Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İbrahim Karagül'ü protesto kampanyası
MesajGönderilme zamanı: 31.07.09, 23:50 #mesajın linki (?)

İbrahim Karagül'ü protesto kampanyası

İbrahim Karagül

ibrahimkaragul@gmail.com

29 Temmuz 2009 Çarşamba

Hafta sonu yoğun e-mail yağmuruna tutuldum. Onlarca, yüzlerce mesaj geliyordu. Avrupa'nın ve Türkiye'nin hemen her yerinden. Mesajların ortak özelliği “TRT'yi” ve “İbrahim Karagül'ü protesto” içerikli olmasıydı.

Kınamalar, şerefsizlikle suçlanmalar, hainlik yaftaları, tehditler, “koynumuzda yılan beslemişiz” yakınmaları… Yahu kim kimi koynunda beslemiş, ne bu?

Önce ne olduğunu anlamadım. Müstear isimler, sloganlar.. Sonra baktım hemen hepsi ortak metin. Bir akıllı, “İbrahim Karagül'ü protesto metni” hazırlamış, yüzlerce insan, ne olduğunu, neden olduğunu bile sorgulamadan sahiplenmiş, iş kampanyaya dönüşmüş. Çirkinliğe dönüşmüş, iftiralarla süslenmiş çirkefliğe dönüşmüş.

Müthiş bir şaşkınlık ve üzüntü yaşadım.

Bu yüzlerce kişinin bir tanesi bile; “yahu biz bu adamı niye protesto ediyoruz” diye sorma gereği duymamış. “Biz neyi protesto ediyoruz” diye merak etmemiş. Metin mail gruplarında çoğalmış ve bana yönelmiş. Gönderenlerin bir kısmı ortak metne ağır ifadeler eklemiş.

Kampanya “milligorus-forum” adlı bir yer tarafından yürütülüyor. Kampanyayı başlatan ve ismi bizce bilinen şahıs, kendisine konuyu açıklamaya çalışan kişiye karşı son derece ağır ifadeler kullanıyor. Müthiş bir öfke… Milli görüş adı kullanılarak, milli görüş camiası kullanılarak, aslında oyuna getirilerek aslı alakası olmayan bir iddia üzerinden insanlar galeyana getirilmiş.

Yazık değil mi? Konu şu:

TRT TÜRK, haftanın her günü “Gazeteci Gözüyle” adlı bir program yapıyor. Son derece başarılı bir program. Haftanın bir günü yorum yapan iki kişiden biri de benim. Geçtiğimiz hafta benim katıldığım program pazartesi günüydü. Güya ben o programda Sayın Necmettin Erbakan'a iftira atmışım. Oysa programın gündeminde öyle bir şey yoktu. Öyle bir konuşma da olmadı. Ama bir zavallı iftira attı dedi ya, yüzlerce insan peşine takıldı. Metinde 22 Temmuz tarihli program diyor ama ben 20 Temmuz'da programa katıldım. Bana bu kadar hakaret edenlerin hiç biri buna bile bakmamış.

Ayrıca; kampanyayı organize eden hanımefendinin kendisi bile programı izlememiş. “Bir arkadaşı izlemiş” o ve arkadaşları protesto kampanyasını başlatmışlar.

Forum'a; “Bu akşam TRT TÜRK'te yayınlanan, "Gazeteci Gözüyle" programında hocamıza atılan iftiralara karşı protesto maili atacağız ve bu mailin metnini sizlere sunuyoruz. Bu metini Bu akşam saat 21.00 - 24.00 arası verilen mail adreslerine yolluyoruz. Tepkimizin kuvvetli olması elimizden geldiği kadar duyuruyu yapmalıyız” diye not yazıp, bir metin oluşturmuşlar.

“Ülkemizin önemli kuruluşlarından TRT nin TRT TÜRK kanalında 22-07-2009 yayınlanan, camiamızın da yakından takip ettiği isimlerden olan sayın İbrahim KARAGÜL'ün sunduğu“gazeteci gözüyle” programında, sayın Prof. Dr Necmettin ERBAKAN hakkında asılsız iftiraların büyük bir pişkinlikle dile getirilmesine hayret ve üzüntüyle şahit olduk” şeklinde başlayan metnin sonuna eklenen “şerefsiz” sözü de bana reva görülmüş.

Ayıptır arkadaşlar! Gerçekten çok ayıp! Siz ne yaptığınızın farkında mısınız?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: