Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: bir Duyurum var..
MesajGönderilme zamanı: 15.04.10, 00:08 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

viewtopic.php?f=153&t=3808

Bismillah.. sevgili arkadaşlar, bu fakir bundan sonra bu konu hakkında klavye oynatmayacak.. söz konusu zat ve eseri hakkında hiç bir şikayetimden, isyanım ve âhh'ımdan rücu' etmiyorum; fakat işi Allahu Teala'ya havale etmiş bulunuyorum.. artık kendi sitemde ki yazı dizini de iptal edecem.. kaldırıyorum.. burda da yönetimde ki ağabeyimden ricam ilgili yazılarımı ve üzerine yazılan/eklenen her şeyi silsin.. bu konular hakkında Ebu hamza Gümüşhanevi Ruhan ve Erbainer efendilerle iştirakim devam eder amma ve lakin konuyu abartıp urlaştırmayacam "müstakil bir bab"a girişmeyecem.. kısacası emr-i bil-ma'ruf taktiğimi; savunma gardımı hücum silahlarımı değiştiriyorum.. bu bir tavır ve format yükseltimidir.. alçal alçal nereye kadar?.. artık şu iz'an ve insafdan yoksun mübtezeller güruhu üzerinde yoğunlaşmanın yarardan ziyade zarar ve melal getirdiği ortaya çıkmıştır.. ben şu gönülcağızımı çöplükte bulmadım; Allah bana bu gönülü emanet verdi arkadaş, cahil münkir ve küstah kimselerle uğraştığım yeter artık.. İnşallah bundan böyle öteyle beriyle (cedel) değil de kendi işim gücüm (da'vam) hakkında yazılar yazmak istiyorum.. sevgiler saygılar.. vesSelam..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: bir Duyurum var..
MesajGönderilme zamanı: 15.04.10, 06:05 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Hocam en iyisini yapmışsın...

Bunlar laftan anlayan cinsten olmadığı için-baksanıza Kur'ânın ahkâmı hakkında bile işkembe-i kübrâdan fetvâ sallayabiliyorlar-ne desek boş...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 15.04.10, 07:08 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

hocam sakın ola sitendeki yazı dizisini devam etdirmeyeceksende kaldırma.. darılırım kırılırım.bayram hocayada şikayet ederim seni..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 15.04.10, 08:10 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Mürşidi Kamilleri yok sayan bir gürüha ne dense boştur zaten.

Yine bunlar Adnan Oktar'ı dinliyorum. Artık mürşid yoktur, varsa vekil vardır, onlar idareten iş görürler, yoksa tasarrufları yoktur, hepsi işini Mehdi'ye bırakmıştır diyor. Bir iki de örnek veriyor.

Mesela, Ali Haydar Efendi yerine kimseyi bırakmamıştır diyor. Mehdi'ye bırakmıştır diyor. Raşid Erol Efendi'nin bir sözünü alıyor ve bu sözle anlaşılıyor ki, o da halife bırakmamış, işi Mehdi'ye havale etmiş diyor. Söz de, şimdi hidayet tam olmuyor, Mehdi zamanında olacaktır manasında bir söz.

Bu iki zattan bahsedip, tüm tarikatlara genelleyip, görüyorsunuz işte, artık kimse halife bırakmıyor, iş Mehdi'ye kalmış diyor.

Böyle abuk sabuk laflar. Ki yerine halife bırakmamış dediği zat 6 kişiyi bırakmış ve çeşitli yerlere göndermiştir. Onları belki vekil olarak görüyor, insanları Mehdi için bir yerde tutmaya çalışan, herhangi bir tasarrufu olmayan vs.

Bu gibiler hep Risale okur yazarı. E gel de çık bu işin içinden..

İlaveten; Şeyh Nazım da yerine halife bırakmadı, o da biliyor Mehdi geldi, şimdi tasarruf ondadır diyor.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 15.04.10, 08:18 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Kudsî yazdı:
http://sufiforum.com/viewtopic.php?f=153&t=3808

Bismillah..

ben şu gönülcağızımı çöplükte bulmadım; Allah bana bu gönülü emanet verdi arkadaş, cahil münkir ve küstah kimselerle uğraştığım yeter artık..

İnşallah bundan böyle öteyle beriyle (cedel) değil de kendi işim gücüm (da'vam) hakkında yazılar yazmak istiyorum..

sevgiler saygılar..

vesSelam..

Doğrusu; bazı konuları farz-ı kifaye babında değerlendirmek gerek.

Bu halde de kifayet hasıl oldu inşaaallah...

O yüzden ben de aynı kanaatteyim. (Bir de konunun bugün yaşayan insanlar ile ilgili konulara dağılma ihtimali var ki.. orada kalsın.)

Mesleğimize dönelim; davamıza dönelim:

Mesleğimiz : Meslek-i uşşaktır.

Davamız: Muhabbetullahtır.

(NOT: Yazılanların kalması faideden uzak değildir. Başka yerlerden başka insanlar başka niyetlerle gelip okuyup istifade ederler. Bi-iznillah.)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: