Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ERKEN UYARILAR / Şeyh Nazım Hz.den Haberler
MesajGönderilme zamanı: 23.02.09, 14:20 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Şeyh Nazım Kıbrısi efendi mülakat vermiş, özetle kimi sözleri:

* İnsanlığın Acıklı Hali: Ruhaniyetleri bakımından bu 21 asrın insanları ruhaniyetlerini tatmin etmek, ruhani zevklere ulaşmak için hiç gayret sarf etmiyorlar. İnsanların bütün hırsları, çalıştıkları bu madde alemine... Böyle oldukları için başlarına gelmedik hal kalmadı. Lezzet alamadıkları takdirde bunalım hali peşinden geliyor. Şimdi insanlar bunalımdalar. Doktorlar da uyuşturucu vererek tedavi etmeye kalkıyorlar. Uyuşturucuya vücud alışınca daha büyüğünü veriyorlar. Netice, bunalım tedavi olmuyor, bunalım iyice zirveye çıkıyor.

İnsanı bunalımdan ve perişan olmaktan kurtaracak ancak kendi iradesini kullanarak İSlam'ı yaşaması: Kur'an'ı, namazı, ibadeti, şükrü, tespihi, zikri, fikri... Bunlar yoksa eğer sen bitmişsin. Zikirle meşgul ol, Allah de...

İnsanlar sohbete nasihate kulaklarını tıkamışlar. Sen kulaklarını tıkamakla kurtulamazsın.

* Mehdi As. Gelmeden Olacaklar: Mehdi A.s gelmezden evvel Arap Kabileleri birbirine girecektir. Suriye Lübnan'ı istemez. Lübnan İran'ı istemez. Hicaz hiç birini istemez. Hepsi zıtlaşmış. Mısır derseniz aynı, Ürdün Irak'ı istemez. Sudan Sudan'la kavga eder. Libya kendinle kavga eder. Tunus yenilik zırvasının arkasında milleti toplamak ister, milletin canına okur.

İslam'ı yeniden inşa etmek adına İslam'a ait ne varsa yok etmişler. İşte böyle zıt fikirler meydana gelmiş. İslam binasını kökünden yıkmışlar, üzerine şantiye binası baraka koymuşlar tenekeden. Demişler ki "Biz sizin saraylarınızı yıkacağız, üzerine daha güzel yeni binalar kuracağız".

Ne kurmuşlar, tenekeden barakalar kurup "hadi buyurun" diyorlar. Bu muydu bize kuracağınız binalar? "Bu mu deme, şunu deme, onlar eskiydi biz yenisini getirdik. Onlar zaten eskiydi işe yaramazdı. Bir deprem olsa hepsi yıkılır ama şantiye binaları, barakalar yıkılmaz." Ne hoş, ne hoş ne hoş akılları var. Allah akıl deryasından şaşırtmasın insanları. Ama yeni nesiller yeni yeni uyanmaya başladılar.

Cenab-ı Hak "Benim emrimi tutmayanları ben cezasız bırakacak değilim" diyor. "İstersem her şeye Kadirim, kudretim her şeye yetişir, gökten eskisi kavimlere yaptığım gibi taş yağdırırım, ateş yağdırırım" diyor. "Bundan önceki kavimlere tufan ettim, helak ettim, kudretim her şeye yeter" diyor. Bunun üzerine Peygamber efendimiz "Aman Ya Rabbi, sen bizi gökyüzünden göndereceğin bir azap ile azap etme " diyor. "Etmem Habibim, lakin onlar emre uymamaya ısrar ederlerse, o zaman onların ayaklarının altından bela getiririm, ayaklar altında sallarım" diyor. Efendimiz ondan da razı olmuyor "Ya Rabbim hafiflet" diyor.

"O zaman onları birbirlerine terbiye ettireceğim, fırkalara, partilere, guruplara, birbirlerine karşı zıt guruplar olacaklar ki birbirlerini yesinler. Onları birbirlerine kırdıracağım" diyor. "Kendi cezalarını kendi elleri ile versinler."


Röportaj: Güzin Osmancık


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 23.02.09, 21:40 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 03.01.09, 22:40
Mesajlar: 926
Alıntılanan yazıların kaynağı verilse iyi olur.

Bu alıntının yapıldığı röportajın tamamı burada:

Hz. Şeyh Muhammed Nazım Kıbrısi Anlatıyor:

http://www.netpano.com/haber/3133/

Güzin OSMANCIK

20 Şubat 2009

_________________
" Hayrlar Feth Olsun ; Şerler Def Olsun !.."


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 31.10.09, 20:05 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Peygamber Efendimiz Ahir Zaman Peygamberidir. Biz de ahir zaman Nebisinin Ümmetiyiz. Kıyamet bu ümmetin zamanında kopacaktır. Kıyamet kopacaktır. Ölenler dirilecektir. Dirilen hesaba çekilecektir. İla ahir…

Peygamber Efendimiz, kıyametin yaklaştığını, olacak alametlerini tek tek saymıştır. Bunlardan birisi de “Benim temiz neslimden, Fatımatü’z Zehra evladından bir İmam çıkacaktır. Adı benim adıma benzer: Muhammed. Babasının adı babamın adı gibidir: Abdullah. Anasının adı annemin adı gibidir: Emine. Bu imam çıkıp İslam’dan uzaklaşan insanları İslam’ın hakikatine çağıracaktır, İslam’ı çıkaracaktır. Küfrü de batıracaktır.

Cenabı Hak “bütün dünya Müslüman olacaktır” diye vaad etmiştir. Mehdi As gelecek, arkasından Deccal gelecek, arkasından İsa As. gelecek; bütün dünya İslam’a açılacaktır.

Mehdi As’ın gelmesinin de alametleri (nişanları) vardır. Efendimiz buyurdu ki “Mehdi As. gelmeden önce büyük bir harb olacaktır. Büyük bir insan kırımı…” Milyarla insan ölecektir. 6 milyarsa nüfus, bir milyarı kalacak, 5’i gidecektir. Bu müthiş muharebede toptan ölüm olacaktır. Cenabı Hakkın Nuh As. tufanında her nüfusu boğduğu gibi. Nuh As’ın gemisindeki 80 kişiden bu insanlık tekrar türedi.

Küfür; Allah’ı inkar, Allah’a inanmamak en büyük günah, en büyük suçtur. Allah’ı inkar etmenin cezası ölümdür. Birbirlerini öldüreceklerdir. Cenabı Hak kendisini inkar edenlere bunu yazmıştır. Ne kadar Allah’ı inkar eden varsa hepsi geberecektir, gebertileceklerdir. En aşağılık ölümle gideceklerdir. Allah’a sığınırız.

Bu zaman Peygamber Efendimizin buyurduğu zamandır. “Mehdi As. gelmeden önce dünya zulm ile dolacak; her tarafta ateş, her tarafta sıkıntı, her tarafta ölümler görülecektir. Mehdi As. İslam’ı unutan insanlara İslam’ı bildirmek için gelecektir

Hazreti Mehdi’nin zamanı 7 senedir. O’nun zamanında Deccal de gelecektir. Ama Mehdi As. Deccal’i kovalayıp öldürmez. O vazife İsa As’a aittir. Yoksa Mehdi As., istese 100 tane Deccali keser. Deccal’i öldürmek için İsa As. gökyüzünden gelecektir.

Şimdi içinde bulunduğumuz zaman; o büyük harbin sebebi Türkiye olacaktır. Türkiye’nin başındakiler Avrupa’ya bağlanalım, Amerika’ya bağlanalım, Rusya’ya bağlanalım diyecekler. Sonunda Rusya’ya bağlanalım diyenler galip olacaktır. Rusya ile beraber olunca bütün Rusya karşıtı devletler ayağa kalkacaktır. Büyük Harp İskenderun’da Amuk ovasında olacaktır. O muharebede Hz. Mehdi daha görünmez. O harpde kafirler, dinsiz imansızlar, komunizm, faşizm, nazizm; izim’cilerin hepsi telef olur. İstanbul zapt olunur. İstanbul’da bir seda: Deccal çıkmıştır. Şerrinden sakınmak isteyenler Şam’a, Mekke ve Medine’ye sığınsın. Millet oralara gidecek. Deccal 40 gün dünyayı dolaşır. Bizim zamanımızla 1 sene 6 veya 7 aydır. Fesadlık için, dini bozmak için dolaşacak. Onun üzerine Allah Zülcelal, İsa As.’ı gönderir. İsa As. Deccal’in kafasını kesip Cehenneme yollayacaktır. O vakit bütün dünya İslam’a açılmıştır.

İşte bu zaman yaklaşıyor. Kendini korumak isteyen Allah’a kaçsın. Korunmayanlar, korumak istemeyenler hepsi gidecektir. Çok yakındır.

Kendisi doğmuştur. Çık diye daha emir verilmemiştir. Çık diye emir aldı da çıktı mı bir tekbir alır, bütün bu teknoloji ölür. Hiçbir alet çalışmaz. Ne uçaklar uçar, ne zırhlılar yürür, ne gemiler yüzer, ne arabalar çalışır. Elektrik enerjisiyle çalışan her şey durur. Mehdi As. İslam’ın kuvvetini gösterecektir.

Allah o günleri bize göstersin. Allah bizi Mehdi As’a kavuştursun.


Şeyh Nazım Kıbrısi, 2004

Kaynak: http://www.hakkanipost.com


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 31.10.09, 20:11 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Sufi7007 azizim,

Meşhurların Mehdiliğe soyunduğu şimdilerde bu türden Evliyaullah sohbetlerinin yayılması, birilerinin arada heba olmasına mani olması bakımından belki sebep olur diye düşünüyorum.

Şeyh Nazım Efendi Hazretlerinin, bu konulardaki sohbetlerini bir derleseniz, toparlasanız. Bir araya getirip bizlere ulaştırsanız. Ve bizler de bu derlenmiş toparlanmış sohbetleri, forumlarda insanlara nakletsek. Ne dersiniz?


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 31.10.09, 23:43 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.08.09, 12:40
Mesajlar: 164
Konum: istanbul
açtığım konuda bunların çoğunu sunup paylaşmış mı idik yoksa birbirimize laf yetiştirmekten dolayı paylaşımlar arada kaynayıp gitmişmi idi. bu önemli bir konu. zamanıda inşallah çok yakındır olan olaylar eşiğinde. ben kendi konumu bir gözden geçireceğim gerçekten eksik bir şeyler varsa buradan paylaşırım ama çoğu şeyi konuştuğumuzu hatırlıyorum onun için şimdi bekleme aşamasıdır. önce irana saldırı , arkasından arapların rejiminin değişimi, barış ortamı, tam barışın ortasında türkiyenin, ab ve abd ye olan yöneliminin rusyaya kayması(ki doğuya bi yönelim var şu günlerde, rusya ile ilişkilerimizin ilerlemesi, tabi ki de güncel hayatın takibi lazım görebilmek için)... sonrasını Abdullah dağıstani hz.lerinin önceden haber verdiği olaylar yazısının tercümesini okuyarak öğrenebilirsiniz.

yukarda yazdığım olayların benimle bir ilgisi yoktur. hepsi nazım kıbrısi hz.lerinin sohbetlerindendir. hatta savaştan 3 ay önce suriye sınırının açılması yani avrupa gibi sınırsız geçiş olacağını buyurmuştu. teknolojinin nasıl sona ereceğini anlattığı yazısınında tercümesini yapmıştım o da forumda vardı sanırım yoksa ekleyim.

_________________
Bu halkın çoğu kal ehli
Kimi olmuş vebal ehli
Gayet azdır kemal ehli
Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 00:18 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.08.09, 12:40
Mesajlar: 164
Konum: istanbul
The Russians must move over Turkey and that is going to be the reason for the
Great War. At the same time they will rush into Berlin and East Germany into
West Germany. But quickly the situation will change, East Germany will go with
West Germany. Not like the Russians want it to be. No! And Muhiddin Ibn Arabi is
saying, that when the Russians are moving towards Turkey and Iran up to the
South, then there will be a Great War for 3 months. Allah Almighty has appointed
2 nations to directly revenge against Russia. From
the European side Germany. They are appointed by Allah Almighty to go against
Russia. It will not be the same which happened in 1941. No! They will not be
broken. And Japan will come from Asia. These two countries. The third nation
will be Turkey from the South. No more Soviet Union...
That is something which is signed by Muhiddin Ibn Arabi in his writings. It will
be a huge and terrible fighting, but the Germans are full of revenge against
Russia, just like Japan, both nations. When the Second War finished, the
Russians harmed these two countries. If they had given their best to these
nations, they would not want revenge. But Russia did its worst. Therefore they
are full, and no-one else but Allah Almighty is filling their hearts with
revenge towards Russia.

Turks are also full with revenge against communist Russia. In Damascus there
will be a huge power, a gigantic army which will come to the West of Aleppo
where there is a big plain, Amuk, where there will be a great battle. The
'red-ones' will be broken there, and Mehdi as's hand will be with that army.

Those are a few of the news of coming events. Holy-people take it from the books
of Muhiddin Ibn Arabi.

ÖZETİ:

Muhyiddin ibn-i arabinin yazılarında belirttiği gibi, 3. dünya savaşı rusyanın Türkiye'nin üzerine yürümesi ile başlayacaktır. yani Türkiye ye saldıracaktır ruslar. aynı anda ruslar bi kanattanda doğu almanya nın içinden batı almanyaya ve berline aniden saldıracaklar. ama birdenbire durum değişicek ve batı, doğu ile birlikte olacaktır. rusların istediği gibi olmayacaktır. ve Muhyiddin arabi hz.lerinin dediği gibi türkiye ve irana rusya dalınca güneye doğru hareket edecekler(bir önceki sohbetlerde Abdullah dağıstaninin dediği gibi bu durum ABD nin türkiyedeki üslerini tehdit edecek ve türkiye ile yanyana savaşacaklar) Allah da ruslaya karşı almanların ve japonların kalplerine intikam tohumu serpmiş. ve üçüncüsü Türkiye. sonuç olarak sovyetler tarih olacak.

bunu paylaşmamışım önceki konuda burda dursun buda.

_________________
Bu halkın çoğu kal ehli
Kimi olmuş vebal ehli
Gayet azdır kemal ehli
Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 06:50 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
nakshi yazdı:
hatta savaştan 3 ay önce suriye sınırının açılması yani avrupa gibi sınırsız geçiş olacağını buyurmuştu.


Azizim, geçen başka bir forumda yine Mehdi As. etrafında dönen bir meselede ve tabii ki sahte Mehdilere karşı yazarken bu bilgi lazım oldu. Aradım taradım, elimdeki arşivimde bulamadım. Şimdi siz yazınca hatırladım, bunu sizden duymuştum. Linkli olarak bu sohbeti nakledebilir misiniz? size zahmet.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 06:52 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
nakshi yazdı:
sonuç olarak sovyetler tarih olacak.


Sovyetler zaten dağıldı da herhalde kastedilen Rusya Birliği.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 07:12 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Bir de nakshi gardaş, Ramazan ayında yazmıştınız: Domuz gribi şimdi durdu ama Ramazan-ı Şeriften sonra patlayacak. Domuzlar telef edilecek, diye. Nitekim öyle zuhur etti, girip yayıldı. Kış aylarında Milyarlarca insanın salgından etkileneceği falan söyleniyor.

O bilginin de kaynağını ve tam sözlerini buradan verebilir misiniz?


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiden Haber Var
MesajGönderilme zamanı: 01.11.09, 07:13 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 14.12.08, 22:59
Mesajlar: 666
Dua ve Talib kardeşlerim, bu konularda Osman Efendi Hz.leri ne buyururlar? Hiç söylemezler mi? Bizim mübarek gibi susuyorlar mı? :D


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye