Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hz. Şeyh Nazım Adil el-Haqqani 1431. Hicri Yıl Sohbeti
MesajGönderilme zamanı: 16.12.09, 16:57 #mesajın linki (?)
Yönetici
Kullanıcı avatarı

Hayrların fethi için ;

Şerlerin defi için...

Cemal tecellileri ile dopdolu bir yıl olması niyazı ile...

Eşiğinden geçiyoruz: Bismillah...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: HİCRİ YIL KUTLU OLSUN...
MesajGönderilme zamanı: 17.12.09, 10:40 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Amin, yeni yılımız hayırlara vesile olsun..

Bismillahirrahmanirrahim..

ilahi ente maksudi ve rıdake matlubi..

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Şeyh Nazım Adil el-Haqqani 1431. Yılı Sohbeti
MesajGönderilme zamanı: 19.12.09, 22:49 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani Sultanul Evliya

Perşembe, Aralık 17, 2009 Lefke, Kıbrıs

1431 YILI

Ya Rabbi. Ente Rabbi. Ente Hasbi. Ente Hasbuna. Destur Ya Seyyidi.

Bu mübarek gecenin hürmetine söyleyin; La İlahe İllallah La İlahe İllallah La İlahe İllallah Muhammed Rasulullah Aleyhi Salatullah Aleyhi Selamullah Aleyhi İkramallah.

Esselamun Aleyke Ya Seyyidena Ya Kutub.
Bu dünyanın kutbu Esselamun Aleyke Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu.
Allah bizi affeylesin ve seni rahmetinle sarsın, bu mübarek gecenin şerefine, çok mübarek gece.

Yeni yılın başlangıcı, 1431. Ve bütün ȃlemlerin yararına bu senenin mübarek bir sene olmasını istiyoruz.

Ve Âlemlerin Rabbinin ilahi emrine göre diyoruz; Euzubillahimineşşeytanirraciym.
Bu bizim himayemizdir şeytandan ve tuzak ve hilelerinden ve bu kirli hayatın lağım kanallarına düşmeyelim diye.

Ey insanlar, Esselamun Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu.
Âlemlerin Rabbi en sevgilisi Seyyidina Muhammed (s.a.v.)’ e emrettiği gibi; …(arapça). Meded.

Ey insanlar gelin dinleyin, gelin dinleyin. Gelecek günlerde, gelecek yeni senede insanların üzerine ne gelecek. Bu senede gelecek olan yeni tezahürler. Ve mütevazı bir şekilde Rabbimizden en şereflinin hürmetine ikram edilmesini istiyoruz. Bu senenin faydalı olmasını ve daha fazla memnuniyet olsun ve onları kötü durumdan iyi durumlara getirmesini istiyoruz.

Ey insanlar, Bismillahirrahmanirrahiym deyin. O zaman yolunuzu bulursunuz.
Bismillahirrahmanirrahiym demeyi unutmayın. “Nesullahe Fenesihum” (Tövbe:67)
Onlar Allah'ı unuttular; O da onları unuttu.

Ey selefi ulemalarımız, insanlarınıza veya doğudan batıya herkese bu ilahi sözleri söyler misiniz zannedersiniz? İnsanlar neden en fena duruma düştü? Bunun sebebi nedir? Kurân-ı Kerim açıklar ve bütün kullara anlamları açar. Bu ilahi haberdir. İnsanların başlarına mutlu olmayacakları birşey gelince bunun sebebini bilmeliler. Sebep “Nesullahe Fenesihum” (Tövbe:67) Onlar Allah'ı unuttular; O da onları unuttu.

Sebep budur, ey selefi ulemaları bunu neden söylemezsiniz? Bunu söylemelisiniz. Bunu beyan etmelisiniz. Bu konuyu açıklamalısınız, bu çok önemlidir. Her kötülüğün veya insanlara gelen her lanetin bir sebebi Yaratanını, Âlemlerin Rabbini unutmalarıdır. Onlar unutunca lanet gelir. Eğer bir kişi Allah’ı bırakırsa...

“La Havfun Aleyhim Velahum Yahzenun” (Yunus; 62) onlar için korku yoktur, mahzun da olmayacaklardır.

Ey insanlar, gelin dinleyin.
Gelip dinlemezseniz başınıza ilahi kırbaç gelir. Daha fazla ve fazla sorunlar yoldadır.
Biri biter başkası gelir.
Geçen sene ekonomi krizi vardı. Evet? … (arapça) Ekonomi krizleri… (arapça) Bu nedir?

İşrahun Nâs ey selefi ulemaları. … (arapça) Bütün insanlara onların o ekonomi krizine düşme sebebi ne olduğunu açıklayın. Kurân-ı Kerim’de yazar. Bu Kurân-ı Kerim’de yazmaz demeyin.
Cenab-ı Allah buyurur; “Ma Ferratna Fil Kitabi Min Şey’in” (En’âm:38) Biz kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Bu Arapça mı Türkçe mi? Bunu neden söylemezsiniz?

Onlar kendilerine “Biz selefi ulemalarıyız” derler. Bizim söylediğimizi söyleyin, söyleyin.
Amentu Billah. Kur’anu Aziymu Şan, Kurân-ı Kerim...
Sormak istediğin herşeye bir cevap bulursunuz. Her şekil krizler… Eğer krizden çıkmak istersen,
Kurân-ı Kerim ne buyuruyor ona bak. Ne buyuruyor? Ben soruyorum sen başka birşey anlıyorsun.
Maşaallah Mısırlılar asla Arapça anlamazlar…

Benim söylediğim, onların krize düşme sebebi nedir ve kendilerini o krizden kurtarmanın yolu nedir? Söyleyin… Söyleyin! Ben yaşlı birisiyim, bakıp dinlemelisiniz. Ben birşey bilmem ama kalbime birşey geliyor.

Devletleri krizden kurtarmanın yolu nedir? Ayet-i Kerime nedir söyleyin!! Benim kalbime gelen, daha önce söylediğim gibi “Ma Ferratna Fil Kitabi Min Şey’in” (En’ȃm:38) Biz kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Sorduğun herşey Kurân-ı Kerim’de bulabilirsin. Ama harfler, büyük harfler… Ondan sonra onun altında anlarsın…

Sebep nedir söyleyin. Siz Arapsınız, burada da Araplar var. Benim kalbime geleni kimse bilmiyor. Kim krizden kurtulmak isterse… Kriz insanlara zahiren ve batınen zarar vermek demektir.
Hem dış görüntülerinde hem de iç hayatlarında. Onları helak eder.
Kriz insanoğlunu helak eder, içinde veya dış görüntüsünde.

İçlerinde öyle bir duruma düşerler ki hayatlarında asla mutlu olmazlar. Onun için kendilerini değiştirmek isterler onun için içerler, içerler, votka, viski, şampanya içerler.

Neden içerler? Kendilerini değiştirmek için. Kendilerini o ıstıraplardan çıkartmak için. Ama bu kendini kurtarmanın veya bütün milletleri krizden kurtarmanın hakiki yolu değildir. Cenab-ı Allah buyurur, cevap verir.

Böyle bir duruma düşersen bundan kurtulamazsın. Bunun yolu nedir. Beni konuşturuyorlar; “Nesullahe Fenesihum” (Tövbe:67) Onlar Allah'ı unuttular; O da onları unuttu. Krizin sebebi budur.

Bir sene önce birşey yoktu, aniden televizyon merkezleri ve radyo yayınları ve bütün dergiler ve gazeteler ağır bir kriz oldu dediler. Büyük bir… çöküntü. Onlar asla böyle birşey olacağını düşünemediler. Bu nasıl oldu dediler. Ben soruyorum, kimin emri altında bu dünyada yaşıyorsun?
Biliyor musunuz?

Bu Onun ilahi emri ile oldu. Bir çöküntü oldu ve insanlar içine düştü. Onlar bunu daha önce asla beklemiyorlardı, hayır. Onlar o kadar mutluydu. Ne diyorlardı. Diyorlardı ki US’ de… US mi UN mi? US?… (arapça) Birleşik Milletler âlemi doğuda batıya bildirdi ki aniden ekonomik bölgede bir çöküntü veya çatlak oldu diye. Ve herşey içine düştü. Şimdi ne yapabiliriz?

Ben şaşırdım ve ne oldu dedim. Ve Birleşik Milletler yedi yüz milyon tane kriz sebebi var dedi. Ben diyorum yedi yüz milyar sebebi vardır. Selefi ulemaları yüzlerce insanlar bilirler ki onlardan sadece birisinin trilyon doları varmış.

Ne oldu da Birleşik Milletler, biz bütün dünyanın lideriyiz derler. Siz bütün dünya liderlerisiniz de yedi yüz milyarla aşağı mı düşüyorsunuz? Ben şimdi derim, yüzlerce insanların zenginlikleri trilyon dolara ulaşır, hatta trilyon madeni paralara. Ama sırdır. Ve hükümet ne yapacağız der.

Ne yapmanız gereken, kapıları kapatın. Bir mağaza sahibinin iflas edipte kaplarını kapatıp gittiği gibi. Neden Birleşik Milletler olarak orada duruyorsun? Eğer sen insanları o krizden kurtarmaktan acizsen ve bu hakikatten küçük bir krizdir. Ama bütün dünyayı doğudan batıya, kuzeyden güneye sallar.

Ne için? Yedi yüz milyar için. Yahu bu büyük dünyada yedi milyar insan var. Onlardan birer dolar alsan yedi milyar eder. On alsan yetmiş milyar eder. Yüz alsan yedi yüz milyar eder. He…? Her kişinin yüz dolar vermesi çok mu?

Ama Âlemlerin Rabbi insanları muamele etmek istiyor. İnsanları muamele ediyor ki doğru yola gelsinler. Çünkü onlar Tecavezu Al Had, onlar onlara ikram edilen sınırların dışına çıkıyorlar.

Bir kriz. Eğer başka bir kriz daha gelse bütün dünya düşüp “Hemmmm….” Demeli ve biter. Biter!! Bitmek ne demektir? Ama Âlemlerin Rabbi onları eğitmek istiyor. Onlara bütün dünyanın düzenlemesinin onların ellerinde olmadığını anlatmak istiyor. Bütün düzenleme ilahi kişilerin ellerindedir.

Şimdi onlar daha o ekonomi krizine ağlıyorlar. Eğer ikinci bir darbe gelse… Oooo… Biter.
Kendinizi kurtarmanın yolu nedir? Çünkü o ekonomi krizi herkesin kapısına ulaşıp kapıyı çalıyor. Biz size de geldik. Fakirler veya zenginler.
Krallar veya başbakanlar veya en zengin insanların hepsi titriyorlar. Bu ilahi ikazdır.

Ey insanlar, edebinizi koruyun. Âlemlerin Rabbi sizi ne için yarattığına bakın. O sizi para toplamak için mi yarattı zannediyorsunuz? Yoksa topraklar ve ülkeler toplamak için mi? Cenab-ı Allah sizi bunun için mi hayata getirdi zannediyorsunuz? Bütün dünyanın değeri yoktur. Cenab-ı Allah’ın huzurunda değeri yoktur.

Şimdi bakıyorlar eğer başka bir kriz gelirse onlar ölecekler. Biz bittik derler. Eğer ikinci bir darbe gelirse biterler, hepimiz aşağı ineriz… Üçüncüsü gelebilir. Sizi ne kurtarabilir, söyleyin ey selefi ulemaları? İnsanları kurtarmanın yolu nedir? Kurân-ı Kerim ne buyurduğunu bana söyleyin!
Burada o kadar insana soruyorum onlar anlayıp cevaplamıyorlar.

Bana geleni ben size söylerim. Çünkü Cenab-ı Allah buyurur; “Ma Ferratna Fil Kitabi Min Şey’in” (En’ȃm:38) Biz kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Herşey için Li Kulli Dain Davaun” Her hastalık için bir ilaç vardır. Her müşkülat için bir çözüm vardır. Cenab-ı Allah insanlara zahmet veya bir hastalık verirse onları asla şifasız bırakmaz.

Kurân-ı Kerim buyurur; “Ma Ferratna Fil Kitabi Min Şey’in” (En’ȃm:38) Biz kitapta hiçbir şeyi noksan bırakmadık. Herşey için ama siz bakmıyorsunuz. Kurân-ı Kerim’in ne buyurduğuna bakmıyorsunuz.

Harameyni Şerifeyn’e bakıyorum bütün insanların ellerinde Kurân-ı Kerim var. Yedlu… Yedlu… Yedlu… Hepsi Arap, birşey anlarlar mı? Siz kaç defa hatim ettiniz? Bin kereden fazla. Ne öğrendiniz? Hem de sizin diliniz arapça. Ne öğrendiniz? Soruyorum mesela bu ekonomi krizini kurtarmak için Kurân-ı Kerim ne buyurur?

Buradan biri bilir mi, ey dinleyicilerimiz? Ben burada oynamıyorum. Ben nefsimin adına konuşmuyorum, hayır. Benim nefsim kül olmuştur, bitmiştir. Benim için bir ümit yoktur. Bu yaştan sonra sultan olmak için veya şeyh-ül İslam olmak için veya taklit unvanlarıyla kibirlenen insanlar gibi ümidim yoktur, hayır.

Ben çok, çok, çok basit bir kulum. Ama siz kul olmayı kabul etmezsiniz.
Ben asla böyle müftülerden veya sultanlardan “Biz Rabbimizin kuluyuz” dediklerini duymadım.
Onlar bunu söylerlerse şanları aşağı düşer zannederler, hayır.
Cenab-ı Allah buyurur;… (arapça) Ama siz Ehlul Hicaz ve Selefi Salihin, bunu bütün insanların karşısında söylemezsiniz.

Hiçbir sultanın veya zengin birisinin “Ey insanlar, biz Rabbimizin kullarıyız. Bizim yolumuz Rabbimizi kendimizden razı etmektir ” söylediğini asla duymadım. Kimseyi duymadım.

Ama yirmi dört saatte kırk sekiz saat konuşurlar.
Yirmi dört saatte kırk sekiz saat konuşuyorsunuz, ne için? Ne için konuşuyorsunuz, konuşuyorsunuz, konuşuyorsunuz? Neden “Biz Rabbimizin kuluyuz ve O bizi insanoğlu için en iyisini yapmak için bu dünyadaki hazinelere getirdi” demezsiniz? Neden söylemezsiniz? Söyleyin.

Şimdi bizim manevi merkezlerimizden ona cevap geliyor.
Beni size kim hitap etmeyi emrediyorsa onlar şimdi veriyorlar. İnsanların maddi veya ekonomik veya düştükleri her şekil zahmetler, sonsuz zahmetler ve ıstırap okyanuslarından boğulanların kurtulmanın yollarını söylüyorlar.

Cenab-ı Allah buyurur; “Bismillahirrahmanirrahiym” İşitin ve öğrenin!! Cenab-ı Allah buyuruyor; “Estauğuzubillah, Ve Men Yettekillahe Yec’al Lehu Mahrecen” (Talak:2) Kim Allah'tan korkup-sakınırsa, (Allah) ona bir çıkış yolu gösterir.
Bazen ben unuturum ama siz işitmelisiniz. “Ve Men Yettekillahe Yec’al Lehu Mahrecen Ve Yerzughu Min Haysu La Yehtesib” (Talak:2,3) Sadakallahul Aziym …(arapça) 2.Kim Allah'tan korkup-sakınırsa, (Allah) ona bir çıkış yolu gösterir. 3.Ve onu hesaba katmadığı bir yönden rızıklandırır. Doğru mu?

Bir kişi hayır diyor mu? Sizin Takva’nız nerede? Sizin Takvanız nerede? Ve siz Seraye’de yaşıyorsunuz.(arapça) Ve gökdelenler… Binalar yapıyorsunuz. Resul Salavatullahi Ve Aleyh…15 asırdır buyurdu son günlerin işareti olarak. İnsanlar… Yapmaları gerekir.

Ve siz ey selefi ulemaları? Hangi ulema böyle cevaz verebilir Beytullah’ın etrafına gökdelenler yapma fetvasını verebilir?

He…? Kim o fetvayı veriyor? Siz sultanızınız, siz meliksiniz, siz kralsınız, bunu kim söyler?
Fetvanız nerede? He…? Hitabı Rasul’de Rasurullah (s.a.v.) … (arapça) onları övdü mü zannediyorsunuz? Rasul Salavatullahi Ve Selam Aleyh o binaları yaptılar diye razı mıydı? Yoksa neden bu yüksek binaları yaptınız dedi? Eğer Cenab-ı Allah o bölgeyi gözetleyen bir meleğe çok basit bir zelzele yapmasını emrederse korkmaz mısınız? Bütün binalar içindekilerle yıkılır.

Siz Cenab-ı Allah’tan korkmaz mısınız? Neden bunun haram olduğunu söylemezsiniz? İki kattan sonra bir insan iki katın üzerine bir kat daha inşa etmek isterse melekler onlara der; “Ey âdemoğlu, bu dünyanın büyüklüğü binalar inşa etmek için sana yeterli değil mi de iki kat, on kat, elli kat, doksan kat yapıyorsun?”

Ne için? Sen nemrut gibi oluyorsun çünkü sadece nemrut yüksek binalar inşa ediyordu ve diyordu; “ Ben mümkün olduğu kadar yükselmem gerekiyor. Yukarıya çıkıp senin göklerdeki Rabbini görmem gerekir.”

Melekler der; “Ey insan nereye ulaşmak istiyorsun? Sen nemrut’un yukarıda bakmak için yaptığı yüksek binalara ulaşmak istiyorsun. Utanmıyor musun?

Peygamberler Mührü’nün ikazından korkmaz mısın? He…? Ve sen …. (arapça)

Bunu neden söylemezsin? Meliklerden korkarsın. Meliklerin hayatları iki nefesin arasındadır.
Cenab-ı Allah o nefese gir derse girer. Veremezse düşer ölür. Birisi nefes verirse ve Cenab-ı Allah (nefes) vermezse o kişi düşer ölür. Neye Tevekkül ediyorsunuz? Neye? Unvanlarınıza mı? Altınlarınıza mı yoksa petrol kuyularınıza mı? Elhamdülillah, ben sadece kalbime gelenle insanları ikaz ediyorum.

Ey insanlar, bu asrın başında bir zelzele olmuştu. Bu ayın onbeşindeki Çin’de olduğu gibi. Cin’de. Onun kuvveti 8,5 idi. Bir milyon insana yakın kişi öldü gitti. (arapça) …”İnnema Emruhu iza Erade Şey’en Ey Yekule Lehu Kun Fe Yekun” (Yasin:82) Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri yalnızca: "Ol" demesidir; o da hemen oluverir. Siz inanmıyor musunuz? İnanmazsanız başınıza bir gecede bir darbe gelir. İlahi bir çekiç vurulur. Yukarıdan binalarınıza gelir ve zelzele yapar. Korkmaz mısınız? Korkun!!

Sultan olabilirsiniz, melik olabilirsiniz, başbakan olabilirsiniz, bu veya şu olabilirsiniz.
Size birşey zarar veremez diye göklerden bir belge taşımıyorsunuz, hayır.
Sadece Cenab-ı Allah seni korursa korunursun. Korumazsa kimse seni koruyamaz, biter.

Ey insanlar, ben sadece Müslümanlara hitap etmiyorum. Ama ben bütün inananlara hitap ediyorum. Hıristiyan dininde veya museviler Âlemlerin Rabbi benim size hitap ettiğimi anlarlar. Ben burada otururken dilimin yanlış birşey konuştuğunu zannetmeyin. Bu ilahi bir ikazdır. Her zaman her anda ölebilirsiniz.

Birleşik Milletlere bakın ’82 ne oldu. ’82 senesinde… On sene önce ne oldu? Bir saniye içerisinde binlerce insanlar binaların altında öldüler. Eğer Âlemlerin Rabbi bütün dünyayı yıkmak isterse dakikalarda veya saniyelerde değil, zamanın üçte birinde bile yıkabilir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye alıp götürebilir. … (arapça) Sadece Cenab-ı Allah koruduğu, himaye altında tutuğu bir el dolusu insan kalacak.

Ey insanlar, bu ağır bir ikazdır.
Bu ulaştığımız çok mübarek bir aydır. Muharrem-ur Haram 1431.
Kıyamet günü yaklaşıyor. Kendinizi dünyadan çekin ve Cenab-ı Allah’a dönün burada ve buradan sonra selamette olmak isterseniz. İstemezseniz ilahi ikazlardan ders almayan insanları kimse kurtaramaz.

Ben kendim için, sizin için ve herkes için af istiyorum. Ben umuyorum, düşünmüyorum bu beyanlar kendim için değildir. Bu ilah ikazdır ve Kurân-ı Kerim’e, İncil’e, Tevrat’a ve Zebur’a uyar.

Ey Rabbim, en iyi kişinin, en mukaddes kişin, en şanlı kulun Seyyidina Muhammed (s.a.v.) hürmetine bizi koru. Bize kendi özel kullarından birini gönder de bizi yanlış yoldan doğru yola getirsin.

Cenab-ı Allah bizi en sevgilin şerefine affeylesin.

Ey Rabbimiz Estağfurullah. ,

“Dum dum dum dum dum dum dum dum”
...

Melekler insanlara bakıyorlar. Kim dinliyor ve kim böyle bildirileri dinlemeyi bıraktığına.
Ey insanlar, böyle bir ceza gelecek diye dikkat edin.
Cenab-ı Allah bizi affetsin ve nefsimizin kötülüğünden korusun.
En şerefli kişin hürmetine,

el-Fatiha.

...
Ey insanlar, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Bu sadece Cenab-ı Allah’ın sizden istediğidir. Her çeşit insandan, her çeşit dinden insandan veya biz Hıristiyan’ız, biz Yahudi’yiz veya biz Müslüman'ız diye iddia edenler. Âlemlerin Rabbi sizin ne yaptığınıza bakıyor.
“Ey Rabbim, biz en iyisini yapmaya çalışıyoruz” deyin.
O zaman burada ve buradan sonra selamette olursunuz.

Fatiha.

Ey selefi ulemaları, bana öfkelenmeyin çünkü öfke size zarar verir bana asla vermez.
Bakın, … (arapça) Bu bütün milletlere son tavsiyedir. Evet beyim.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: