Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Beni Bırakma... / Ekrem Özdemir
MesajGönderilme zamanı: 17.03.14, 01:42 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Beni Bırakma... / Ekrem Özdemir

2001 yılıydı. Rüyama girmiştin. Önümden geçerken umutsuz ve hüzünlü bir ifadeyle yüzüme bakmıştın. “Çok zor, senden olmaz” der gibi bakıyordun. Sen de üzgündün. Kurtaramayacağı bir kardeşine üzülür gibi. O umutsuz yüz ifadesiyle uzaklaştın.Gıyaseddin Karatepenin suretine bürünerek gittin. Odur budur Gıyaseddin Karatepe’nin yakasını bırakmadım. O demek, sen demekti benim için.

O günden sonra çok uğraştım. 10 yıl Mevlana okudum. Yüksek lisans yaptım. Onu sadeleştirip kitaba çevirdim. Anlattım, anlatacak insan aradım. Yalandan Mevlana’ya ilgi duyanlara bile coşkuyla, inanarak anlattım.

Sen, “keşke Mesnevî sohbetleri yapabilsek” demiştin. Ben Mevlana üzerine çalışarak senin yolunda yürüdğümü düşündüm. Senin bir isteğini yerine getirdiğim için de seviniyordum.

Ama o yüz ifadeni hiç unutamadım. Aradan 13 yıl geçti. Şimdi şimdi anlıyorum ki, sen haklıydın. Benden derviş olmadı, olamadı, belki de hiç olamayacak.
Zikir meclislerinde kendinden geçen dervişleri hayretle seyrederek geçirdim ömrümü.
Bir kez olsun, kemdinden geçmeyi nasıl da isterdim!… Olmadı, yapamadım, üzgünüm.

Sen üzgündün, bense hep üzgünüm.
Üzgünüm! Gerçekten!

Allah beni senin yolundan ayırmasın. Vefatının ve benim derviş olamayacağım gerçeğinin 13. yılında, seni sevgiyle, saygıyla, rahmetle, merhametle, özlemle anıyorum.

Seni çok özledim!
Sen de beni özledin mi, çok merak ediyorum.
Beni bırakma. Sana ihtiyacım var…

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz