Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Armageddon savaşı, 2012, Mehdi a.s
MesajGönderilme zamanı: 12.09.09, 22:41 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

sanırım gülden bülbüllere de yazyordu. büyük ihtimal oradan okumuştum.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 14.09.09, 04:03 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Tamamdır Paşam, Gül'den Bülbüllere'ye bir bakalım inşallah.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 07:46 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

nakshi yazdı:
hatta ekleyim: bazı gezegen isimleri saydı bu nibiru marduk vs vs. ordan bazı erkeklerle beraber gelecekmiş mehdi as. bir çok erkek armagedon da öleceği için kadınlar eşsiz kalacak, onlarla evlenmeleri için. galiba böyle bişrşey di. tam hatırımda değil

bismillah

arkadaşım şeriatda mehdinin uzaydan geleceğine dair bir nas var mıdır.? mehdi r.a ın nerde doğacağı nasıl yetişeceği cismaniyetine dair -ruhaniyetine dair hususiyetler ile o gelmeden yaşanacak [ki daha ekserisi yaşanmadı ] hepsi hadis-i şerifler ile sabitdir.

mehdi uzaydan bilmem ne gezegeninden gelecek derseniz şer'an çok ciddi bir sıkıntıya düşersiniz .
benden söylemesi.

vesselam...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 14:51 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

saolasın ebu hamza cümleyi yanlış kurduğumu fark ettim heralde mehdi .as uzaydan felan gelmeyecek. orada cümle hatası yapmışım. ama sende bugün evliyaullahın dahi kabul ettiği şey olan ahir zaman hadislerinin ekserisinin gerçekleşmiş olduğuna ters düşen bir şey söylersen biraz garip olur. hatta şaşırdım. bana gerçekleşmeyen bir şey söyle. Nazım kıbrısi hazretlerinin bir sohbetinden;

101 de 99 oldu geriye iki alamet kaldı.

1) türkiye de bir inkilap olur (yorum katmayı sevmiyorum ama kürt açılımının sonucunu bekleyelim bi)
2)melheme-i kübra ki(zaten o başladımı tüm şüpheler geçer) o da türkiye ile alakalı yine. nazım kıbrısi hz.lerinin sohbeti mevcuttur. istersen link atayım. video

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 15:05 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Cübbeli ahmed hoca,netten izlediğim bir videosunda,"bu hicri yüzyılda gelmeyecek "diyordu;İmam rabbaninin bir sözüne atıfla. O zamanda mehdilik iddia eden birisi kendisine sorulduğunda,imam Rabbani hz. yüzyıl başında çıkması gerekir,yüzyılın başı değil bu vakit diye cevaplamış.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 15:23 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

dua arkadaşım cübbeli ahmed e bakarak(mahmud efendinin ellerinden öpeyim ama cübbeli demeyin bana) karar vermemek lazım. imamı rabbani hz. lerinin yazdığı illaki doğrudur. lakin bilmediğimiz olay şu;(evliyaullahın sözünü inkardır bunun tersi) mehdi a.s doğmuştur belli bir yaşdadır 40 üstü. lakin çıkmaması, yani bundan mana aşikar olarak görülmemesinin hikmeti nedir sence. insanların iyice azması bekleniyor, yoksa vakit tamam(şeyh ahmed yasin hz mpl röportajı). şimdi mehdi as çıkması an meselesi zaten biliyorsunuz ondan önce olacak olayları alıntı yaptım ben konumda. ama işin ilginç yanı gerçekten gülüyorum öbür yüzyıla kaldı mehdi a.s lafıdır. bre hoca. şu etrafına bir bak bu ahlaksızlık içinde ahlaklı kalmaya gayret eden insan topluluğu yüzde 5 iken. nasıl bu ümmet 70 80 sene daha dayanır. evliyaullahın selahiyetleri alınalı 1 asır olmuş bir asır daha nasıl bekler bu dünya. peygamber efendimiz sav in o kadar hadisi şefirine evliyaullahın o kadar sohbetine karşı hala bu tutum gerçekten bana üzücü geliyor. şen olun müminler yerine onları karamsar yapanlara yazıklar olsunç

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 15:35 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

nakshi yazdı:
saolasın ebu hamza cümleyi yanlış kurduğumu fark ettim heralde mehdi .as uzaydan felan gelmeyecek. orada cümle hatası yapmışım. ama sende bugün evliyaullahın dahi kabul ettiği şey olan ahir zaman hadislerinin ekserisinin gerçekleşmiş olduğuna ters düşen bir şey söylersen biraz garip olur. hatta şaşırdım. bana gerçekleşmeyen bir şey söyle. Nazım kıbrısi hazretlerinin bir sohbetinden;

101 de 99 oldu geriye iki alamet kaldı.

1) türkiye de bir inkilap olur (yorum katmayı sevmiyorum ama kürt açılımının sonucunu bekleyelim bi)
2)melheme-i kübra ki(zaten o başladımı tüm şüpheler geçer) o da türkiye ile alakalı yine. nazım kıbrısi hz.lerinin sohbeti mevcuttur. istersen link atayım. video

hadislerde beyan edilen mehdiye gelmeden vuku bulacak bazı alametler daha olmadı.ha kısa surede vuku bulursa bilemem Allahu alem.

melhame-i kübra hadisesi de mehdi r.a çıktıkdan sonradır...

mahmud efendi hazretleride daha mehdiye var buyurmuşlardır.

hem bu asırda [Allahu alem] pek beklemeyin mehdiyi.zira imam rabbani r.a hazretleri ilk çeyrek tabirine vurgu yapar mektubat-ı şerifde kendisine sorulan suale verdiği cevabde...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 15:37 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

dua yazdı:
Cübbeli ahmed hoca,netten izlediğim bir videosunda,"bu hicri yüzyılda gelmeyecek "diyordu;İmam rabbaninin bir sözüne atıfla. O zamanda mehdilik iddia eden birisi kendisine sorulduğunda,imam Rabbani hz. yüzyıl başında çıkması gerekir,yüzyılın başı değil bu vakit diye cevaplamış.

aynen öyle.imam rabbani r.a yi baz alacak olursak kesinlikle bu asırda gelmeyecek.daha hicri olarak 70 sene var..hem bazı adamlar gavur takvimine göre hesab yapıyor.sormak lazım imam rabbani o zaman gavur takvimini mi nazara dikkate almış yoska hicri takvim mi.?

vesselam..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 15:41 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

nakshi yazdı:
dua arkadaşım cübbeli ahmed e bakarak(mahmud efendinin ellerinden öpeyim ama cübbeli demeyin bana) karar vermemek lazım. imamı rabbani hz. lerinin yazdığı illaki doğrudur. lakin bilmediğimiz olay şu;(evliyaullahın sözünü inkardır bunun tersi) mehdi a.s doğmuştur belli bir yaşdadır 40 üstü. lakin çıkmaması, yani bundan mana aşikar olarak görülmemesinin hikmeti nedir sence. insanların iyice azması bekleniyor, yoksa vakit tamam(şeyh ahmed yasin hz mpl röportajı). şimdi mehdi as çıkması an meselesi zaten biliyorsunuz ondan önce olacak olayları alıntı yaptım ben konumda. ama işin ilginç yanı gerçekten gülüyorum öbür yüzyıla kaldı mehdi a.s lafıdır. bre hoca. şu etrafına bir bak bu ahlaksızlık içinde ahlaklı kalmaya gayret eden insan topluluğu yüzde 5 iken. nasıl bu ümmet 70 80 sene daha dayanır. evliyaullahın selahiyetleri alınalı 1 asır olmuş bir asır daha nasıl bekler bu dünya. peygamber efendimiz sav in o kadar hadisi şefirine evliyaullahın o kadar sohbetine karşı hala bu tutum gerçekten bana üzücü geliyor. şen olun müminler yerine onları karamsar yapanlara yazıklar olsunç

ben mahmud efendi hazretlerinden asla mehdi doğdu diye beyan işitmedim.duymadım hocalarımdan da duymadım böyle bir nakil..mahmud efendi r.a hazretleri risalei kudsiyyede ismet garibullahın bir sözünü dahi düzelterek keşif de hata olur buyurmuşlardır.az diyim çok anla..

sormak lazım sana : ahlaksız sadece bu asırdamı tavana vurmuşdur..geçdiğimiz nice asırlarda ahlaksızlıkların sapıklıkların bin bir türlüsü vuku bulmuşdur.mehdi gelecek de bu kadar vakit tayini yapmayın kardeşim.sen işine gücüne bak yeter..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 16:33 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

sufi7007 yazdı:
Şeyh Nazım hz. en son 5 Ağustos 2009 tarihinde kendisi ile yapılan ve TV5'de yayınlanan röportajında Mehdi konusundaki soruyu cevaplarken "Bu konuda söylediklerimi anlayan yok ; o yuzden bu konuyu geçelim" dedi.

Gerçekden de Şeyh Nazım Hz. nin Mehdi a.s. ve ahir zaman konusunda verdigi haberler MÜTEŞABİH mahiyette olup hakikatine ermek için biraz tefekkür şarttır. Öylesi bir anlayışa sahip olan da zamanımızda azın azıdır.

Vesselam.

5 Ağustos 2009

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: