Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Beyin Din İlişkisi
MesajGönderilme zamanı: 05.04.13, 10:22 #mesajın linki (?)

Yazar Serdar Turgut ve İsmet Berkan son bilimsel gelişmelere kafayı takmışlardan sadece birikisi... Geçenlerde de her nasılsa Bugün Gazetesi’nde (http://yasam.bugun.com.tr/bozon-da-cern ... isi-226780) Esra Uçar yazdı benzer konuyu atomlardan oluşmuş alt yapımızla ilgili... Artık ben de bir başka kesin gerçeğini yazayım dedim BEYNİN! Tüm insanlar gerçek dünyada yaşadıklarını sanarken, gerçekte Beyinlerinin oluşturduğu hayal dünyasında, İllüzyon dünyada yaşadıklarını nasıl oluyor da farketmiyorlar! Mutluluklarını veya tüm mutsuzluklarını, bütünüyle beyinlerinin otomatik bir şekilde; benliklerinin yani farkındalık alanlarının hiç bir katkısı olmadan, nasıl yaşamakta olduklarını fark etmiyorlar... Gelin adım adım bu gerçeği fark etmeye çalışalım...
Üç adımda beyne bir bakış atalım...
Bu yazıyı okumak için tıklayınız -> Beyniniz Bilimle oyunlarını açıklıyor / Bilim / Milliyet Blog Ahmed F. YÜKSEL

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Beyin Din İlişkisi
MesajGönderilme zamanı: 19.11.13, 10:04 #mesajın linki (?)

Beyin insan için en önemli organ olsa gerek.

Ancak bilimin dahi beyin konusunda daha çok gideceği yol var.

En basitinden tüm dini inanışlarda beyin konusunda yapılan çalışmalarda görülüyorki her biri kendi inanışınca deneylere tepki veriyorlar. Bu konuyla ilgili detaylı makaleler mevcut net üzerinde

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: