Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Mehmet Talu Hocaefendi, Cübbeli'ye Mektub Yazdı: Sitemlerle.
MesajGönderilme zamanı: 30.03.11, 15:35 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Bu konunun 3 cephesi var:

1. Cübbeli Hoca;

2. Mehmed Talu Hocaefendi;

3. Nylon Mehdi...

Mehmed Talu Hocaefendi'nin mektubu yukarıda anlayana çok şey anlatıyor. Ancak en önemlisi Cübbeli Hoca'nın Nylon Mehdi'den teknolojik yardım için Mehmed Talu Hocaefendi'den aracılık talebi. (Bu talebi Cübbeli Hoca hanesine bir eksi not olarak kaydedildi.) Birkaç ay önce bu konu Nylon Mehdi cenahından reklam edilince ve bu forumda başka vesilelerle söz konusu edildiğinde bazı hayırsever dostlar kendilerini siper etmişlerdi.

Mehmed Talu Hocaefendi ile Cübbeli Hoca arasında FLASHTV'deki mütareke görüşmesinin video kaydını izledim.

Nylon Mehdi'nin Mehmed Talu Hocaefendi ile Cübbeli Hoca arasında aktedilen mütareke için söylediklerini de dinledim.

Sonuçta vardığım kanaat:

1. Mehmed Talu Hocaefendi'nin gördüğü zuhurat (yakaza/ruya) Rahmanî'dir. Kendisine bir haber gönderilmiştir.

2. Mehmed Talu Hocaefendi, bu zuhurata emredileni yerine getirmekte ihmal göstermiştir. (aradan 12 yıl geçmiş ve "ruhani zat tarafından sipariş edilen görev" tamamlanmamıştır.)

3. Cübbeli Hoca'nın Hz. Mehdi Zuhuru hakkında kendisine "Mehmet Talu'ya yönelik bir istihza ile duvara değil O'na dayanıyorum" dediği İmam-ı Rabbanî'yi anlayamadığı anlaşıldı. Bu konuda ısrar ederse kendisine güvenenleri veya karşı çıkanları İmam-ı Rabbani'den soğutarak büyük bir vebale girecektir. (Bu konuda bkz. "İmam-ı Rabbanî'yi Anlamak" konusu)

4. Konuya ADETA ZORLA dahil edilen Mahmud Efendi Hz.nin "elini yukarı kaldırarak" "VAR DAHA..." şeklinde iki kelime yedi harften oluşan bir cevap vermesi Hz. Mehdi A.s. zuhuru yönünden hiçbir bağlayıcılığı olmayan bir tutumdur.

Nitekim pek çok şeyi anlayamasa da bunu anlayan NYLON MEHDİ dahi "Var daha..." sözünün 3 gün de 3 yıl da 3 yüzyıl da olarak anlaşılsa yanlış olmayacağını KEYF ile söylemektedir.

5. Sonuçta Hz. Mehdi A.s. için verilen haberler konusunda Mehmed Talu Hocaefendi'nin kendi ağzından SAĞLAM olarak kayda girilen yakaza/ruya nakli dışında değişen birşey yoktur..

O nakil de budur:

"Hz. Mehdi A.s. bilemediğimiz bir şekilde HAYATTADIR ve HURUC ile zuhur etmesi için ilahi talimatı beklemektedir."

Ve biz dahi bek-li-yo-ruz...

Vesselam...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 30.03.11, 17:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

hayatiata yazdı:
O nakil de budur:
"Hz. Mehdi A.s. bilemediğimiz bir şekilde HAYATTADIR ve HURUC ile zuhur etmesi için ilahi talimatı beklemektedir."
Ve biz dahi bek-li-yo-ruz... Vesselam...

Demek, günümüzün Müceddidi ve ekranlardaki spikeri ile bu konuda aynı düşünmüyorsunuz !
Şahsen ben de aynı düşünmüyorum da !..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 31.03.11, 15:17 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Mehmed Talu Hocaefendi'nin mektubunda birkaç kez tekrarladığı "şedid tehdid"i Cübbeli Hoca'nın fehmedemediği anlaşıldı.

Israrla "Efendi hazretleri ve müridleri" Mehdi A.s.'ı göremeyecekler-MİŞ" izlenimi oluşturmağa çalışması da hoş değil.

Şimdi Efendi Hazretleri'nin müridleri çok mu rahatladılar "Mehdi A.s.'ı göremeyecekmişiz" diye...

"İlim ilim bilmektir;
İlim kendin bilmektir..."

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz