Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 2009 RAMAZAN BAYRAM SOHBETİ: MEHDİ a.s.’IN ZUHUR EDİŞİ
MesajGönderilme zamanı: 05.12.09, 21:52 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Sultanul Evliya Mevlana Şeyh Nazım Adil El-Hakkani

Pazar, Eylül 20, 2009

Lefke, Kıbrıs

2009 (1430.) RAMAZAN BAYRAM SOHBETI: MEHDI a.s.’IN ZUHUR EDIŞI

Esselamun Aleyküm!

Eid Mubarek!

Eid Mubarek!

Bayramınız Mubarek olsun.

Allahu Ekber, Allahu Ekber, la ilaha illallah Allahu Ekber, Allahu Ekber ve lillahil hamd.

Huuu.

Allahu Ekber kebira vel hamdulillahı kesira ve subhanallahil aziym bukraten ve asila…

La ilahe illallah. Allahu Ekber ve lillahil hamd.

(Her bir ağızdan:)

Allahu Ekber Allahu Ekber la ilahe illallahu Allahu Ekber, Allahu Ekber ve lillahil hamd!

Allahu Ekber Allahu Ekber la ilahe illallahu Allahu Ekber, Allahu Ekber ve lillahil hamd!

Esselamun Aleyküm Ya Ibadillahis-salihiyn!

Eid Mubarek!

Euzubillahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim.

Umarız ki seneye Mehdi (a.s.) ile beraber olmayı (umarız) ve gerçek bir bayram olmasını ve küfrün yok olmasını ve Islamın bayraklarının, Rasulullah (s.a.v.)'in bayraklarının…

(Şeyh Nazım Hazretleri ayağa kalkar)

Elfus Selâm, Elfus Salât, Seyyid el evveline Vel Âhirin. (oturur)

Doğudan Batıya, Islamın bayrakları ile olmayı (umarız).

El HAK!

HAK mutlaka gelmelidir! Ve Batıl. Mutlaka ayağımızın altındadır. El Hak başımızın üstündedir. Böyle olmalıdır. Ve zalimler en aşağıda olacaklar. Şeytan ve orduları ve takipçileri ve onun destekçileri de muhakkak ki benim ayağımın altındadırlar. Ve İslam yüksektedir. Bu dönem ki, en son Peygamber (onunla ilgili) Müjdeler veriyor.

İlk önce, diyordu ki: “Allah (C.C.) kutsal âyeti gönderdiğinde… İnneke meyyitun ve innehum meyyitûn”

“Ey benim sevgilim! Sen de dünyada yaşadıktan sonra, Bana geleceksin ve herkes, seni takip eden herkes mutlaka ölümü tadacak. Ve ayriyeten, onlar milyonlarca, milyarlarca insanlar ki, onlar son günü reddederler. Herkes mutlaka ölümü tadacaktır. Ve bu dünyayı bırakıp Bana geleceklerdir.”

Onun (Efendimizin) sahabeleri soruyordu:

“Ya Rasulullah (s.a.v)! Ey bizim Sevgilimiz! Başımızı senin ayağının altına koyuyoruz. Sen mutlak hakikat (gerçek) ile geliyorsun. Biz sana inanıyoruz ve seni gönderene inanıyoruz. Seni dünyadaki bütün ümmetlere gönderene inanıyoruz. Sana inanıyoruz! Sen bu dünyadan Rabbine vardığın zaman, ne olacak? Ne olacak? Senin ümmetin bitecek ve yok mu olacak?”

O da (s.a.v.) “Hayır,” diyordu.

“Sen gittiğinde kim senin ümmetine bakacak?”

Ve O da (s.a.v) diyordu:

“Benden sonra mutlaka hulefâlar geleceklerdir. Dört Halifeler ki onlar benim doğru yolumdalar. Seyyidina Ebu Bekir (r.a.), Seyyidina Ömer (r.a.), Seyyidina Osman (r.a.),Seyyidina Ali (r.a.)… Halifeler geleceklerdir ve benim ümmetim ile ilgilenecekler.

“Ve onlardan sonra? Ey Sevgili! Ey Bütün yaratılışlara Sultan olan! Senin Rabbin bütün varlıkları senin için yarattı!

Senin hürmetine yarattı, YA MUHAMMAD (s.a.v) !

(Şeyh Nazım birden, hızlıca ayağa kalkar)

“Senin ümmetin dört Halifelerden sonra yok olup bitecekler mi?”

“Hayır. Başka bir dönem daha gelecektir ki…Ve mim ba’dil hulefa-I umerâun…Umeralar için bir dönem gelecektir. Yani emir il muminîn. Emir il mumimîn.. .İlk önce Emeviler, sonra Abbasiler gelecek. Onlar için bir zaman olacaktır. Onların sürelerinin ne kadar olduğu yazılıdır."

“Ve sonra, emir il muminînlerin süreleri dolduğu vakit, kıyamet günü, dünyanın sonu gelecek mi?”

Ve O da (s.a.v), “Hayır. Başka bir dönem daha gelecektir.”

“Kimdir onlar Ya Rasulullah (s.a.v.)?”

“Ve mim ba’dil umerâun mulûkun.. mulûk. Yani Sultanlar, Osmanlılar. Mukaddes Emanetleri alacak olanlar. Islamın gücüne hâkim olup, Islamı tutacaklar. Ve onlar, Sultanlar ki, Sultan Selimden itibaren başlayıp, emanetleri, Mubarek huzurda, Peygamber Efendimizden (s.a.v.) alırlar. Ve onların (hâkimiyetleri) devam eder. Tâki dünya ne zaman bitecek ve kıyamet kopacak… Hayır, biraz daha zaman kalır. Ve mim ba’dil mulûki..Onların süreleri bitecek. Ve onlardan sonra , cebabire, yani onlar şeytanın takipçileri ve onlar şeytanın temsilcileridir. Ve onlar bir sürü zulûm edecekler. Onlar zalimlerdir. Onlar yüzde yüz, İslam’a karşılardır. Onlar Kurânı ortadan kaldırıp, şeytanı ve zülümkar bir dönem getirirler. Ve onların yaptıklarını Firavun bile yapmamıştır. Onlar Müslümanlar için en kötülerden olacaklardır. Ve onlar yüzde yüz şeytanın temsilcileridir. Bütün dünya bu zâlimlerin kontrolü altında olacaktır ve onlar şeytanın mirascılardır. Ve şeytan inananlardan intikam almayı istiyor."

Ve şimdi biz o zaman içerisindeyiz!

O yüzden sahabeler, onlar ağlıyorlardı. Müslümanlar ve Müminlere neler olacaklarını duyduklarında ağladılar. Ve sordular:

“Ya Rasulullah (s.a.v) ! O dönem bu dünyanın son süresi mi olacak?”

Ve O (s.a.v.)'da dedi ki:

“Hayır. Âlemlerin Rabbi intikamını şeytandan ve onun takipçilerinden alıp, zâlimleri müminlerin ayakları altına koyacak, Mehdi (as) gelecek!!!
Ve mim ba’dil mulûkil cebabire, summe yekrucu raculun min ehli beyti, yemle’ul erda gısten ve adula kema muli-et cevrun ve zulma”

Bu son Peygamberden (s.a.v.) bir müjdedir. Diyor ki:

”Zalimler hiç bir şekilde sonsuza kadar devam etmeyecekler. Ama onlardan sonra Semâlardan inen bir Kuvvet gelecek. Bir kişi ki, o Semâvi ordular tarafından desteklenmiştir. Ve onları ortadan kaldırıp, onların içinden bir tanesini bile bırakmayıp, bayraklarını ayağının altına alacaktır!

Ve İslamın bayraklarını yükseltecektir. Işte o zamanın içindeyiz. Ve bizim ümidimiz, İslam için mükemmel olacak o günlere ulaşmaktır.

Doğudan batıya sadece La Ilahe illAllah Muhammeden Rasulullah diyebilmek

(Şeyh Nazım birden ayağa kalkar)…

(oturur)

Bu benim ümidimdir. Benim ümidim. Rabbimden taleb ediyorum: Hayatımın son günlerine yaklaşmış olsam bile, ben (Rabbimden) taleb ediyorum: “Ey Rabbimiz! Senin katındaki en Şereflinin hürmeti için bana ve benim gibi zayıf kişilere, Islamın o en mükemmel zamanına ulaşmamız için bize bir şans ver. (Amin!!!)

Bana lütfet ve dünyada kalmak isteyen o kişilere, sadece sahih (doğru) kişilere, kuvvet üzere olmamızı lütfet!
Ve yalancılar, ve şeytanların takipçileri benim ayaklarımın altındalar ve evliyaların ayakları altındalar.

Esselamun Aleyküm!

Çok güzel müjdelerdir bunlar.
Ve ümit ederiz ki seneye Mehdi (a.s.) ile beraber oluruz!

(Hep bir ağızdan: Amiiiiiiin!)

Ve İstanbul’a gelip emanetleri alacak ve Rasulullah’a ait en değerli şeyleri alacak. Rasulullah (s.a.v.)’den herşeyi mirâs alacak. Gelecek.

“Bir Selim,” Peygamberimiz diyor, “Bir Selim, mukaddes emanetleri alacak.”

Sultan Selim bütün o emanetleri alacak. En değerli mirâsı Mısırdan alıp, Kostantine’ye, İstanbul’a götürecek ve onların zamanı bitince, zalimler gelip onları ortadan kaldıracak.

Ama birinci Sultan Selim'den sonra, Peygamber Efendimiz diyor: “Başka bir Sultan Selim daha gelip o mirâsa ulaşacak. Mukaddes mirâsı alıp çıkaracak ve Peygamberimizin (s.a.v.) mukaddes kılıcını alıp üzerinde taşıyacak. Ve İslamın tâcını başına koyacak ve doğudan batıya kadar açacak.”

Bu güzel müjdelerdir ki, müminlerin mutlu ve ümitli olmaları için. Ve bu olacaktır!
Ve ben Rabbimden taleb ediyorum:

Ey Rabbim! Bizi o günlere ulaştır. Ve İslamın yeşil bayraklarını doğudan batıya kadar yükselt ve öbürlerini indir! (Amiiin)

Esselamun Aleyküm!

Söyleyin:

Allahu Ekber Allahu Ekber, La İlahe ilAllahu Allahu Ekber. Allahu Ekber ve lillahil hamd

Allahu Ekber Allahu Ekber, La İlahe ilAllahu Allahu Ekber. Allahu Ekber ve lillahil hamd

Ey insanlar! Bayram namazı vaktindeyiz ve inşallah namazımızı kılacağız ve duâmızda Âlemlerin Rabbinden bizi ikinci bayrama, ikinci mübarek Ramazan ayına, doğudan batıya İslamın bayrakları ve kılıçları ile olmayı istiyoruz. (Amiiin)

Ey insanlar, hazır olun şimdi bayram namazına.

Allah kabul etsin ve bizi affetsin!

El Fatiha

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz