Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Armageddon savaşı, 2012, Mehdi a.s
MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 16:41 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

gerçekten üzüldüm bu yazdıklarınıza. bu zamanın fitnesinin, kuranda bahsi geçen kavimlerin ez azgınlarının fitnesinin toplamından kaç kat daha büyük olduğunun görülmemesi nasıl bir hissiyattır anlamadım. EVliyaullah aynadır. sen Mahmut efendi hz. lerinin karşısına bir cevap duyma niyeti ile çıkarsan sana aynen o cevabı söyler. vakit tayini yapmaktan murad alametlerin görünmesinin üzerine bir yorumdur. armagedon savaşı körfez savaşı ile başlamıştır. afganistan a sıçramış ırak a sıçramış ve irana sıçrayınca belli bir zaman içinde o zaman sizde göreceksiniz. sonra suriye arab yarımadası mısır lübnan sudan türkiye derken zaten iyice anlaşılacak inşallah. biz bu lafları kendimiz uydurmuyoruz. evliyaullahın sohbetinden sözlerinden söylüyoruz. zaten bende bunlara dair bi ilim yok direkt olarak evliyaullahın sözleridir. sen MAhmut efendi hz den duymamış olabilirsin. mübarek hiç söz söylememiş de olabilir. ama herkez herşeyi söyleyecek diye birşey yok. İmamı rabbabi hz.leride bir şey söylemiş ki zaten ben dua arkadaşımıza yorumu yaptım aynı şeyi yazmaya iki kere gerek yok...

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 16.09.09, 16:42 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

sufi7007 yazdı:
sufi7007 yazdı:
Şeyh Nazım hz. en son 5 Ağustos 2009 tarihinde kendisi ile yapılan ve TV5'de yayınlanan röportajında Mehdi konusundaki soruyu cevaplarken "Bu konuda söylediklerimi anlayan yok ; o yuzden bu konuyu geçelim" dedi.

Gerçekden de Şeyh Nazım Hz. nin Mehdi a.s. ve ahir zaman konusunda verdigi haberler MÜTEŞABİH mahiyette olup hakikatine ermek için biraz tefekkür şarttır. Öylesi bir anlayışa sahip olan da zamanımızda azın azıdır.

Vesselam.

5 Ağustos 2009

kendi ihvanları na başka şeyler anlatmıştır mübarek bunuda oku istersen. bir sürü sohbet var bulacağın

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 17.09.09, 12:22 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

armegedon yani melhame-i kübra savaşı mehdi r.a geldikden sonra amik ovasında olacak büyük bir savaşdır.hadis-i şeriflerde detaylı malumatlar vardır.bilgine..

birde fazla heyacanlı olma bu hususlarda.yani sen işine bak .şeriatına - itikadına - tarikatına dikkat et yeter..

başka söze demeye hacetim yoktur şu mubarek günlerde..

selametle.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 17.09.09, 13:59 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

ben öyle bir şey duymadım cübbeli ahmet hocanın elini öptüğü kutuptur dediği şeyh nazım kıbrısi hz.lerinden. o da senin dediğinin tam tersini söylüyor. amik ovasında olacaktır evet doğrudur. hatta kimle olacağınıda söylemiştir hatta o düşman şu anda oraya mühimmat yığıyor. evet bu konularda heyecanlıyım sendende nasihat isteyen olmadı. benim neye bakacağıma ben karar veririm. Allah şeriattan tarikatta ayırmasın. lakin bu konularla ilgilenince şeriattan tarikattan insan ayrılıyor mu...?

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 17.09.09, 14:43 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

nakshi yazdı:
ben öyle bir şey duymadım cübbeli ahmet hocanın elini öptüğü kutuptur dediği şeyh nazım kıbrısi hz.lerinden. o da senin dediğinin tam tersini söylüyor. amik ovasında olacaktır evet doğrudur. hatta kimle olacağınıda söylemiştir hatta o düşman şu anda oraya mühimmat yığıyor. evet bu konularda heyecanlıyım sendende nasihat isteyen olmadı. benim neye bakacağıma ben karar veririm. Allah şeriattan tarikatta ayırmasın. lakin bu konularla ilgilenince şeriattan tarikattan insan ayrılıyor mu...?

herhalde şeyh nazım şeriata muhalif bir şey demez değil mi.? yani melhame-i kübra amik ovasında olacak.hadisler böyle.bu hususda naslar böyle..

sen ise bir yukarda armegedon savaşı körfez savaşı ile başlamıştır diyorsun şimdide evet amikde diyorsun..karar ver nerde.?

belki lehame-i kübraya kadar ne büyük savaşlar olacak Allah'u alem.

sen koca adamsın istediğin yere bakabilirsin elbetde :=)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 17.09.09, 15:36 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
belki lehame-i kübraya kadar ne büyük savaşlar olacak Allah'u alem

evet dediğin olacak ve olmuştur. o dediğim savaşla beraber. sonra ırak afganistan vs. vs. büyük ihtimal irana saldıracaklar. israil bugün gene tehdit etmiş iranı. bakalım şu müzakerelerin sonucuna bunlar o büyük savaşı tetikleyen savaşlardır. yayıla yayıla amuk ovasında en büyüğü başlayacaktır ruslarla.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 17.09.09, 16:03 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

nakshi yazdı:
Alıntı:
belki lehame-i kübraya kadar ne büyük savaşlar olacak Allah'u alem

evet dediğin olacak ve olmuştur. o dediğim savaşla beraber. sonra ırak afganistan vs. vs. büyük ihtimal irana saldıracaklar. israil bugün gene tehdit etmiş iranı. bakalım şu müzakerelerin sonucuna bunlar o büyük savaşı tetikleyen savaşlardır. yayıla yayıla amuk ovasında en büyüğü başlayacaktır ruslarla.

merak etme irana hiç bir şey olmaz.olsa olsa oda danışıklı bir savaş olacaktır.zira iran da deccalin adamları var.

hadisi şerifde beyan edildiği üzere isfehanda taylesanlı 70.000 kişi deccala tabi olacaktır.iranı ancak ehli sünnet müslümanlarına musallat ederler.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 18.09.09, 00:17 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

70.000 yahudi. ona bakarsan, kimseye birşey olmaz. güya saddam da cia için çalışıyordu.zannetmiyorum ki ahmedinejat gavur olsun. bak gör bu irana saldırırlar :) ne alaka konu nereye geldi. ebu hamza kardeşim görüşlerin için tşk ederim. konuyu bu yüzyılda mehdi as çıkmayacağına inanmayanlar ile tartışıp zayi etmeyim. boşuna tartışma yapmayalım hem boşuna cevap oluyor.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 18.09.09, 16:24 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Ahmet Yılmaz Çebi isimli bir yazar Ahmedinejad'ın İsfehan Yahudilerinden olduğunu ve nükleer çalışmalarıyla nihayet Türkiye'yi vurmak üzere beklediğini/bekletildiğini iddia ediyor. Allahu alem. Bilemiyorum. İsfehan Yahudilerinin Deccal'e yardım edeceği haberlerini hatırlayınca şimdilik sessiz kalmanın doğru olacağını düşünüyorum.

Yeri gelmişken bu Ahmed Yılmaz Çebi ilginç bir adam. Seyyid Taha Hakkari Hz.lerinin halifelerinden Seyyid Ahmed Turan El-Hızıri Hz.lerinin kendisini yetiştirdiğini söylüyor. İlginç olan tarafı ise, bir takım metafizik (manevi) istihbarat ve haber kanalları olduğundan bahsederek bir çok konuda bir çok görüş ve haberler açıklıyor. Bunlardan bir kaç başlık verince dikkatinizi çekeceğini sanıyorum:

- Mars'ta Muhyiddin İbnul Arabi Hz.lerinin, insanlık görsün diye bıraktığı izler, Google Earth programından görebilirsiniz. (bendeniz programdan bizzat tedkik ettim, gerçekten ilginç)

- Musa As. kabri Nemrud Dağına yakın... Tabut-u Sekine de burada gömülü. Batı dünyası çevresinde civarında arama yapıyor ama göremiyorlar. Mehdi As. buradan çıkaracak.

- Nemrud dağı civarı Kutsal Tuva vadisi denilen yerin ta kendisidir. Keban barajı Hadis-i Şerifler de "Taberiye" gölü diye geçen yerdir. Nitekim havadan şekline bakıldığında Arapça "Taberiye" yazdığı görülecektir.

- Tuva vadisinde Peygamberimizin mübarek ismi ve Mehdi yazıları var mı? Buradaki havadan da görülebilen insan yüzleri (suretleri) nedir?

- Ergenekon Siyonist yapılanmanın dönemsel bir örgütü mü?

- Ufoların sırrı nedir?

- Atatürk'ün gizlenen vasiyetinde neler yazıyor?

- Güneydoğu mayınlarını temizlemek için bize müracaat eden ülkelerin amacı ne?

- Hızır As'ın sırrı...

- Yüşa As'ın İstanbul Beykoz'da medfun olduğu kesindir, delilleri...

- Armageddon nedir ve nasıl çıkacak?

- Önümüzdeki günlerde artacak felaketlerin sebebi ne?

- Türkiye'nin altı petrol dolu. Kime saklanıyor?

- Maddi ve "manevi" savaşlar yeryüzünde sürüyor

vs.. vs..

Önemli Not:

1- Bu yazarın kendi ismindeki sitesinde bir çok yazısını okudum. Kimi bilgiler yabancı gelmedi, ancak bir takım yanlış bilgiler verildiğine de şahid oldum. Niyetleri halis olabilir ancak, dikkatli olunmasını, bütün sözlerin bir hakikatmiş gibi alınmamasını istirham ediyorum. Unutmayalım, ne kadar bilseler de bilmedikleri bildiklerinden çoktur.

2- Bahsi geçen yazar Mpl tv'de program yapıyormuş. Bu husus da kalbimi bulandıran bir yön oldu.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 18.09.09, 21:54 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

(hakan yılmaz çebi galiba)ruhan bu adamın ilk programını dün izledim gece. hemen internet sitesine girip bi araştırma yapasım geldi. mesela ufolar abdurrahim efendimin dediği gibidir. armagedon a da az yıllar hatta aylar kaldı diyor. bu bilgiler doğrudur. lakin bazı şeyler de yanlış olabilir. bunlar istismarda olabilir. onun için evliyaullah hariç kaynaklarda pek hoşuma gitmiyor işin aslı. tşkler paylaştığın için.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: