Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ERKEN UYARILAR / Şeyh Nazım Hz.den Haberler
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 20:58 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20.12.08, 03:44
Mesajlar: 190
neden suriye ile aramızda böyle bi sınırlara açıklık geldi ve bunun yansıması ilerde nasıl savaşa doğru gidecek..

_________________
asl'olan AŞK'tır..


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: ERKEN UYARILAR / Şeyh Nazım Hz.den Haberler
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 21:23 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.08.09, 12:40
Mesajlar: 164
Konum: istanbul
raber yazdı:
neden suriye ile aramızda böyle bi sınırlara açıklık geldi ve bunun yansıması ilerde nasıl savaşa doğru gidecek..


komplo teorileri adlı bir başlık yada mesaj altında bu tarz konulara değinilebilir :D

_________________
Bu halkın çoğu kal ehli
Kimi olmuş vebal ehli
Gayet azdır kemal ehli
Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: ERKEN UYARILAR / Şeyh Nazım Hz.den Haberler
MesajGönderilme zamanı: 02.11.09, 01:05 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 24.12.08, 14:54
Mesajlar: 417
Ruhan ağabey bizzat kaynaktan bilgi alacak durumda değiliz. Altınoluk Dergisinin internet sitesinden ve Efendi hz.lerinin ismi ile açılan siteden sohbetleri takip edebiliyorsunuz. Buradaki sohbetlerde malumunuz. Güzel kul olabilmek adına yapılan sohbetler. Yoksa bu gibi meselelerin konuşulduğuna şahit olmadım. Pek alakadar değiller yani bu konularla :)

İlmine, irfanına güvendiğim biri çıkarsa sorarım inşaallah. Ama O da, talib sen evvela düzgün namazını kıl, dersini yap der gibi yüzüme bakarsa ne yaparım bilemiyorum :)

Bir abinin anlattığını yazmıştım buraya. Her gün Hızır aleyhisselam ile görüşen ve yedilerden olan Ladikli Ahmet Ağa, bir abiyi göstererek Mehdi aleyhisselam şuan şunun yaşındadır demiş. O abi 40'ı aşalı çok oldu diyor. Yani Ladikli Ahmet Ağa keşfinde yanılmış oldu. Bu dünya daha neler görecek belli değil. Her gelen gün gideni arattığı için her zaman için bir bekleyiş oluyor. Ve günün insanları geçmişe bakarak en kötü zamanda olduğumuza hükmedip Mehdi aleyhisselam'ı yakın görüyorlar. 1000 yıl önceki insanlar da çok yakın görüyorlardı şimdikiler de. Kim bilir bu dünya daha neler görecek. Evliyaullah da keşfinde yanılabiliyor.

Bir şeyh Efendi varmış, müridanı kendisini Mehdi biliyormuş. Bunlardan birisine denk gelmiş abi, e demiş şeyhefendi epey yaşlandı, nasıl Mehdi olacak demiş. Allah Teala ona vazifeyi verdiğinde gençliğini de verecek diye inanıyorlarmış :)

Sonra Süleyman Efendi cemaati, nurcuların bir kısmı, Adnan Oktar Hoca'nın cemaati, Işıkçılar belki de ve daha bazı cemaatler liderlerini Mehdi biliyor. Hiç bilmeyen yani en azından bir öncesi olarak hükmetmişler. Nurcuların bir kısmı ve Ömer Öngüt tarafı bunlardan. Mehdi hakkında konuşan Şeyh efendiler de mevcut. Bize susmak düşmüş demek ki. Şeyh Nazım Efendi en net olarak konuşanlardan, en azından şimdilik oranın verdiklerini dinliyoruz. Allahu alem.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: ERKEN UYARILAR / Şeyh Nazım Hz.den Haberler
MesajGönderilme zamanı: 02.11.09, 06:41 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Allah razı olsun ağabeylerim. Talib abi, mübarek Abdurrahim efendim "Amenna ve sddakna, Peygamber efendimiz ne buyurdularsa mutlaka olmuştur. Olmadıysa da zamanı gelmemiştir. Mehdi As. ve İsa As. teşrif edecekler. Daha zamanı gelmedi" dedi. Bunu işiteli 20 sene kadar oluyor. Aynı sohbetinde "Sendeki Deccal nefsindir. Ruhun da Mehdi As. Evliyaullah'da da İsa As'ın nefesi vardır. İsa As. nasıl ki ölüleri diriltiyordu; Mürşid-i Kamil de nefesiyle ölü kalpleri diriltir. İsa As. ve Mehdi As. teşrif edecekler, şüphesiz ama, bir an önce sendeki Deccal'in ölmesine, kalbinin de dirilmesine bak" diye tenbih etmişlerdi.

Bir başka sohbetlerinde, Mürşid-i Kamil'e sıkı bağlananların dolayısıyla Mehdi As'a ve İsa As'a da biat etmiş olacaklarını işaret etmişlerdi. Siz Mürşidinizi iyi bilin. Mürşidiniz de işini iyi bilir mealindeydi.

Haricinde bugüne kadar kulağımıza bir haber gelmedi. Belki buyrulan vardır ama bize ulaşmamıştır. Bilmiyorum. Allahu alem. Bizim cenahda bu konularda sessizlik vardır. Olur ise zaten evvel Allah sizlerle paylaşmayı bir şeref addederim.

Bu konuda Şeyh Nazım efendi hakikaten mübarek açık. Ondan işittiğimizi başka hiç bir yerden işitmedik. Okumadık da. Mehdi As hakkında konuşan yerler var başka. Çoktur. Hepsi Mehdi As. zamanına az kaldı diyorlar ama ayrıntı vermiyorlar. Tabii ki Şeyh Nazım efendiyi kınamam, haşa noksan görmem. İnanırım ki her Veliyullahın bir vazifesi vardır. Bir meşrebi vardır. Bu konularda Ümmet-i Muhammed'i ayrıntıyla bilgilendirmek vazifesi olduğundandır.

İlgiyle ve merakla takip ediyoruz. Kendimiz ve Ümmet-i Muhammed'e yüzümüzün karasıyla dualar ediyoruz. Elbette duamız makbul değildir ancak yine de alemlerin Rabbına sığınıyor, acziyetimizi ve muhtaçlığımızı idrak etmeye çalışıyoruz. Lütfen sizler de biz günahkarları ve Ümmet-i Muhammed'in tamamını dualarınızdan, ricalarınızdan eksik etmeyiniz. :cry:


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye