Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Cuma Sohbeti: MEVLA’YA MI DÜNYA’YA MI YÖNELİYORSUNUZ?
MesajGönderilme zamanı: 13.05.10, 23:33 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Sultanul Evliya Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani : "MEVLA’YA MI DÜNYA’YA MI YÖNLENDİRİLİYORSUNUZ?"

22 Nisan 2010 (Cuma Gecesi)

Lefke, Kıbrıs

Destur Ya Seyyidi
Meded Ya Ricallallah.
Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber La İlahe İllallahu Allahu Ekber Allahu Ekber Velillahil Hamd. Allahu Ekber Kebiyra Velhamdulillahi Kesiyra Subhanallahi Bukraten Ve Asiyla
Ya Rabbi Zidh Habibeke Nuren Ve Surura Ve Ridvanen Ve Sultane ve 'l-yezhar Şanuhu Minel Ezel İlel Ebed.
Huve Habibuk, Huve Halifetuh.

Ya Rabbi onun şerefine bizi affeyle ve rahmetinden ver.
Euzubillahimineşşeytanirraciym Bismillahirrahmanirrahiym.
Meded Ya Ricalallah. Ricalallah İbadallah.
Bismillahirrahmanirrahiym.

Ey Büyük Şeyhimiz, bu gezegende olan bütün olaylardan sorumludur. O bize birşey öğretir ki bir seviyeden bir seviyeye ulaşırız. Ey katılanlarımız, insanoğlundan herkes, işitin ve dinleyin ve itaat edin. Biz şimdi burada hakkiyle kendimiz için itaat etmeye çalışıyoruz. Evet, itaat.

Ey insanlar, şimdi ulemalar, eğitilmiş kimseler için birşey istiyoruz. Merhaban Selefi ulemalar ve Vehhabi hocalar diyoruz. Siz ilahi ilimlerle nereye ulaştınız? Söyleyebilir misiniz? Nerede olduğunuzu bilmiyorsanız yönünüzü kayıp edersiniz. Onun için nerde olduğunuzu bilmek mühimdir. Meded Ya Sultanul Evliya. Sen bu gezegene olan bütün olaylar için sorumlusun. Özellikle insanoğlu hakkında sorumluğun vardır. Kim sorumluluğunu anlarsa onun bir şerefi vardır. Sorumluluğunu bilenler, bilmeyenlerin değeri yoktur, hemen hayvanlar seviyesine koşarlar çünkü hayvanların sorumluluğu yoktur. Onun için şimdi böyle açıklamalar yapmak için ilahi kimselerden dalgalar gibi gelir; bu mühim bir noktadır. Ben sadece bir musluğum. Onlar gönderirlerse konuşurum, göndermezlerse bilmem. Ama siz kabul etmezsiniz. “Hayır, musluklar olmaz. Biz muslukların ve boruların bizim emrimiz altında olan o insanlarız,” dersiniz. Olamaz, musluk ve su olmak olunmaz. Suyu getirmek ve musluğu açmak olmaz.

Evet.
Ey Vehhabi hocalar, birşey öğrenmeye çalışın. Kötü ahlakınızı bırakın çünkü sizin pekçok kötü ahlakınız var ve insanları İslam’dan kaçırıyorsunuz. Onun için Cenâb-ı Allah yüzünüzden nûru almıştır. Yüzünüzde nûr yoktur Şeytana benziyorsunuz. Şeytan insanları İslamdan kaçırır ve siz saçma sapan açıklamalarınızla insanları İslamdan nefret ettiriyorsunuz ve İslamdan kaçıyorlar. Çünkü İslam Vehhabilerin söyledikleri gibiyse biz böyle İslamı kabul etmeyiz diyorlar.

Vehhabilere bir soru. Şimdi Selefi ulemaları bu gece bırakalım dinlensinler. Bana gelen toplarımla onların kalelerini bombalarım. Onların kalelerini ayaklarımın altına alacak olan benim. Ve ben birşey değilim.

Evet, söyleyin, söyleyin. Konuştuğunuz yön nedir? Hangi yönde olduğunuzu biliyor musunuz? Peygamberler Mührü Vehhabilerin mezhebini mi kullandı zannediyorsunuz? Evet. Peygamberler Mührü kendiniz hakkında, Vehhabi fırkası hakkında bilmiyor mu zannediyorsunuz? "Ümmetim 73 fırkaya ayrılacak," buyurdu. Bu Arapça mı Türkçe mi? Ne diyorsunuz? Vehhabi ulemaları söyleyin, bu Hadis doğru mu değil mi söyleyin. Ondan sonra ne buyurdu? Gelecekte ümmetim benim ve sahabemin olduğu yolu bırakacaklar. Gelecek zamanlarda bazı insanlar gelecek, sahabem ve takipçilerinin yolları yanlış yol olduğunu ve Muhammed Abdulvehhab doğru yolu getirdiğini iddia edecekler.

Bunu nerden çıkartıyorsunuz? Cenâb-ı Allah’tan korkmuyor musunuz? Ve siz bir el dolu insanlarsınız ve milyonlarca insanların yanlış yolda olduğunu mu söylüyorsunuz? Nedir bu?

Evet. Ben en zayıf kimseyim ama bazı virüsler olduğunu biliyorsunuz. Virüs insanları korkutur. Ve gözükmeyecek kadar küçüktür. Göremezler ve korkarlar ve domuz gribinden titrerler. İnsanlar titrer. Onlar Cenâb-ı Allah’tan korkmazlar ve Peygamberler Mührü ve sahabesine karşı kalplerini kapalı tutarlar. Ve “Kalplerimiz kapalıdır. Bizim kalplerimiz yalnız Muhammed Abdulvehhab’a açıktır. Biz olanları asla kabul etmeyiz,” derler. Peygamberimiz ümmetini yanlış yola mı yönlendirdi ve Muhammed Abdulvehhab gelip onları mı düzeltti? Nedir bu sizin saçmalığınız? Dış görüntünüze bakın. Hiçbiriniz sünnet üzere değilsiniz. Ne sakalınız, ne başınız. Pantolonlar giyip kravat takarsınız ve ondan sonra arabalar da kullanırsınız. Muhammed Abdulvehhab’dan son model araba kullanmak için fetva mı aldınız? Şimdi 2010, son model. “Evet böylesini kullanmalıyız,” diyorsunuz. Neden binmezsiniz? Çünkü Muhammed Abdulvehhab deveye binerdi. Neden sokaklarda deve tutmazsınız? Bırakın Mekke Medine’yi ama Riyad’da neden develere binmezsiniz? Ama Seyyidel Evveliyn Vel Âhiriyn’in sünneti değil ama İbni Abdulvehhab’ın. Muhammed Abdulvehhab arabaya mı deveye mi binerdi? Neden onu takip etmezsiniz?

Cenâb-ı Allah bakar, Cenâb-ı Allah bilir ve Cenâb-ı Allah size hükmünü verir. Ve hak olmayan mezhebinizi yok eder. Evet, öğrenmek için istikamet nedir? Evet, bu bizim ...Ne için öğreniyorsunuz? Amacınız nedir ve istikametiniz nedir? İnsanları nereye yönlendiriyorsunuz? İlahi ilim insanları dünya’ya mı ahirete mi yönlendirir? Söyleyin, söyleyin. İnsanlara “Âlemlerin Rabbi sizi dünya’ya yönlendiriyor Mevla’ya değil,” deyin. Bu Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’in (Mevlana Şeyh ayağa kalkar) esas gayesiydi. Ben ayağa kalkınca çok kızdığınızı biliyorum.
Rabbim bana yüz yıl ömür verse Peygamberler Mührünün mukaddes ismi için ayağa kalkmak isterim. (oturur)

O insanları yönlendirirdi. Nereye? Mevla’ya mı dünya’ya mı? Nerdesiniz ey Vehhabi hocaları? Size ulemalar demiyorum, hayır çünkü siz birşey bilmiyorsunuz. Çünkü Peygamberler Mührü insanları yönlendirdi ki siz insanları bu yöne yönlendirmezsiniz. Siz daha fazla modern kıyafetler kullanırsınız. Neden başınıza İslamın tacını takmazsınız? Ticaan ul-Arab ve `amaa-im? İlim bilirsiniz de neden takmazsınız? Bu Hadis mi yoksa ben mi yazıyorum?

Peygamberimiz (s.a.v) buyurur;
العمائم تجان العرب
el-amaaimu ticaan el-`arab,
Sarık, Arapların (Müslümanların) tâcıdır.

Peygamberler Mührünün yönlendirdiği insanlar nerede? Neredesiniz? Ve “Halikul Müşrikin, Halikul Kafirin, Halikul Munafikiyn” buyurur. Neden pantolon giyersinize? Neden kravat takarsınız? EhliSünnet vel Cemaat üzerine, başına İslamın tacını takan bir kimse gördüğünüz vakit çok öfkelenirsiniz. Çünkü siz bunu (sarığı) çıkarttınız ve her zaman (aynaya bakıp saçınızı sakalınızı tararsınız)

Rasulullah (s.a.v) bu şekil miydi? Başını böyle mi yapardı? Neden kullanırsınız? Sünnet nerde? Peygamberler Mührü (s.a.v) buyurur;

من أحيا سنتي بعد فساد أمتي فله أجر مائة شهيد
man ahya sunnatee `inda fasaada ummatee falahu ajru mi`atu shaheedin
"Ümmetim doğru yolda gitmediği zaman kim sünnetleri canlandırırsa 100 şehit sevabı ile ödüllenir"

Ev kemaa gaal (veya dediği gibi): Gaalet `indekum hâzel-khaber (bu haber size göre yanlışmıdır?) yoksa mevdu` mu (sahte) dersiniz? Sen mevdu`sun! Inşallah, ben ümmetin en zayıfıyım, sizin mezhepsiz yolunuzu ayağımın altına alacağım. El-`emaaimu ticaan ul-`arab.Evet? Bir kimseyi (sarıkla) gördükleri zaman o kadar korkarlar. Bunu neden yapar, bu kimse bi’dat ehlidir diye. Siz EhliSünnetseniz sizin tacınız nerde? Tacınız yok mu? Kurân-ı Kerîm anlıyor musunuz?

Kurân-ı Kerîm Bedir savaşı hakkında buyurur. Cenâb-ı Allah, yemuddu eshaab en-nebi bil-melaaiketi munezzeliyn, mussevvemiyn. "Melekleri göklerden indirerek Sahabeleri desteklemiştir." Çünkü Bedir savaşında göklerden atlarla melekler geldiler. Onların sarıklarının ucu bu şekildi. Peygamberimiz onları gördüğü zaman o da sarığının ucunu bu şekil yaptı ve sahabesine buyurdu;

Ey sahabem,

وروي أن النبي صلى الله عليه وسلم قال لأصحابه يوم بدر : تسوموا فإن الملائكة قد تسومت بالصوف الأبيض في قلانسهم ومغافرهم
tessevvemu fe innel-melaaiketu gad tessavamet.

Ey Eshabım! Meleklerin yaptıkları gibi yapın ve sarıklarınıza kuyruk yapın (sarıklarınızın uçlarını arkalarınıza salın)!

Siz birşey bilirsiniz, herşeyi bilmezsiniz. Hiçbir şey bilmezsiniz. Sizi eğitecek biri gelecek ve ondan memnun olmazsınız. Memnun veya memnun değil önemli değil bu ilahi açıklamadır. İnsanları nereye yönlendiriyorsunuz?

Ey, ey, ey Vehhabi hocalar. Nereye dünya’ya mı Mevla’ya mı? Mevla’ya mı dünya’ya mı. Hepiniz dünya için çalışıyorsunuz; Mevla için değil. (Mevlana Şeyh ayağa kalkar) Peygamberler Mührü, Seyyidina Muhammed (s.a.v.) ümmetine göklere yönlendirdi dünya’ya değil, Mevla’ya dünya’ya değil. Ey Vehhabi hocaları öğrenmeye çalışın. Ve Vehhabi takipçileri anlamaya çalışın. Benim Arapçam çok azdır ama anlarsınız.

Cenâb-ı Allah bizi affeylesin. Ey insanlar, hayatınızın yönünü bilmelisiniz. İnsanlara öğretin. Bu hakiki ilimdir. İnsanlara hakiki hayat yönünü öğretin. Melekler “Ey Rabbimiz, bu kuluna istediğini ikram eyle” desinler. Cenâb-ı Allah beni ve sizi de affeylesin.

Bir araya gelip el ele vermeliyiz ve Şeytan ve saltanatını ayaklarımızın altında almalıyız. Bu bizim amacımızdır başka birşey değil.

Ve MinAllahi Tevfik.

Fatiha.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz