyük bir ibadettir cennete giden yollardandır.Cennette rahmani manada şehvet gibi bir nimetin olmadığını söylemek cennet için eksikliktir.Bu konudaki hadisler ayrıca irdelendiğinde zaten bu sözümüz için kuvvetli istinad noktasıdır.
Bunu iddiayı dile getiren hoca herhalde ne cenneti biliyor, ne de şehvetin hakikatını...

muhterem ;

Hurileri ve köşkü istemeyip "bana seni gerek seni" nağmeleriyle "AŞK" iddiasında ya da beyanında bulunanların Huri meselesine ilk itiraz edenler olmaları garip değil mi?

evlilik olsun olmasın, şehvetimiz tavan yapsın yapmasın MAKSADIMIZ nedir ?

yani bu meseleye ilk itiraz edenlerin maksatları "HURİLER" olanların olması gerekmiyor muydu?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: