Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Cerrahi şeyhi Muzaffer Ozak el-SAHHAF -Q-
MesajGönderilme zamanı: 15.03.09, 23:59 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

bir de kitaptan eklemek istediğim bölümleri baştan yazmam mı gerek kolay bi yolu varsa söyleyebilir misiniz?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 04.01.10, 10:20 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Hz. Şeyh Muzaffer Ozak Efendi'den bir sohbet...

http://rapidshare.com/files/329913928/01-2.wma.html

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07.02.10, 21:46 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Muzaffer Ozak Hz.nin cenazesinin tekfini sırasında yaşan bir hadise:

07.24 dk.dan sonra..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 11.02.10, 16:24 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i on yedi defa manada görme şerefine nail oldum.

Hz. Musa, Hz. İsa ve Hızır Aleyhisselamları birer kere gördüm.

Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Ali ve Hz. Fatıma'yı ikişer kere, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin efendilerimizi birer kere, Hz. Pir Nureddin Cerrahi'yi de iki kere manada müşahede ettim.

Tasavvuf tarihinden bu tür kayda geçmiş "alem-i ervahdaki kudsi şahsiyetler" ile "yerüstünde yaşayan evliyaullah"ın mülakatları bir araya getirilip yayınlanmalıdır. Bu şekilde "materyalist saldırı" ile iğdiş edilmiş müslüman kalblerine bir yol açılması umulur...

(Tevafuk: Ardarda iki günde alem-i bekâya göç eden iki aziz mürşidimizin alem-i mânâ ile irtibatlarını gösteren iki hali kendiliğinden önüme geldi ve nazara verildi. Himmetleri hâzır olsun...)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 12.02.10, 13:59 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

raber yazdı:
bir de kitaptan eklemek istediğim bölümleri baştan yazmam mı gerek kolay bi yolu varsa söyleyebilir misiniz?

Scanner (tarayıcı) ile taradıktan sonra düzeltmeleri yapıp eklenebilir.

Fakat bu da yazmak kadar zaman alan bir iş...

En iyisi çok önemli noktaları işaretleyip mesaj yazarak aktarmak olur sizin için...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 01.04.10, 05:37 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
(Tevafuk: Ardarda iki günde alem-i bekâya göç eden iki aziz mürşidimizin alem-i mânâ ile irtibatlarını gösteren iki hali kendiliğinden önüme geldi ve nazara verildi. Himmetleri hâzır olsun...)

Ne güzel bir reçete...İnce zekanıza hayran kaldım.Bu tür hayr yollarında tefekkür edip bizim için bir hizmet vesilesi oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 10.01.11, 15:32 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Resim

Ressam Erol Akyavaş’ın Şeyh Muzaffer OZAK Tarafından Yorumlanan Bir Düşü

Düş notu:

Alıntı:
“Çöl veya tarla gibi boş bir yerdeyim. Derken çok büyük çınar misali bir ağaç beliriyor. ‘Allah, Allah! Bu da nerden çıktı!’ diye ağaca bakarken, birden ağaçta bir parıltı, bir cisim, bir vücut beliriyor ve ağaçtan bir şey alıp, benim önüme süzülüp geliyor. Rüyamda korkuyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Derken o parlak vücut bana doğru bir şey uzatıyor ve “Korkma! Al.” diyor. Bir defa söylüyor, fakat çok net ve kesin. Daha çok korkuyorum ve bana uzattığı şeye bakıyorum. Göremiyorum, zira o an gözüme ayna tutulmuş gibi dayanılmaz, dehşetli bir parlama geliyor. Ve uykudan gözüm kamaşarak veya gözüm kamaştığı için uyanıyorum.
Bu kadar. Yataktan fırladım, kalktım. Allah, Allah diyerek. İlona tabîi kalktı ve ‘Herhalde son zamanlarda bu nevi okuduğun kitapların tesiriyledir.’ dedi.

Herhalde öyledir, dedim ama pek rahatsız, pek karışık bir haldeydim. Sabah 8:30-9:00. O vakte kadar hayatımda rüya tabiri yaptırmadım ve böyle şeyleri de hurafe olarak kabullenirdim. Derken aklıma Amerika’dan da tanıdığım, beni seven, Halvetî/Cerrahî şeyhi Muzaffer (Ozak) Efendi’nin sahaflardaki dükkanına gitmek geldi ve saat 10’da oradaydım o sabah.

Daha kapıyı açıp girer girmez Muzaffer (Ozak) efendi “Gel bakalım! Anlat şu rüyanı!” deyince şaşırıp donup kaldım. Dükkan pek kalabalıktı. Usulca anlattım. Dinledi. Etrafa dönüp “Bakın, sizler de dinleyin. Böyle hayırlı rüya az bulunur” deyip, bana bir kere de hazirûn için tekrarlattı ve “Yapmak istediğin, cüret edemediğin bir şey var onu yap. Emr-i ilahi budur. Emrediyorlar sana. Yap!” dedi. 2-3 senelik araştırmam sona gelmişti artık.”

Ressam Erol Akyavaş, bu rüya yorumundan sonra Miraç ve Hallac-ı Mansur konulu bir seri "İslâmî" resim yapmıştır.
Resim

Enis Batur’un “Erol Akyavaş’ın Bir Düşü Hakkında Ön Çıkma”sının yanında yayınlamıştır.

KAYNAK: Sanat Dünyamız 72. Sayı,
Enis Batur; “İmleri Kim Dinler?”

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Cerrahi şeyhi Muzaffer Ozak (kuddise sırruh)
MesajGönderilme zamanı: 13.02.11, 11:12 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

13 Şubat 2011 (bugün)

Vuslat Yıldönümüdür.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Cerrahi şeyhi Muzaffer Ozak (kuddise sırruh)
MesajGönderilme zamanı: 23.01.12, 08:39 #mesajın linki (?)

Muzaffer Efendi Hazretleri'nin cenaze namazını Gönenli Mehmed Efendi kıldırmıştır! Kameraya alınmış görüntüler var. Kimse, kimseye iftira atmasın.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 23.01.12, 08:50 #mesajın linki (?)

Ebu Hamza yazdı:
mahmud efendi hazretleri kıldırmışdır .lakin bu hata pek çok sitede yapılmakdadır.ama bilerek ama değil.neyse..

vesselam.

Bir tarafınızdan uydurmayın. Cenaze namazı görüntülerinde Gönenli Mehmed Efendi var. İftira atıyorsunuz.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: