Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Sizi Bedava Ev Sahibi Yapabilirim.
MesajGönderilme zamanı: 11.08.11, 15:43 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Sizi Bedava Ev Sahibi Yapabilirim.

Günahlar, sevaplar, ayıplar olmasaydı… Neler yapardım, neler! Gerçi şimdi bile yapmadığım, kırmadığım fındık yok ama nefsimi frenleyen bir aşkla bağlanış var ilahi makama. Bu aşk olmasaydı, halim nice olurdu. Tamamen serbest, ucu görünmeyen bir ummana düşerdim. Yaşadıkça daha fazla ister, sümüklüböceği gibi kalp duvarlarıma yapışmış sürüngenleri dizerdim renkleri kararmış incilere benzer… Bu renksiz, parlamaz incilerle kendimi bir şey sanırdım herhalde. Nasıl başıboş olurdum, bir yerlere sığmaz, hedeflerim olmaz, aldıkça doyumsuz ve minnetsiz uçuyor görünürdüm keza başkalarına!

Zaten bizim için güneşe özenip yansımak önemli değil mi? Başkaları beğensin diye makyajda o yüzden yaparız ya. Kendimizi beğendiğimiz ruhumuza inmez, onu teselli edecek güzelliği sunmayız! Her aldığımız bir zehir, dışımıza sunduğumuz bir ölüm değil mi? Israrla tatmin etmediğimiz içimizden gelen sesleri duymadıkça hastalanır ve bedenle alırız mesajları. Ama nafile yine, iyileşince önemsemeyiz gerçek adresin sesini!

Bırak sigarayı…
İçme alkolü…
Soğukta çıplak gezme…
Denizde fazla yanma…
Geceleri hava akımında kalıpta yatma…
Zina etme…
Yalan söyleme…
Tefeci olup faiz yeme…

Gelir sesler ama işitmeyiz… Gençliğimize, paramıza, bilgimize ve daha nelere güveniriz. Kendimizi her şeye yeter görür, hatta tanrılaşırız-hâşâ! Ama içimizde zavallıyızdır. Geceler bitmek bilmez… O karanlıklara sormalıdır halimizi!

Evveli ve ahiri bir yaratıcıya sığınmak, ölümsüz tek bir tanrıyı Rab bilmek! İnsan ruhundaki harabelerin çözümü işte burada, psikologlarda değil. Bu kadar baskının içinde yaşamak ve kimse tarafından korunmamak! Zor dostum, hem de ne zor!

Eviniz olmalı ve bir kapısı… Kapısız ev olur mu? Eve nasıl gireceksiniz ki! Kapı Müslüman’ın namazıdır. Eğer namaz kılmıyorsanız ne bir eviniz vardır ne de kapınız. Dışarıda yaşıyorsunuz demektir. Her afyoncunun, serserinin, fırtınanın, bilinmeyen şerlerin içindesinizdir. Korunmasız ve anlık mutlulukların, sonrasında süregelen sonsuz acıları yaşamaktasınızdır.

Size mutlu ve bedava sahip olacağınız bir ev vermeyi garanti ediyorum. Siz yeter ki kapısını gösteriniz. İçine girdiğinizde ki lüksü yaşadığınızda uzanacaksınız yatağınıza, ebedi uyku gibi… Sadece mutluluk olacak yaşadığınız. Sizin her an istediğiniz ve peşinde koştuğunuz.

Sizi bedava ev sahibi yapmaya davet ediyorum.

Saffet KURAMAZ

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz