Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ahmed TAŞGETİREN'İN ÖNEMLİ BİR HABERİ
MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 10:41 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

"Salih bir haberci" olan Ahmed Taşgetiren yeni yazdığı bir yazıda FG'nin bir ikindi sohbetinden notlar arasında şu cümleyi yazdı:

Alıntı:
-Rasulullah Efendimiz, "Bir gün gelecek ismimiz güneşin doğduğu ve battığı yerlere ulaşacak" buyuruyor. Bu, O'nu sevenlerin önüne konmuş bir hedeftir aynı zamanda. Onun için her yere nam-ı celil-i Muhammediyi götürmeliyiz. Bunun için planlarımız olmalı. (F. Gülen'den nakledilerek yazılmıştır.)

http://www.bugun.com.tr/kose-yazisi/618 ... alesi.aspx

Buna benzer ve hatta daha da aşırı bazı rivayetleri işitmiş olmama rağmen -ravilerden hiçbirisini Ahmed Taşgetiren kalibresinde görmediğimden- itibar etmemiştim.

Şu yukarıya alıntılanan

Alıntı:
-Rasulullah Efendimiz, "Bir gün gelecek ismimiz güneşin doğduğu ve battığı yerlere ulaşacak" buyuruyor.

Bu, O'nu sevenlerin önüne konmuş bir hedeftir aynı zamanda.

Onun için her yere nam-ı celil-i Muhammediyi götürmeliyiz.

Bunun için planlarımız olmalı.

benzeri BAZI cümleler FG'nin ABD'ye kaçışına "manevi bir gerekçe uydurmak" kabilinden Anadolu'nun dört bir yanında çoğaltılıp duruyor...du.

Güya FG ; ABD'ye Hz. Rasulullah'ın emri ile gitmiş-MİŞ de...

Güya FG'nin ABD'ye gitmesi ile "o büyük kıtada büyük MUHAMMEDÎ fetihler olacak" MIŞmış da

ve hatta ve hatta

NASR suresindeki NASR ve FETH gerçekleşip insanlar FEVC FEVC İslam'a gireceklerMİŞmiş de...

Allah Ahmed Taşgetiren'den razı olsun; bu rivayetlerin aslını birinci elden bize yansıtttığı için.

FG'nin ABD'de olduğu yıllarda "değil Muhammedi fütühat" neler oldu neler:

* 9/11 İkiz Kuleler Saldırısı

* Bunu bahane eden ABD hrıstiyan-evangelist-siyonist NEOCON militanların George W. BUSH'u ellerinde oyuncak yapıp İslam coğrafyasını ( Afganistan-Pakistan-Irak-Gazze ) kana bulamaları;

* Irak'ta yüzbinlerle kadının ırzlarına tasallut edilmesi.

* İkinci bir İsrail nüvesi olarak Ber-zâni aşiretinin "potansiyel bir saldırı üssü" olarak Türkiye'nin güneyine "bir çıban olarak" yerleştirilmesi...

...

Neresi FETH bunun; nerede NASR?

..

Heyeman azizim

şu GALÂT rivayetlerdeki "gizemli muamma"nın insî ve cinnî şeyâtinin bir İLHAMATI olması ihtimali hususunu şerh eder misin ?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Ahmed TAŞGETİREN'İN ÖNEMLİ BİR HABERİ
MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 11:12 #mesajın linki (?)

OrhanCAN 05 Mart 2009 - 05:14

selamlar olsun asr-ı saadetin gariplerine ve günümüzün garip ve çilekeşlerine.
elinde sadece bir sebetiyle dünyayı terkeyleyen bediüzzamanın(ra) izinden gidenlere.
anasından-babasından, yerinden-yurdundan, tüm istek ve emellerinden, maddi ve manevi füyuzat hislerinden vazgeçerek nam-ı cemili muhammediyeyi(sav) sahabe misal tüm dünyaya ve insanlığa anlatma niyetiyle giden ve efendiler efendisininin (sav)*bu işin sonudaki kardeşlerim* dediği kardeşlerime ve muhterem hocama da selamlar olsun.

--------------
ASIM 05 Mart 2009 - 10:22

peygamberler insanlık aleminin en parlak güneşi olduğunudan ideal insan onlardır.
günümüzün insanın da ideal insandan ne kadar uzaklaşmış ,bunu kavramak için asrı saadete gitmesi gerekir.
yada onun o nun (s.a.v ) izdişümleri ve mirasçıları olan dertlilerle beraber olmalı ve kendine çeki düzen vermeli.
bizlere bu imkanı vererek kendimizi haddeye koyma imkanı verdiğiniz için size çok teşekkür ederiz.
---------------
metin 05 Mart 2009 - 03:04

arkadaşlar hocaefendiyi hepimiz çok seviyoruz ama bana öyle geliyorki bu allah sevgisini rasulullah (sav) sevgisini aşmış gibi geliyor.
kalbimizdeki sevginin ölçüsünü dozunu ayarlayamazsak hebaemmensur oluruz.
allah muhafaza.
allah cc ın ismini duyunca rasulullah sav efendimizin ismini duyunca bu denli heyecanlanıyormuyuz ağlayabiliyormuyuz.
zannetmeyinki benim hocaefendiyi sevmediğimi zannetmeyinki benim ona karşı olduğumu ama müslüman kardeş olarak hepinizi çok seviyorum bir birimizi uyarmalıyız.

(OKUR YORUMLARINDAN)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 12:48 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

sn sufi7007
Taşgetirenin cümlesinin,
şu;
"Güya FG ; ABD'ye Hz. Rasulullah'ın emri ile gitmiş-MİŞ de...

Güya FG'nin ABD'ye gitmesi ile "o büyük kıtada büyük MUHAMMED'i fetihler olacak" MIŞmış da

ve hatta ve hatta

NASR suresindeki NASR ve FETH gerçekleşip insanlar FEVC FEVC İslam'a gireceklerMİŞmiş de..."

görüşlerini yansıttığını nasıl bir teville söylediniz anlamadım.
Talebeleri böyle düşünebilir.Taşgetirenin bu cümlesi bunları ifade etmiyor bize göre.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 13:48 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ahmed Taşgetiren'in cümlelerinde tabii ki MİŞ-MIŞ dediğimiz konular yok.

Ne var ?

FG'nin kendi şahıs ve hareketlerini "S.A.V. ve şanlı ashabı" ile kıyas ettiğinin bariz işaretleri var.

"İmam" böyle derse "cemaati"nin neler diyeceği de OKUR yorumlarına yansımış zaten...

Bir de "saf gençlerin kulaklarına fısıldananlar"ı işitseniz..

Merak ediyorsanız bu "saf gençler"in barındırıldığın evlerin sorumlusu, dersane yetkilisi vs.. düzeyinde olsun bir "önde giden ağabey" ile konuşun bakalım şöyle bir:

FG, ABD'ye niye gitmiş ve orada ne yapıyormuş? Her gece KİM ile görüşüyormuş ?

Eğer sizi kandırmak için "yalan söylemeyecekler" ise alacağınız cevapları da buraya yazın.

Ahmed Taşgetiren'e özellikle şunun için teşekkür ettim ; laf ile orada burada söylenenlere işaret eden bazı konuları FG'nin ağzından yazarak kayda geçirmiş oldu.

Sonucda sözler uçuyor, yazı kalır.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 14:30 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

benim merak etdiğim taşgetiren de aynı şekildemi bakıyor hadiseye..

''Güya FG'nin ABD'ye gitmesi ile "o büyük kıtada büyük MUHAMMED'i fetihler olacak" MIŞmış da ''

yani bunun gibi mi düşünüyor ve ya düşünmüyor..

taşgetiren bu önemli haberi bizemi veriyor yoksa başkalarına mı veriyor..

mesele : meseleye kimin nerdne bakdığı..bizim nerden bakdığımız belli de...

ama ben taşgetireni çözemedim..acaba acaba ..??

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 17:24 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

"Rasulullah Efendimiz, "Bir gün gelecek ismimiz güneşin doğduğu ve battığı yerlere ulaşacak" buyuruyor.
Bu, O'nu sevenlerin önüne konmuş bir hedeftir aynı zamanda.
Onun için her yere nam-ı celil-i Muhammediyi götürmeliyiz.
Bunun için planlarımız olmalı.

sn Taşgetirenin cümleleri; bunlar.F.Gülenden aktarmış.Ve bu cümlelerde anormal birşey yok.

Ama bu dediklerinize işaret eden birşey göremedim .Zorlama tevillere gerek yok bence.
F.Gülenin talebelerinin neye inandıkları kendilerini ilgilendirir.Taşgetirenin bunları tasdiklediğini gösteren birşey yok bu yazıda.Neden zorlama teviller yaptığınızı da anlamış değilim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 17:55 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
FG, ABD'nin Pennsylvania eyaletindeki korumalı çiftliğinde Ahmed Taşgetiren'in de bulunduğu 50 kişilik gruba demiş ki:

1. "Rasulullah Efendimiz, "Bir gün gelecek ismimiz güneşin doğduğu ve battığı yerlere ulaşacak" buyuruyor.

2. Bu, O'nu sevenlerin önüne konmuş bir hedeftir aynı zamanda.

3. Onun için her yere nam-ı celil-i Muhammediyi götürmeliyiz.

4. Bunun için planlarımız olmalı.

Nasıl anladım:
1. Amenna...

2. Bu O'nu seven BENİM ve etrafımdaki lere gösterilen hedeftir aynı zamanda..

3. Her yere nam-ı celil-i Muhammediyi götürmeliyiz ve de götürüyoruz da işte...

4. Bunun için planlarımız olmalı ve işte bu ABD'ye HİCRET (!) imiz dahi bu planların sonucudur.

---
Böyle anladım söylenmeyen veya söylenemeyenleri...

Fefhem cidden.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 21:09 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

sizin yorumunuzu işin içine katmazsak (bide böyle düşünmeyi deneyin ,satır aralarından niyet okumadan)bu sözler tüm müslümanlar için geçerli sözler değil mi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06.03.09, 21:42 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

bahsedilen zatın bu sözleri yıllardır öğrencileri sevenleri nur talebeleri arasında zaten bulunmakta uygulanmaya çalışılmakta.bence elbette hepimizin yapması gereken budur illa ki sn. FG'den duymaya bence gerek yok. ABD'de olması kısmını zaten öteden beri anlayamadım

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.03.09, 00:56 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Mevlana-Efendi Hz.ne bu hocayı soruyorlar.. el-cevap: "..bir şey demeyin siz bir şey konuşmayın..!" vaktiyle Bayram efendi hocamıza da (rh.a) hususiyetle sormuştum.. fethullah gülen hoca hakkında aldığım tek cevap şu oldu: kapalı bir kutudur.. ve bekle gör.. ?

bu şahsın hakkında ne zaman bir konu açılsa ihvanda sıkıntı başgösteriyor: bunun sebebi üzerinde iyi düşünmek lazımdır..!(?)

gülen hoca etrafında lafu güzaf değirmeni gibi dönüp durduğumuzun farkında mıyız..?! söz konusu şahıs metaf-ı laklakiyan haline getirilmiştir: bu şahsı sözle cerh edip küçültmek isteyen kimseler bile aslında onu büyütüyorlar.. peki ne alemi var bu kadar büyütmenin..? haydi vakti zayi' etmeyelim inşaallah.... :|

bugün [yani cuma namazından sonra] hatırıma şöyle bir şey düştü: "zaman, krizi fırsata çevirme zamanıdır: şu zamanda az bir gayret ve ciddiyet çok büyük semereler doğurabilir.."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: