Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ABD’nin ilk Yahudi başkanı kim? / Mustafa Özcan
MesajGönderilme zamanı: 22.11.10, 01:39 #mesajın linki (?)
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 31.12.08, 16:59
Mesajlar: 308
ABD’nin ilk Yahudi başkanı kim?

Mustafa Özcan


Yeni Akit

2010-11-22

Amerikan başkanları İsrail ziyaretlerinde genellikle kippa giyerler.
Kippa giymeleri Yahudi olmaları veya İsrail yandaşlığıyla yorumlanır. Lakin yine de bugüne kadar doğrudan Yahudi bir başkanın Beyaz Saray’a oturduğuna dair açık bir kanıt ve izlenim yok. Bununla birlikte Obama hakkında Cemil Meriç’in Cemaleddin Afgani için söylediğini söyleyebiliriz. Kıtaların ve din, mezhep ve ırkların paylaşamadığı adam! Çokları Obama’nın Yahudi imalatı olduğunu düşünmektedir. Şikago’lu Yahudi asıllı avukatlardan ve Obama’nın dostlarından Alan Solow, Obama’nın ABD’nin ilk Yahudi başkanı olduğunu ileri sürmektedir (Haaretz, 13/11/2010). Aynı iddia birçok çevre tarafından da paylaşılmakta ve dile getirilmektedir. Obama ailesinin Yahudilerle sıkı fıkı oluğuna dair birçok karine bulunuyor. Taraflar arasında bir yakınlığın olduğu tartışmasız bir gerçek. Bu hususta kitap bile yazıldı. Abdulhay Zellum isimli yazar: Nezrü’l Avleme ba’de Aşere Sinin adlı kitabında Obama’nın bir Yahudi imalatı olduğuna dair birçok belge veya karine ortaya koymaktadır. Yahudi asıllı yazar Pauline Dubkin de Obama’nın gerçekte Şikago Yahudilerinin bir imalatı olduğunda ısrar etmektedir. Keza Obama’nın eşi Michelle’in amcasının da Yahudi bir din adamı olduğu belirtilmektedir. Bu ne anlama gelmektedir? Obama Afrika’ya benzemektedir. Afrika özellikle de sömürgecilik döneminden sonra yönünü ve kimyasını yitirmiş bir kıtadır. İnsanlar bazen çift dinli bazen de çok dinli yaşayabilmektedirler. Eş durumundan dolayı Yahudiler Hazreti Süleyman’a bile böyle isnatlarda bulunabildiklerine göre Obama gibi çok renkli ve çok kimlikli birisini bulmaları çok da güç olmasa gerek. Bunu niye yaptıklarına gelmeden önce Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın sözlerini hatırlayalım: “Obama’nın İsrail’e sadakatinden emin olmasaydım asla yardımcılık teklifini kabul etmezdim.”

¥

Kimileri de Rabin’in Arafat için ‘Bizim taşeronumuz ve aslı da Yahudi olabilir’ dediğini hatırlatabilir. Onlardan da bu sözleri yeniden duyar gibiyim. Ve Arafat’ın Yahudiliğiyle alakalı kitaplar yazıldığı da hatırlardadır. Bu durumda, Arafat gibi Obama da algı veya isnat veya iftira kurbanı olamaz mı? Burada asıl olan Obama hangi kimliğe sahip olursa olsun kimliğinin zayıf olduğu gerçeğidir. Bundan dolayı da zayıf ve bastırılmış kimlikler özellikle de Yahudiler tarafından kullanılabilir. Sözgelimi, Mısır’da Müslüman olduğunu ileri süren Şükrü Gali veya Musa Sabri gibi gazeteci ve yazarlar o isim altında tahribatlarına devam etmişlerdir. Obama doğuştan değil, tercihen Hıristiyan olduğunu söylese de Amerikalıların beşte biri onu Müslüman kabul etmekte ve Beyaz Saray’ın imanını gizleyen biri tarafından işgal altında tutulduğuna inanmaktadırlar. Müslüman kesimde de bu algıya katılan ve Obama için ‘İmam Obama” tabirini kullanan iyi niyetliler var. Gerçekte Obama kim? Denildiği gibi bir kurgu ve tezgah mı? Gerçekten de gizli bir kimliği varsa bu kimliğini kimlerden ve neden gizliyor? Takiyyeyi kime karşı yapıyor? Onun döneminde çok söz verildi ve sözde çok icraat yapıldı ama özde değişen bir şey yok. Aksine, Bush’un bulunduğu istikametten hiç şaşmadı. Bush’un son dönemde Irak’a ek asker sevk etmesi gibi o da Afganistan’a yeni bölükler sevk etti. Bush 2005 ve 2008 yıllarında Filistin devletini kuracak ve tarihe geçecekti. Buna dair Şerm el Şeyh’te Hazreti Musa gibi Allah’la konuşmuş ve Filistin devleti için söz vermişti! Obama da sonunda Filistin cephesinde pes etti.

¥

Galiba Yahudileri kandırmak zor olduğundan her gelen iyi niyetli kitleden başlıyor ve iyi bir aldattıktan sonra sırasını savıyor ve aldatma sırasını haleflerine devrediyor. Bush’dan sonra Obama da tavlama siyasetine başladı ve Kahire’deki ünlü konuşmasından sonra Cakarta’da da aynı istikamette yeni bir konuşma yaptı. Konuşurken ağzından bal yağ akıyor ama realitede değişen bir şey yok! Osman Bölükbaşı’nın deyimiyle konuşmada saman çok dane yok. Amerikan siyasetini eleştirirken Müslümanları acenta ve işbirlikçi olarak gördüğünü ve kullanmaya çalıştığını söylemiş ve bundan yakınmıştır. Şimdi de oyunu biraz değiştirerek galiba Müslümanların vekilinin kendisi olduğu kanaatini uyandırmak istiyor. ABD’nin İslam dünyasıyla savaşta olmadığını ve olmayacağını söylemiştir. Halbuki, İngiltere’den beri İsrail’i destekleyen ve Müslümanları tenkil eden ve ayağa kalkmalarına mani olan güç ABD’dir. Obama karşılıklı saygı ve işbirliği taahhüdünde bulunmuş ama bu gerçekleşmemiştir. Kısaca Obama için Bush’un yumuşak yüzü demek mümkündür. Bush’la birlikte sert yüzlerini gösterdikten sonra Obama ile de yumuşak yüzlerini gösteriyorlar. Galiba oyunlarını kanıksayıncaya kadar da bizi kandırmaya devam edecekler. Yüzyılımızda en kolay şey galiba Müslümanları tavlamak!


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
   Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye