Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: “SELLER GİBİ KAN AKSA, KURTULACAK EL-AKSA”.
MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 18:47 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

"SELLER GİBİ KAN AKSA...."

Yavuz Selim KURT

yavuzselim@boyuthaber.com

05.10.2009

Gazaba uğramış kavim her geçen gün daha da azıtıyor…Sapkınlık üzere olanlar ona tam destek veriyor…Peki nerede sırat-ı müstakim üzre olması gereken 1.700.000.000 (yazıyla bir milyar yedi yüz milyon) Müslüman ve onları idare edenler!

Daha çok değil 15 yıl öncesine kadar stadlarda, kapalı spor salonlarında ve sokaklarda “Seller gibi kan aksa, kurtulacak El-Aksa” diye gençleri haykırtanlar hangi delikte ya da hangi yumuşak koltuğa yaydılar bedenlerinin alt kısımlarını?

Evet seller gibi kan aktı. Filistinli mücahid ve mücahide kardeşlerimizin mübarek kanları suladı muazzez Gazze ve Kudüs topraklarını. Elbette iman ediyoruz Mescid-i Aksa kurtulacak bu esaretten, özgürleşecek Kudüsümüz ve tüm arzı Allahın. Ancak bulundukları konum ve ellerinde tuttukları iktidar vasıtasıyla bu kurtuluşu çabuklaştırmak mes’uliyetini haiz olanlar nasıl kurtaracaklar kendilerini bu kayıtsızlık ve gafletin getireceği dünyevi ve uhrevi zilletten? Aziz ve sevgili büyüğüm ve dostum Kudüs Müslümanlarının izzetli önderi Raid Salah “Önce Netanyahu yanacak” demiş. Biz de buna ilave edelim ki, Netanyahu ile birlikte bu gazaba uğramış kavmin tüm zulüm ve şenaatlerine sessiz kalan, hatta işbirliği içinde olan Müslüman adlı ve kılıklı olanlar da yanacaklar. Onlar yanarken Mescid-i Aksa özgürleşecek ve onların alevleri içinden gül misali açacak ve gülümseyecek.

Müslümanların kalbi yanıyor Kudüs’te, bizim adı Ali, adı Mehmet, adı Recep, adı Abdullah, adı Ahmet olan idarecilerimiz dünya mazlumlarını süründürmek ve sömürmek için kurulan IMF ve Dünya Bankası toplantılarının teşrifatçılık ve mihmandarlığını kendilerine şeref addediyorlar. Siyasi, ekonomik ve diplomatik olarak her başı sıkıştıklarında konfeksiyon ve sipariş usulü binbir türlü açılımlarla nefeslenmeye ve mevzilerini tahkim etmeye çalışan emirlerimiz acaba Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda da bir açılımı en azından hanımlarıyla, çocuklarıyla, kendileriyle baş başa kaldıklarında düşünmezler mi acep?

Seller gibi kan akıyor ve bundan sonra da akacak. Hakiki cihad erleri verdikleri sözü tutmaya devam edecekler. 15 yıl önce, siyasi özgeçmişlerinde o övünüp övünüp bitiremedikleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığında Sayın Başbakan ve şimdiki Meclis Başkanı stada üstü açık bir arabayla girdiğinde ve protokolde yerini aldığında elli bin kişi hep bir ağızdan atıyordu bu sloganı “SELLER GİBİ KAN AKSA, KURTULACAK EL-AKSA”. O gün büyük bir sevinç ve inanmışlık hissi içinde bu sloganı atan samimi insanlar mevcudiyetlerini muhafaza ediyor, lakin o kalabalıkları ulaşılacak yere çıkmakta geçici inşaat iskelesi gibi görenler ise tamamen gündem ve istikamet değiştirmişe benziyor.

Filistinli El-Aksa muhafızı kardeşlerimizin tertemiz kanları, şanlı direnişleri ve parlayan gözleri bize ümit veriyor. Biz kesinlikle inanıyoruz ki:

SELLER GİBİ KAN AKSA DA, EL-AKSA KURTULACAK…

Yeter ki, aziz milletimiz ve yeryüzünün dört bir yanındaki güzel Müslüman kardeşlerimiz akıllarını başlarına alsınlar, yeter ki Kudüs semalarını kaplayan şehid kanlarının kızıllığını hissetsinler, yeter ki Hakkı Batıldan ayırt etsinler, yeter ki suret-i Haktan görünen Batılları fark etsinler ve yeter ki Kadir-i Mutlak olanın yalnız ve yalnızca Allahu Teala olduğunu kalplerine ve zihinlerine kazısınlar…

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: “SELLER GİBİ KAN AKSA, KURTULACAK EL-AKSA”.
MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 18:52 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

ZAFER İNANANLARINDIR!.

AHMET N. GÜVENER

05-10-2009

Ey alemlerin Rabbi! Ey yoksulların ve tutsakların umudu! Özgür Kudüs’te geçirilecek bir an için, adağımdır ömrüm! Ruhumda kabaran bir büyük hülya var: Özgür Kudüs için kutlu bir ömür! Sen duyansın, sen bilensin, sen dualara icâbet edensin! Özgür Kudüs’ün ışıltısıyla aydınlanacak yeryüzü adına, bize güç ver Allah’ım bize kudret ve celâdet!

Dava ecele, yol Kudüs’e kadardır

Tekrâren ve dâimâ: Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!

EY KUDÜS!

Ben dünyanın burasında, İstanbul’da senin için çarpan bir yürek taşıyorum. Gölgende en temiz kıyafetlerimle, en güleç ve mutlu yüzümle gezineceğim günleri özlüyorum. Senin için işgâle fırlatılan her taş, insan olmanın ne yüce, direnmenin ne soylu bir şey olduğunu anlatıyor ya, ben her daim ona tutunuyorum.

Ey Kudüs!

Sana Selahaddin gibi bakacak bir çift göz, sana Şeyh Yasin gibi, Rantisi gibi bağlanacak bir yürek ve sende mîracı hatırlatan bir iz sahibi olmak için dua ediyorum. Sen beni tanımıyorsun. Ben dünyanın burasında, İstanbul’da yaşıyorum.

Ey Kudüs!

Ben Allah’ın gözyaşından mahrûm etmediği bir kuluyum. Her kubbende, her sokağında, her meydanında, her hanende, her köşende bir damla gözyaşı dökmek için yanıp tutuşuyorum. İşgal kalelerini pamuk kılacak ellerim olsun diye Kahhar olan Allah’a yalvarıyorum. Yumruklardan koca bir füze yapıyoruz biz burada. Dualardan devasa kaleler…

Ey Kudüs!

Borsayla ilgilenmiyorum. Siyasî kulis haberleri umurum değil. Ben senin gölgende oturmak istiyorum. Ben o sokaklarda başıboş ve Müslüman dolaşmak istiyorum. İstanbul da güzel bir kardeşindir, bilirsin. Ama ben seni istiyorum. Senin hür ve mü’min ufkunda bir çizgiye yükselmek ve oradan mutmain bir tebessümle dünyaya bakmak istiyorum.

Ey Kudüs!

Allah’a, Ulu önder’e ve sana malumdur amma, ben Ali’yi seviyorum elinde Zülfikar’ıyla. O hani der ya: “Hamle et, yâ kâfir!” Benim sesim burada boğazımda tıkandı. Aç onu ve kendine göm. Senin için atmıyorsa kalbim, akmıyorsa senin için kanım: Ne diye var olayım ki, ey ruhları imana cezbeden şehir? Bir duaysam âminim ol, bir yabancıysam emîn’im! Al beni yanına: mevzîm ol!

Ey Kudüs!

Bütün şereflerin özeti, bütün hayallerin mukaddimesi sensin. Sevgilim yok, sevgilim sensin. Bildiğim yok, tek ilim sensin. Her yer gurbet, menzilim sensin. Huzurum yok, tesellîm sensin. Ne zaman çağıracaksın beni? Ne zaman tutsaklığının utancını omzumdan alacaksın?

Ey Kudüs!

Bir bildiğim var ki, biz seninle kurtulacağız. Bembeyaz bir elbisem var. Avlunda kılacağımız ilk bayram namazı için. Ben geceleri, dünyanın bu köşesinde, İstanbul’da senin için gözyaşı döküyorum. Ve yalvarıyorum:

Ey alemlerin Rabbi! Ey yoksulların ve tutsakların umudu! Özgür Kudüs’te geçirilecek bir an için, adağımdır ömrüm! Ruhumda kabaran bir büyük hülya var: Özgür Kudüs için kutlu bir ömür! Sen duyansın, sen bilensin, sen dualara icâbet edensin! Özgür Kudüs’ün ışıltısıyla aydınlanacak yeryüzü adına, bize güç ver Allah’ım bize kudret ve celâdet!

Dava ecele, yol Kudüs’e kadardır

Tekrâren ve dâimâ: Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!

http://www.boyuthaber.com/News/Siyaset/ ... RINDIR.php

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz