Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Boş, Kavgalarım!
MesajGönderilme zamanı: 02.01.12, 16:46 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Boş, Kavgalarım!

İsteklerimle kavga ediyorum. Çünkü doymak bilmiyor

Hayallerimle dövüşüyorum çünkü gerçek özlemlerime dönemiyorum

Umutlarımla sersemliyorum. Çünkü dünyada ondan başka yaşayacak bir şey bulamıyorum

Ne yana dönsem hangi köşeyi dönsem uçurum kenarında hissedip, doyamıyorum

Dünya yetmiyor bana… Hani İmam Rabbani der ki, “Dünya hayatının Allah indinde kıl kadar kıymeti olsaydı, kâfirler ondan faydalanamaz ve şerlilere dünyadan bir şey verilmezdi!” demek ki isteklerim, hayallerim ve umutlarım bu dünyadansa kıymetsiz şeylerin peşindeyim. Boş şeyler için kavga ediyorum…

Varsın doysun yalakalar

Varsın edepsizlik yapsın kendini sanatçı zannedenler

Varsın dünya zenginlerin olsun, yedikçe doymasınlar

Varsın çırılçıplak soysun kendilerini ve tapanlarını…

Yokluğa değil tokluğa dönsün güneşleri

Dolunay kavgaları…

Alkışlasalar ne olur ki, doldursak günün yazısı abonesi gibi siteleri… Yaz desinler yazılana, şak şak…

Dünya şeytanları sahnede cirit atsın, sizde azla yetinin… Bu yeter bana deyiverin!

Kavga etmiyorum. Dövüşmüyorum. Sersemlemiş hiç değilim. Benim derdim Allah’ın beni sevmesi. Beni terk etmesin kavgası… Bu dünya Karun’u doyuramamış… Kleopetra’yı güzelliğe doyuramamış! Neron yakmış, yine her asırda yakılacak yeni bir Roma olmuş, deliler hep var olmuş…

Bir hadiste, “ Her kim zengine zenginliliğinden dolayı tevazu gösterirse, eğilirse imanının üçte bir gider!” diyor. Güçlünün yanında değil zayıfın yanındayım-yokluğa aşina! Dünya ile kavga etmiyorum, değmez ki…

Sürtüklerin, sarhoşların, iki sallayıp paraya para demeyenlerin, bir şarkı söyleyip sanatçı zannedenlerin, taptıkları dünya oldukça onu kaldıramayan ve her türlü uyuşturucuya müptela zengin görünen zayıfların dünyası benim dünyam olamaz. Bu dünyada cenneti bulamayacağım kesin.

İnsandan başka her şey mükemmel yaratılmış, insan öylesine zayıf-ona dünya verilmiş. Kurumuş odun ile beslenirken-onun meyvelerine şaşırmamış! Yedikçe verilmiş- niye tükenmiyor diye düşünmemiş. Siz kıymetsiz bir şeyinizi sevdiğinize verir misiniz?

Eğer dünyayı terk etmezseniz, ihtiyacınızdan çok ihtiyaç duyarsanız, ne gece uyuyabilir nede gündüz gerçeği görebilirsiniz. Kavga edersiniz-“Ben” üzerine!

Eğer dünyaya bağlılığınız devam ederse kıymetsizleşirsiniz!

Saffet Kuramaz

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz