Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Yakın bir zamanda Mahmud Efendi Hazretleri önemli konularda
MesajGönderilme zamanı: 23.11.09, 11:13 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.12.08, 09:14
Mesajlar: 764
* ‘Yahudi ve Hristiyanlar cennete girecek’ diyenler için: Rasûlüllâh Sallallâhu Aleyhi ve Selleme inanmadan kimse cennete giremez. Bu hususta nice âyetler var.

* 'Mezhepler lazım değil' diyenler için: Mezhep imamları ne büyük insanlar, hele İmâm-ı Azam (Radıyallâhu Anh) ne kadar üstün, onlara uymadan kimse İslâm’ı yaşayamaz.

* ‘Kadere inanmak şart değil’ diyenler için: Îman şartları altıdır, bunlar bütün şeriatlerde aynıdır, değişmez. (Kadere iman da onların içindedir)

* ‘İslam’da el ve ayak kesmek yok’ diyenler için: Allah Teâlâ’nın âyetlerinde geçen cezalara inanmak lazım ki en azından îman kurtarılabilsin. İnsan Kur’ân-ı Kerîm âyetleriyle amel edemese de en azından inanmakla îmânını kurtarır. Ama: ‘Kur’ân’da olsa da ben bunlara inanmam’ derse kâfir olur.

* ‘Ye’cûc ve Me’cûc’ün belli bir yeri yok, bütün teröristler Ye’cûc ve Me’cûc’dür’ diyenler için: Efendi babam: Ye’cûc ve Me’cûc seddi için Çin seddi diyenlere çok kızardı ve bunun Kur’ân-ı Kerîm’e uymadığını söylerdi de: ‘O seddin üzerine zamanla ağaçlar ve bitkiler dolandığı için yanından geçsen fark edemezsin, fakat Kur’ân-ı Kerîm’de buyrulduğu üzere o sed vardır ve bu iki kavim onların arkasındadır’ derdi. Bunu kim inkâr edebilir?

* Mehdi’nin geleceğini inkâr edenler için: Mehdi’nin geleceğini Rasûlüllâh Sallallâhu Aleyhi ve Sellem haber verdi. Hangi hoca bunu inkâr edebilir?

* Şiilerin görüşlerini Ehli Beyt’e mâl edenler için: Rasûlüllâh Sallallâhu Aleyhi ve Sellemin sahâbesine tazim etmeyenler, ona îman etmemiş olur. Şiiler yetmiş iki fırkanın en kötüsüdür. Çünkü sahâbeyi sevmezler.

* Vaaz u Nasihat: Yukarıdakilerde olduğu gibi böyle yanlış konuşanlarla mücadele etmek lâzım, Efendi babam uyarma konusunda çok hassas idi. “Şeytanın dostlarıyla mücadele edin, gerçekten şeytanın hilesi pek zayıf olmuştur.” (Nisâ Sûresi:76) Efendi Babam: ‘Dîn-i Mübîn-i İslâm’ın devamı ve bekâsı emri bil ma’ruf ve nehyi anil münkere bağlıdır, inkırâzı (sönmesi, zeval bulması) da emri bil ma’ruf ve nehyi anil münkerin terk edilmesiyledir’ derdi.

* Dengeli Uyarma: Acı da olsa hakkı söylemek lazım, ama şiddet iyi bir şey değil, terazili gitmek gerekir.

* Tefsir: Ruhu'l Furkan tefsirinin misli yok, dünyanın en büyük işini yapıyorsunuz, bunu yazmayı bize Rasûlüllâh Sallallâhu Aleyhi ve Sellem emretti.

* İsrail Belası: İsrail Müslümanlara saldırıyor, yaşlı, kadın, çocuk demeden herkesi öldürüyor, herkes dua ediyor, fakat zulüm devam ediyor. Müslümanlar “Rabbenâ zalemnâ… Ey Rabbimiz! Biz (emrine muhalefet edip,) nefislerimize zulmettik! Eğer Sen bizim için (günahlarımızı) bağışlamada bulunmazsan ve bize acımazsan andolsun ki; elbette biz (iki cihanda da en büyük zarar ve) hüsrâna uğrayanlardan oluruz!” (Araf Sûresi:23) âyet-i kerîmesini okusunlar, zulmümüzü itiraf edersek acır bize, istersek acır bize...

Büyük imtihandayız. Kâfirlerin yaptıkları Müslümanların rahatını kaçırmak! İbtila! İbtila! Hep dünya sevgisinden oluyor bu işler, Müslümanların başındakiler: ‘Dünya geçmesin elden de din ne olursa olsun’ diyorlar, Evliyaullah: ‘Sıddıkların kafalarından bile en son çıkacak şey reislik sevgisidir’ buyuruyor. Halbuki ‘İslâmiyet hâkim olsun da biz çöpçü olalım’ demek lazım.

Ama Müslümanların âkibeti iyi olur, kâfirlerin sonu cehennem olduktan sonra dünyalıkları ne fayda eder.

* Ümmet-i Muhammed'e Dua: Mevlâ kurtarsın hepimizi...

_________________
Ehl-i Bidat-ı Red ve Tahkir Ediyoruz |


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye