Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hz. Şeyh Mustafa İhsan Karadağ -Q-'dan Bir Keşf-i Kubûr
MesajGönderilme zamanı: 13.03.09, 11:21 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Hz. Şeyh Mustafa İhsan Karadağ -Q- 'dan

İBRETLİ BİR KEŞF-İ KUBÛR

Bundan on sene evvel bir cenaze kaldırdık. Kayserili F…. Hanım diye birisini İstanbul’da Kozlu kabristanında toprağa verdik. Mevtayı toprağa koydular. Bana telkin teklif ettiler, kabul etmedim. Hoca kabre verilince yapılan telkini yaptı. Ben ilerde üç-beş mezar aşağıda bir taşın üstüne oturdum.

O gün ilham-ı Rabbani ile pek yapmadığım bir iş yaptım: “Ya Rabbi bu kulun nasıl gitti? Bana halini göster…” diye arz-ı niyazda bulundum.

Kabrindeki hali bana şöyle gösterildi: O hanımefendiyi bir Cennet bahçesinde bir koltuğa oturttular. Bir sürü kız çocukları kendisini tebriğe geldiler. Yüzü duvaklı genç kızlar ona iltifat edip yürütüyorlardı. Bir şenlik ve düğün havası vardı.

Cenazenin defnini müteakiben merhume F…. Hanım’ın evine geldik. O hanımefendiyi yakından tanıyan birisine “F…. anne hayatında nasıldı; ne iş yapardı?” diye sordum. O da dedi ki : “Namazını hiç bırakmazdı, kıyafeti İslami idi, evinden dışarı da pek çıkmazdı. Yetim kızları giydirir; evlenecek kızlara vesile olur, evlendirir; dul kadınlara ve fakir çocuklara yardım ederdi. Akşama kadar işi bunlar idi...”

Şu naçiz sözlerimi anlayışınıza arz ederim. Burada size söyleyeceğim sözler var. Sizler de F.... Hanım gibi ihtiyacını giderebileceklerinize yardımcı olabilirsiniz. “Bana ne lazım ?” demek İslam imanı değildir.

Cenab-ı Hakk’ın (c.c.) rızası için attığınız her adım ve söylediğiniz sözler yarın ind-i ilahide, huzur-u izzette karşınıza çıkacaktır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyorlar ki: “Ed-dünya mezraatül-ahire..” “Dünya, ahiretin ekim yeridir” Ekerseniz, toplarsınız.

Ey azizler!

Yukarıda arz ettiğim gibi İslam bahilliği men etmiş, sahavet yolunu medh ü sena etmiştir.
Allah (c.c) bizi razı olduğu kullar arasına ihsan buyursun.

Hz. Şeyh Mustafa İhsan Karadağ -Q-

20.02.2002, Perşembe.

Beylerbeyi Bedevi Asitanesi; İSTANBUL.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Hz. Şeyh Mustafa İhsan Karadağ -Q-'dan Bir Keşf-i Kubûr
MesajGönderilme zamanı: 13.03.09, 14:37 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Allah cc. razı olsun.. müstefid olduk elhamdülillah.. bu tip yakın tarih ve şahidli hadiselere ayrı bir kategori açıp değerlendirsek çok hayırlı olur...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.03.09, 16:57 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Vakt-i hayatlarında bu tür rivayetlerin kendilerine isnad edilerek naklini tevazua mugayir olma ihtimali sebebi ile istemezlerdi.

Ancak ümmet-i Muhammed'in "manevi hayatı" öylesine kuraklaştı ki bu tür rivayeti kitablarda okuyup "olabilir" diyenler dahi; -fi-zamanina- böylesi keşfiyata malik veli vardır denilse hemen itiraz bayrağını kaldırmakta...

Oysa bu türden nakillerin mânâ aleminden ses-nefes duymak isteyen, diyâr-i uhreviden koku almaya istekli ruhlar için şevk vesilesi olacağı açık...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.03.09, 17:46 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

sekeratlarda görevli bi evliya hanımın evladından dinlemiştim.
diyor ki;
annemi sekeratlara götürürlermiş.hem mezarların,hemde sekeratların görevlisiymiş.birisi koşup geliyor,"koş falanca can veremiyor "diyor.
zengin evi,hasta yatağını süslemişler...ölüm döşeğindeki hanım,eliyle birşeyler iteklemeye çalışıyormuş.
maneviyatta görüyorki,koca bir fil gelmiş,göğsüne oturmuş,hortumunuda ağzına dayamış,nefes alamıyor,hanımda onu iteleyeceğim diye uğraşıyormuş."okuduk,okuduk ama o hortumu çekemedik ağzından ,çokta pis bir koku yayılıyordu diye anlatmış.
bu hanımın eşine eziyet eden bir hanım olduğu için sekeretınında böyle eziyetli olduğunu söylemişti.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 13.03.09, 22:04 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Allah razı olsun azizler.. bu konu ibretliktir çok önemli devam edelim inşaallah.. ve ayrı bir kategori açarsak daha iyi olur: her şahid ya da ilk ağızdan işiten buraya yazar.. (bizim de ekleyeceklerimiz olur inşaallah..)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: