Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Katliamı Unutmayalım, Unutturmayalım
MesajGönderilme zamanı: 03.06.10, 20:00 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
İsrail’in Yaptıkları

1- Gazze'ye insani yardım götüren gemiye yapılan İsrail saldırısında yaralananlardan Abdülhamit Ateş, ''Herhangi bir silah ya da herhangi bir şey olmadan, vücut teması ile müdahale ettik. Ancak onlar yanlarında taşıdıkları silahlarıyla, tüm teçhizatlarıyla bize müdahale ettiler'' dedi. Ateş: “Ben ayağımdan vuruldum. Elimde silah ya da sopa hiçbir şey yoktu. Vurulunca hareket kabiliyetimi kaybederek yere düştüm. 8-10 dakikada indirmeyi tamamladılar. Kontrolü sağladıktan sonra, İsrail askerlerinden bir tanesi ben yerde yatarken sertçe kafama vurdu. Bu plastik bir mermi miydi, sopa mıydı, demir çubuk muydu, bıçak mıydı, alacakaranlıkta anlayamadım. O anda öleceğimi düşündüm. Gözlerimin açık olduğunu gören bir başka İsrail askeri, gözümden birine sert bir darbe vurdu. Daha sonra göğsüme ateş etti. Bu plastik bir mermi miydi, yoksa elindeki bir şeyi mi attı bilmiyorum.'' İsrail askerlerinin geminin kontrolünü ele geçirdikten sonra ilk önce kendi yaralılarını tahliye ettiklerini daha sonra da gemideki yolcuları hastaneye götürdüklerini anlatan Ateş, bu sırada askerler tarafından ''oldukça sert'' davranıldığını belirtti. Bir askerin kendisine morfin yaptığını ve olayın üzerinden yaklaşık 20 saat geçtikten sonra hastanede gözlerini açtığını anlatan Ateş, üzerindeki özel eşyaların askerler tarafından alındığını ve bir daha kendisine verilmediğini kaydetti.

2- Gemideki yardım gönüllüsü Musa Çoğaş, İsrail askerleri tarafından vurulduktan sonra sırtındaki 2 kurşunun İsrailli doktorlar tarafından narkoz verilmeden kerpetenle çıkarıldığını söyledi. “Sırtımdaki 2 kurşun İsrailli doktorlar tarafından narkoz verilmeden canlı bir şekilde kerpetenle çıkarıldı. Gemi yanaşana kadar da 12 saat mermiler sırtımda kaldı. Aort damarına çok az bir mesafe kalmış. Gerçekten psikolojimiz çok bozuk. Beni lazer ışınlı silahla vurdular. Farklı farklı 3-4 silah vardı.

3- Zaman Gazetesi muhabiri Kürşat Bayhan da Mavi Marmara Gemisi'ne düzenlenen saldırı düzenleyen İsrail askerlerinin önce plastik mermi kullandığını, sonra gerçek mermi kullanmaya başladığını belirterek, bunun üzerine diğer basın mensuplarıyla birlikte basın merkezine çekildiklerini anlattı.

4- İsrail askerlerinin fotoğraf makinesi, kamera ve özel eşyasına el koyduğunu ve 72 saat içinde İsrail'i terk etmeleri için belge imzalattıklarını ifade eden Bayhan, ''Bizi götürüldükleri hapishanedeki masa ve sandalyelerin Türk malı olduğu dikkat çekicidir'' dedi.

5- İsrail'den İstanbul'a getirilen yardım gönüllüleri arasında olan İspanya vatandaşları, İspanyol medyasına yaptıkları açıklamalarda, İsrail'i sert dille eleştirirken, yardım ve ilgilerinden dolayı Türkiye'ye teşekkür ettiler.

Gazeteci David Segarra, bazı İsrailli yetkililerin gemide silahlı direniş gösterildiğine ilişkin iddialarını "Tamamen utanç verici" diye değerlendirerek, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Basın odasında internet ve telefon gibi iletişim kuracağımız tüm cihazlar çalışmayınca İsrail askerleri tarafından elektronik bir savaş açıldığının farkına vardık ve hemen kameralarımızı alıp neler olduğunu görmek için dışarıya çıktık. Üzerimize doğru nasıl geldiklerini, helikopterleri ve maskeli komandoları gördük. Gerçek mermiyle şuursuz bir şekilde ateş etmeye ve ses bombası atmaya başladılar. Onlara karşı sadece dünyadaki her gemide bulunan tahta parçaları, mutfaktaki bıçaklarla direniş gösterildi." İspanyol yardım gönüllülerinden Manuel Tapial da "Resmi olarak 9 ölü deniliyor, ama 16 ila 20 arasında değişen ölü olduğunu düşünüyorum" dedi.

6- Gazze'ye yardım malzemesi götürürken İsrail'in saldırısına uğrayan "Mavi Marmara" gemisinde bulunan eski Alman Sol Parti milletvekili hukukçu Norman Paech, saldırı sırasında İsrail askerlerinin Türk ve Arap yolcular ile Avrupalı yolculara farklı muamele ettiklerini söyledi.

7- Eski Alman Sol Parti milletvekili hukukçu Norman Paech, şunları söyledi:

"Saat 04.30 sularında büyük bir patlamayla uyandım. 3 İsrail askerinin helikopterden aşağıya indiğini gördüm. Askerlerin çoğu maskeli ve silahlıydı. Geminin üst bölümünde askerlerin ateş açtığını gördüm. Olay anını görüntülemek istedim, kameraya çektim. Ancak bütün eşyalarımıza, kamera ve cep telefonlarımıza İsrail askerleri el koydu. Yerde yatan ağır yaralı insanlar gördüm. İsrail tarafının gösterdiği resimlerin hiçbiri doğru değil. Daha fazla kişinin yaralandığını ve hayatını kaybettiğini düşünüyorum. İsrail askerlerinin ateş açması sonucunda hayatını kaybeden ya da yaralananlar kamuoyuna gösterilmiyor."

8- Eski Alman Sol Parti milletvekili hukukçu Norman Paech “Ellerimiz kelepçelendi, ıslak zeminde diz çökmüş olarak, hiçbir şey yemeden, hareket etmeden saatlerce kalmak zorunda kaldık. Ancak dövülmedim ya da dövülmedik ya da diğer Türk ve Arap kökenli yolcular gibi kötü muameleye tabi tutulmadık" şeklinde konuştu. Bazı Alman ve İsrail basınının gemide silah ve benzeri savaş malzemesi bulunduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirten Paech, "Evinize saldırı düzenlendiğinde, üstelik bu saldırı şiddet ve tehlikeli bir saldırıysa siz de buna karşı koymak ve kendinizi savunmak istersiniz. İsrail hükümetinin kamuoyuna gösterdiği silah ve benzeri malzemeler gerçeği yansıtmıyor. Sadece saldırı sırasında kendisini korumak zorunda hisseden iki kişi tarafından sopa kullanıldığını gördüm, hatta benim de el çantamda çakı vardı. Belki onu televizyonlarda gösteriyorlar. Onun dışında ne demir sopa ne de askerlere karşı kullanılan demir sopalar gördüm" dedi.

9- İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilerde gözaltına alınan eylemcileri serbest bırakma kararının ardından sınır dışı edilen eylemcilerden Kuveytli Ali Buhamd, korkunç bir iddia ortaya attı ve ''Yaralı bir Türk'ü başına ateş açıp öldüren bir İsrail askeri gördüm'' dedi. İsrail'in baskınında hayatını kaybeden 9 Türk'ün cenazesi yurda getirildi. Hayatını kaybedenler arasında 19 yaşındaki Furkan Doğan da var. Furkan'ın kafasına 4, göğsüne ise bir kurşun isabet ettiği belirlendi. Adli Tıp'ın raporu, Kuveytli görgü tanığının anlattıklarını teyit ediyor.

10- Gazze'ye yardım götüren konvoydaki Mavi Marmara gemisinde bulunan İsveç Uppsala Üniversitesi'nde din tarihi öğretim görevlisi yazar Mattias Gardell, eşi Edda Manga ile birlikte saldırı sırasında yaşadıklarını anlattı.

Gardell, ''İsrailli askerler tasarlayarak adam öldürme suçu işlediler'' dedi. Gemiye önce sessiz bir şekilde İsrail özel kuvvetlerinin girdiğini bildiren Gardell, ''Bu sırada gemide bulunanlar kendilerini korumak için gemideki yangın hortumlarını savunma amacıyla kullandılar ama İsraillileri durdurmada yetersizdi. Gemide bulunanların hepsi barışçıl amaçlarla oradaydı ve kimsede silah yoktu." Sonra havadan 4 helikopterle gelen paraşütlü askerlerin gemiye ateş açtığını belirten Gardell, İsrail askerlerinin saldırı sırasında üç büyük fırkateyn, dört zırhlı bot, küçük teknelerle birlikte bir de denizaltı kullandıklarını söyledi.

Çok sayıda ağır yaralıya yardım edilmediğini söyleyen Gardell, yardım gemilerinin hareketlerinden önce yolcular ve taşıdıkları yükün incelendiğini ve bu girişimin tamamen barışçıl amaçlı olduğunu kaydetti.

Gemilerin uluslararası sularda bulunduğuna dikkati çeken Gardell, ''Bizi gemiden aldıktan sonra cezaevine koydular. Şu anda çok yorgunuz. Ölenler ve yakınları için üzüntülüyüz. Hiç uyumadık. Üstümüz kirli. Yanımızdaki kıyafetlerimiz ve bütün elektronik eşyamıza İsrail el koydu'' dedi.

11- Gemide bulunan yardım gönüllüsü Ali Osman Ceylan ise saldırı sırasında geminin ön sağ bölümünde olduklarını belirterek, ''Kelepçelerle 25-30 saat kadar oturmak zorunda kaldık. Bazı zaman yerde ve koltuklarda kaldık. Sadece su içme fırsatı bulabildik'' dedi.

Ceylan, daha sonra hapishanelere götürüldüklerini ve benzer uygulamalara orada da devam edildiğini aktardı.

Yardım gönüllülerinden Mükerrem Tetik ise İsrail'in gemilerde bulunan herkesi orada hapsedip yargılamayı planladığını vurgulayarak, ''Ama Türkiye'nin tepkisi ve yürüttüğü girişimler sonucunda geri adım atmak zorunda kaldılar. Kadınlara bile kelepçe taktılar, başımıza ikişer asker koydular'' dedi. Tetik, vatandaşlardan İsrail mallarını tüketmemelerini istedi.

12- Saldırı sırasında yaşadıklarını anlatan Gebze'den Halim Yazıcı, savaş için değil, yardım götürmek için gittiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

''Askerler plastik mermilerle ateş açtılar biz de elimize ne geçerse onlarla direnişe geçtik. Daha sonra silahla taramaya başladılar. 25 kişiydik 12 arkadaşımız vuruldu ben de bacağımdan vuruldum. Ancak kaptan köşkünü ele geçirince direnişi durdurduk. Yaralı arkadaşlarımızı plastik kelepçe takarak ve eziyet ederek helikoptere bindirdiler. Sıcağın altında havasız bir ortamda 9 saat psikolojik işkence uyguladılar. İfadelerimizi aldılar. Bizlere ‘bu topraklara gelmenin yasak olduğunu bilmiyor musunuz? Askerleri niye dövdünüz?' şeklinde sorular sordular. Şayet gemilerde kadınlar ve çocuklar olmasaydı asla gemiyi terk etmeyecek sonuna kadar direnecektik.''

13- İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırı sonrası gözaltına alınıp sınır dışı edilen İHH İnsani Yardım Vakfı Tavşanlı Temsilcisi İlhan Dirgin ''Hain saldırı, sabah namazı sırasında gerçekleşti. Sabah namazını kıldıktan sonra etrafıma ses ve sis bombası yağmaya başladı, bazı arkadaşlar gözlerimin önünde vuruldu. Şehit sayımız 6'yı geçmişti. Beyaz bayrak salladık, buna rağmen ateş ettiler. Bundan sonra da şehit verdik. Bileklerimizi kelepçelediler, yaralılara dahi kelepçe vurdular. Gemide uzun süre işkence edip hastaneye götürdüler. Yaralıların vücudunda kurşunlar vardı, onlara ilk müdahale yapılmadı. Kurşunlar çıkarılmadan alçılanmış ayaklarını kelepçelediler. Hastaneden çıkardıktan sonra ikişer kişilik gruplar halinde ayaklarımıza pranga vurup hapishaneye götürdüler.'' Dirgin, hapishaneye götüren askerlerin tüfeklerin dipçikleriyle gönüllülere vurduğunu dile getirerek, ''Şundan hiç kuşku duymadım, sizin dualarınızla biz ayaktaydık'' dedi.

14- İsrail askerlerinin saldırısında yaralanan Muhammed İkbal Köseoğlu ise, ''İsrail askerleri bizlere tekme atarken sürekli 'One munite'i size göstereceğiz' diyorlardı. Bu bir milattır. İsrail, Türk milleti ile arasına kan koymuştur. Havaalanında bile bize saldırıyorlardı, ellerine ne geçerse atıyorlardı. İsrail'de sivil diye bir kavram yok. Orada kadın giyimli ve sivil kıyafetli askerler var'' dedi. Kendilerinin tedavi ettikleri İsrailli yaralı askerlerin daha sonra kendilerini tedavi eden doktorlara kurşun sıktığını anlatan Köseoğlu, ''Askerler 'Sizler bizim kölemizsiniz. Biz ne zaman istersek su içeceksiniz, tuvalete gideceksiniz' dediler'' şeklinde konuştu.

15- Kudüs'te bir hastanede tedavi altına alındığını belirten Kenan Akçil, İsrailli doktorların kendisine gerekli müdahaleleri yaptığını, ancak ''İsrail askerleri ve polisinin yaralılara psikolojik baskı uyguladığını'' bildirdi. Akçil, yaralıların ellerinden ve ayaklarından yataklarına kelepçeli halde tedavi aldığını da söyledi.

16- Üç helikopterin de gemiye indirme yaptığını dile getiren Murat Taşkın, kaptanın “Bizde insani yardım malzemesi dışında bir şey yok'' anonsuna rağmen İsrailli askerlerin ateş açtığına dikkat çekti. Taşkın, kendisinin sırtından, kolundan ve çenesinden darp edildiğini, ateşli silaha maruz kalması sonucu kulağında hasar oluştuğunu kaydetti. Taşkın: ''Ellerimi kelepçeyle bağladıktan sonra beni yerde sürüklediler

17- İsrail saldırısının yaşandığı gece öncelikle tüm telefon, telsiz ve uydu iletişiminin kesildiğini anlatan Al Harati, İsrail askerlerinin botlarla gemiye yaklaştığını, rastgele ve hedef gözetmeden ateş ettiğini söyledi.

İsrailli askerlerin gemidekileri etkisiz hale getirdikten sonra diz çöktürerek ellerini kelepçelediklerini anlatan Al Harati, gemidekilerin telefon ve kamera gibi iletişim araçlarına el konulduğunu kaydetti.

Kendisinin başından ve sırtından darp edildiğini, atılan sis bombasından etkilendiğini dile getiren Al Harati, Türkiye'de tedavi görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

18- İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıda hayatını kaybeden dokuz kişiden biri olan, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının internet sayfası sorumlusu gazeteci Cevdet Kılıçlar'ın, gemiye inen İsrail askerlerini görüntülerken görevi başında, tek kurşunla öldürüldüğü bildirildi. İhh başkanı Yıldırım: ''Cevdet kardeşimiz şehit olmuştur. İsrailliler yukarıda ateş ederken, sadece fotoğraf çekiyordu. Tam bir metreden vurdu ve beynini parçaladı''

19- İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıya uğrayanlardan:

Yaralıların yaralarına ‘One Minute’ diyerek vurdular

Bizleri izleyen başka ülkelerin savaş gemileri saldırı esnasında müdahale etmediler

Tuvalete gitmek isteyenleri İsrail askerleri sertçe azarladıkları için tuvalet ihtiyacını gidermede dahi zorlandık

Hapishaneye koydular. Su ve sigara istediğimiz halde vermediler. Üstelik bize göstererek su ve sigara içtiler

Bize saldırdığınız yer İsrail kara suları değildi dedik. Dediler ki Akdeniz bizimdir. İstediğimiz yerde istediğimiz gibi davranırız!

Gemi güvertesinde topladılar. Üzerimizde helikopter uçurdular. Helikoter pervanesinin denizden savurduğu sular altında soğukta bekletildik.

Bize acı bir su içirdiler. Ne olduğunu anlamadık

Adli Tıptan: “Cesetler üzerinde yakından ateş edilmiş. Ayrıca cesetler üzerinde darp ve vurma izleri var.

19 yaşındaki Furkan’ın yüzüne yakından ateş ettiler

Gemideki İsviçreliler: “İnsanları diz çöktürüp kafalarına yakından ateş ettiler

Islak yerlere bizi yatırdılar, yüzümüzü yerde sürüdüler

20- İsrail’in yaptığı katliamın hesabını vereceğini ifade eden Bülent Yıldırım, “Gazeteci arkadaşımızı 1 metreden alnından vurdular. Onların yaralılarına müdahale eden Endonezyalı doktoru öldürdüler. Gemide 5 saat boyunca işkence yaptılar. Açık alanda helikopterleri üstümüzde çalıştırarak 'buz işkencesi' uyguladılar. İsteseler yaralıların hepsini alabilirlerdi ancak yapmadılar. Teslim olduktan sonra bir arkadaşımız vuruldu. Doktorlar uyuşturmadan yaralılara müdahale etti.

Yıldırım, "İlk etapta arkadaşlarımız, gelen İsrail askerlerinden 10 tanesini etkisiz hale getirdi. Silahlarını aldık ama kullanmadık. Denize attık. İsrailli askerlerin tedavilerini yapıp, sularını verdik. Ama onlar teslim olan arkadaşlarımızı vurdular. Bizim arkadaşlarımız, demirlerle, sandalyelerle İsrail askerlerine saldırdı. Meşru müdafaa. Helikoptere, uçağa ve İsrail´in en iyi yetiştirilmiş komandolarına karşı, kendilerini savundular.”

Elliden fazla ülkeden insan vardı. Toplam 35 milletvekili, birçok siyasetçi, aydın, gazeteci arkadaşlarımız da vardı. İçimizde Hristiyanlar, Yahudiler ve Ateistler vardı. Her görüşten insanla beraberdik. Biz aslında İsrail´in karasularına hiç girmedik.” “ Yine Endonezyalı bir doktor arkadaşımızla, yaralı İsrail askerlerine zarar gelmesin diye onları bir yere koymuştuk. Tedavilerini yapmıştık. Sularını vermiştik, çatışma anında. Yukarıda insanımız ölürken, İsrail askerlerinin suyunu veriyorduk. Onlara bakım yaparken bize haber geliyordu. Şu da şehit oldu diye. Endonezyalı arkadaşa dedik ki bunu teslim et. Teslim etti. Tam giderken karnına 5 tane kurşun sıktılar. İnsanlık adına hiçbir şey yok orada.

Bizi takip eden bazı ülkelerin savaş gemileri vardı. Yardım etmeleri gerekiyordu. Yardım etmediler.”

Bazı arkadaşlarımızı öldürüp, denize attılar. Daha bilemiyoruz bunlar kim.

21- Gazze Gemisi’nin çarkçıbaşısı Tahsin Kul da her şeylerine el konulduğunu belirterek ”Aşırı şiddet kullandılar, dipçiklerle vurdular” diye konuştu.

Alıntı:
Their Israel

1 - Leading humanitarian aid to Gaza aboard the wounded during the Israeli attack on Hamid Ates, "without any weapons or anything, we have physical contact with the intervention. However, they carry with them their weapons, with all the equipment we had to intervene," he said. Ates: "I have been hit my foot. There was nothing in my arms or stick. Is shot down on the ground, I lose my mobility. They finish in 80-10 minutes. After providing control, one of Israeli soldiers lying on the floor, I hit my head vigorously. This was a plastic bullet, was it sticks, iron bars did, did the knife, dusk, I could not understand. We thought he would die. See my eyes open for another Israeli soldier, one of my eyes was a hard blow. Then my chest and fired. This plastic bullets had no hand in something that threw do not know" Israeli troop ship taking control after the first, his wounded evacuated they then ship passengers to the hospital tell them the fire, at this time by soldiers, "very hard" treated he said. One soldier was doing his morphine and events over the nearly 20 hours after the fire at the hospital who told her eyes open, on private property is taken by the soldiers and again said he was not given.

2 - Musa Cogas aid volunteers on board, after being shot by Israeli soldiers, backed by the two bullets of Israeli doctors said it was removed with pliers without anesthesia. "Back in my second shot by Israeli doctors, without anesthesia was removed with pliers in a lively manner. Until the ship berthed in the 12 hours my back was shot. Remained a little distance to the aortic artery. Our psychology is really too bad. They hit me laser beam weapons. There were 3-4 different weapons."

3 - When newspaper reporter Kursat Bayhan the Blue Marmara ship the organized attack on the Israeli soldiers before the plastic shell is using, then the real bullets start to use to indicate this on the other press members together with the press center shot told.

4 - Israeli troops camera, camera and personal belongings confiscated, and 72 hours in Israel to leave the document for signature and that having stated that Laura,''We are taken prison, tables and chairs made in Turkey that is remarkable," he said.

5 - were brought from Israel to Istanbul, was among volunteers who help the citizens of Spain, the Spanish had made statements to the media, with strong language criticizing Israel, to Turkey to thank for their help and they were interested.

Journalist David Segarra, some Israeli officials had been on board the armed resistance to their claims "totally embarrassing" as he reviews, he explained that they live:

"The press room, internet and telephone contact will all the devices work absence Israeli soldiers by an electronic war we have learned that we just cameras taking our and what happened out to see we have come to. On us, right how they're coming, helicopters and masked commandos have seen. Real shells unconscious in a way to fire and sound grenade throwing began. against them only in the world every ship in the wooden parts, kitchen knives resistance was shown. Spanish aid volunteers Manuel Tapial the "Officially, nine dead are called, but 16 to 20 between the dead, I think," he said.

6 - Gaza relief supplies drive when Israel attacked the "Blue Marmara" ship in the former German Left Party lawmaker lawyer Norman Paech, attacks during the Israeli occupation of the Turkish and Arab passengers and European passengers discriminate said.

7 - Former German Left Party MP Norman Paech lawyer, said:

"Time 04:30 waters of a huge explosion that woke up. Three Israeli soldiers from the helicopter down, he saw it. Soldiers often masked gunmen were. The ship's upper section, the soldiers opened fire saw. Incident time to view the wanted camera took. But all things, our cameras and mobile phones for our soldiers hands put. Place underlying seriously injured people have seen. Israeli side of the pictures displayed none of the not true. More people were injured and died I think. Israeli soldiers opened fire as a result killed or injured to the public is not showing."

8 - Former German Left Party MP Norman Paech lawyers "Our hands were handcuffed, kneeling in the wet as, without eating anything, we have to stay for hours without moving. But the beat have not been, or beat-for or other Turkish and Arab origin, passengers, such as abuse subject-for "was in the form. Some German and Israeli press of the ships weapons and other war material contains allegations not true indicating Paech, "your home attack when, in addition, this attack severity If an offensive and dangerous to fight it and you'll want to defend yourself. The weapons of the Israeli government and the public display of such material does not reflect reality. I just feel compelled to protect themselves during the attack by two people who saw a bat, even I had my pocketknife in my purse. Maybe they show it on television. What sticks out of his iron fencing, nor I have seen used against soldiers," he said.

9 - Israel's Gaza relief in the ships detained activists released the decision after the deportation of the activists from the Kuwaiti Ali Buhamd, horrible allegations propounded and ''wounded a Turkish head fired and killed an Israeli soldier I saw,'' he said . The Israeli raids killed nine Turks in the country was brought to the funeral. Among those who lost life, there are 19-year-old Furkan Dogan. 4 Furkan's head, a bullet hit the chest was found. Tıp'ın forensic report, the Kuwaiti eyewitnesses confirmed that they are told.

10 - Blue Marmara ships in the convoy taking aid to Gaza in the religious history professor at the University of Uppsala Sweden Mattias Gardell author, with his wife, Edda Manga, lived during the attack told.

Gardell, "the man intended to kill Israeli soldiers were committing crimes," he said. Israeli special forces in a quiet manner before the ship entered indicating that the Gardell, "In the meantime, those on board the ship to protect themselves from fire hoses were used for defense purposes, but it was enough to stop Israel. All the people on board were there for peaceful purposes, and no one had a gun. PARACHUTIST from air by helicopter after four men opened fire on the vessel indicating that Gardell, attacks by Israeli soldiers during the three large frigates, four armored boots, and a submarine with a small boat he said.

Not help the many wounded Gardell says, help the movement of ships carrying passengers and their cargo before they are reviewed, and this initiative is entirely for peaceful purposes, he said.

Ships in international waters, which Gardell noted, "They put us in jail after taking the ship. We are very tired at the moment. We are sad for the victims and their relatives. We did not sleep at all. Our top dirty. All of our clothing and electronic goods on our side we took over," he said of Israel.

11 - Ali Osman Ceylan aid volunteers on board the ship during the attack stating that they are in the front right, "with handcuffs were forced to sit out 25-30 hours. We have some time left on the floor and seats. We could only find the opportunity to drink water," he said.

Ceylan, and similar applications were being taken to prison and then there was the transfer is continued.

Mukerrem Tetik volunteers help everyone in the ship there, imprisoned by Israel, and stressed that the plan to prosecute, "but Turkey's reaction, and as a result of interventions carried out have been forced to step back. Even women were wearing handcuffs, put on our heads," he said two soldiers. Trigger, asked not to consume goods from citizens of Israel.

12 - Were living during the attack, describing Halim Yazici from Gebze, not for war, expressed relief at what they said to go:

"The soldiers opened fire with rubber bullets and we have our hands what passes through them to resist. Then began to scan guns. 25 people were shot 12 colleagues and I have been hit my leg. However, when the opposition have stopped taking the pilothouse. Plastic handcuff the wounded to our friends and torture took the helicopter ride. Under a hot stuffy atmosphere of psychological torture, took nine hours. They took our statements. Us' come to this land Do not you know it's forbidden? Why did soldiers beat? " in the form of questions asked. If the ship would be women and children will never abandon ship would resist until the end."

13 - Israel's offensive in Gaza after the relief is issued for the vessel were detained and deported, Representative of the IHH Humanitarian Relief Foundation Tavsanli Ilhan Dirgin "Traitor attack took place during morning prayers. After morning prayer sounds around me, and smoke bombs began to fall, some friends were shot in front of my eyes. Our martyrs had been 6. We wave the white flag, although they were fired. After that, we also killed. Our wrists were handcuffed, knocked to the wounded, even handcuffs. They tortured and taken to a hospital ship for a long time. There were bullets in the body of the wounded, they made the first intervention. Bullets were cast without removing their feet were handcuffed. Discharged after two groups of the feet, our ball hit the prison were taken." Dirgin, the prison leading to military rifles of the stock with the volunteers hit that expressed, "Sundae no doubt heard, you pray with us up we were," he said.

14 - Israeli soldiers injured in the attack while Muhammed Iqbal Koseoglu,"while Israeli soldiers kicked us constantly 'One munite' will show you' they said. This is a milestone. Israel, the Turkish nation has placed himself from the blood. Even at the airport were attacking us, what passes threw their hands. I do not have a concept in Israeli civilians. Military fatigues and civilian-dressed women are there," he said. They treated the wounded Israeli soldiers after they treated themselves to a doctor who told Koseoglu bullet, "Soldiers 'We us about our slaves. Do we want when we drink water, you'll go to the bathroom said,' I was in the form".

15 - Being treated at a hospital in Jerusalem, stating that Kenan Akcil, Israeli doctors had made him the necessary interventions, but "the Israeli soldiers and police were wounded," said the psychological pressure. Wall-wounded into their hands and feet handcuffed to their beds also said to receive treatment.

16 - Three helicopters were also expressed to the ship, Murat Taskin downloading, the captain of the "We do not have anything other than humanitarian aid, but Israeli soldiers opened fire" announcement noted. Taskin, from his back, arm and jaw were minted, as a result of exposure to firearms in your ear damage, he said. Taskin: "After you connect me with my hand cuffs dragged on the floor"

17 - The Israeli attack took place the first night, all telephone, radio and satellite communication explaining the cut Al Harati, the Israeli military boat approached the ship that fired randomly and without respect to the target, he said.

After Israeli soldiers defused following the ship by kneeling with his hands handcuffed told Al Harati, ship phone and camera were confiscated and recorded media, such as.

And has been hitting in the back of his head, were affected by smoke bombs thrown voicing Al Harati, Turkey has expressed his satisfaction to be treated.

18 - Israel's Gaza relief the ships that attack killed nine people, one of which, Human Rights and Freedoms (IHH) Humanitarian Relief Foundation website responsible journalist, Cevdet Kilic point, the ship down to the Israeli soldiers, while viewing on duty, one-shot killing were reported. IHH Lightning president: "Our brother martyr has been Cevdet. While the Israelis fire above, would only take pictures. Full hit from a meter and tore into his brain"

19 - Israel's Gaza relief the ship that attacked those who

"Hurt the wounds 'One Minute' as they hit,"

"We follow other countries' warships attack during the intervention did not"

"Go to the bathroom to those sending troops sternly rebuked for their toilet needs to resolve even were forced"

"To put the prison. In case of water and did not want smoking. Moreover, they showed us the water and smoke,"

"You're attacking us where we said Israel was not territorial waters. They said that the Mediterranean is ours. Where we want to behave like we want!"

"Gathered on the deck of the ship. Helicopters flew over us. The centrifugal rotor helicopter from the sea under the water in the cold waiting."

"We had a bitter drink of water. We did not understand what happened"

From the Forensic Medicine: "The body was on fire closer. Moreover, the bodies on the beating and shooting traces."

"19-year-old Furkan's face, close-fired"

On board the Swiss: "People kneel can head closely fired"

"Wet places we have invested, on our face where many were"

20 - Israel's massacre of the account would mean that the Bulent Yildirim, "journalists were shot by our friend, obtained from a meter. Interfere with their wounded, killed the Indonesian doctors. They tortured for five hours on the ship. Helicopters above us in the open field, run 'ice torture' were applied. If they wanted to do but never could get all of the wounded. Our friends were shot after surrendering one. Physician drug-to the injured intervened. "Lightning," the first stage of our friends, the Israeli soldiers, 10 of defused. Weapons have received, but it's not. Sea have taken. Israeli soldiers treat making, and water have given. But they deliver that our friends shot him. Our friends, our iron with chair, with Israeli troops attacked from. legitimate self-defense. the helicopter, plane and Israel's best-trained commandos against, defended themselves."

"More than fifty country people had. total 35 MPs, many politicians, intellectuals, journalists, colleagues or had. inside us Christians, Jews and atheists had. All of speculation of people together. We in fact Israel's territorial waters never enter not."

"Nevertheless, Indonesian doctor colleagues, Israeli soldiers damage to get that one place we had. Treatment of We did. the water gave the conflict immediately. above dying, the Israeli soldiers water provided were. All they look at us the news was coming. I also was killed and she. Indonesian friend we said that it delivered. The delivery was. full when pregnant and five of them put a bullet did. the name of humanity is nothing there."

"Follow us to some countries' war There were ships. They had to help. They did not help."

"Some of our friends killed, they were at sea. I do not know who are they."

21 - The chief engineer of the ship Gaza Tahsin Kul stated that everything has been confiscated, "They used extreme violence, struck with a rifle butt," he said.

Lütfen bu olanları unutmayalım, unutturmayalım. Bu yazıyı mail gruplarında, facebook'ta, başka platformlarda, forumlarda yayalım.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Bunları Unutmayalım, Unutturmayalım
MesajGönderilme zamanı: 03.06.10, 22:36 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Eyvallah abi, Allah razı olsun..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Bunları Unutmayalım, Unutturmayalım
MesajGönderilme zamanı: 04.06.10, 08:35 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Katliamdan hemen sonra o gemi

VİDEO

İsrail'in 9'ü Türk'ü öldürüp, onlarcasını yaraladığı insani yardım gemisi Mavi Marmara'dan katliamın hemen ardından Adem ÖZKÖSE tarafından çekilen ve İsrail Hapishanesi'nden kaçırılması başarılan çok özel görüntüler dünyada ilk kez ekrana geldi. Haber 7 de, TV NET ile aynı anda yayınladı.

http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=5177

YÜREK SIZLATAN GÖRÜNTÜLER

Resim

Üzerlerine Türk ve Filistin bayrakları serilmiş şehidlerin gemi zemininde sıra sıra yattıkları sahneyi de unutamayacağım, ömrüm oldukça...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Katliamı Unutmayalım, Unutturmayalım
MesajGönderilme zamanı: 04.06.10, 11:08 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

İsrail'e tokat gibi cevap!

Farooq Burney (37) isimli Kanadalı tanığın, Mavi Marmara adlı yardım gemisine İsrail komondalarının düzenlemiş olduğu kanlı baskınla ilgili Reuters Haber Ajansı'na verdiği mülakat, İsrail devletinin yalanlarını bir kez daha ortaya çıkardı.

http://www.habervaktim.com/haber/124948 ... cevap.html

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz