Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar
MesajGönderilme zamanı: 23.03.09, 14:49 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15.12.08, 02:19
Mesajlar: 275
Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar

20 Mart 2009
Başkent TV

Röportaj: Eren ÇELİK

Adnan Hoca'nın iddialarının bazıları yenilir yutulur değil... Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar, yaptığı birbirinden çarpıcı açıklamalarla gündem değiştirecek gibi görünüyor. Başkent TV'de yayınlanan "Haftanın Konuğu" programında Eren Çelik'in sorularını yanıtlayan Oktar, Üzeyir Garih’i Müslüman olması nedeniyle Masonların öldürdüğünü iddia etti.


Adnan Oktar, bir süre önce Tapınak Şövalyeleri ile ilgili açıklamalar yapan Sadettin Tantan’ı ima ederek, “Kendisi de Masonlar tarafından bir yerlere getirilmiş biriydi” dedi.

Eren Çelik'in "Avrupa'da Sion Tarikatı, Malta Şövalyeleri gibi pek çok tarikat var ama siz özellikle Tapınakçılar'a dikkat çekiyorsunuz. Bunun nedeni nedir ?" şeklindeki sorusuna Oktar'ın verdiği cevap ise uzun süre konuşulacağa benziyor...

Adnan Oktar, Tapınakçılar ile ilgili çalışmasına isim vermeden, 1999 yılında dönemin İçişleri Bakanıyken kendisi dahil 85 kişiyi operasyonla tutuklatan Sadettin Tantan'ı ima ederek, "Ürkek bir dille bir dönem birilerinin Tapınakçılardan bahsetmesi" üzerine başladığını ifade etti...

Programın sunucusu Eren Çelik'in "Bu kişi Sadettin Tantan mıydı?" sorusunu gülümseyerek karşılayan Adnan Oktar, "Bu kişi yaptığı işleri kendisine Masonların yaptırdığını söylese kendisinin ağzını büküverirlerdi. O yüzden Tapınak Şövalyeleri ismini kullandı. Kendisi de Masonların bir yerlere getirdiği bir kişiydi ve Masonlar tarafından kullanıldıktan sonra buruşturulup bir kenara atıldı" ifadelerini kullandı...

Oktar "Bu işlerde Masonları o kişi deşifre etseydi masonlar o kişinin ağzını çenesine kadar yırtarlardı" dedi...

9 SUİKAST ATLATTIM

Eren Çelik'in Masonlardan tehdit veya baskı görüp görmediğini sorması üzerine Adnan Oktar,
kendisine biri bıçaklı, toplam 9 suikast girişiminde bulunulduğunu anlattı. Oktar, son olarak yanlışlıkla komşusunun evine girildiğini ve son suikasttan bu sayede kurtulduğunu anlattı...

Masonlar'ın yemin törenine kadar sevgi, barış, kardeşlik temalarını işlediklerini anlatan Oktar, ne oluyorsa "Masonluğa Giriş Yemini" edilmesinden sonra olduğunu belirtti...

MASONLUKLA İLGİLİ SIRLARI 33. DERECE MASONLARDAN ALDIM

Masonluğa giriş ve kabul ediliş ayinini de detaylı olarak anlatan Adnan Oktar, Masonların en büyük özelliğinin gizlilikleri olduğu, buna rağmen ayinlere bu kadar detaylı olarak kendisinin nasıl vakıf olduğu sorusuna "33. dereceden mason olanların bile belli fiyatları vardır parayı verirseniz istediğiniz bilgiyi alırsınız. Zaten Türkiye'deki Masonları, Dünya masonluğu pek önemsemez. Ancak önemli olan İhtisas Masonluğu ve Gizli Masonluktur" ifadeleriyle yanıt verdi.

Eren Çelik'in "O zaman ben de bu bedelini ödedim ve bilgileri aldım mı diyorsunuz?" sorusuna Adnan Oktar'ın cevabı "Öyle de denebilir" oldu

Adnan Oktar, "Bahsettiğiniz Gizli ve İhtisas Sahibi Masonlar Türkiye'de var mı" şeklindeki soruyu ise “Siyaset, Emniyet, Yargı ve İstihbarat'ın en kritik yerlerinde varlar" şeklinde yorumladı...

GARİH’İ MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRDÜLER

Programda Adnan Oktar çok tartışılacak bir görüşünü de dile getirdi...

Öldürülen ünlü Musevi iş adamı Üzeyir Garih'in Müslüman olduğunu savunan Oktar, cinayetin işleniş tarzının masonları işaret ettiğini belirterek, “Müslümanlığı seçen Garih, Yahudiliğe ihanet ettiği gerekçesi ile öldürüldü” iddiasında bulundu.

Adnan Oktar, program sunucusu Eren Çelik'in "Mehdilik iddianız var mı?" sorusuna ise "Bir kimsenin çıkıp kendisini Mehdi olarak ilan etmesi mümkün değildir. Zaten Mehdi geldiğinde de bu görevi ilk başta kabul etmeyecektir. Ancak birinci görevi Darwinist felsefeyi yıkmak olacaktır" ifadelerini kullandı.

Adnan Oktar, kutsal kitaplarda tarif edilen Mehdiyi de “Fiziki olarak siyah sakallı, siyah saçlı, geniş alınlı, uyluk bölgesi geniş, alnında bir iz ve yanağında bir ben olacak” diye tanımladı...

2014 ve 2021 yıllarının çok önemli olduğunun altını çizen Oktar, Mehdi'nin gelişini insanlığın 2014'te anlamaya başlayacağını, 2021 de ise Mehdi'nin net biçimde ortaya çıkacağını belirtti...


Darwinizm’e karşı yaratılışçı felsefeyi savunarak yazdığı “Yaradılış Atlası”nın bugüne kadar 15 milyon adet sattığını ifade eden Adnan Oktar, bu kitapların İngiltere, Fransa ve ABD başta olmak üzere bütün Batı ülkelerine ve konu ile ilgili profesörlere ücretsiz gönderildiğini, sonrasında ise Avrupa'da bir panik başladığını belirtti..

Adnan Oktar "Darwinist Felsefenin beli kırılmıştır. Bir daha kendisini toparlayamaz." dedi.

Siyaset Meydanı programında evrim konusunu tartışan Prof.Dr. Celal Şengör’ü de eleştiren Oktar, "Şengör Hoca boş alanda at oynatıyor. Bizi karşısına çağırsalar iddialarının çürümesi için 15 dakikalık süresi var" açıklamasını yaptı.

http://tr.harunyahya.tv/videoDetail/Pro ... _MART_2009)


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar
MesajGönderilme zamanı: 13.04.09, 22:34 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15.12.08, 02:19
Mesajlar: 275
Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar

10 Nisan 2009

Başkent TV

http://tr.harunyahya.tv/videoDetail/Pro ... NISAN_2009)

Röportajın 47.10 ile 48.15 dakikaları arasında Şeyh Nazım Hz. den bahsediyor.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar
MesajGönderilme zamanı: 14.04.09, 08:20 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.12.08, 09:14
Mesajlar: 764
ghost yazdı:

Institute for Creation Research yayınları ile HARUN YAHYA imzalı "Tabiat Mucizeleri" kitaplarının birbirine çok ama çok benzediği iddia edilmektedir.

HARUN YAHYA imzalı "Mucizeler Serisi" kitapları: http://www.bookglobal.net/global/home.php?cat=253


şimdi kim kimden aşırmış peki.?

_________________
Ehl-i Bidat-ı Red ve Tahkir Ediyoruz |


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar
MesajGönderilme zamanı: 22.04.09, 10:49 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
ADNAN OKTAR'IN Muhsin Yazıcıoğlu’nun anısına VATAN TV RÖPORTAJI (8 Nisan 2009)

Adnan Oktar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun anısına özel olarak hazırlanan bu programda; Yazıcıoğlu’nun şehadetinin tipik bir Ergenekon suikasti olduğunu belirtti. Sayın Başkanın güzel ahlakını ve Türk İslam Birliği davasına olan büyük bağlılığını övgü dolu sözlerle anlatan Sayın Oktar, yiğit Alperenlerin ve Büyük Birlik Partisinin, bütün gayreti ve hızıyla yoluna devam etmesi gerektiğini ifade etti. Sayın Oktar ayrıca Büyük Birlik Partili gençlere de çok önemli tavsiyelerde bulundu.

http://tr.harunyahya.tv/videoDetail/Pro ... NISAN_2009)

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar
MesajGönderilme zamanı: 28.04.09, 08:57 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.12.08, 09:14
Mesajlar: 764
forum olarak harun yahya ya böyle fazla ehemmiyet vermeyin..derim... zira kendisi kim ki millet tavsiyelerde bulunuyor.? itikadı bozuk adamın ne tavsiyesi olur.?

Allah hidayet eyleye...

_________________
Ehl-i Bidat-ı Red ve Tahkir Ediyoruz |


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Adnan Oktar'dan İlginç Açıklamalar
MesajGönderilme zamanı: 20.08.09, 10:14 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
İslam Evrim Teorisiyle Çelişmez

Emine K. Arslaner


...

Hazır; evrim, mehdi, mesih, tavşan fosilleri; “şu gördüğün laptop dabbetül arz“, “şu gördüğün hurafe devirdiğim çam“, “al işte bu da çaldığım saz“ yalanlarıyla şişirilmiş Adnan Hoca resimli balonlar yok satarken, bir iki tane de ben alıp patlatayım dedim… Bakalım bu “bum bum” seslerini duyan olacak mı?

“İslam evrim teorisiyle çelişir mi?“

diye sorarak başlayalım. Bir teorinin İslam’la çelişip çelişmediği sorusuna cevap bulabilmek için başvurmamız gereken yegane kaynak Kur-an’dır. Neden Kur-an’dır? Çünkü Kur-an İslam’ın kitabıdır. Kur-an’daki yaratılışla ilgili ayetlere bakalım buyrun;

Nuh Suresi;

14 - Oysa o sizi aşama aşama yaratmıştır.

17 - Allah sizi yerden bir bitki bitirir gibi bitirdi.

Secde Suresi;

7- İnsanı yaratmaya çamurdan başladık.

Kur’an “mübin“, yani “açık, anlaşılır“ bir kitap olmasına rağmen ve bu ayetler de “evrim“e, -daha Kur-an’i bir lafızla söylemek gerekirse, “tekamül“ e- dair gayet anlaşılır mesajlar olmasına rağmen, bir teolog veya ilahiyatçı olmadığımızı da bilerek konuyu ehline danışıyor ve muteber İslam alimlerinin yorumlarına bakıyoruz.

İslam evrimle çelişir mi ey ulu bilgeler?

İbnü Türkete'l-îsfahânî (Füsûs Şerhi)

“Yeryüzünde ilk; madenler, sonra bitkiler, sonra hayvanlar meydana gelmiştir. Ve Allah Teâlâ

mevcut şeylerin cinslerinden her sınıfının sonunu, takip edenin başlangıcı kıldı da madenlerin sonunu ve bitkilerin evvelini mantar, bitkilerin sonunu ve hayvanların evvelini hurma, hayvanların sonunu ve insanın evvelini maymun kıldı ki, birbirine ulanma birliği bozulmadan, değişmeden, aralanmadan, kesilmeden korunsun ve birbirine bağlansın.”

Elmalılı Hamdi Yazır (Hak dini Kur‘an dili, Eser Kitabevi,Cilt 5, s.3434)

„Ve Hak teala bu mevalid ecnasından her sınıfının ahirini onu velyedenin evveli kıldı da meadinin ahiri ve nebatın evvelini mantar, nebatın ahiri ve hayvanın evvelini hurma, hayvanın ahiri ve insanın evvelini maymun kıldı ki, vahdeti ittisaliyye halel ve inhiraftan fasıla ve inkıta'dan mahfuz ve mazbut olsun için.”

Erzurumlu İbrahim Hakki Hazretleri (Marifetname, Hicri 1330 yılı, İstanbul- Ahmet Kamil matbaası, 29. Sayfa)


“Önce madenler var olmuş ki, onların başlangıcı yapışkan çamurdur. Sonra taşa terakki etmiş, ondan; cevher, demir, bakır,gümüş, altın gibi madenler; la'l, yakut, zümrüt gibi cevherlerin mertebesine yükselmeler olmuş.Ta mercana varup andan bitkisel filizlenmeler başlamış. Sonra tohumsuz biten bitkiler, sonra tohumlu bitkiler, sonra ağaçlar, sonra hayvanlar oluşmuş. Bunların bir mertebeden diğerine geçmeleri nice yıllar sürmüş. Taki hayvanlarda da tekamül olmuş ve insana benzeyen nesnas ve maymun mertebesine ulaşmış hayvan. O mertebeden de yükselinip suret'i İnsan'a gelinmiştir. O insan ki, kemal mertebelerinin suret ve siretinde terakki edip, kamil insan mertebesine ulaşmış ve ilahi ahlakla dolmuş.”

Ömer Nasuhi Bilmen ( Muvazzah Ilm-i Kelam, Engin Kitabevi yayınları, no : 1. Yeni Matbaa, İstanbul 1959, 3. Baskı, s. 145-146)

“Nebatat ve hayvanatın ve hatta insanların, tekamül tarikiyle vücuda gelmiş olmaları, aklen caizdir. Fahr-i Alem Hazretleri dilediği mahlukunu bir nevi müstakil olarak yaratabileceği gibi, bitariki tedric de vücuda getirebilir; bunda istib’ad olunacak bir cihet yoktur.”

El Biruni (Tahdidu nihayatil’l-amakin li tashihi mesafati’l-mesakin, nesr. P. Boljakoff, Kahire 1962, s. 21)

“Allah Teala, insan türünü yaratmak isteyince, O, önce uygun biçimde yerin yaratılmasını belirledi ve ona doğal şeklini oluşturacak, tekamülü temin edecek gücü verdi; doğal şekilden kastım, yeryüzünün yuvarlaklığıdır.”

Mevlana (Nicholson, Persian Lyrics, London 1931, s. 36)

‘İlk olarak o (ilk akıl) cansız dünyasında göründü,

Oradan bitkiler dünyasına geçti,

Ve birçok sene bitki hayatı yaşadı,

Sonra hayvani varlık için yol aldı

Ve aynı şekilde güzel çiçekler mevsiminde,

Bebeklerin nefes isteyip, niçin istediklerini bilemedikleri gibi,

Kendisinin, O‘na yönelme arzusunu hissedince, kurtuldu.

Tekrar, hikmet sahibi yaratıcı, ki sen O’nu bilirsin,

Onu hayvanlıktan insan mertebesine yükseltti,

Ve böylece varlıktan varlığa geçerek o akıllı oldu

...’

İbn Haldun (Mukaddime, çev. Zakir Kadiri Ugan, İstanbul 1968 (2.baskı), I. 241.245)

‘Örneğin hurma ve üzüm, hayvanlardan inci sedefi ile kabuklu sümüklü böceğe yakındır, bu iki hayvanda yalnızca dokunma ile yoklama (lems) duygusu mevcut olup, diğer his kuvvetleri yoktur. Bitkiler, bu hayvanın şekil kalıbına girmeye müsaittir. Bu hayvanlar arasında ittisal (bitişik), bunlardan her birinin en yüksek türünün kendisinden yüksek olan tabakadakinin en aşağı türüne, şekil ve kalıbına girmek istidadını haiz olmasından ibarettir. Bu tedrici bir surette fikir ve düşünce sahibi olan insanın teşekkülüne kadar yükselmiştir (maymun ve şebek gibi).’

Bütün bunların yanı sıra; İhvanu’s-Safa, İbn Miskeveyn, Cahız, Nazzam, İbn Heysem gibi müslüman evrimcilerin beyanlarına yer veremiyorum ama yukarıdaki örnekler dahi İslam geleneğinde, ideolojik mahiyetten uzak, saf bir ‘tekamül’ düşüncesinin nasıl kabul gördüğünü göstermek bakımından kafi miktarda delil ihtiva etmektedir.

Ne Kur-an’da evrim karşıtı sayılabilecek bir ayet mevcuttur ne de İslam geleneğinde XI. asrın ortalarına kadar böyle bir muhalif zihni yapılanma söz konusudur. Bu tarihten sonra; Botanik ve Biyoloji gibi bilim dallarında yaşanan duraksama, Biruni’den sonra gelen bilim adamlarının ansiklopedi ve fihrist araştırmacılığından öteye gidememeleri, müslümanların topyekun gerilemelerine yol açmıştır. Bilimde yaşanan atalet toplumun her sayfasına, hatta her satırına sirayet etmiştir.

Din dünyasında da nükseden çürüme, İsrailiyatın İslam’a sızdırılmasıyla başlamıştır. Evrim, yani tekamül İslam’da vardır ancak musevilikte ve hristiyanlıkta yoktur çünkü bu dinlerde ‘yaratılış’ kainatta başlar, Gihon ve Pishon (Dicle ve Fırat) nehirleri arasında gerçekleşir. Oysa İslam’da yaratılış Cennette vuku bulur önce.. Cennet yani oradan ‘birbirimize düşman olarak indirildiğimiz’(Bakara, 36), uzaklaştırıldığımız metafizik bir alemdir.

Musevi ve isevi inanışa göre imkansız olan bir bilimsel teoriye İslam’da da yer olmaması gerektiğine inanan israiliyatçı din cahillerinin, misyonerlerin tuzağına düşmeleri çok kolay olmuştur. Dünya çapında kabul gören ve her geçen gün güç kazanan bir bilimsel teorinin üç büyük din arasında sadece İslam’la çelişmemesi misyonerleri dehşete düşürür ve 1970’li yıllarda Türkiye merkezli propagandalarla İslami Kreationismus’u İslam dünyasında yaymaya başlarlar.

‘Sansürsüz’ adlı televizyon programında, Atatürk’ün emriyle basıldığını söylediği ve alıntılar naklettiği ‘Elmalılı Tefsiri’ni (yukarıda bu tefsirden evrimle ilgili bir pasaj verdim) dahi okumamış bir şahsın önderliğinde kurulan cemaate aktarılan paralar Almanya’yı da hayrete sevketmiş ve Stern, Süd Deutsche Zeitung gibi yayınlarda, tanesi 100 dolara mal olan bu kitapların nasıl bedavaya dağıtılabildiği sorgulanmıştır.

Aslında cevap açıktır...

Mezkur programda da belirtildiği gibi, istedikleri kadar paraya sahip olabiliyorlar...

Olabiliyorlar çünkü kendileri, Amerika’da bulunan Yaratılış Araştırmaları Enstitüsü (ICR-Institute of Creation Research) gibi güçlü bir misyoner teşkilatın Türkiye’deki ayağını oluşturuyorlar. Nitekim, bu teşkilatın yakın tarihte İzmir’de kurduğu merkezin internet sitesine bakarak (http://icr-izmir.org/index.html) yıllardır Türkiye’de evrim karşıtlığını İslam diniyle harmanlayarak sunan zihniyetin hangi kaynaklardan beslendiğini anlamanız hiç zor olmayacaktır. Bugün Türkiye’de birçok evde Kur-an bulamayabilirsiniz ancak bu zevatın, adı geçen misyoner teşkilatın kitaplarından yaptıkları derlemelerle oluşturdukları renkli resimli atlaslara, mecmualara, kitaplara hemen her evde tesadüf edebilirsiniz.

Bu nasıl bir İslami gayrettir ki, yurdumuzdaki her haneye bir adet Kur-an’ı Kerim hediye etmek yerine o kadar parayı sadece ‘İslam’ı bilimsel bir teoriyle karşı karşıya getirmek’ için harcar; ‘İsa birgün yeryüzüne inecek, Mehdi tüm dünyayı sulha ve sükunete kavuşturacak’ gibi Kur-an’da tek bir yerde ima edilmeyen, İncil ve Tevrat kaynaklı hurafeleri yaymak için saçıp savurur? İsa’nın yerküremizde yeniden zuhur edeceğine dair bir inanç en çok kimlerin işine yarar? Peki ya, müphem bir Mehdi inancından en çok kim palazlanır?

Bu soruları soralım... Her sakallıya sırtımızı ve aklımızı yaslamayalım. Beynimizi kullanalım...

Çünkü İslam ne evrim teorisiyle ne de bir başka bilimsel teoriyle çelişmez.

İslam bilimle çelişmez...

eminearslaner@gmail.com

http://www.haber10.com/makale/16595

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye